"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

ivett1
23. led 2011

@lussy23 😉

ani3012
24. led 2011

Vieš na čom mi najviac záleží ? Na rodine....nie ako tebe- na škole......
Patrik počas učenia

ianitka
24. led 2011

@ani3012 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
nema chyby 😀 😀 😀 😀

suezana
24. led 2011

@ani3012 😀 😀 😀 😀 😀 to je dobré, ja sa schuti smejem 😀

suezana
24. led 2011

Víkendová hláška mojej dcéry: Prišla za mnou, že ju hrozne bolí mozog 😢 (ale držala si žalúdok 😉 ) 😀

lussy23
25. led 2011

@ani3012 🙂 😀 @suezana 🙂 😀

cairka
25. led 2011

Malá prezliekala bábiky a vraví mi, že to je bábike trocha veľké. Ja som chcela prijať jej fantázie a tak som jej odpovedala, že "to nevadí, ved dorastie" a veve sa na mňa kukla a tak zhovievavo, jemne (jak ku bláznovi 😅 😀 ) mi hovorí :"Ale čo si, ved to je bábika, bábiky nerastú" 😝 😀 😀

suezana
25. led 2011

@cairka toto sa už aj mne stalo 😅

macocha
25. led 2011

@cairka 😀 😀 ale poznám tiež také poučenia 😉

Ja som v nedeľu dostala kompliment: "Som krásna ako mama." 😵 😵
A po chvíli pozrela na svoju plyšovú hračku: "Aj tá krava je pekná ako mama." 😨 🤐

ani3012
25. led 2011

@macocha 😀 😀 😀

cairka
25. led 2011

@macocha , 😀 😀 😀

Včera sme dostali od netere nejaké hračky, z ktorých už odrástla a okrem iného tam boli 4 barbie. Keď sme to vybaľovali som pochválila, že "fíha,že to je originál od Mattela" (spomenula som si na tú reklamu, nie že by sme žili značkami 😝 ) , vysvetlila som jej, čo to je ten mattel. Po chvíli našla slnečné okuliare, tak si ich dala na oči a išla kuknúť do zrkadla, aká je, citujem, "perfektná" a z kúpeľne počujem " Fíha, originál od Mattela" 😎 😀 😀

masinka
26. led 2011

baby dostali na narodeniny cajovy servis. Nelka (4 roky) podavala babke salku: babka, tu mas cajik... je otraveny....
zrejme to pochytila zo snehulienky - ako tam jezibaba otravila jablko. len dufam ze si svokricka nebude mysliet, ze to pocula odomna 😕

atinka22
26. led 2011

masinka -ten čajík ma dostal -to bolo perfektné 😀 😀 😀 😀 😀

atinka22
26. led 2011

Môj Rastik si minule dával na kreslo vankúšiky, dečky atď. Na moju otázku - čo to robí, odpovedal - robím si pohodielko 🙂 (pohodlie)

sunea
26. led 2011

@masinka uzasne!

lussy23
26. led 2011

@macocha @cairka @masinka 😀 😀 😀

indiankaindi
26. led 2011

No naša herečka začala včera v aute: "Tma ako maminka" 😅 čo to znamená?

suezana
26. led 2011

@masinka no neviem, to svokre aj tak nevysvetlíš 😀

masinka
26. led 2011

@suezana 😀 este stastie ze mam so svokrovcami dobry vztah 😀

ivett1
27. led 2011

@masinka ...nádherné 😀

ivett1
27. led 2011

Dnes, keď sme sa vrátili z prechádzky, moja princezná vo dverách zastala, vážne sa na mňa zahľadela a hovorí: "Mami, my sme neboli dlho vonku"...a smutným hlasom dokončila..."len sme chodili a chodili bez cieľa...tak, to ma sklamalo..." (Boli sme vonku "len" hodinku a prechádzali sme sa...)

magimary
27. led 2011

čítavam vás, bavím sa a tak reku - trochu prispejem aj ja:
😅

hovorím staršiemu synovi (7)- "nezdá sa mi, že by toto bol film pre vás dvoch, aké je tam číslo v krúžku?" Tobi vecne odpovie: "12"...
?
na to sa zo zadu ozve mladší syn Tomi (6):" spolu máme viac ako dvanásť, takže to môžeme pozerať"
...

magimary
27. led 2011

a minule zase Tomi "perlil":

keď ho predvčerom očkovali ako 6-ročného, a ako správny hrdina sa "bál tak potichu", a tak som mu pre povzbudenie vzala kindervajíčko...

cestou v aute som mu povedala: "keď to dobre zvládneš, dostaneš prekvapenie",
zamyslel sa a len tak pre "istotu" sa opýtal: " a aj keď nezvládnem?" ....

keď už sme boli pred poliklinikou, vyzbrojený "odporúčaniami" a strašením staršieho brata sa znenazdajky opýtal: "mami, a nejaké očkovanie pre 8-ročných nemajú?"
/chcel dopriať zo svojho strachu aj svojmu staršiemu bratovi/

suezana
27. led 2011

@ivett1 🙂 prečo chodíte bezcieľne? 😀
@magimary zlatí 😵 a pri tom prvom ma napadlo: išli sme autom a hovorím mužovi: tu je štyridsiatka! a on - veď sme dvaja - to je spolu 80 - ešte môžem pridať 😝 ...nebude to nejaká chlapská iná logika? 😕

magimary
27. led 2011

@suezana nooo, ktovie?!? 😅 😀
ale možno niečo na tom bude... 😅
nejaké archetypálne mužské reagovanie 😅

suezana
27. led 2011

@magimary 😀

ivett1
27. led 2011

@suezana ...veď to...ide o uhol pohľadu...ja som išla s cieľom "trochu" ich unaviť a Viki sa zdalo, že nemáme žiadny cieľ😀

ivett1
27. led 2011

@magimary ....na to nemám slov😀 😀 😀 😀
@suezana... 😀 😀 😀 ...( "chlapská logika"...)

lussy23
27. led 2011

@magimary - 😀 😀 😀 prefíkaní

lucisa
27. led 2011

😀 😀 😀 Dětská logika nemá chybu 😀 😀
Já sem přidám perličku z trošku jiného soudku, naše nejmladší ještě nemluví, kromě klasického mamama, bababa, tatata apod., ale tohle dnes vyvedla, když našla razítko svých starších sester a než jsem na to přišli, stihla si ho ocucat (celý den se to snažíme smýt vším možným, zatím jsme jen mírně zbledli 😀 ):