"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

martao
19. dub 2009

Nášmu prostrednému sa podarila včera táto perla:
Išli aj so starším synom s babkou na vychádzku. Babka naprávala staršiemu golier a hovorí mu:,, Paťko Ty si ako z odtrhnutého vagóna". Natko sa opýtal: Čo si odtrhnutý s vagíny?". 😝
Babka sa išla prepadnúť od hanby.

cairka
20. dub 2009

doobedu sme sa chystali von a malá sa pýta " máš nový svetrík? pekný, ale mne sa nepáči." 😝

sicilia79
20. dub 2009

keďže môj synátor je veľký hokejový fanúšik, tak sa to odzrkadľuje aj na jeho matematike...na otázku koľko je 1+1 odpovie že REMÍZA 😀

marooshka
20. dub 2009

můj nejstarší syn když mu bylo asi tak 5, tak se ptal jestli babička zažila dinosaury 😀 😀

ankan
21. dub 2009

moja malá dnes vyhlásila, že Lienka je kravičkova lienka. Suseda jej hovorí: Pozri tam je pamboškova kravička ale malá ju pozná ako lienku a keď ju nevidela tak jej hovorím teta myslela lienku a výraz bol na svete. A potom jej hovorím pozri ako pekne stojí a malá že aj teta stá(stojí).

katrin21
21. dub 2009

moja dcera si raz, este ked pokoj v dusi len zacinali hravat, zacala spievat pri supani zemiakov text piesne, ktorý dobre nepocula..( dnes ho uz vie OK, ale strasne sme sa smiali).... moj priatel obcas zo srandy povie na nase dve baby, ze su to "zmrdi", ale nie hanlivo, tak zo srandi, ked nieoc vymyslaju a kujú pikle.. a oni teda to slovo poznaju, ale neviem isto, ci aj jeho vyznam.. no a k veci : dcera si spievala...

"lked zmrdi ta chcu, nech chcu ta len..."... my sme sa skoro docurali od smiechu....( dcera ma 8 rokov)...

slunicko552
21. dub 2009

Tak malý nemohl usnout.Když jsem už byla uspívaná a on pořád nic,tak mu povídám zavři oči a chrápej už.A on chrrrrrr 😝 Jsem si schovala hlavu do polštáře,aby mě neviděl jak se směju no a pak jsem ho samozřejmě musela pochválit,jak pěkně umí poslouchat 😅

cairka
21. dub 2009

malá dnes pochválila moje kuchárske umenie "mňam, aká dobrá hrášková polievka" 😵 jediný problém, že na obed sme mali šošovicový prívarok 😅

slunicko552
21. dub 2009

uzpívaná 😅 😝

martao
29. dub 2009

malý sa dnes na mňa pozeral pri prezliekaní. Strašne sa smial. Keď som sa spýtala čo mu je smiešne, odpovedal: ,,Mami, Ty máš ale dlhé prsia". 😀

renca3
29. dub 2009

synovi som hvorila, ze jeho kamarat sa na Velku noc kupal v mori. a on nato: "a to preco sa kupal v noci?"

mayap
29. dub 2009

my máme u nás bažantnicu a majú tam aj pávy a kengurky. no a keď tam prídeme tak malý hneď nabehne ku kengurkám a zahlási ... no moja poď von... a pri pávoch zasa... otvor chvost...
minule som na neho za niečo skríkla a on flegmeticky... no moja zlatá, čo sa lozčulujes, mám ti capnúť?

slunicko552
29. dub 2009

mayap 😅 😀

mayap
29. dub 2009

starší ešte nevie celkom dobre povedať písmenko ..L.. a tak som mu donekonečna opakovala slová: lysý, lýtko, lyžica, mlyn, plyn... no a menší zrazu začal hovoriť... sivýtko,mlyn , plyn...
...ležali sme v nemocnici a tam malo malé bábo na ručičke kanylu a na tom natiahnutý obväz a malý na plné hrdlo, že bába má potítko...

barmborka
30. dub 2009

Ahoj holky,mám tři děti prostřední Lucka měla 6 a byli jsme v Zoo,nemohla si vzpomenout na plameňáky pořád přemýšlela a pak vybafla,už to mám ,,hořeláci".nám se to moc líbilo a od té doby jsou pro nás plameňáci prostě hořeláci. Nebo místo kojeňáku říkala zásadně ,,mimiňák" taky nádhera.Jsem moc zvědavá s čím krásným nás překvapí Eliška má 6m takže zatím jenom výská a slabikuje gaga atd.

iinuska
30. dub 2009

ahojte, ja mam sice 13 rocneho syna, minule prisiel z vonku a hovori.:"Mami, jedli sme od Laury kostnu dren" 😀 Mala to byt marhulova dren. Na prirodopise sa ucia o ludskom tele...

adamtim
30. dub 2009

Môj skoro 6.ročný syn vybehol nedávno večer z izby / keďže sa môj mladší 3.ročný syn sťažoval v posteli , že mu je zle/ a celý vyplašený na mňa kričí:

" Mami ja viem čo je dobré na to zle, zmiešaš kýbel /vedro/ s vodou a to pomáha!!!"

Alebo dnes ráno vstupovali chlapci do triedy v škôlke a mladší s vážnou tvárou a jasnou artikuláciou aby ho bolo dobre počuť zahlásil na pozdrav:

" DOOOOVIIIIIDDDEEEENNNIIIAAA!!! "

samozrejme malo byť dobré ráno....

idora
30. dub 2009

Znamej dcera(3, 5 r. ) mi rozpravala, ze nebudu mat babätko, na otazku preco, mi odpovedala: " Čo ty nevies, vsak je velka kriza, bociany nelietaju!" 😀 😀 😀

barborenka
1. kvě 2009

nasa znama je tehotna a uz ma brusko,malej hovorim,Katka tam ma babetko,lebo sa cudovala ake ma brusko velke.
Asi za nejaky tyzden vypila pohar vody a bola z toho plna,pozrela na mna a hovori,jake mam brusko velke,co tam mam babo?sme sa nasmialy....

alionuska
8. kvě 2009

Nasa mala Alenka chodi od marca do skoly a nechce mi tam nic jest...tak som sa dohodla s ucitelkou,ze nech mi to balia,do takych doziciek,lebo som vyhadzovala peniaze do vetra..a tak mi to co nezje,cize vsetko- balia domov a ja jej to potom doma ponukam alebo to zjem ja!! 😀 A naposledy sa jej pytam,preco nespapala aspon polievku,ved bola zeleninova a taku lubi..a mala,ze: Lebo tam bola "koža z raje" 😀 😀 Neviem kde to zobrala a ked som doma pozrela plaval tam kusok cibule s pasikmi..tak to bola ta koža z raje... 😀 😀

katyl
8. kvě 2009

baby nehnevajte sa ked vam sem vstupim, ale bola tu kedysi taka tema, o perlach nasich manzelov, teba co vsetko nasi muzi povymyslali, vobec neviem ako sa to volalo a nemozem to najst ☹
neviete nahodou nazov temy?? dik Katka

johnie
8. kvě 2009

smejem sa a smejeeem...
uz sa neviem dockat na tu nasu co povymysla... potom budem pisat aj ja...
ale pridam par...
kamoskina mala 2,5r chcela zo skrine taku staru babiku, a kamoska jej hovori, naco ti bude, ved ma hlavu odtrhnutu, ale ona ju chce, ona sa s nou bude hrat... potom uz len pocula z izby ze: do p*** preco musis mat odtrhnutu hlavu??? 😀 😀 😎
ked prisla pozriet prvy krat sofi tak hovori, no pekna je ta vasa sofka, ale sak nic nerobi, kedy sa chce so mnou hrat?? 😀

alionuska
9. kvě 2009

Katyl,ja tu temu poznam,ale tiez si nemozem spomenut ako sa vola... 😅

Mala Alenka mala na nozicke taky maly otlacik a kupali sme sa a ja sa jej pytam,ze co to tam ma? A ona,ze no predsa "ošupok". 😀 A ja,ze to co je ošupok? A ona,ze :no taka šupka nevies?.Ja som jasne,ze vedela,len som sa s nou chcela rozpravat a rozvijat debatu a ona ma zrusila nasledovne!... 😅 "A čo si si myslela,že tam mam šupku z babána? 😀 😀 😀 😀

mima1
9. kvě 2009

ja si tu len obcas precitam vase prispevky no a nasmejem sa dost. katyl mozno si myslela toto https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mima1
9. kvě 2009

teda asi to malo byt takto https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... lebo mi tam hodilo daku divnu stranu

alionuska
9. kvě 2009

Mima no to je ono!Zahadny muz sa to vola...ja som to vcera hladala,ale tolko je tu tych tem,ze uz som bola unavena z toho... 😀

mimusiacik
9. kvě 2009

u nas 😀 uzovica (uzovka + vretenica)
ihlicnik (ihlicnan)

Slohová práce žáka ZŠ na téma: Moji rodiče.

Rodiče se dělí na dvě části: matku a otce.

Matka se ještě rozděluje na ženu v domácnosti a v zaměstnání.
Doma se potom ještě skládá z manželky, matky, kuchařky, uklízečky, pradleny, zásobovačky, účetní, vychovatelky.... ostatní si nepamatuji, ale máma toho umí vyjmenovat víc, jako např. služka, otrok a jiné .

Matka se vyznačuje tím, že se zázračně nachází na více místech najednou, umí v jedné chvíli myslet na sto věcí, přičemž deset věcí dělá současně.

Vidím na vlastní oči, jak po návratu z práce dá vařit vodu na sporák , zatímco zadělá na buchty. Přitom jí běží pračka, do které chodí vyměňovat prádlo, mně vymýšlí věty oznamovací, tázací a rozkazovací a naší Olinku zkouší z velké násobilky. Ve volném čase stačí i vyžehlit . Že potom přebalí malého Karlíka a udělá mu Sunar s krupicí si ani nevšimnu.

Dvě oči mi na to nestačí. Když potom zasedneme k večeři, všechno je připravené na stole, já mám na teplákách zašité nové díry , Olina má umyté vlasy a prádlo visí na balkoně.

Potají si mámu prohlížím. Máma má opravdu jen dvě ruce a přece, když přijde domů z práce má v jedné velkou a malou kabelku, v druhé dvě síťovky s nákupem a v třetí.... ne, vždyť jsem už povídal, že má jen dvě ruce, ale nese i Karlíka ve fusaku.

Otec se neskládá ani nerozděluje.

Nachází se v zaměstnání a doma, ale doma ho najdete málokdy. Kromě snídání a večeření, když sedí u stolu, vyskytuje se obyčejně v křesle nebo na gauči a bývá zakrytý novinami.

Zanechává po sobě vždy totožné stopy: rozevřené a převrácené noviny a cigaretový popel, někdy i v popelníku. Na rozdíl od mámy, i když má taky dvě ruce, přichází domu s rukama prázdnýma. Jestli umí násobilku nevím, ale psát asi neumí, protože mi ještě žákovskou knížku nikdy nepodepsal.
A ani není prozkoumané, proč patří do skupiny rodičů, když na rodičovské sdružení vůbec nechodí. Jak umýt auto ještě nezkoušel.

Pan učitel povídal, abychom se při psaní tohoto úkolu zamysleli nad prací svých rodičů. Ve škole přidělují žáka, který řádně nepracuje a neučí se, dobrému a snaživému žákovi, aby se od něj něco naučil . Tak si myslím, že při svatbě přidělují muže ženám, aby je ženy něčemu dobrému naučily a měly na ně dobrý vliv.

Mojí mámě se to zatím bohužel nepodařilo.

renka9
9. kvě 2009

mladsia dcera mala poranenu dlan, mala tam chrasticku a vcera si na to pozera , ze mamiii, uz sa mi to zahaja 😀 , /cize zahojilo/ 😉

chechta
9. kvě 2009

mimusiacik 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nádhera i můj muž se pobavil 😀 😀 😀 😀 😀 😀

chechta
9. kvě 2009

náš malej perlí každou chvilku - tak např. říká maminkovo místo maminky. Nebo nakupuju v obchodě a kupuju pivo pro tátu tak řve u pokladny na celej obchoďák Pivo pivo