"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

cairka
8. bře 2011

@suezana , 😝 😀 😀

lussy23
8. bře 2011

táto téma je super

suezana
8. bře 2011

@lussy23 my to vieme 😀 😎

katyl
8. bře 2011

😀 😀 😀 tak aj dnes sa zasa malemu podarilo. Filip nemoze byt ani na sekundu sam, je velmi zivy a stale nieco vymysla a bojime sa, aby si neublizil. Pred kupanim som dala napustit vanu a este som odbehla do spalne po nejake veci. Ale pocula som, ako Filipko zamieril do kupelky a macal sa vo tecucej vode. Aby sa tam nahodou neprevratil a neutopil som na neho zavolala, aby prisiel za mnou. Ked dobehol, pytam sa: Ty si tam co robil, vies, ze sam do kupelky nesmies?
A on: Len som skusal, ci nie je horuca.... 😉 😉 😉 špekulant 😀 😀

lussy23
9. bře 2011

@katyl 🙂 🙂 🙂

suezana
9. bře 2011

@katyl aj kamoška má Filipka a je neskutočne živý, až je z toho nešťastná 😒 má presne toľko, čo tvoj synček - nože jej berie, elektrospotrebiče zapína, krb otvára, popol vyhadzuje, klince pchá všade 🤐 🤐

katyl
9. bře 2011

@suezana tak som rada, ze nie som sama . Ja som prvu mala take dobre dieta, lepsie ako z knizky a nechapala som, ako niektore maminy sa stazuju, ze ich deti neposluchaju, ze nechcu spavat, ze utekaju, nedrzia sa za ruky, rozhadzuju a kazia hracky.....tak teraz to mam sama ☹
Do dvoch rokov som ho ani nevychovavala, len som sa snazila, aby prezil od rana do vecera, co sa stale hadzal, plazil, utekal prec..... 😒 najbezpecnejsi je v postielke ked spi... 🙂
inak on je zlaty, dnes som telefonovala so svokrou a nepocuvala som ho a strasne ma pohryzol, ale strasne, az som zlozila telefon a rozplakala som sa. Pozrel na mna, zacal ma hladkat a hovori, mami prepac, uz neplac, ja ta nebudem hryzt. .....5 sekundova pauza.....ani bit...
No nie je zlaty?? 😀 😀 darebak 😉

suezana
9. bře 2011

@katyl no.... veď to - aj ona má dievčatko 6 ročné - tiež je sama z toho hotová - ako môžu byť dve detičky rozdielne - v podstate on je hrozne živý... a presne ako píšeš - deň je o tom, aby si neublížil 🤐 on, keď zbadá nôž tak sa naň vrhne a uteká s ním preč - čo je hrozne nebezpečné - on chce krájať. Nepomáha vysvetľovanie, ani capnutie - ju to veľmi trápi...

ivett1
9. bře 2011

@suezana
@katyl
Keď to tu čítam o tých malých beťárikoch, tak ja mám takého tiež...v poslednej dobe pestuje adrenalínový šport (teda pre mňa 😀 )- lezenie na kuchynskú linku po držiakoch na zásuvkách...je taký rýchly, že aj teraz mi je z toho zle... a to len o tom píšem... 😅

nadhera
9. bře 2011

mensi sedel vcera na zachode a jeho zabavkou je pozorovat hovienka vo vode 😉 sorry za vyraz. Ako tak sedi, nozky nasiroko od seba a zrazu clup, teda paradny kusok z takej malej ritky vysiel, lenze voda vystriekla tak vysoko, ze maly mal celu tvaricku mokru. Jasne, ze predtym sa do nej aj vypisal. 🙂

suezana
9. bře 2011

@ivett1 a nevolá sa Filip a má 2 a pol roka? 😕 😅 😀 😀 😀 😀

suezana
9. bře 2011

@nadhera 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 tak a má ponaučenie 😀

ivett1
9. bře 2011

@suezana nieeee 😀

suezana
9. bře 2011

@ivett1 ale vek sedí 😕 nebolo niečo vo vzduchu pred 2 a pol rokom? 😕 😅 😀

ivett1
9. bře 2011

@nadhera tak toto robí aj náš 😀 😀 😀 ...len na nočníku...a občas aj na wc, keď ho tam včas stihnem odniesť...
ale minule ma prekvapil (už som to písala v mojom FB)...niekam "zmizol" (myslela som, že je vo svojej izbičke) a potom som len počula : "Mamiiiii, hooo-to-vooooo!"....a ten malý beťárik si trónil na toalete, hompáľal nožičkami a spokojne sa usmieval🙂

ivett1
9. bře 2011

@suezana asi áno, alebo niekde inde 😨 😀 😀 😀 😀

nadhera
9. bře 2011

@suezana on sa chichunal, verim, ze v tom bude pokracovat 😉 to som este nepisala, ako caka na hovienko z ritky, zoberie ho a rozobera ruckami, pozoruje - maly laborant. 😉

katyl
9. bře 2011

@ivett1
@suezana
a ja som si myslela, ze to bude tou škorpinoiu povahou 😀

suezana
10. bře 2011

@katyl jej prvé dievčatko je škorpión a je na neporovnanie, Filipko myslím neni - on je októbrový.

jafnka
10. bře 2011

raz som bola na krasokorčuliarskej exhibícii. moderátor uvádzal ďalšieho korčuliara a hovoril: ...prišiel sem aj napriek tomu, že má kvôli zraneniu v členku titánové skrutky... nato sa z hľadiska ozvalo jedno dievčatko: no a?! my máme titánové hrnce...

suezana
10. bře 2011

@jafnka 😀

ivett1
10. bře 2011

@jafnka 😀 😀 😀

ivett1
10. bře 2011

Dnes ráno sa ma Števko pýta: "Mami, kde je miekóóó?" a aby to zvýraznil, tak rozhodil ručičkami...rýchlo som zalovila v pamäti, mlieko dostal, tak prepánajána, čo s ním spravil?...v duchu som už videla, ako ho niekde vylial a ja to teraz budem musieť upratovať...tak sa ho teda nechápavo pýtam, že kde je to mlieko...a on sa postavil, vyhrnul si tričko a ukázal na bruško s úsmevom a víťazným pokrikom:" Tam jééééé, v brušku!!!" ...No, čo by ste mu spravili?! 😀

dulkagabulka
10. bře 2011

kamoška uložila syna spat, ked sa zrazu ukazal v obyvačke, pyžamko cele mokre. Napadlo ju,že v kucyhni nechala odmáčat pripečeny plech a že asi sa s tym dooblieval,lebo na vodovodne kohutiky este nedočiahol vtedy. Tak sa ho spytala: čo si robil? Syn odpovedal : Pil /v tej dobe este nevedel hovorit, iba take jednoslovne odpovede daval/. A ona sa pyta ,že čo pil. Chytil ju za ruku a doviedol do zachoda. V mysli sa jej prehanala jedina myslienka: že snad dako Z NADRZKY sa napil..
Syn schytil kefu na záchod , strčil ju do záchoda a silno posuval hore dole hore dole, ked tu zrazu vytiahol kefu nad hlavu a nechal si prud vody stekat do ust...
kamoška stala cela zmeravená a neverila vlastným očiam
...a synček zatial, ked "dotieklo", pricucol si kefu k ustam a vycuckaval z jednotlivych štetiniek...

nuž..aj takto sa da pit..

Ten chlapec je už teraz dospely a ta kamaratka je už teraz mrtva, ale ja si vždy ked umyvam kefou zachod spomeniem na nu a na zachvat smiechu, ktory sme mali, ked mi to popisovala 🙂 🙂

cairka
10. bře 2011

@dulkagabulka , 😀 😀 😀 😀

pifina
10. bře 2011

@dulkagabulka prirodne "ockovanie" 😀

suezana
10. bře 2011

@dulkagabulka nieéééééé 🤐 🤐 🤐 🤐 to by som ja neprežila 😝

atinka22
10. bře 2011

Tak toto sa nedá vymyslieť, to prináša sám život !!!! 😀 😀 😀 😀 😀

ivett1
10. bře 2011

@dulkagabulka tak takto sa volakedy trenovala imunita...? 😀 😀 😀

ani3012
10. bře 2011

@dulkagabulka 😀 😀 😀 😢 -ale od smiechu 😀 😀 😀