"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

penny13
4. zář 2010

Pridám aj ja. Ešte asi tak v októbri hovorila Gabika našej Susedke: ,,V Sobotu sme pozerali poobede Minitalent, lebo včera(v skutočnosti pred dvomi dňami) pozerali Superstar. Lebo bol futbal, v ktorm nás Slováci riadne nakopali."
Vtedy bol totiž futbal, hrali sme myslím proti Poliakom.

janus32
4. zář 2010

@kamajka Vidim,ze deticky ti asi nedju moc spat,podla toho casu som usudila 🙂 Nasa Emka Mi pomenuvavala celu rodinu a o chvilku mi hovori:Maminka ja uz viem,ako sa vola Natalkina mamicka!Ako Emi?pytam sa jej a ona nato,Ze Slivka.Strasne mi to smiesne bolo,ona sa vola totiz Slavka 🙂

suezana
4. zář 2010

Dnes som V. naložila na tanier a vravím, že pokiaľ to nezje, nedostane nič, žiadnu sladkosť. Keď sa v tom rýpala už pridlho, dovolila som jej to nechať, nech ide. Samozrejme sa opýtala, či jej dám aj sladkosť. No, keďže sa snažila, tak som s povzdychom povedala, že ano. Šla sa teda spokojne umyť s komentárom: "Ja by som to teda svojmu dieťovi nedovolila. Moje dieťa pokiaľ nezje, nedostane žiadnu sladkosť."
zlyhanie na celej čiare 😝 😝 😝 😀

dioliana1
4. zář 2010

@suezana 😀 😀 😀

suezana
4. zář 2010

no neviem, či je to na smiech 😲 😉

marianka79
4. zář 2010

@suezana ale je 😀 😀 😀 😀 😀

dulkagabulka
5. zář 2010

Kamoškin syn sa jej pytal, ako sa vola krstnym menom jej mama , teda jeho babka. Kamoška mu na to, že Mária.
Malý vytreštil oči a s údivom sa šušlavym hlasom spýtal : " Ona je Ježišova sestra??" 😀

suezana
5. zář 2010

takéto podobné nám rozprávala profesorka. Ona je Mária, jej muž Jozef a dcérka sa jej opýtala, či ona so sestričkou sú Ježiškovia 🙂

cairka
5. zář 2010

malá teraz pri raňajkách hovorí, že má "hoúci čaj"...vravím jej hoRRúci...ona "hoúci"...ja hoRRRRRúci" a malá s odutou tvárou "tak teplý" 😀

cruela
5. zář 2010

@cairka to je dobreeeeeee 😀

ani3012
5. zář 2010

@cairka jáj !super bambuľka ! sa vynašla 😀
to mi pripomína sesternicu,keď mala dva roky a problém jej robilo písmeno H. a ja jej vravím: povedz HODINY
a ona mne " budík "

suezana
5. zář 2010

cairka, moja V. už vie povedať R,od 2.9. každému to rozpráva a keď jej na to niekto niečo povie, tak ona : doble 😀

janus32
5. zář 2010

A dobre su aj take tie skomoleniny slova napr.Kupance-pukance,Babeta-bageta,breza-zebra,samalik-salamik atd 😀

petusko
5. zář 2010

tak ja som dnes dostala od Petika kompliment. mozno by to nebolo az take hrozne, keby sme nemali navstevu a pri obede vyhlasil: Mami ty si sexiiii 😀 no skoro zabehlo vsetkym stolujucim 😀

suezana
5. zář 2010

@janus32 kepuč - malá už hovorí kečup a ja stále....kepuč 😀

cruela
5. zář 2010

kepuč máme doma aj my 😀

Maťko asi pred hodinou niečo montoval a pritom to neprijemne zaškrípalo a hovorí mi: "Fuj, celý som zbodkoval" - urobila sa mu husia koža a on to pomenoval ako bodky 🙂

suezana
5. zář 2010

😀

aero
5. zář 2010

😀 😀 😀 dobréé

nadhera
5. zář 2010

aj u nas kepuč 🙂 a ibza - izba .

janus32
5. zář 2010

a maminka klednicku by som si dala 😀 ,to asi tiez vela deti hovori 🙂

lucisa
6. zář 2010

Brácha, když byl malý, neříkal kučupu kepuč, ale kupčo, mamce taky dlouho trvalo, než přišla na to, co chce. 😅

rubi
6. zář 2010

Mam brachu mladsiho o deset let, dneska je to pubertak, ale kdyz mu bylo asi pet, tak jsem ho hlidala o prazdninach a opalovala jsem se na dece, na brise, tak jsem si sundala vrsek od plavek.... A on na me koukal a tak se culil... ptam se "co se tak culis?" A on " Cekam, jestli se obratis" 😀 😀 Dneska kdybych mu to vypravela, tak se propadne hanbou 😀 😀

ani3012
6. zář 2010

@cruela 😀 😀 😀

lussy23
6. zář 2010

@ani3012 @cairka - šikovne sa vynašli

@suezana - Hm, ale bude z nej dobrá matka, keď už takto hovorí 🙂 Teda nenarážam na nič.

dioliana1
6. zář 2010

malá dnes labuko=jablko 🙂

suezana
6. zář 2010

lussy23: matka sekera? 😀

mám tu zápisník, čo sa deťom píše od narodenia : chábul - album, muvila - zmrzlina, pyvako - pyžamko, ketkitk - keksík, koľko je hodín? o smemej - o siedmej 😵 sranda, ja som už na to dávno zabudla 😵

majatob
6. zář 2010

Tobikova prvni pisen: Hají bejí kojí vejí a jí baná pejí ejí 😀

majatob
6. zář 2010

Tobik priletel a dulezite oznamoval: "Mamiko, mamiko, Bibika pláche." tak mu rikam at jde za ni a povi ji neco at neplace a z pokojicku se ozvalo: "Bibiko, ty ptáku, ticho!" 😀

majatob
6. zář 2010

jeho oblibena pisen poslednich dni- Kakal pech 😀

anjelicek26
6. zář 2010

Sasenka sa vyzliekala do vane a tak si obzera svoj hrudnicek a vravi

Ja mam male prsia
Ty mas velke prsia
ked budem velka, budem mat aj ja velke prsia

pozrie velavyznamne na Maxa

Potom Maxi, ta aj ja budem kojit!!!

😅 😅 😅