"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

kristynaw
2. srp 2007

no,muj synovec(american)byl na nejake farme s jeho tatkou,jeho mamka a braska miminko zustali doma. Max(synovec)videl kravu,jak ju nekdo zrovna doji,a ptal se ,proc ji ten pan doji a tatinek mu vysvetlil,ze to vemeno se ji plni mlikem a je to pak moc veliky a tak to mliko musi jit ven...
Max(4roky)prisel domu a jeho mamka se sprchovala a on ji videl a rika..."mami,fakt uz musis nakrmit brachu"! 😀 v anglictine to zni jeste vic srandovne,no ,my jsme nemohli😀

mikca
autor
2. srp 2007

lidka ,lenoc,kristy 😀 😀 😀 bomba

mimusiacik
2. srp 2007

minizakrutaaa....
Moja mama ma naučila OCENIŤ DOBRE VYKONANÚ PRÁCU:
"Ak sa chcete navzájom pozabíjať, urobte to láskavo na dvore, práve som
vyriadila!"
> >
Moja mama ma naučila NÁBOŽENSTVO:
"Modli sa, aby to z toho koberca zišlo dole."
> >
Moja mama ma nučila LOGICKY MYSLIEŤ:
"Prečo? Pretože som to povedala!"
> >

Moja mama ma naučila PREDVÍDAŤ:
"Skontroluj si, či máš čisté prádlo. Čo keby ťa zrazilo auto?"
> >
Moja mama ma naučila IRÓNIU:
"Ešte chvíľu plač a ja ti k tomu dám skutočný dôvod!"
> >
Moja mama ma naučila veľa O VEDE ZVANEJ OSMÓZA:
"Zavri si ústa a zjedz tú polievku!"
> >
Moja mama ma naučila BYŤ OHYBNÝ:
"Pozri sa na tú špinu, čo máš na chrbte!"
> >
Moja mama ma naučila BYŤ VYTRVALÝ:
"Neodídeš odtiaľto pokiaľ nezješ všetok špenát!"
> >
Moja mama mi vysvetlila POČASIE:
> > "Tvoja izba vyzerá, ako keby tu pred chvíľou bolo tornádo!"

Moja mama mi vysvetlila ŽIVOTNÝ CYKLUS:
"Priviedla som ťa na tento svet a môžem ťa z neho zase rýchlo dostať!"
> >

mimusiacik
2. srp 2007

🙂 Matka přijde do pokoje své dcery a najde jej prázdný, jen na posteli leží dopis. Se špatnou předtuchou ho otevře a začne číst následující:

Milá maminko,
je mi velmi líto, že jsem musela odejít z domova se svým novým přítelem. Našla jsem v něm pravou lásku. Měla bys ho vidět, jak je sladký se svým četným tetováním, piersingem a především jeho krásnou motorkou !
Ale to ještě není všechno mami, jsem konečně těhotná, a Abdul říká, že budem mít krásný život v přívěsu uprostřed lesa. Chce mít se mnou hodně dětí a to je taky můj sen. Když jsem zjistila, jak mi Marihuana dělá dobře, rozhodli jsme se tuto trávu pěstovat i pro naše přátele, když jim dojde Heroin nebo Koks, aby tak moc netrpěli. Mezitím doufám, že věda najde lék na AIDS, aby se Abdulovi trochu ulevilo, on si to opravdu zaslouží.
Nemusíš mít strach, je mi už 13 let a umím se o sebe dobře postarat i sama. Doufám, že Tě budu moci brzy navštívit, abys poznala svého vnuka.

Tvá milovaná dcera

P.S. Všechno je hloupost, jsem u sousedů. Chtěla jsem Ti jen říct, že jsou horší věci na světě než vysvědčení, které je v nočním stolku.
Mám Tě ráda.

petruna
2. srp 2007

mimusiacik : jo, jo tohle znám (v češtině 😀 )
je to fakt přesný. Úplně slyším mojí mámu..... 😀

erika153
2. srp 2007

mimusiacik perfektne! tak na toto si spomeniem stale ked za mnou pride v buducnosti moje dieta a ja si budem mysliet ze to je to najhorsie co sa nam mohlo stat! 😀

mikca
autor
2. srp 2007

jo a ještě jednou naše malá, šla se mnou do drogerie a jak tam vešla, tak se zastavila a řekla"no teda fuj, tady je smrad" a šla dál 😀

hasleerka
2. srp 2007

aj moja dcérka je riadne ukecaná ... ked sme čakali bábatko bola som mno na sono ... v čakárni boli samé tehotné s ktorými sa samozrejme moja dcérka dala do rozhovoru ... ked zistila že pani vedla nás nečaká bábatko, iba má veľké brucho tak ju požiadala aby odišla, vraj tam nemá čo robiť, lebo tam môžu čakať na sono iba mamičky s bábatkami ...

mia.
2. srp 2007

Super sa zabávam! A to sa hovorí, že deti a blázni hovoria pravdu.
Naša trojročná tiež dobre "hlodí"...
Keď sme ju zobrali 1krát do kostola, tak normálne ticho vydržala celú omšu, až ku koncu sa spýtala manžela:" Tati, prečo ten Ježiš toľko rozpráva..?"

mimusiacik
2. srp 2007

🙂az sa mi pc trasie od smiechu...No.1*!

adriana111
2. srp 2007

Aj ja vám niečo pridám 🙂
Naša neter, keď mala asi 4 roky pustila hlášku, na ktorej sa stále dobre zabávame.
Boli sme na návšteve u manželovej tety a bola tam aj švagriná s deťmi. Manžel sedel pri počítači, my sme sa bavili so synovcom, vtedy bábätkom. Malú neter si akosi nikto nevšímal. Prišla teda k môjmu mužovi, sadla si k nemu a s úplne vážnou tvárou sa ho opýtala: "No čo, ty ko..t?"
Nevedeli sme, či ju máme hrešiť za také slovo alebo sa smiať nad výrazom môjho muža. 😀

melory
2. srp 2007

to potesiiiii 😉

mimusiacik
2. srp 2007

🙂 "...maminečka,prosim tu buchticku si neprosim je pripičená..." 😒

erika153
2. srp 2007

😀 😀 😀 adriana
inak ja som volakedy davno spravila to iste len som povedala jooj tak ma boli ta pojeb...a noha ked sme hrali s mamou karty (mala som nejakych 8 rokov) pamatam len ze mama vybehla z izby a strasne sa smiala lebo asi nevedela ako zareagovat a potom na mna oco krical z kade to mam take slovo. normalne sa mi to teraz v pamati vynorilo. 😀

mia.
2. srp 2007

Naša si veľmi rada vymýšľa rôzne veršíky, ktoré sa rýmujú... minule som sa smiechu nezdržala, keď ma oslovila "mamička - pipička", ja jej občas poviem pipka, žeby nejaká odvodenina...? 😀

gresa
2. srp 2007

Moja sestra bola s mojou neterkou na prechádzke a oproti išiel pán so psíkom a držal v ruke pohár s vodou a nechtiac sa oblial a zahrešil, že "jebénci". A malá sa pýta, že mami ten psík sa volá Jebencík?

wladka
2. srp 2007

😀 ..na taketo sa aj ja tesim.. dufam, ze sa nebudem moc cervenat 😅

ale vcera bratrancov maly, boli sme u nich, plus dalsia rodina s malymi dievcatami.. a ten maly, 4roky , ze im ukaze pieskovisko, a bazenik, tak ich vzal von.. po chvili sa vratil sam, a ze: No, ukazal som im pieskovisko a bazenik. A musim uznat, ze dievcata su veeelmi hrave 😀 .. my sme skoro padli na rit, ze taky intelekt 😅 ..ale to ja zas nemusim, ja radsej ukecane, na detskej baze 😅

este jedna: mamina ju lubi vypravat.. sla so mnou, som mala okolo 2 rokov k lekarovi na buse, a mala ma na rukach. A ked sme vystupovali, ze som vzala ujkovi klobuk 😀 , mami si nevsimla, sli sme dalej.. bus sa zatvoril, pokracoval, a po chvili, zastavil, a ze ten dedo vyhukoval, pani pani, ukradla mi klobuk.. 😅 ..mami cervena jak rak..

tilly
2. srp 2007

tak môj malý si zaperlil na menorce, tam dával papá a jeden ujo to zobral ako papá, akože tatko, tak sa chudák ujo zlakol, potom mi to asi pol hodinu vysvetloval, ja som sa len smiala, asi má chudák za ušami, ktovie koho pretiahlo, že sa tak bál 😀

lenadka
3. srp 2007

jaaj baby sa tu rehniiim...len piste 😀

kamajka
3. srp 2007

Ahojte, no som sa zas raz dobre nasmiala aj ja. Naša malá keď sa učila byciklovať tak mala strašné nervy a raz mi vraví: "Mama, ten bycikel odlož!"
A ja jej: "A prečo?" "No...Lebo je poje...ny a na k...ot!"
Aj my sme vtedy utekali do izby sa rehotať a potom sme ju patrične vyhrešili.

A ešte - raz bola u nás moja mama (starká) a išla sa kúpať. A malá videla, že si napustila plnú vaňu. O niekoľko dní (starká už u nás nebola) sa ma pýta: "Mami a príde ešte k nám starká?" A ja jej:"Ktorá?" "No tá, tá čo má čierne zuby a čo si napustila plnú vaňu a mala takú čiernu vodu..." "A prečo mala čiernu vodu?" "No lebo je čierna!" (starká je trocha počernejšia 🙂 )

....

kamajka
3. srp 2007

A ešte malá keď chce nadávať tak namiesto k...ot povie už teraz že POPOT.

kamajka
3. srp 2007

"Viktorka, aj ty máš ocka?"
"Nie, ja mám iba takého tučného...ako prasa!"

lenadka
3. srp 2007

kamajka, fiha teda kde mala na tie nadavky chodi???

mikca
autor
3. srp 2007

kamajka 😀 😀 😀 , malá je éro co
jsem si vzpoměla , když naší Klárce někdo něco provede a nikdo z nás jí nepolituje, tak vždy přijde ke mě a řekne" maminko chudinka já , vid" 😀

petruna
3. srp 2007

dobrý perličky mám taky z letních táborů, kam jsem jezdila jako vedoucí.
Jednou jsme měli tábor Odysseovo putování. Tábor začínal v Troji tím, že když jsme s dětmi přijeli, šli nám v dálce naproti dvě řecké ženy (kamarádky v prostěradlech).
Děti hrozně řešily, co a kdo to je a najednou se ozval jeden osmiletý intelektuál :
To budou asi nějaký římský děvky.

petruna
3. srp 2007

kamarádka byla jednou se svou sestrou a neteří v kostele (o velikonocích) a její tehdy 4letá neteř zpívala žalm :
místo bože můj, bože můj, proč jsi mě opustil...
zpívala na celý kostel : bože můj , bože můj, proč jsi mě upustil...

kamajka
3. srp 2007

😀 😀 😀 no kde len na to chodí....
sem-tam sa aj nám podarí čo ma strašne mrzí ale aj tak ju neustriehnem.
Ale odvtedy nenadáva, čo sme ju vyhrešili, a ešte keď v škôlke niekto nadáva tak mi hneď zreferuje že ten a ten nadával a že ona sa s ním hrať nebude, lebo škaredo rozpráva. Odvtedy si inak aj my veľmi dávame pozor na jazyk...

mikca
autor
3. srp 2007

petru dost dobrý 😀 😀 😀
kamajka, to jo u tutěch prcků pozor na pusu , oni vypadají že neposlouchaj no pak ti to ukážou v realu, jak neposlouchaly 😀

betynka
3. srp 2007

Nevím, jestli si pamatujete reklamu na žvýkačky Airwaves, kdy nějaký kluk měl problémy s dýcháním a slogan zněl: Dej si Airwaves a volně dýchej! Můj synovec asi ve třech letech povídá svému půlročnímu bráchovi při nějakém brečícím záchvat: Dej si dudyn a volně dýchej! 😵

mimusiacik
3. srp 2007

🙂 vojdem do vedeckej kniznice s malou v kociari,zena za prepazkou pri PC ma polozenu cokoladu (evidentne jej obed)a moja mala zbozne zopne ruky a na celu aulu melodicky s povzdychom povie:"Sladkááá Vášeňňňň!"...jaasne,ze zene za priehradkou nedalo a strcila jej ju do ruky...(a ja s pocitom previnenia,ze som chuda zenu o potravu pripravila)

malej sa to akosi zapacilo....tak pri najblizsej navsteve tejto institucie...opat vyskusala tento osvedceny figel ,ale s inou hlaskou :"Milujem bublinky!"....veru ina zena mala smolu ,lebo mala na stole aero cokoladku

tie reklamy su desssss....chces - nechces,deti ich vedia skor,ako to kde byvaju a ako sa volaju.... 🙂