"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

ichbinich
4. črc 2014

Deti mali v skolke nakreslit ostrov ich snov. Moj syn nakreslil:
dopravny ostrovcek!
😀
😀
😀
(A ja som si myslela, ze sa aspon pokusi nakreslit nieco z dovolenky na Tenerife, odkial sme sa prave vratili...)

@adelajda2012:
Asi bude jednoduchsie, ked si zalozime novu diskusiu na slovenskom konikovi...

hvezdnenebe
17. črc 2014

dcera, když byla malá, vždycky cestou od babičky usnula v autosedačce. a když se doma vzbudila, nemívala nejlepší náladu. při jednom takovém příjezdu - byly jí dva roky - se rozplakala a nebyla k utišení. manžel jí říká ´vytáhnu tě ze sedačky´ ona na to ´neeeee´ manžel ´tak tě mám nechat v sedačce ?´ ona zase ´neeeeeeee´ manžel ´tak co chceš ? ´ a malá mezi vzlyky pronesla ´dělat potíže´ 😀

marecekavendulka
18. črc 2014

😀 😀

marecekavendulka
18. črc 2014

@hvezdnenebe 😀 😀

hvezdnenebe
18. črc 2014

@mareceka : ty trefné odpovědi jí zůstaly dodnes. v šesté třídě díky tomu donesla poznámku ´má neustále na všechno odpověď !´ nemohla jsem jí ani vynadat, protože ze mě okamžitě vyjelo ´to je snad ve škole dobře !´ a bylo vymalováno 🙂

salomee
18. črc 2014

..no mě teď syn ( 2r +2m) chtěl sebrat z linky cukr, že prej pro medvídka (no jasně!), tak říkám, že medvědi nejí cukr..a on že prý: "jenom sušený banány.." Tak nevím, no.
Ještě takové ty extra perličky nemá, spíš tak, co vznikne ze situace, ale třeba když jsme venku ve městě a si chodí a najednou začne skoro až vykřikovat "to není moje maminka" (nevím, jak zrovna na takovou větu přišel) .. tak to bývá celkem vtipné...
Nebo rád říká větu "máš pravdu", ale použije to úplně mimo, třeba při jídle si snědl svoje a bral mi i mé, tak říkám: snad můžem z toho jíst oba.. on na to: "máš pravdu" a odsunul ho co nejdál, abych nedosáhla.. Inu pravdy se člověk ale moc nenají, že..

jakelina
24. črc 2014

Syn vždy natahuje dobu před usnutím otázkami. Přečteme pohádku, pomazlíme a já od dveří volám. Dobrou noc a odcházím a on za mnou vždy volá nějaké otázky, abych tam s ním byla déle. Takže slyším - zítra jdu do školky?? Já odpovím - ne, jsou prázdniny. A co budu mít na snídani?? Kuĺičky s mlékem a už fakt spi a on zase. A aaaaaaaaaaaa kdy už budeš stará??? No co na to odpovědět 😀 😀 😀 😀

hvezdnenebe
25. črc 2014

@jakelina : a už víš, kdy budeš stará ? 😀 zlatý ten tvůj malý.
jedna čerstvá perlička. známá byla s dcerou u lékaře. plná čekárna a asi dvouletá holčička tam divočila. běhala, výskala, po všem se plazila, její maminka ji musela málem sundávat ze stropu. najednou se holčička rozhodla, že si chce lehnout na přebalovací pultík pro mininka. její maminka jí přesvědčovala ´ale ne, vždyť ty už přece nejsi miminko...´ holčička se rozhlídla a s veškerou moudrostí svých dvou let pronesla ´hodně lidí, co ?´ 😀

jakelina
25. črc 2014

@hvezdnenebe stará už jsem 😀 😀 😀 Večer se cítím na 100 😝

oktobermimi
25. črc 2014

cca 3 dni spět jsem bila z kamarádku venku i z mojí holčičkou, a potřebovala jsem jít na poštu a už je tak zvykem že když jdu kolem vezmu malé kornoutek 🙂 tak jsem vběhla na poštu sebrala co jsem potřebovala a šla jsem směrem k té zmrzce i z kámoškou, stoupneme do rady a přichází máma nebo babička?... z kloučkem a pokládá mu klasickou otázku:Jakou si dáš?... a Klučina: Studenou teplá není dobrá 😀 😀 😀

hvezdnenebe
26. črc 2014

ještě jsem našla zapsanou jednu perličku naší dcery z doby, kdy jí byly tři roky. ptala se ´u koho v bříšku byla teta věra ?´ odpověděla jsem. ´a u koho v bříšku byla prababička ?´ znovu jsem odpověděla. ´a u koho v bříšku byli všichni ti ostatní lidi ?´
😀 😀 joooo, to by bylo na dlouho 🙂

hvezdnenebe
26. črc 2014

a teď mi manžel připomněl ještě další.
´maminko, slepici nám zakousla puma !´
????
no byla to kuna 😀

petule12
28. črc 2014

Maminky maji vajíčka a tatínkové formuje 🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂.........opět důsledek sledování Byl jednou jeden život 😉

A jeste jedna od tamtez "Mami mozek neposloucha, mozek řídí".... tak se mam na co tesit🙂🙂🙂🙂🙂

pet.s
31. črc 2014

tak já můžu přidat jeden nedávný rozhovor naší tříleté Terinky a čtyřletého synovce Matýska...(předesílám, že Terezce nedávno zemřel tatínek)... M: Nechci aby tam jel Tvůj táta. T: Beboj, bepojede..je v nebíšku.. M: V nebíčku? Co tam dělá? T: Tatínek v nebíšku mltví !..i přes bolest, co prožívám jsem se musela řehtat smíchy.-)))

babulinkab
16. srp 2014

dneska dcerka zahlédla, jak mi manžel dává pusu na krk a hned : "tatínku, ovládej se" 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
19. srp 2014

Včera jsem na zahradě stříhala suché trvalky a syn to chtěl tak zkusit. Tak chvilku zápasil s nůžkami a pak mí říká. Mami já až budu mít svůj dům, tak tam budu všechno dělat a musím se to teď naučit 😀 😀 😀

snecek.v
19. srp 2014

Byli jsme s dcerkou teď na dovolené na prohlídce jednoho hradu, malá byla hodná, seděla taťkovi na koni za krkem a zrovna do ticha, než začala mluvit průvodkyně se na mně naklonila, přitáhla si mně blíž k sobě a hlasitě volala: "Pojď ke mně mamo, já tě pomiluju a pak tě umiluju" 🙂 😉 Lidi dost koukali - ona má teď takový období, že si různě hraje se slovíčkama a přehazuje předpony - měla to od toho, že ji říkám, že ji miluju🙂

elucinka
4. zář 2014

Slévala jsem tuhle vodu z uvařených brambor a dvě mi vypadly mimo cedník, na čež synovec zareagoval: Bacha, muž přes palubu!!! 🙂

jakelina
20. zář 2014

Syn si vedle mě maluje smývatelnou fixou na omývací kartičky. Dívám se a je popsaný i na obličeji. Říkám mu, ať se jde umýt a on. Já půjdu a víš proč se umyju vodou?? Já na to. Nevím a on. Protože je voda silná 😀 😀 😀

missymici
26. zář 2014

TROCHU VULGARNÍ ALE MUSÍM 🙂
Holka videla v televizi opici ,jak si drbe pindoura a křičí :" Masaž pindoura" 🙂

hvezdnenebe
27. zář 2014

@missymici 😀 😀 😀 hlavně aby to teď nevykřikovala někde venku 🙂

missymici
27. zář 2014

@hvezdnenebe snad k tomu neprijde,i když ona si pozor ndava,jeste aby jo,jsou ji 2 roky 🙂 tak si narokuje...

emkous
8. říj 2014

Na výletě v Praze: Maty, dívej, to je Pražskej hrad - Cože?? 😲 Skákací hrad pro prasátka?

plea
16. říj 2014

Rozprávala som sa s priateľom a prišla k nám jeho sedemročná dcérka, začala ho hladiť po strnisku a do toho si popod nos hovorí "Tááák a teď naneseme mykózu" 😀

lucisa
14. led 2015

Téměř 5letá dcera má teď období, kdy se mazlí a pusinkuje extrémně nebo tak vlažněji a ještě si vybírá, komu tu výsadu udělí.
Můj otec je na ni hodně zatížený, miluje ji a často ji "zlobí" a čeká, co ona na to, vzájemně se provokují a mají hlášky.
Onehdy chtěl pusu a ona, že ne, že ještě není večer (to nechápu, jaký to má význam), načež zavřela oči a prohlásila, že je Šípková Růženka, tak toho chtěl děda využít a že jí musí dát pusinku, aby ji probudil jako princ v pohádce, když už byl těsně u ní, Mia otevřela oči a prohlásila:
"Pozdě, teď už máš smůlu, právě jsem se stala Červenou Karkulkou - můžeš mě akorát zblajznout!"

partyzanka91
15. led 2015

Ahoj, následující příhodu znám z vyprávění své maminky-tchýně.:

Mám skoro 6ti letou neteř Adélku. Když u nich byl loni Mikuláš tak se Adélky ptal co je nového. A ona na to. My máme nového kocoura a táta s ním byl nemocnici, no a teď už nebude chlap.

lucisa
18. led 2015

Pětiletá dcerka:
"Óó, já padám, jsem padoušek!"
😀 😀

jakelina
4. únor 2015

Syn mi namaloval obrázek, krásné srdíčko a pod něj se podepsal tím dětským kostrbatým písmem čtyřletého dítěte. Já jsem ho chválila a on mi říká, to máš na vzpomínání, až budeš stará 😀 😀

monkikas
12. únor 2015

Naše maličká komolí slova a já ji v roce a půl učila jednoduchá slova, takže jablíčko bylo jabo, byly jsme v obchodě a malá volala ,,, mamíííí jebeeee (ukazovala na jablíčko). za pár týdnů jsme šly znovu do obchodu a padala jí čepička, volala ,,mamíííí pička - vynechala če... a dneska se mě v ochodě ptala, mamí máš kalhotky? se děsím co bude dál

gryfis
12. únor 2015

Mě dostal můj bratranec, tehdal mu bylo cca 4.. A povídá tatínkovi : "Tati, mě se chce hrozně kakat.." Strejda nic jen jo joooo... Chvíli na to: "Ale rychle nebo se fakt poseru" 🙂