"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

vesi
4. srp 2007

sesterka sedela s malým synom, ktorý sa ešte len učil rozprávať, a s manžalom na zemi, hrali sa sním a o na hovorí malému aha tato, tato, takým nadšeným hlasom a malý pozrie na ňu a hovorí "kde?". manžel pozerá a hovorí jej " a ty mu koho ukazuješ, ked nie som doma?" 🙂

hasleerka
4. srp 2007

my sme raz išli vo výťahu s jednou starou babkou, ked moja vtedy 4r. dcéra povedala: ty si už ale stará babka, ty už zachvíľu zomrieš ... hanba, utekala som z výťahu celá červená

vesi
4. srp 2007

kedysi som používala výraz ty si ale dilino, ale len do času kým začínala mladšia dcéra rozprávať. vtedy sa jej niekto opýtal " a ty sa ako voláš?" a ona "Dili". 😀 podotýkam, že ten výraz som na ňu nikdy nepoužila 😉

hasleerka
6. srp 2007

kámoškina 3r. dcéra žalovala mame na tata : "mamáá, poď sa pozrieť čo ten debil sprostý spravil v záchode?" 😀 😀

vesi
6. srp 2007

😀 😀 😀 od koho to asi má? 😀

vesi
6. srp 2007

a moja malá ked sa manželovi niečo nepodarilo - mama, tato je babrák.

mikca
autor
6. srp 2007

hasleerka 😀 😀 😀
naše malá mi taky zase prípravila trapásek, chtěla koupit zmrzlinu no a když jsme se blížily k cukrárně, tak tam stál pán a držel dvě zmrzky, jednu lízal a druhou nejspíš někomu jen držel , protože mu tekla no a naše malá si toho samozřejmě všimla a povídá, zrovna když pána míjíme "pánovi teče zmrzlina koukej mami, to je ale čuně vid" no tak jsme přidaly do kroku, aby pán po nás tu zmrzku nehodil 😀

hasleerka
6. srp 2007

aj na tú moju som si niečo spomenula ... asi pred polrokom sme išli okolo lidla, jeden chalanisko sa oblial a zahrešil do pi.., dcéra na to nič, tak sme sa tvárili, že sme nič nepočuli ... asi po hodinke sme sa tadial vracali a uvidela na zemi rozliate mlieko a vraví: "mami, pozri niekto si vylial mlieko, zahrešil do pi.. a išiel dalej", len sme s mužom pokývali hlavami a dosť ... a zaujímavé, že odvtedy to slovo nepoužila, teda aspoň nie predomnou

jazzina
6. srp 2007

naše Kristinka se po všech slovíčkách(máma, bába, teta, ham.....)konečně naučila slovo táta 😎 No manžel v sedmém nebi 😅 No a jednou ráno dávám malé jogurt a ona ve srandě ho po mě plive 😠 říkám jí "teda Kristi kdo je největší prase tady" do toho vešel manžel do obýváku a malá si na to opravdu dala záležet a pravila "Táááta"
PS: tak malá, ale měla pravdu

mikca
autor
6. srp 2007

jazzi 😀 😀 😀 tak to ale většinou bývá že mají pravdu 😀

mimusiacik
6. srp 2007

🙂 v TV davaju zostrihy domacich humornych videi "Hopla",sledujeme pravidelne...scenka :sestra bratcekovi nieco vyparati - citany komentar "ty si ale krava!" ... potom odkial to tie nase deti pochytia,ked doma tak nerozpravame?
...nasleduje rad otaznikov nasej trojrocnej :"a preco chlapcek povedal dievcatku krava,ked nema vemienka?" ...vychovna prednaska maminky pokracuje,ze tak mile poslusne deticky nerozpravaju,ze deticky sa veselo hraju,spievaju,tancuju a pekne sa oslovuju ako napr.srdiecko,milacik,hviezdicka,drobcek,zlaticko,....chvilu mala rozmysla,minicomputer pracuje o 106 a naraz skoci manzelovi do narucia a vykrikne:"tatinko ty si taky zlaty harmancek!" 😀

lu777
6. srp 2007

Mikčo, to s tou zmrzkou je fakt zlatý 😀

já mám malé ještě v bříšku, ale když jsem byla asi tak čtyřletá, tak jsem šla s babičkou k její kamarádce.. a měla jsem šatečky s dvěma kapsičkama.. paní tak na mě kouká a říká: co to v těch kapsičkách máš? - no přece kapesníky!- a proč máš dva? - to mě dost překvapila: no přece jeden na smrkání a jeden na brečení, jako všichni!!! ...

nebo jsme jednou měli doma návštěvu, seděli v kuchyni jak delegace, podával se nějaký alkohol, koláč, byl to někdo, koho naši vídali tak jednou za pět let... potřebovala jsem na záchod, tak jsem si potichu vzala za rohem nočníček, sedla si na něj vedle v pokoji, pěkně udělala bobánek ... a co teď? no, šla jsem do kuchyně, kalhoty dole (abych se nezamazala a nedostala vynadáno), v ruce nočníček s hovínkem a šla jsem mamku zatahat za rukáv... v tom závan, všichni si mě všimli a strašný řehot 😀 😀 😀 já tam celou dobu ani nehlesla jak jsem byla stydlivá a pak přinesu hovínko až ke stolu 😅

lu777
6. srp 2007

taky se pamatuju jak bylo bráchovi tak asi dva roky.. hrál si, my se všichni dívali doma na televizi, byli jsme do toho zabraný.. seriál skončil.. tak jo, dáme oběd.. jéžiš, KDE JE MALEJ??!!!.. všichni hledáme, do pěti minut totální panika, voláme, dveře od baráku jsou otevřený!!... okolo baráku není.. a pak mamka volá: je to dobrý!! .. tak běžíme zpátky a zpod pohovky vylézá ospalý a zaprášený klučík a říká: mamí, třebuju lulánkovat! 😀 dostal strašně vynadáno jak nás vyděsil. Prostě mu tam zajelo autíčko a on tam tvrdě usnul, zatímco my všichni jsme seděli nad ním na té pohovce 😀

jazzina
6. srp 2007

no a ještě jedna perla o prasátku,
moje kamarádka, když byla malá (mimo jiné se narodilala před 27 lety jako mimi se 950g 😲 ) je v podstatě normální, až na to, že se rozpláče u titaniku 😀
No večer byla špinavá jako prase a tatínek povídá " pojď se podívat do zrcadla" a pak na to "řekni jsem prase" tatínek cerku v náručí a malá Veru povídá "jsi prase" 😅

ukana
7. srp 2007

vcera som synovi a synovcovi ( 4 a 4apol roka), citala rozpravku a bol tam aj Panbozko. Deti to zaujimalo, tak som im v postielke vysvetlovala, ze Panbozko sedi na oblaciku, pozoruje nas, pomaha nam, vsetko vidi. Aj to, ako chalani neposluchaju, neupratuju apod. A aj teraz sa na nich pozera ako nechcu spinkat. Durko uvazoval a zahlasil: "Nas nevidi, mame zatiahnute zaluzie" 😅 moja prednaska skoncila, vzdavam to.....

mia.
7. srp 2007

Minule som si išla kúpiť slneč.okuliaare. vybrala som si , šla som platiť a pri pokladni naša malá zbadala nechty predavačky - čierny lak s nejakým vzorom , zahlásila: " Mama, pozri aké hnusné nechty, fúúúj..." Čosi som jej na to povedala a radšej sme "prášili" preč...

hasleerka
7. srp 2007

ked je reč o tých predavačkách, ked mala moja dcéra asi 3r., tak sa ma na plné ústa pýtala: "mamaaaaaa a prečo má tá teta fúzy?" , nuž som sa tvárila, že jej nerozumiem a doma si to povieme

lucildol
7. srp 2007

Sestřenka, když ještě byla malá, vlezla do koupelny, kde se sprchovala kamarádka tety, prohlídla si ji a povídá: "Teto, ty máš stejně vytahaný prsa jako maminka."

mia.
7. srp 2007

Keď sme boli u mäsiara, stála tam za nami v rade pani, ktorá bola tak trochu mužatka. Naša 2 a polročná dcéra vtedy spustila:"TO je ujo?" Ja na to:" nie, to je teta!" ona zase:"Nie, to je UJO!" a ja:"Nie, teta." Pokračovalo by to aj ďalej, tak sme sa radšej"zdekovali", pretože tá dotyčná to počula...

eena
8. srp 2007

Mam velmi rada tieto detske hlasky. Ja si ich az tak vela nepamatam, ale je tu jedna, ktora sa stale traduje a vlastne rastie s mojou dcerou. Vtedy mala asi tak tri roky a isla so starou mamou (vtedy asi 50rocnou) v MHD a nebolo volne miesto, tak stara mama jej vravi"Eliska posun sa trosku, aby som sa mohla aj ja chytit tu dole - lebo hore natu tyc uz dedociahnem." "Stara mama a preco uz nedociahnes?" " No vies ja som uz stara a pomaly sa zmensujem" a odpoved: "No to musis, aby si sa do hrobu zmestila!"

mia.
8. srp 2007

Pekne! Určite to starkú "potešililo" 😅

mikca
autor
8. srp 2007

eena super hláška 😀 😀 😀 😀 , to babi asi koukala co

mimusiacik
12. srp 2007

🙂 vecerna hlaska...tatinko odstavil mrkvicku a malej sa ju podarilo z pohara prevrhnut na stol v kuchyni...tatinko sa pyta:"Mimuska ty mas obidve rucicky lave,ze si take nemehielko?"...reakcia...mala dvihne dlane k ociam,poobzera si ich sprava zlava a vyhlasi:..."nie tatinko,...kozene...!"

mimusiacik
12. srp 2007

🙂katarinamt - vdaka za info...prevzate od nej...

Otec se vrací z práce a vidí jak jeho děti sedí v pyžamech před domem
> a hrají si v blátě s prázdnými krabičkami od pizzy a číny, které jsou
> rozházené po celé zahradě. Vrátka na ulici jsou otevřená dokořán,
> zrovna tak dveře od auta, uvnitř leží pes čerstvě vyválený v blátě a
> nikde ani stopa po druhém psu. Muž vešel do domu a uviděl ještě větší
> nepořádek:
> Lampa převrácená a běhoun skrčený u zdi. Uprostřed pokoje hlasitě
> hrála televize a jídelna byla zaházena hračkami a různými díly šatníku.
> V kuchyni to nevypadalo lépe. Ve dřezu stála hromada nádobí, rádio
> hrálo na plné kolo, zbytky snídaně rozházené po stole, navrchu na
> prostírkách leží kočka. Lednice otevřená, psí žrádlo na podlaze,
> rozbitá sklenička pod stolem a u zadních dveří uplácaná hromádka
> písku.
> Muž rychle vyběhl schody, stoupajíc na další hračky a šlapajíc po
> oblečení.
> Ale nehleděl na to, jen hledal svou manželku. Bál se, že je nemocná,
> nebo se jí něco vážného stalo. Viděl jak dveřmi koupelny prosakuje
> voda. Nakoukl tam a uviděl mokré ručníky na podlaze, rozlité mýdlo v
> hromadě špinavého prádla a mezi vším další rozházené hračky. Kilometry
> toaletního papíru se vinuly mezi tím vším a zrcadlo a stěny byly
> pomalované zubní pastou. Rychle se otočil a spěchal do ložnice, kde
> našel svou manželku, ležící v posteli a čtoucí knihu. Podívala se na
> něj, usmála se a zeptala se ho jak se měl celý den.
> Podíval se na ni nedůvěřivě a zeptal se: "Co se tu dnes stalo?"
> Usmála se znovu a odpověděla: "Pamatuješ se, drahý, že každý den, když
> se vracíš z práce, ptáš se mně: 'Co jsi, do prdele, dělala celý den?'"
> "Ano," odpověděl muž nejistě.
> "Tak dnes ........... jsem nedělala nic !" 😀 😀 😀

rabiva
12. srp 2007

🙂 mna vcera rozosmiala moja dcera, boli sme sa prejst v lese na chate a ona sa hrala s palickou a zrazu sa ku mne otoci a vravi " maminka, foť ma" 😀 😀 prislo mi to strasne mile, inokedy sa ani za svet nechce fotit 🙂

mia.
12. srp 2007

Naša už skoro 3 ročná slečna bola včera s nami na večeri. Už sme mali objednané, čakali sme, hrali sme kartz s podpivníkmi, keď zrazu zahlási:"...Fúj, čo tu smrdí? ....Mŕtvola???" my s mužom sme samozrejme nič nećítili, len vôňu pizze... 😀

lottie
12. srp 2007

mimusiacik: 😀 😀 😀
když jsem měla asi 4 roky a šly jsme k babičce, tak mě mamka "nastrojila" do tmavě modrých sametových šatečků. Babi hned ve dveřích jásala: ty jsi ale vyrostla, jaká jsi pěkná slečna a ty šatičky...
a já jsem prý na to s ledovým klidem řekla: Hm, radši mám tepláky a bráchovo triko.
babka v šoku: a proč Michalko?
a já na to: Aby mi nevadilo, když třeba spadnu do hnoje!

jo a to jsme bydleli ve městě a babka taky, tak ani nevím, jak mě ten hnůj napadl 😉

mia.
12. srp 2007

U detí nikdy, nevieš... 😀 🙂 😉

mikca
autor
22. srp 2007

naše malá zase zaperlila, dnes byla u ségry, která dělala svou oblíbenou buchtu , na které si zakládá...pořád říká jak je vyborná, takže když jí dělá, tak se s ní pachtí půl dne. No a dala jí naší malý a malá jí to pochválila " hm, teto dobrá, tu jsi koupila v Lidlu"... 😀 ...to teta nečekala 😀 😀 😀

grettka
22. srp 2007

ja mam take dve prihody..ked bola neterka asi 2,5-rocna, tak sme spolu telefonovali a pytala sa co robim, je ze pracujem, ona na to, ci na pocitaci, ja ze ano, a ona, ze to chce vidiet, tak jej mamina sepka, ze to je telefon, tak sa nemozeme vidiet, a vraj mala Nika v tej chvili chytila telefonne sluchadlo, dala si ho pred oci a skrikla "no ved viď ma"!...
a druha prihoda, ked som stazila synovca, vtedy tie asi 2 a pol rocneho, ulozila som ho vecer spat, a ja ze budem citat.. no chlapciatko prislo po pol hodine, a ked som sa ho spytala, ze preco nespi, tak odpovedal, ze "ocicka nechcu spinkat", ...no potom chudatko nechapal, preco sa tak smejem, ale bol vtedy strasne zlatucky... 🙂