"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

berenika39
24. bře 2011

V obýváku spojeném s kuchyní bez dveří už na pokraji sil jsem hlásila: Peto, chtělo by to dojíst ten jogurt, jinak fakt zavřu a jdu ven sama.
Mamííííí, nejsou tady dvééééžeeeee.....
Tak mi sklaplo. Lhát se nemá.

atrami
25. bře 2011

Ráno sme išli do školky / je v jednej budove s obecným úradom/. Stretali sme starostu a hovorím synovi / 5 r./, aby posdravil. Syn začal kývať a kričať: ,, Ahoooooj, Rasťo!"

atrami
25. bře 2011

@berenika39 , tiež si spomínam na niečo podobné. Maľovali sme dom a dvere sme mali dole. Hovorím synovi, aby nezavadzal medzi dverami. Odpoveď :,, Mami, dvere tu nemáme." 🙂

berenika39
25. bře 2011

@atrami 😀 😀 , oni přemýšlejí jinak, přímo...někdy se bavím....super období, když mluví a nespekulují u toho...ráda si tu čtu🙂))

masinka
26. bře 2011

dnes moja 4 rocna dcera videla uputavku na Superstar a hovori mi: Maminka, mozem vecer pozerat? Ukazem ti, ktory chlapec sa mi paci. On ma take krasne ocka a zlatucke topanocky, on je cely krasny 😀
Este nedavno to bolo babatko a uz riesi chlapcov, pomoooooooooooc 😉

suezana
26. bře 2011

@atrami že ahoj Rasťo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (my sme mali doteraz Serafínku - keď si predstavím 😅 😀 😀 😀 😀 )

lussy23
27. bře 2011

@masinka 😀 😀 😀 😀 a ktorý chlapec zo Superstar má šťastie na novú malú obdivovateľku? 🙂

atrami
27. bře 2011

@masinka a ktorý to je?
Moj prostredný zasa miluje blondínky, takže pozeráme tiež. 😀

masinka
27. bře 2011

@atrami
@lussy23 prestudovala som stranku Superstar a zistila som ze je to Martin Harich 🙂
tak snad nevypadne, lebo Nelka bude nestastna 😕

ani3012
27. bře 2011

Paťko chcel dnes poslať SMS finalistke z Malaciek-že ju chce pozvať dnes večer na rande,lebo že je najkrajšia 😀 ešte si aj to skrátené číslo odpísal..a keď som sa pýtala ,či druhé sa mu nepáčia,tak to áno,ale že by som ho ďaleko nepustila

lussy23
27. bře 2011

@masinka - no ten je pekný, aj ja mu fandím
@ani3012 😀

danulka2
27. bře 2011

ahojte.Dnes sme boli s drobcom na prechadzke a v jednom dvore mali vypilenu vysoku borovicu.Maly sa pytal, preco nevypili aj ostatne, ked ich tam maju vela. Snazila som sa mu vysvetlit, ze preco nemozu vypilit vsetky a kym som hladala spravne slova, tak mi povedal: ,,No vyklop to uz! " 🙂

syslica
27. bře 2011

Dva príklady ako sa mamičkine výroky môžu obrátiť proti nej:
- Syslík, vezmi si knižku a autíčka do izby! Nemôžem mami, mám len dve ruky!
- Čo budeme robiť keď takto neskoro už nemôžeme ísť von: Syslíci zborovo" Čumieť na DVD! 😀

lussy23
28. bře 2011

@syslica 😀 😀
@danulka2 😀 😀

ivett1
28. bře 2011

Včera sme sa s Vikinkou pri pozeraní rozprávky v tv dohadovali, že či to dieťatko v perinke bude chlapček, alebo dievčatko...a keď sme sa takto "prekrikovali" už dobrú chvíľku, tak náš Števko nadvihol hlávku z veľkého tuli-vankúšika, na ktorom si vylihoval a naším smerom (s pohoršeným výrazom, že také ľahké nevieme ...) vykríkol:"Je to báábätkoooo!!!!"...a spokojne si ľahol späť....prekvapene sme sa s Viki na seba pozreli a vybuchli sme do hurónskeho smiechu... 😀

atinka22
28. bře 2011

Keď hovoríme o superstar. Minule sme tiež pozerali a spievala Cel Buckinghem. A syn na ňu pozrel a pýta sa - prečo má to dievča fúzy? A ja na to - má fúzy? (nezdalo sa mi). A Max tak úplne vážne, že - bohužiaľ áno. 😅

anelehka
28. bře 2011

ahojky,u nas teraz leti otazka,lubis ma? Non stop sa to pyta,kazdeho,no a na moju otazku,ze Samusko,preco sa to stale pytas?Ved som ti uz milionkrat povedala,ze ano,no a on mi hovori,ale ked to je taka krasna otazka. 😀

petusko
28. bře 2011

Petik narazil do dveri a narazil si celo. Pytam sa ho kam sa pozera a on strasne nastvany zacal vzlykat, nemal sa na koho vyhovorit: "mamiiii, to preto lebo mam otocene nohyyyyy" 😀

magimary
28. bře 2011

@atinka22 @anelehka @petusko fantastické 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucisa
28. bře 2011

Holky, já se zase bavím. Přidávám taky nějaké:
Byla jsem s nejstarší dcerou u dětské dr., čekárna docela plná a jedna taková odhaduju 3letá holčička už se dost nudila, pořád tak chodila po čekárně a snažila se čapnout každé dítě jejího věku, vždycky k němu přišla, začala ho objímat a pusinkovat, dítě ztumpachovatělé a maminka jí napomínala:
- Terezo, nepusinkuj každého, víš, co jsem ti řekla. Nemůžeš všechny okolo líbat, máš bacily v pusince.
A malá se k ní vrátila, sedla a za 5 vteřin na celou čekárnu:
- Když nemůžu pusinkovat, můžeme se milovat? 😕 😕 😕 😀 😀 😀 😀

A jedna z víkendu, měli jsem oslavu, ptám se 4,5letých synovců dvojčat, jestli si dají dort. Jeden mi úplně vážně odpověděl:
- Teto, já jsem měl tak výýýborný oběd, že už nebudu nic jíst (oběd byl ve 12, já se ptala ve 4) 😲
Tak se ptám druhého: A Vojto, ty si dáš?
- no jistěěěěěěě 😀

zuzanocka
29. bře 2011

@lucisa 😀
a prosim ta, co to znamena "ztumpachovatělé "? to som este nepocula 😝 😨 😉

lussy23
29. bře 2011

😀 😀 😀 😀 😀

ivett1
29. bře 2011

@lucisa 😀 😀 😀

lucisa
29. bře 2011

@zuzanocka to je něco jako úplně konsternované, vydivočané, prostě vyjukané, mimo.... 😀 to je takové přesně neidentifikovatelné slovo 😉

zuzanocka
29. bře 2011

@lucisa aha... ale to asi nie je v pravidlach ceskeho jazyka, vsak? 😀

lussy23
29. bře 2011

@ivett1 😀 😀 😀 milé.
@lucisa 😀 😀 😀
@anelehka - jej zlaté 🙂

lucisa
29. bře 2011

@zuzanocka noooooo 😀 ve slovníku spisovných ho asi nenajdeš, spíš v nějakém nářečí. 😀

bobisek
31. bře 2011

Dnes jsme navštívili mýho tatínka a poslední dobou polehává po nemocnicích a není mu dobře. Denně bere asi 9 prášků a když si je v poledne vylupoval z platíček a rovnal na spolknutí, tak říká Dádovi (3 roky) :"To nesmíš jíst, to je pro mě, protože jsem nemocnej. To nejsou bombony!!!" a můj drahoušek říká:"Já vim, dědo. Tenhle máš na hlavu, tenhle na bříško a tenhle na pinďoura ... " 😀 😀 😀 Jen dodávám, že taťka se léčí se srdíčkem

atinka22
1. dub 2011

No hovorí sa, že slnko a smiech je najlepší lekár, tak sa hádam Tvojmu "taťkovi" polepší. 😀 😅

petusko
1. dub 2011

Petko vcera pozeral predpoved pocasia a prisiel mi zvestovat, ze bude daždiť 😀