"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

atrami
2. zář 2010

@petusko
@ankan , joj máme to deti.
Moj zahlásil:,, Privítajte predškoláka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" Pred rokom tam 2 hodiny nariekal, dnes ani pusa ☹

snehovavlocka
2. zář 2010

syn ma 2,5roka; na obrazku boli nakreslene rozne jedla a mal my ukazovat,co z toho sa hodi papat na ranajky.a zrazu len pocujem:„aj kobylky papaju sa.mami, aj kobylky papaju sa!” a ked mi doslo,co pocujem,pytam sa ake kobylky a on mi ukazal na obrazku lentilky a s usmevom hovori:„tieto kobylky” 😀😀

dusanab
2. zář 2010

Mame v meste v jednej pasazi take smykacky a domcek na hranie a tam sa rad chodi Lukas hrat. Jeden den isiel okolo nas taky mladik s hromadou papierov, skatul a podobne a vedla nas mu to spadlo. Zacal dost nevyberane nadavat a uz som v duchu videla ako sa to krpec snazi zopakovat. Prisli sme domov a nic, druhy den nic, aj som sa potesila. Dalsi den zacal rozmyslat ako to bolo, cely den bolo "kucha", "kucha". Na dalsi den na to prisiel - kuva. Odvtedy mame cele dni kuva, kuva, kuvava. Ohromna zabava (prenho). Nastastie to nepouziva na verejnosti 😀

cruela
2. zář 2010

aktualna perla mojho Matka: citam v skolke ponuku kruzkov a aktivit pocas roka a pytam sa ho, na co by chcel ist a on ze na plavecky... a pyta sa: "Maminka, bude tam studena voda?" povedala som mu, ze asi ano a on: "Tak to mi potom musis dat teple plavky!" 😀

suzik77
2. zář 2010

@snehovavlocka ja tiez lubim kobylky 😀

snehovavlocka
2. zář 2010

@suzik77 aj ja 😉

atrami
2. zář 2010

@dusanab , pre nášho syna bolo všetko poje.ané Dokonca aj dedko, pizza. V školke to nepoužil našťastie ani raz

atrami
2. zář 2010

@snehovavlocka , aj ja ľúbim kobylky aj deti 😀

suezana
2. zář 2010

Toto ma napadlo, keď čítam o kobylkách - moja dcéra u starkej každé ráno raňajkuje krocana 😉 (stari rodičia nevedia povedať croasant)

cruela
2. zář 2010

a moje deti piju pivo... ani neviem, preco si zvykli ochutenej mineralke hovorit pivo, ale niekedy to znie komicky, ked v restike povedia, ze oni si prosia pit pivo 😀 a Matkova oblubena pesnicka je Laska pivo anjel a smutok a tak mineralku najnovsie vola "laska pivo"

atrami
2. zář 2010

Mne sa páčil nástup niektorých detí do školy. Do druháckej triedy mojho syna, prišiel nový žiak. Bolo milé, keď sa mu pani učiteľka predstavila, a chlapec ju celú dobu oslovoval: ,,TETA ADKA" 😀

dioliana1
2. zář 2010

@cruela to mi pripomenulo ako moj synator (21r.) ked chodil do škôlky pýtal vinko, mi sme mu davali vodu so sirupom, ked sme pili víno a on si to tak zafixoval že pýtal nie sirup ale vinko.... 😀

tinika
2. zář 2010

ja sa tesim na hlody svojho syna 🙂 ja vraj ked som bola mala, nedaleko bol taky park a bola tam aj taka terasa kde predavali napoje a samozrejme aj pivo, raz sme tam boli so skolkou na vychadzku a ja na plne hrdlo ze podme na pivooo, ked to mamci rozpravala učitelka tak sa hambila az pod zem, neviem odkial som to mala, kedze my sme nikdy nikam na pivo nechodili s nasimi

snehovavlocka
3. zář 2010

no,ked davate aj z vlastneho detstva,tak aj ja daco pridam: vraj som bola skvely obchodnik a na balkone som s detmi isla vymenit 1 vacsiu korunku za veeela malych(samozrejme,ze hodnotou sa nevyrovnali tej mojej🙂)
A raz vraj boli nasi na pivo aj so mnou a zbadal ma tam ten najskaredsi a najhorsie vyzerajuci chlap,prisiel za mnou,podava mi ruku a vravi:pod,kupim ti cokoladu.nasi si mysleli,ze sa rozplacem,ale ja som sla s nim a o chvilu som sa vracala s tou najvacsou cokoladou aku tam vtedy mali 😀

atinka22
3. zář 2010

Už keď sme pri tom pive... neďaleko od nás je jedna piváreň s príjemným posedením vonku a pre deti je tam super ihrisko, občas tam zájdeme. Ale akú niekedy prežívam hanbu, keď deti na celé kolo vonku vrieskajú - že - chceme ísť do krčmyyyyy!

marinka
3. zář 2010

Holky, já jsem se teď nachlámala 😀 Anička s Leontýnkou dělaly nějaké blbiny a smály se, tak jsem jim říkala, co blbnete holky a Anička na to, že tatínek je taky holka. Tak jí říkám, že holka je jenom ten, kdo má pipinku a ptám se, jestli má tatínek pipinku. A Anička, že ne..Tak jsem chtěla vědět, co teda tatínek má, Anička se dlouze zamyslela a říká: ocásek 😀 😀 😀

petusko
3. zář 2010

@atinka22 bud v klude ja toto zazivam dennodenne, kedze mame krcmu v prenajme a mm tam robi, tak Petik stale vravi, ze ideme do krcmy, alebo ked sa ho niekto opyta, kde je tatinko, tak v krcme 😅 niektori sa pohorsuju, ze je dennodene tam zvaleny 😀 uz som ho ale naucila, nech hovori, ze tatik je v robote 😀

atinka22
3. zář 2010

petusko - 😀 😀 😀 keby som ja niečo také počula povedať malé dieťa asi si tiež pomyslím - chudáčik, otecko je zrejme alkoholik 😀 😀 😀

nadhera
3. zář 2010

stale upozornujem maleho - nehraj sa s pipošom. bez slov prestal...az do vcera vecera. Ked som ho opat upozornila, aby sa nehral, tak mi vravi - ani ty sa nehraj s pipušou. 😀 podotykam, ze som skladala pradlo a hrat sa s nou nemusim. 😀

marinka
3. zář 2010

@nadhera 😀 😀 😀

nadhera
3. zář 2010

vcera som obliekala maleho so skolky a dostal pekny svetrik, ktory mal 2x na sebe aj to ked siel k lekarke. Obliekam ho a maly mi vravi - mamka, simko ide k doktorke ? 🙂

nadhera
3. zář 2010

maly dosiel prvy den zo skolky a pytam sa ho, no ako bolo, co ste robili, ktore kocky boli, ci spinkal, co mali na obed ..... a simko zahlasi: zajtra mame prazdniny. 😀 neviem, co tym myslel, ale zdesila som sa.

cairka
3. zář 2010

boli sme von a začal fúkať taký dosť nepríjemný vietor rovno nám do tváre a malá hovorí " juj, mami, ale zavetrilo" 😀 😀 😀

a chvíľku predtým sme stretli skupinu vojakov a malej najprv bolo úžasne smiešne, že koľko ich je (zo 20) a ked už sa vysmiala dosýtosti hovorí : " a prečo nepochodujú? to toto je nejaká vojna?!" 😀 😀

janus32
3. zář 2010

tak pridam aj ja nieco:Hovorim synovi,nech zdvihne vesticku zo zeme a on nato,ze nemoze.Tak sa pytam preco?Lebo pracuje 🙂

lussy23
3. zář 2010

Úžasné!

janus32
3. zář 2010

@kamajka Ahoj,strasne dobre prispevky,az mi slzy tiekli 😀

kibuk
3. zář 2010

no pridam jedno hm prvy den skole moj prvacik a povedal triednej ucitelke ze je dopolstara 😅 😅 😅 😅 😅

ankan
3. zář 2010

@atrami to sú dnešné deti. Samá telka a vymoženosti dnešnej doby a potom takto perlia...
Naša začal používať české slová, preberá výrazy z minimaxu a zrazu zistujem, že svôj pôvod nezaprie(moja babička pochádzala z Moravy). Zbadala v časopise nezábudku a zrazu vykríkla : Mami aha pomňěnka.
Pridám aj slovenskú perličku. Keď jej idem dávať jesť tak mi zahlási : Aj mi to oteplíš?(zohreješ)

kamajka
4. zář 2010

@janus32 už ani neviem aké

kamajka
4. zář 2010

hahaha, už som si to pozrela, ja som na to všetko už aj zabudla 😀, no dobre som sa zasmiala 😀 😀 😀