• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

3. května 2016 
indiankaindi - dcérka má super fantáziu - trebalo by to podchytiť. Možno raz bude slávna spisovateľka - ako Rowlingová. :grinning:
13. led 2011 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš Ondis perlí pořád .. hlavně díky své bohaté slovní zásobě :grinning:
Loni na jaře (2 roky) v obuvnictví.
Manžel si zkoušel jarní boty, opodál vedle něj si zkoušel boty předkloněný dost postarší pán.
Ondis se znechuceně ušklíbne a na celej krám spustí : "Mami tady smrdí zadek, cítíš to taky?".. :zipper_mouth: :sweat_smile:

Rozhovor s tetou (mojí sestrou) ..
teta: "Ondrášku ty máš krásný plavky.. půjčil bys mi je?"
Ondra: "Teto, půjčil .. jenže Ty nemáš pinďoura a navíc máš velkej zadek"

Ondrášek namaloval obrázek .. byla na něm naše rodina - tj. já, táta a on.
Všichni byli klasičtí panáčci s hlavou rukama a nohama.. Jen "já" měla pod hlavou ještě jedno velké kolečko ..
Tak se ptám "To čekám miminko?" .. "Né mami, proč? Takovýhle máš bříško normálně" ..
13. led 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Máme doma malého pejska japánka a říkáme mu Oki, Okinka. Malej do ní pořád naráží, chvíli jí nedá klid, až jednou Oki se prostě nedala a po malým vyjela. Malej koutky dolů a tak jsem ho zeptala. Tadýsku, co se ti stalo? Malej totiž ještě moc nemluví, jen hodně opakuje slova, tak jsem čekala, co z něj vyleze. A on - popotahoval a říká - Očinka - hami, hami. Od teď každýmu na potkání vykládá Očinka, hami, hami - bebííínko a ukazuje na prstík. A prej, že si neporadí. :slight_smile:
13. led 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj...uz davno som sa tak nepobavila :grinning: ...aj cesto, co som dala kysnut na rozteky, mi skoro "utieklo" z misky :fearful:...
U nas zatial "perli" moja starsia dcerka Vikinka...ale pomaly sa chyta aj ten nas suhajko...
V pondelok, ked sa blaznili a ja som ich tisila, tak mi s vycitkou v hlase Viki hovori:" Vidis mami, preto sme taki "divoki", lebo sme zjedli to "tvoje" maso..." (kuracie sote fakt nemaju v laske. :sweat_smile: ...) alebo ...velký plysak tigrík sedel na "jej mieste" a tak ho Viki vyzvala : "Tigrík, uvolnís mi miesto?...a ked sa pravdaze nic nestalo, tak len sucho skonstatovala: "Mami, neuvolnil mi ho... asi to nebude "dzentlmen"... :slight_smile:
13. led 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už si ani nemůžu postěžovat. Povídám manželovi, že mě bolí hlava, načež malej se hned chytl, lítá po bytě a - taky, taky, hava bolíí. :grinning: Su zvědavá, co bude zítra...
13. led 2011 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. led 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera sme išli v aute a Natálka /bude mať 3 roky/ sa špárala v nose a hovorí:
Mama, mám šušeň veľký ako celé Bambuľkovo. :sweat_smile:
13. led 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@indiankaindi , pri tebe som si spomenula na jednu príhodu s mojou staršou Soničkou - boli sme na návšteve u švagrinej, mala vtedy 1,5 roka a s vážnou tvárou tam zopár krát zopakovala : tato je alkoholik, tato je alkoholik :grinning: :grinning: , tak sme sa na tom so švagrinou zasmiali. (môj muž má teda k alkoholikovi dosť ďaleko :wink: ). Neviem, skadiaľ zobrala také slovo, tak som ju potom "preučila" aby potom radšej hovorila pravdu, že "tato je policajt".
I keď, keď nad tým rozmýšľam, tak neviem, čo je lepšie mať doma :grinning: :grinning: :grinning:.
14. led 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodka70 - myslím, že ten policajt je rozhodne lepší :grinning: My máme zasa doma hasiča. :slight_smile:
Náš Rastik mal včera meniny a ráno sa ma opýtal - a to budem mať meniny celý deň? :dizzy_face:
14. led 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
14. led 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vcera nasa Vikinka, ked som ju po kupani rychlo-rychlo balila do osusiek, na mna zazrela a s takou vycitkou v hlase mi hovori:" Mami, to ako si ma omotola...ako to budem vyzerat..." a ked som s nou prechadzala okolo velkeho zrkadla v chodbe, vitazoslavne vykrikla..."Vidis...hrozne vypadam...!" :angry: ...a nasledujucich 15 minut mi pilila usi recami ako ju mam nabuduce "krasne zabalit do osusky"...
14. led 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
14. led 2011 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivett1 :grinning: ja si to viem aj predstaviť :angry: :grinning:
14. led 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes mi Natálka hovorí:
Mama, ja som po záruke!
14. led 2011 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@stankapk - to je fakt vtipný, po záruce :grinning:

Hlídali mi malého naši a táta se mě pak ptal, jestli je u nás vše v pořádku, páč jim Páťa oznámil: "Táta je velikej lump a maminka je chudák"
15. led 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj..jedna dnešná hláška našej špekulantky :wink: ...ocko sedel na sedačke a mal vyložené nohy na taburetke...Viki si ich pomaly premeriavala pohľadom a hovorí: "Ocko, ty máš veľké nohy..." a keď sa jej ocko snažil vysvetliť, že muži obvykle majú veľké nohy a ženy menšie...tak mu oponovala: "Ale ty predsa nie si muž, ty si OCKO!" :grinning:
16. led 2011 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak naša mála zas tiež perlila ocino sa jéj pýta ked sa hrala s bábikami :A čo má babika aj bábätko? a malá nato s vážnou tvárou:Nie lebo bábätká smrdia, kakajú a pišajú.Zjavne minule pozerala šreka. :grinning:
16. led 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
17. led 2011 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danielik79 ... :grinning: ...inak aj u nas sa shrek tesi velkej oblube...
My sme boli vcera v Shopping Palace, kde maju teraz vystavu modelov dinosaurov (niektori vydavaju aj zvuky)...a nas Stevik ich s respektom okukoval, a tak, aby som "zmiernila" jeho strach, hovorila som mu ich nazvy a on ich po mne akoze opakoval...
Dnes rano pocul vonku ako odvazaju smeti a ten hrmot mu asi pripomenul vcerajsi zazitok - pribehol ku mne, tahal ma k oknu a opakoval:" Mami, tam je velky kykakosajus" ...pochopila som, ze mysli tych "jasterov", len sa mi zdalo, ze to prilis komoli, tak som mu este zdoraznila, ze tam ziadny di-no-sau-rus nie je (dinosaurus som zopakovala aj 5-krat) a ked sa na mna chvilu nechapavo pozeral.... doslo mi, ze myslel toho "velkeho masozravca tyranosaurusa rexa" :sweat_smile: ...
17. led 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivett1 :grinning: :grinning: :grinning: no to u nás smetiari zatial dávajú autíčku napapať lebo je hladné. :grinning:
17. led 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
17. led 2011 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jsem se hezky pobavila nad touhle diskuzi... Deti maji uzasny reci! No, musim pridat nas nejnovejsi napad.... Vasik pozoroval nasi malou a po chvili povida - Klari, ty mas oci jako Renault Megan. (Stejda ma modry Renault Megan). Nevim, jestli na to jednou bude balit holky....
20. led 2011 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezt :grinning: originálny teda je :dizzy_face:
20. led 2011 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. led 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
naša malá zase mala deň pomáhala mi upratovať a vo vytrinke zbadala sklenenú črievičku /na telefon stojan/ ,hned sa pýtala či som ju dostala.Ja nato: ano dostala som ju od ocka . A malá v tom: jéééééééééééééj mami ty si popoluška ,moja popoluška. :grinning:
21. led 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
22. led 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
mensi je trochu chory, zapla som v spalni solux a kricim cez dve izby - Risko, pod sa nahriat. A pocujem v detskej - starsi krici na mladsieho - riso, chod sa nachladit. :slight_smile:
22. led 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj :slight_smile: pridám aj ja jeden zážitok čo som dnes mala.
boli u nás jedni známi na návšteve so 6 ročným synom, hrali sme hru aktivity (princíp hry je v tom že hráči tahajú kartičky so slovnými spojeniami a tie majú bud opísať, nakresliť alebo pohybovo predviesť a ostatní majú hádať) no a ten ich syn začal ukazovať na chodidlo, tak sme hádali bolí ťa noha, velká noha, ponožka... a on zle prečítal "krčný stavec" a pochopil to ako svalový krč :grinning: , dalšie slovo ukázal ak sa človek oblieka, hádali sme šaty, veci oblek a to boli "obliečky"
23. led 2011 v 00:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj...pridavam vcerajsiu hlasku nasej princeznej...po kupeli si obliekala svoj zupan a uteracik, ktory mala omotany okolo pasa sa jej pri tom "manevrovani" zosuchol....tak si len tak pre seba polohlasne povzdychla..."Zase zo mna vsetko pada ..." a potom dodala... "...asi som moc "stihla"..." :grinning:
23. led 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
23. led 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek