"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

cikyta
15. pro 2010

Svoju 1,5 r.dcerku ešte kojím a vigantol jej dávam tak,že do lyžičky trošku mojho mliečka+kvapky a šup jej do pusy.A ona posledné dni sa vždy zalizne a povie:
- Mňám mamička. Parádne mlíčko !
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

neumisa
15. pro 2010

můj starší synátor dneska prohlásil, že by si dal "prdelník" (překlad: trdelník) 😀

bodka70
16. pro 2010

@neumisa 😀 😀 😀 😀

erikaka
16. pro 2010

môj najstarší syn, ked mal nejakých 18mesiacov po tom čo videl ako ľudia pristupujú k nápojovému automatu a berú si odtiaľ kávu alebo čaj, pristúpil k automatu a na celú chodbu : "Daj ťaj!" /v preklade daj čaj./ On si totiž nevšimol,že tam treba hodiť aj peniaze. Myslel, že stačí prísť a popýtať si.

ani3012
16. pro 2010

@erikaka 😵 😵 to bolo milé 🙂

suezana
16. pro 2010

@erikaka no my máme tiež zážitok s automatom. Hodím 50 centov, ťuknem káva, vypadne pohár a moja malá pohár schytila a že jéééééj mami, aha čo ti vypadlo - pohárik 🙂 😝 ....si asi viete predstaviť tú rýchlosť, akou som jej pohár vytrhla z ruky a vrazila ho späť 😀

lussy23
16. pro 2010

@suezana 😀 😀 😀

bobisek
16. pro 2010

@cikyta To už tak krásně mluví??? 🙂

cikyta
16. pro 2010

@bobisek Ano. Jazýček má pekne podrezaný 😉 Ona mi začala velmi skoro chodiť (9 mesiacov) a skoro rozprávať.V roku vedela pár slovíčok a teraz v 18 mesiacoch povie aj pár viet 😉
To nám ide na jednotku.No čo nám nejde a nikdy nešlo,je spinkanie 😢 .

bobisek
16. pro 2010

@cikyta Tý jo, to je paráda. U nás je to jenom taková klasika jako máma, táta, auto ......
Při tomhle tempu vám bude malá ve 4 číst 😉 To je opravdu šikulka 🙂

bobisek
16. pro 2010

@cikyta A teď koukám, že malá má ve stejný den narozeniny jako já. To je sranda 😀

cikyta
16. pro 2010

@bobisek 😀

kvojtanikova
17. pro 2010

Dneska som malemu (nevelmi vychovne) povedala " Ak to este raz urobis, zbijem ta ako hada!" a on na to "A ako sa bije had?" - no musela som uznat ze fakt neviem. Potom mi napadli viacere "odveci" vyjadrenia ktore ma slovensky jazyk - napr. preco sa povie ze niekto je "tuhy fajciar" - si myslim ze ked je uz tuhy, uz je asi trochu neskoro na fajcenie, ci? alebo "spi ako by ho do vody hodil" - jediny clovek kto spi vo vode je babo v brusku a ako tak pozeram na moje brucho veruze tam vnutri velmi tiez nespi...

atinka22
17. pro 2010

kvojtanikova - u detí je super to, že keď im niekedy niečo povieme, tak si z toho vyberú to najmenej podstatné. Ako to s tým hadom. Jeho netrápilo, že ho zbiješ, jeho zaujímajú - ako sa bijú hady 😀
Mne včera mladší syn tiež zaperlil.
Skúšala som si nový náhrdelník (od staršieho syna , robil ho v škole ako darček 🙂 ) a mladší mi hovorí - mami ty si taká krasopisná 😅

lussy23
17. pro 2010

@kvojtanikova 😀
@atinka22 😀
@cikyta - jej, ako krásne rozpráva. Šikuľka.

langkofel
17. pro 2010

Dnes mi mala robila "inventuru" v kabelke a zrazu vytiahne vodicak, pozera na fotku a vravi: Fuuuuuuu tak tu si bola este mlada..... 😕 😕 😕 Ja som bola presvedcena, ze som sa odvtedy velmi nezmenila.... No ked som si pozrela rok vydania, musela som uznat ze mala, mala pravdu!!! Rok vydania 1999 😝

monkula
17. pro 2010

@langkofel vrátila Ťa do reálu, však? 😀 😀 😀

bodka70
17. pro 2010

@atinka22 , to máš pravdu, že deti si z našich rečí zoberú to čo chcú 😉. Ja som tiež pár krát deťom v zlosti povedala (keď sa škriepili), že "Jedna ste lepšia než druhá" a staršia sa hneď opýtala: a mami, ktorá z nás je tá lepšia? 😅

kathynka
18. pro 2010

ja opatrujem deticky a mavam z casu na cas vecrny babysitting u takmer 3-rocneho jonaska...sa ho tento tyzden pytam:
"coskoro budete ozdobovat vianocny stromcek, ze?"
jonas: "nie"
ja: "vy nemate vianocny stromcek?"
jonas: "nie, ja nechcem"
ja: "a kam dostanes darceky?"
jonas: "pod zemiakovu kasu od zemiaka"
ja: "ahaaa...a co spravis s tou kasou?"
jonas: "no zjem ju"
ja: "a darceky?"
jonas: "aj tie zjem!" 😀

janus32
27. pro 2010

tukala som si do pocitaca a starsi syn(11r)pozera tak na mna a hovori mi:mamiii kolko mas rokov?Tak som mu odpovedala,ze 33 a on nato:vies co,taka stara vyzeras a to ani nemas tak moc rokov 😎 No poviem vam,som nevedela ci mam plakat,alebo sa smiat.Ale mal pravdu-na druhy den som isla hned kadernicke 😀

danka.k
27. pro 2010

@janus32 😀 😀 😀 😀

bodka70
27. pro 2010

@janus32 , aj mne raz dcérka "polichotila". Kajka - mala vtedy asi 5 rokov a hovorí mi: Mamka, keď budem veľká, chcem byť taká tučná ako ty! " 😀 😀 😀 .

janus32
28. pro 2010

@bodka70 😀 😀 😀 tak to potesi,aka je solidarna 😀

lussy23
29. pro 2010

@janus32 @bodka70 😀 😀

nadhera
30. pro 2010

Stedry vecer u nasej babky, pomodlili sme sa a kazdy si zobral oblatku. simko /3,5r/ ju zjedol s medom a vravi, este si prosim omietku. Aj po upozorneni, ze je to oblatka,cely vecer to bola omietka. Babka mala dva balicky, takze obaja drobci mali co chodit vyjedat. 🙂

danielik79
30. pro 2010

@nadhera 😀 a to som myslela že len my máme omietku len naša ked sme prežehnávali zobrala tú oblátku a rozotrela po hlave že v mene oťca i ťyna ameeeen.

egyptanka
30. pro 2010

Moju Natalku som naucila, ze ked nie je tatino doma tak je v praci. Tak rano ked ho nevidi doma tak povie:
"Tatija papa. Tatija v paci."
No a dnes si vravela cely den ... "Tatija v paci, Babija v paci, Mamija v paci" a nakoniec to zaklincovala tym, ze povedala: "Natala v paci" ... no ale kam chodi ona do prace to mi uz nepovedala 😀 ... a este neviem, kde nabrala, ze chodim do prace, ked som s nou cely den doma 🙂

suezana
30. pro 2010

@bodka70 😀 😀 😀 😀

suezana
30. pro 2010

dnes večer v posteli: nech ťa ochraňuje Ježiško aj panna Mária - aj tá už zomrela... 😀

na štedrý večer nechal Ježiško darčeky a odhryzol si z koláčika a nechal to na stole aj s omrvinkami (ocko asi pozerá veľa amerických filmov 😉 ) V. sa to veľmi páčilo a všade to rozprávala. Ujo sa jej opýtal, že čo s tým koláčikom urobila, či ho zjedla. Malá s nechuťou: No fúúúj, hádam to po Ježiškovi nebudeme jesť, sme to zahodili 😝
( 😅 inak ocko to zjedol 😀 )

danielik79
30. pro 2010

@suezana 😀 😀 😀 😀