• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

3. května 2016 
Svoju 1,5 r.dcerku ešte kojím a vigantol jej dávam tak,že do lyžičky trošku mojho mliečka+kvapky a šup jej do pusy.A ona posledné dni sa vždy zalizne a povie:
- Mňám mamička. Parádne mlíčko !
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
15. pro 2010 v 15:31  • Odpověz  • To se mi líbí
můj starší synátor dneska prohlásil, že by si dal "prdelník" (překlad: trdelník) :grinning:
15. pro 2010 v 17:24  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
16. pro 2010 v 08:29  • Odpověz  • To se mi líbí
môj najstarší syn, ked mal nejakých 18mesiacov po tom čo videl ako ľudia pristupujú k nápojovému automatu a berú si odtiaľ kávu alebo čaj, pristúpil k automatu a na celú chodbu : "Daj ťaj!" /v preklade daj čaj./ On si totiž nevšimol,že tam treba hodiť aj peniaze. Myslel, že stačí prísť a popýtať si.
16. pro 2010 v 08:34  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@erikaka :dizzy_face: :dizzy_face: to bolo milé :slight_smile:
16. pro 2010 v 08:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@erikaka no my máme tiež zážitok s automatom. Hodím 50 centov, ťuknem káva, vypadne pohár a moja malá pohár schytila a že jéééééj mami, aha čo ti vypadlo - pohárik :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....si asi viete predstaviť tú rýchlosť, akou som jej pohár vytrhla z ruky a vrazila ho späť :grinning:
16. pro 2010 v 11:15  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
16. pro 2010 v 16:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@cikyta To už tak krásně mluví??? :slight_smile:
16. pro 2010 v 18:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@bobisek Ano. Jazýček má pekne podrezaný :wink: Ona mi začala velmi skoro chodiť (9 mesiacov) a skoro rozprávať.V roku vedela pár slovíčok a teraz v 18 mesiacoch povie aj pár viet :wink:
To nám ide na jednotku.No čo nám nejde a nikdy nešlo,je spinkanie :cry: .
16. pro 2010 v 18:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@cikyta Tý jo, to je paráda. U nás je to jenom taková klasika jako máma, táta, auto ......
Při tomhle tempu vám bude malá ve 4 číst :wink: To je opravdu šikulka :slight_smile:
16. pro 2010 ve 21:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@cikyta A teď koukám, že malá má ve stejný den narozeniny jako já. To je sranda :grinning:
16. pro 2010 ve 21:27  • Odpověz  • To se mi líbí
16. pro 2010 ve 22:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Dneska som malemu (nevelmi vychovne) povedala " Ak to este raz urobis, zbijem ta ako hada!" a on na to "A ako sa bije had?" - no musela som uznat ze fakt neviem. Potom mi napadli viacere "odveci" vyjadrenia ktore ma slovensky jazyk - napr. preco sa povie ze niekto je "tuhy fajciar" - si myslim ze ked je uz tuhy, uz je asi trochu neskoro na fajcenie, ci? alebo "spi ako by ho do vody hodil" - jediny clovek kto spi vo vode je babo v brusku a ako tak pozeram na moje brucho veruze tam vnutri velmi tiez nespi...
17. pro 2010 v 01:51  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
kvojtanikova - u detí je super to, že keď im niekedy niečo povieme, tak si z toho vyberú to najmenej podstatné. Ako to s tým hadom. Jeho netrápilo, že ho zbiješ, jeho zaujímajú - ako sa bijú hady :grinning:
Mne včera mladší syn tiež zaperlil.
Skúšala som si nový náhrdelník (od staršieho syna , robil ho v škole ako darček :slight_smile: ) a mladší mi hovorí - mami ty si taká krasopisná :sweat_smile:
17. pro 2010 v 08:06  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@kvojtanikova :grinning:
@atinka22 :grinning:
@cikyta - jej, ako krásne rozpráva. Šikuľka.
17. pro 2010 v 17:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Dnes mi mala robila "inventuru" v kabelke a zrazu vytiahne vodicak, pozera na fotku a vravi: Fuuuuuuu tak tu si bola este mlada..... :confused: :confused: :confused: Ja som bola presvedcena, ze som sa odvtedy velmi nezmenila.... No ked som si pozrela rok vydania, musela som uznat ze mala, mala pravdu!!! Rok vydania 1999 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. pro 2010 v 19:32  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@langkofel vrátila Ťa do reálu, však? :grinning: :grinning: :grinning:
17. pro 2010 ve 20:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@atinka22 , to máš pravdu, že deti si z našich rečí zoberú to čo chcú :wink:. Ja som tiež pár krát deťom v zlosti povedala (keď sa škriepili), že "Jedna ste lepšia než druhá" a staršia sa hneď opýtala: a mami, ktorá z nás je tá lepšia? :sweat_smile:
17. pro 2010 ve 22:47  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ja opatrujem deticky a mavam z casu na cas vecrny babysitting u takmer 3-rocneho jonaska...sa ho tento tyzden pytam:
"coskoro budete ozdobovat vianocny stromcek, ze?"
jonas: "nie"
ja: "vy nemate vianocny stromcek?"
jonas: "nie, ja nechcem"
ja: "a kam dostanes darceky?"
jonas: "pod zemiakovu kasu od zemiaka"
ja: "ahaaa...a co spravis s tou kasou?"
jonas: "no zjem ju"
ja: "a darceky?"
jonas: "aj tie zjem!" :grinning:
18. pro 2010 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
tukala som si do pocitaca a starsi syn(11r)pozera tak na mna a hovori mi:mamiii kolko mas rokov?Tak som mu odpovedala,ze 33 a on nato:vies co,taka stara vyzeras a to ani nemas tak moc rokov :sunglasses: No poviem vam,som nevedela ci mam plakat,alebo sa smiat.Ale mal pravdu-na druhy den som isla hned kadernicke :grinning:
27. pro 2010 v 19:13  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
27. pro 2010 ve 20:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@janus32 , aj mne raz dcérka "polichotila". Kajka - mala vtedy asi 5 rokov a hovorí mi: Mamka, keď budem veľká, chcem byť taká tučná ako ty! " :grinning: :grinning: :grinning: .
27. pro 2010 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@bodka70 :grinning: :grinning: :grinning: tak to potesi,aka je solidarna :grinning:
28. pro 2010 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
29. pro 2010 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Stedry vecer u nasej babky, pomodlili sme sa a kazdy si zobral oblatku. simko /3,5r/ ju zjedol s medom a vravi, este si prosim omietku. Aj po upozorneni, ze je to oblatka,cely vecer to bola omietka. Babka mala dva balicky, takze obaja drobci mali co chodit vyjedat. :slight_smile:
30. pro 2010 v 15:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@nadhera :grinning: a to som myslela že len my máme omietku len naša ked sme prežehnávali zobrala tú oblátku a rozotrela po hlave že v mene oťca i ťyna ameeeen.
30. pro 2010 ve 20:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Moju Natalku som naucila, ze ked nie je tatino doma tak je v praci. Tak rano ked ho nevidi doma tak povie:
"Tatija papa. Tatija v paci."
No a dnes si vravela cely den ... "Tatija v paci, Babija v paci, Mamija v paci" a nakoniec to zaklincovala tym, ze povedala: "Natala v paci" ... no ale kam chodi ona do prace to mi uz nepovedala :grinning: ... a este neviem, kde nabrala, ze chodim do prace, ked som s nou cely den doma :slight_smile:
30. pro 2010 ve 22:11  • Odpověz  • To se mi líbí
30. pro 2010 ve 23:19  • Odpověz  • To se mi líbí
dnes večer v posteli: nech ťa ochraňuje Ježiško aj panna Mária - aj tá už zomrela... :grinning:

na štedrý večer nechal Ježiško darčeky a odhryzol si z koláčika a nechal to na stole aj s omrvinkami (ocko asi pozerá veľa amerických filmov :wink: ) V. sa to veľmi páčilo a všade to rozprávala. Ujo sa jej opýtal, že čo s tým koláčikom urobila, či ho zjedla. Malá s nechuťou: No fúúúj, hádam to po Ježiškovi nebudeme jesť, sme to zahodili :stuck_out_tongue_closed_eyes:
( :sweat_smile: inak ocko to zjedol :grinning: )
30. pro 2010 ve 23:26  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
30. pro 2010 ve 23:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek