"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

lucisa
22. lis 2010

@suezana 😀 😀 😀 😀

neumisa
23. lis 2010

@suezana 😀 😀 😀 😀

monic22
23. lis 2010

@suezana dobreeee! 🙂 🙂 😀

bodka70
23. lis 2010

pridám najnovšiu perlu mojej 7-ročnej Kajky. Boli sme na dušičky na cintoríne a išli sme zapáliť sviečky aj na hroby padlých vojakov. A Kajka sa pýtala ocka: Ocko, ty si bol na vojne? Ocko: Bol. Kajka: a v ktorej? 1.svetovej či 2.svetovej?

ani3012
23. lis 2010

@bodka70 😀 😀 zlatá malá 😵

lussy23
23. lis 2010

@bodka70 - zlaté

suezana
23. lis 2010

moja malá je teraz chorá a v noci máva 2hodinové záchvaty kašľa s vracaním a túto noc po jednom takom vyčerpávajúcom klesla na vankúš a hovorí: mami? červeň berie? 😕 a ja som nevedela, či sa mám smiať a či plakať 😔 my totiž teraz len hrávame karty, aby nebehala.

ivasad.
23. lis 2010

@bodka70 😀

kacab
23. lis 2010

@suezana ... hele je to sice trochu mimo téma... ale děti se mi taky takhle před pár dny dusily a kopila jsem na MMB Eucasol a Tymiánový krém od Justu a dávala na radiátory mokré ručníky a moc se to zlepšilo!!! Zkus to taky 🙂

a abych se přidala troch k tématu... Moje 3,5 letá dcerka má taky dobré hlášky 🙂..

..viděla v televizi, jak kovboj dojí krávu a přiběhla... "Maminko, krabička čůrá a pán jí pomáhá čůrat 🙂 "

a na kase v Obchoďáku... "maminko, proč má paní fousy?"... co na to říci - opravdu měla kníra skoro jak chlap..

a do třetice...nejlepší bylo, když jsem s ní jela autobusem - dálkovým.... a přistoupil po chvíli pankáč s rudým kohoutem... Terezka "NO CO TO JE? ... A paní za náma... "To jsi ještě neviděla, co? lidi okolo se tlemili a šířilo se to jak mor... a čím více se tlemili, tím má slečna přidávala... já se snažila odpoutat pozornost, ukazovala jsem na stromy, auta, zvířátka... vyprávěla o všem možném.... ale ten pánkáč jí pořád poutal oči... po chíli zase "MAMINKO, ON BY SE MĚL UČASAT... ON ASI CHUDÁČEK NEMÁ HŘEBÍNEK A ZRCÁTKO".... samozřejmě hlasitost na půl autobusu... Všichni se zase tlaamili a já bych nejraději zalezla pod sedadlo.... Týpek dělal že neslyší... A Tereza nedšná aplausem..., že všichni okolo rudí záchvaty smíchu zahlásila... "MAMINKO, ON VYPADÁ JAKO KOHOUTEK...."..... Všichny smíchy bourali autobus a já se jen modlila, že nebude vystupovat, tam kde my 🙂 No do konce jízdy už v buse klid nebyl.... 🙂

monic22
24. lis 2010

@kacab 😀 😀 😀

monic22
24. lis 2010

@suezana aj nám pomáhajú maste na priedušky a ešte "rýchla pomoc", rýchlovarnú kanvicu nechám zovrieť, nasypem tam morskú soľ a nechám v izbe na bezpečnom mieste odparovať. A ešte jedna perla našej 2r. susedky, keď u nich klopeme, najskôr sa opýta, kto je, a keď nám otvorí, zahlási : "Podte dál! "

kacab
24. lis 2010

.... no skoro jsem váhala jestli to sem napíšu... ale co.. pro pobavení všech to za to stojí... Naše 3,5letá nádhera stála ve spoďárkách před zrcadlem v pokojíku a prohlížela si nohy (asi nějakej strup na koleni čico...) a tatínek - jen tak letmo šel okolo a říká jí... "no máš krásný nohy 🙂" a terezka "děkuji, ty máš zase klásnej Pindík " .... 😀 😀 😀

(co je ve školce a vidí čůrat chlapečky, je to to její téma číslo jedna 🙂 ... už aby jí to přešlo..... 😀 😀 😀 )

suezana
24. lis 2010

@monic22 vďaka, trápime sa 😒

@kacab 🙂 to ju asi ešte neprejde, lebo moja má 5,5 a tiež sa jej tie objekty páčia.
Dnes sme sa obliekali k doktorke, a pozerám jej na prsíčko, že ho má také ružové a ona: no maminka, zdá sa mi, že mám tento pravý ostrejší ( 😕 ) asi aj moje dieťa bude piť len z jedného cecoka ako som aj ja pila...+ ustarostený tón k tomu... 😀

atinka22
24. lis 2010

kacab - to by ma zaujímalo, ako zareagoval manžel na takú lichôtku 😅

kacab
24. lis 2010

...tlemil se a šel pryč.... on věděl odkud vítr vane... Když se narodil mladší bratříček, slýchala Terka od hrdé babičky že má krásnej pindík... (U nás je to samá baba po mnoho generací a narození chlapečka byla UDÁLOST!!!) tehdy jsme šli ukázat nový přírůstek ke mě do práce a Terezka tam zdělovala úplně všem, že "bráška má klásnej pindík a maminka veliký prsíčka" 🙂 Nový mladinký kolega nám tehdy z toho trochu rudl a nevěděl kam s očima 😀 😀 😀 No a teď když máme to pindíkozní období a každodenní podívanou ve školce... tak přece musel dostat lichotku i tatínek 🙂 Mě zase říká "ty moje malá prdelko 🙂 " .. Tak jí říká babi... 🙂

lussy23
24. lis 2010

@kacab - Vaša Terezka nemá chybu s tými perlami! 😀

atinka22
25. lis 2010

kacab - Terazka je super šikovnica, niečo z nej určite bude. My máme doma "samé pipíky" takže pre nás to nie je až taká zaujímavá téma. 😉
Pridám aj ja síce nie hlášku, ale pobavilo ma to - minule si Rastik spieval na záchode - vy ve,vy ve lak ju - to malo byť akože We will, we will rock you 😀

kacab
25. lis 2010

... teď mě napadla ještě hláška 2,5 leté neteře... Na podzim jsme byli společně na houbách a malá Natálka byla u mě... Když už byla přepravka ma cestičce plná až přetejkala, volala jsem na její maminku, co byla dost daleko.. Lenkooo.... Už nesbírej.... Už to není kam dávat... a Natálka se na mě přísně podívala a řekla... " Teto, nekřič... já slyším dobře... A Michal David taky nekřičí..!!!!." ... já z ní byla hotová... myslela to naprosto vážně... Kdyb jste viděly ten pohled!!! Její babi je jeho velká fanynka a malé pouští ten poslední narozenínový megakoncert pořád dokola 😀 😀 😀 ...

Jo a ještě s tou babičkou pořádají cílené vycházky.... A pak když maminka Natálce jednou povídala, že se oblíknou a půjdou ven...a Natálka... "půjdem koupit cigaretky?" 😀 😀 😀 to švagrovka v celku těžce nesla.....

kirkee
25. lis 2010

Holky, ja se tu tak bavim, to jsou hlody 😀 😀
Moje mala segra vecer zlobila, protoze se ji nechtelo jit spat, jak to tak byva, a tu prisla, ze chce na zachod, tu ze napit, tu ze ma hlad, az prisla asi popate, mamka uz se nastvala a vyletela na ni: ale okamzite toho nechej a uz at jsi v posteli, nebo dostanes na prdel! a mala si stoupla, ruce v bok a rika: "no, mamko, jdes na me tvrde, nekompromisne!"

anelehka
26. lis 2010

maly mi vcera zahlasil,lebo jedoval,poslala som ho do izby,ze ty, ty jedna,chvila ticha a ja ze co vypusti a on ty jedna žena... 😀

bodka70
26. lis 2010

s Kajkou sme sa mojkali, Kajka mi hovorí: ty si móója mamka a ja jej zo žartu: nie, ja nie som tvoja mamka.
Kajka sa odtiahla, pozrela na mňa: "Tak potom čo tu robíš?"

bodka70
26. lis 2010

@kirkee , dobrééé 😀

lussy23
26. lis 2010

@kacab 😀 😀

nemue
27. lis 2010

@bodka70 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nadhera
27. lis 2010

@anelehka moj maly mi vtedy vravi - ty jezibabka .

Dnes nam napadal sneh a vravi - podme sa bobykovat.

radushka
30. lis 2010

Tak si vás tu pravidelně čtu a už se těším, až začne malá vykládat moudra 🙂 .S těma "nadávkama" jsem si vzpomněla, že já jsem prý říkala ty, ty žabičko jeden 😀

jarunka111
30. lis 2010

tiež sa tu perfektne bavím 😀 a možno raz tiež budem mať čím prispieť, mimi je ešte malý 🙂 babenky, máte to fakt veseléééé 😀 😀

milocka29
30. lis 2010

V nedelu som prisla z kostola a moj vnucik sa ma pyta: Babka ty si kde bola? a ja ze ved vies v kostole. A on ze aj dedko? ja, ze ano. Tak ty si sa tam bola vydavať? Ja mu hovorim, ze ja som sa vydavala v kostole ale uz davno. Na to dosiel dedko a on zase, ze dedko aj ty si bol v kostole? Dedo ze ano a Simonko a to si sa tam bol zenit s babkou? Dedko mu hovori, ja som sa zenil ale uz davno a v inom kostole. Az potom nam doslo, ze on prave dopozeral DVD zo svadby, kde bol sobas prave v nasom kostole 🙂 .

lencici
30. lis 2010

moja sa najprv tešila že sneží a potom smutne zahlásila ..." a mami ako príde mikulaš keď snež?

bodka70
30. lis 2010

Kajka mi dnes hovorí: mami, môžem ti veriť, že tie darčeky nedávaš ty? 😅