"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

elucinka
26. zář 2007

Holky, tak já se přidám s perličkou mého 1,5 ročního synovce... Byla jsem u nich na návštěvě a jelikož mám veliké těhubříško před porodem, malej vždycky přijde, vyhrne mi tričko a ukazuje mi na pupík a volá "pupik, kuk!" Tak takhle chodil celé odpoledne, vždycky přišel, kouknul na pupík, zavolal. Pak si vzal kostky a rozházel je po zemi. Moje ségra je šla posbírat a jak tak byla na všech čtyřech, malej k ní přilít zezadu, stáhnul jí tepláky ze zadku a povídá: "pupik, kuk!" Málem jsem smíchy porodila na fleku a ségra málem z tý země nevstala 😀 😀 😀

tilly
26. zář 2007

môj malý v poslednej dobe skáče a kričí pri tom " ja som šašo, ja som ujo, ja som dilino 😅 "

mijunek
27. zář 2007

Jen tak dál, já se sem chodím pravidelně odreagovat a musím uznat, že dětičky jsou totálně bezprostřední, jsme byli teď na vinobraní a kolega z práce tam měl i 9-letou dceru, která si asi 2x cucla burčáku a najednou na mě :"teto, ty máš tak křivej nos", tak jsme se to snažila zahrát do ztracena, že to má z toho burčáku, no holka se nedala a asi půl hoďky mě o tom přesvědčovala, ale jak já říkám, reklamace u rodičů - jak si mě udělali, tak mě mají 😅

ela.masa
8. říj 2007

elucinka to bolo super este teraz mi tecu slzy.moja mala vcera kricala na cely obchod a to nepotrebujeme ani tlampac a pocut nas aj vonku "ja cam hoju čicu cem hoju čicu.to bola horcica ale doslo nam to az vonku chcela jest cheb paky a hoju čicu chlieb parky horcicu.dlho sa tam neukazem

weroni
8. říj 2007

no babulky my sice cakame prve babenko az v juni ale kedze robim s detmi uz treti rok tak sa co- to nazbieralo 🙂
Napr. Mala Victorka (4 roky): jasila sa s dedkom a smykla sa a spadla. Ked sa jej babka spytala co vyvadzala tak povedala "Ja nic, to dedko ma buzeroval" 🙂

alebo:

Nasa kucharka sa nasprejovala ked odchadzala zo skolky k lekarovi a maly Romanko (5) povedal so zdvihnutym prstom "Ja citim, ze niekto tu pil alkohol" 🙂

Ucili sme sa na anglictine rodinu a pomahali sme si ukazovanim cinnosti co jednotlivi clenovia rodiny robia. Napr. This is mother - ukazovali sme varenie. This is father - ukazovali sme opravovanie 🙂 Potom prisla rada na babicku a na otazku co take robi babicka mi jedno dievcatko so smrtelne vaznym vyrazom na tvari odpovedalo "Picha si inzulin" 😅

Strom na ktorom rastu slivky sa vola SLIVOVICA 🙂

weroni
8. říj 2007

Moja 5 rocna (vtedy este len 4) sestricka povedala raz vecer ocinovi ked ju uspaval: "Ocko, ja som taka rada ze sa o nas staras, ze nas zivis... " 😅

weroni
8. říj 2007

učili sme sa počítať a prišli sme ku twelve, thirteen - thirteen mi jeden chlapcek vyslovil ako "SORTÍN" a ja ze Romanko to sa nehovorí SORTÍN a opravila som ho. A on na to ze "Ach no, áno, vieš, prepáč ale ja mám takú chrípku..." 🙂

certica
8. říj 2007

weroni, s tym inzulinom si ma pobavila 😀

weroni
8. říj 2007

certica - no si pis ze som mala co robit aby som nevybuchla 😀

vesi
8. říj 2007

moja sesterka, ked mala cca 4 roky, si hladkala brucho a hovorí: tak ma bolia kríže... 🙂

prvapomoc
8. říj 2007

ahojte,
môj 5 ročný sym mi nakázal aby som mu kupovala len boxerky v žiadnom prípade nie slipy.na otázku prečo mi odpovedal:lebo v boxerkách mám pekný zadok. 😀

prvapomoc
8. říj 2007

vesi môj syn -reklamový maniak zase vypotil že"moje úbohé nohy" 😀

melory
8. říj 2007

😀

weroni
8. říj 2007

prvapomoc - dobre zacina ten tvoj maly 😀

prvapomoc
8. říj 2007

a babke povedal že:ištenem dostanem z teba infarkt 😀

prvapomoc
8. říj 2007

weroni,ani mi nehovor,to bude iný sukničkár.ved minulý rok mi povedal že má dve frajerky.jednu na zábavu a druhá mu obuva papuče.no vie čo robí 😀

weroni
8. říj 2007

prvapomoc 🙂
Deti su tovarnou na taketo halusky 🙂 Ja si ich musim zapisovat lebo som sa ich uz tolko dopocula a clovek vsetko zabudne....
Ale minuly tyzden jedno dievcatko ktore chodievam ucit mi povedalo ze: Pod, babiky idu na grinku" a ja ze "co je grinka?" a ona ze "neviem ale budu tam cvicit" 😀

vesi
8. říj 2007

baby 😀 😀 😀

weroni
8. říj 2007

prvapomoc - tak ty máš inak vytrénované brušné svaly od smiechu 😀

ela.masa
9. říj 2007

weroni to bolo dobre ja som dnes pocula asi 5 r dievcatko ktore vravelo svojej babke "ja nechcem mat deti ani frajera lebo by sa chcel bozkavat a plut mi do ust a nechcem ani sex.babka sa pyta a ty vies co je sex? "no jasne poznam telenively. 😀 😀 uz viem ako zistim co je sex.

weroni
9. říj 2007

ozaj - mojho bratranca dcerka ako 2,5 rocna zahlasila ked bola ta reklama na t-mobile ze 1000 minut zadarmo alebo nieco take tak tam hovorili ze uz si viac nelamte hlavu nad prevolanymi minutami alebo nieco take a mala dosla s perfektnym ksichtikom a ze "Skludom volajte a hlavu nelamte" 🙂

weroni
9. říj 2007

dnes som si so synovcom pozerala velku knihu o matke a dietati a ked zbadal ultrazvuk tak som mu vysvetlila na co to je a on ze "aj ja by som take chcel". a ja mu na to vravim ze to je strasne drahe a ze to sa neda len tak kupit a on ze "sak si to mozes aj ty kupit na vyplatu" 🙂

certica
9. říj 2007

ja dnes mojmu malemu hovorim, nech ma necha aspon 3 minuty v klude najest a on ide za muzom a vravi mu: "tati, musime maminku nechat v klude najest, inac to babenko neprezije..!"

weroni
9. říj 2007

certica - empaticky syncek 🙂

certica
9. říj 2007

weroni, skoda ze len vtedy, ked som na pokraji sil a nervov 😀

tilly
9. říj 2007

môj malý sa chce stále mojkať...

no ale teraz má hlášku, keď s ním idem autom, tak mi hovorí, "ideme rýchlo, nabúrame" najprv som to nepochopila, ale minule som cúvala a drcla som do garážovej brány, rýchlo som cúvala a nejako sa mi nechcelo brzdiť 😅

a mojej mame to dnes celý deň hovoril, išli s kočíkom a presne toto jej hovoril...

ale nabonzuje všetko, čo robil, čo videl, aj si niečo vymyslí 😀

androna
9. říj 2007

dievcata tak my sa tu s muzom pucime od smiechu az nas bruska bolia.uz sa tesime na vyroky nasho prcka 😎

hi2u
10. říj 2007

Ahoj holky, my se teprve o mimčo snažíme ale pám 2 perličky z doby kdy jsme byly se ségrou maličké.Asi kolem 3 let. Nesměly jsme šlapat do louží bez gumáčků, takže vždy když jsme "potkaly" louži tak jsme řekly "Ha, kažula, obendit" (překlad:jé kaluž, obejít). ☹ A ségra když ještě neuměla R : Kde má kutek bydlík? (překlad:kde bydlí krtek?/kde má krtek domeček?) 😀

mikca
autor
10. říj 2007

hi2u 😀 ...bdlík je dobrá hláška 😀 😀 😀

peige
12. říj 2007

Přidávám, naše malá jednou začala opět rozumovat: máma má prcku, táta pindíka a čuk (náš kocour) přece ocas 😉