"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

suezana
17. bře 2011

@dulkagabulka
@langkofel
@syslica dobréééééééééé 😀 😀 😀 😀 😀 😀

syslica
17. bře 2011

@lucisa Jej mama volá Améliu Lia, ale inak u nás bežne Amélka, Ajinka (vraví Ondrík), Lili, Lilka, Lila Aj čosi ako autoportrét mám od nej ako darček na Vianoce - podpísaný venuje víla Lili 🙂

A ešte jedna hláška od Lili, ktorá teraz odmieta nosiť inú farbu okrem ružovej. Hovorí babke po vyskúšaní novej fialovej mikiny: "Babka, toto mi nedávaj, veď v tom vyzerám načisto ako stará žena! Presne ako ty!" 😀

@ivett1 Milé... aspoň trochu zábavy do nudnej predavačkovskej rutiny 🙂 .

ivett1
17. bře 2011

@syslica .... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...u nás letí ružová, ale aj fialová ...ak sa náhodou vydarí pri obliekaní kombinácia ružovej s fialovou, tak sa naša Viki od veľkého zrkadla neodlepí 😵...

lucisa
17. bře 2011

@syslica no vidíš, to mě nenapadlo, Lia, Lila, taky pěkné, dík za vysvětlení. 😉
U nás růžová taky frčí, ale naštěstí nejen ona.

atinka22
17. bře 2011

Minule sa starší syn pýtal, čo sa rýmuje so slovom štyridsať. (Veľmi teraz obľubuje rýmy typu 5 krát 5 - prdni si a leť). Manžel mu hovorí - štyridsať - no napríklad vycicaj.
A mladší syn hneď nato : štyridsať - mlieko z ciciky vycicaj! Som myslela, že odpadnem. 😅

furniture
17. bře 2011

Keď sme boli z našimi kamarátmi na chate aj s mojou dcérou, ktorá mala vtedy 4 roky...bol večer, my sme sa zabávali a biba behala po chate. Zrazu počujeme buchnúť dvere a veľký smiech. Potom dobehla do našej spoločnosti a kričí mami, mami, ujo Kiko má takého malého pindíka, ešte menšieho ako náš tatino. nám viac nebolo treba. Viete si predstaviť, na čom sme sa ostatných pár dní zabávali.

ivett1
17. bře 2011

@atinka22 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅

lussy23
17. bře 2011

@dulkagabulka @syslica @langkofel @inna7 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lussy23
17. bře 2011

@atinka22 😀 😀

langkofel
17. bře 2011

Prednedavnom som oslavovala narodeniny....Po obede sa podaval kolac....Mala s chutou zacne jest a zrazu, ze : No a kolko to mas vlastne rokov maminka, ked ani sviecky na kolaci nemas? Moja mama (babka) jej zacala vysvetlovat, ze velkaci si uz sviecky na tortu nedavaju....a ze daktory uz ani nehovoria kolko maju rokov...a ze Mama ma dnes.......-dsat 😉 , Babka to este ani nedopovedala a mala nato pohotovo - STODVADSAT (120)? A mala som to! 😀 😀 😀

langkofel
17. bře 2011

A este dnesna 🙂 : Prisla za mnou a vraj : Ked ti rastli cecky, bolelo to? 😨 😨 😨 takto som kukala ze o com melie....Potom vysvetlila, ze ju boli na prsiach...ze ci by to nemohlo byt od toho ze jej rastu cecky 😀 😀 😀 😀 😀
Momentalne ma kasel a ja si myslim, ze cecky to este nebudu, typovala by som skor na priedusky 😝 😀 😀 😀 😀

atinka22
18. bře 2011

langkofek - 😀 😀 no my máme chlapcov, takže nám cecky nerastú, zato sa dosť natrápime s pipíkami (preťahovanie predkožky).
Minule si mladší syn pospevoval tú pesničku - tepláková souprava, koule hoď si doprava.... a hneď to aj predvádzal. No pohľad pre bohov. 😅

lussy23
18. bře 2011

@atinka22 😀 😀 😀 😀
@langkofel 😀 😀 😀 😀

stankapk
18. bře 2011

Natálka má obdobie, že rada telefonuje. tak jej dávam hlasitý odposluch, no nikdy nehovorí do mikrofónu a babka ju zle počuje. tak jej vysvetlujem - natálka, tu je taká malá bodka, do tej musíš hovoriť aby ťa babka počula. a ona sa sklonila k telefonu a hovorí: Babka? Si tam v tej bodke??? 😀

suezana
19. bře 2011

@atinka22 😀 😀 😀 😀 😀

atrami
23. bře 2011

Mali sme na záhrade žabu a malý/2,5 roka/ nemohol od nej oči odtrhnúť.Večer behal bez plienky a za chvílu ma ťahá do izby a kričí - ,, Žaba, žaba...... Prídem o izby a tam jeho ,,bobek" a on natešene vykrikoval - ,,jej, žaba"

Prostredný pozeral šporotové správy a zbadal Hamšíka: ,,Ja som myslel, že Hamšík je černoch /pomotaný z reklamy/ a on to je čínaň"

terrs
23. bře 2011

@atrami Hamšík je Číňan, konečne má niekto ten istý názor jak ja 😀

lussy23
23. bře 2011

@atrami 😀 😀

tosomja
23. bře 2011

Tak my sme minulý rok prerábali byt a na kolaudáciu sme pozvali kamošku s manželom a malým 2 a pol ročným synčekom...ako tak sedíme, malý sa postavil, prišiel k zárubni pri WC a zahlási..."Boooše moj, to musím opaviť, to kto taký jobotník šikovný?" Opadávala nám stierka 🙂

tosomja
23. bře 2011

Alebo, môjho manžela malý synček je neskutočný huncút 🙂 neviem, či je to smiešne, ale...
hral sa s malými mačiatkami, zrazu mamka naňho kričí, čo to má v rúčkach, celý doškriabaný....a on: "Maminka, cica nevie plávať." utopil mačiatko v sude s vodou ☹ Alebo s pôriskom zabil moriaka, museli ho zjesť. Myslím, toho moriaka.

tosomja
23. bře 2011

oprava 🙂 môjho manžela kolega má malého synčeka...neviem o tom, že by manžel mal nejaké iné baby ako naše spoločné (dievčatko) 😀

egyptanka
23. bře 2011

@atrami
@terrs
na Hamsika mi nesahajte 😀 😀 ... to je zatial jeden futbalista, ktoreho pozna moja dcera 😉 🙂

... dnes inac perlila, ... z rozhovoru:
Mami, Natalka pojde do skolky.
pytam sa jej a co tam budes robit?
Hrat sa s detickami.
A co budem robit ja?
Ty pojdes s tatinom do prace.

A ja sa tu trapim ako zvladne situaciu, ked ju raz prihlasim do skolky. 🙂

terrs
23. bře 2011

a keď už futbalisti, môj bratranec (neviem koľko má presne rokov 😀 myslím že 3 😀 ) zahlásil, že keď vyrastie, bude Majtin Čktel 😀

atrami
24. bře 2011

rozhovor mojich synov /8 a 5 rokov/ v aute:
P.: ,, Aj Ty to rád rodíš v aute?
N.: ,, Hej, len nám to mama a tato nedovolia!
P.: ,, Keď budem veľký, budem to vždy robiť v aute!

Tatinko im dovolil v aute jesť nanuk
😀

zuzanocka
24. bře 2011

@atrami fuuuuuuha 🙂)))))) také oči som vypleštila, že čo to? 😀DD ešte že si dala vysvetlenie 😀

atrami
24. bře 2011

@zuzanocka a manžel to zaklincoval: ,, Dúfam, že keď budete dospelí, budete to robiť vo svojom aute a nie v našom"

ivett1
24. bře 2011

@atrami 😀 😀 😀

lussy23
24. bře 2011

@egyptanka 😀 😀 má dobrú slovnú zásobu dcérka 🙂
@atrami 😀 😀 😀 som najprv vypliešťala oči, že o akých veciach to hovoria 😲 😀
@terrs 😀 😀

lucisa
24. bře 2011

@atrami 😀 😀 😀 jsou chytří, co by seděli někde na mezi 😀 😀

@atinka22 , @atinka22 tak u nás zase chodí holky s říkankami typu: Řekni holub - v řiť mě polub, Řekni 8 - polib prdel kosům a pod., to vždycky rostu, hlavně v autobuse.
A nedávno na manžela vytasili Hééééj, kup si sprej, za 5 korun růžovej a vyrááááž na hokej... když do něčeho jedna drcla a on jen zařval Héééj, aby ji zastavil. 😀

dali4
24. bře 2011

Ahojte... pridám jeden výrok nášho 7 ročného syna 😅 ... prerábame spálnu, delíme ju na spálnu a pracovnu... ako sme tak boli v tej zatial povodnej spálni, kukali sme, plánovali sme a tak a syn sa pozerá po izbe a hovorí "hm, tak tu bude výrobna" 😀 ... my s mužom do rehotu a syn že "jaj sory, pracovna". Ale tažko povedat či sa len pomýlil alebo vedel čo hovorí 😀 ... radšej sme to dalej nerozoberali 😀 .