"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

lucisa
18. kvě 2011

Ještě jsem si vzpomněla, mám synovce dvojčata, teď jim bude 5, ale tak 2 roky zpět byli i se švagrovou na návštěvě u jejich babičky v práci. Ona tam má ještě takové ty staré typy radiátorů, jak se dá otočit šroubkem na odvzdušnění. Kluci dostali pastelky, ať si malujou a ony něco řešily a jeden z nich, Vojta, v nestřežené chvilce přišel s tou pastelkou k tomu ventilu, strčil ji dovnitř a podařilo se mu otočit natolik, že z něj začala stříkat hnusná černá smradlavá voda přímo na něj.
Švagrovka s mamkou v šoku vyskočily a hned likvidovaly škodu a Vojtěch se jen tak otřepal a prý: Mamíí, ty blďóó, tolik vody, já jsem celej utopenej...... 😀 😀 😀 😀

atrami
19. kvě 2011

2,5 ročný syn pozeral superstar. Má favoritov Ševčík-Harich-Šeps. Gábina Gunčíková sa mu zdalo dlhé, tak kričal ,,Gumima!!!!!"

@lucisa , som na tom rovnako, nemať podprdu, tak sa o prsa prerazím.

ivett1
22. kvě 2011

Števko sedel na lavičke v tieni preliezky a pil džús. Prišiel k nemu chlapček a spýtal sa: "Čo to piješ?" a Števko prestal piť, poobzeral si fľašu zo všetkých "strán" a potom pokojne odpovedal: "Jupík." A pokračoval ďalej v pití džúsu...Všetky prítomné mamičky sa začali smiať (vrátane mňa), lebo nás napadlo to, čo chlapčekova mamička povedala nahlas svojmu synčekovi: "Vidíš, Miško, chlapček ti to prečítal priamo z obalu ..." 😀

zuzanocka11
24. kvě 2011

Kazdý vecer pred spaním(zaspáva na prsníku 😵) opakujeme Anjelicku,moj stráznicku......komolí síce slová,ale opakuje to po mne alebo doplna slová..vcera ,ocami upretými na stred vesmíru,cize na moj hrudník to zakoncil takto: "...opatjuj moju CICINKU 😀

pipera
24. kvě 2011

moja mala ma 1,5 roka. ked spapa banan a chce ju zjest jej ju vezmem a poviem jej, ze to nepapaj,to je iba supa. Tak mala ked dojeda banan tak mi donesie supu a dava mi ju so slovom iba :D

danielik79
24. kvě 2011

@zuzanocka11 😎 😀 😀

danielik79
24. kvě 2011

aj ja pridám jednu hlášku mojho staršieho ked sme boli u dr mu hovorila dr zohrejem si ruky lebo ich mám studené a moj syn hlavička múdra jéj na to :no zo studenými rukami mám aj ja skúsenosti kedže naši mi teraz nekúria preto mám aj ja studené ruky.Poviem iba tolko že vonku bolo 30stupnov.

pipera
24. kvě 2011

@danielik79 😅 😅 😅 😅

spika
25. kvě 2011

Včera sa dcéra (2 roky, 10 mesiacov) rozhodla, že prebudí ocka pusou ako Šípovú Ruženku. Tak som zložila skriptá, že sa idem na to pozrieť, ale prísne ma napomenula: "Ty sa tu uč!" 🙂
Zaujímavé, tieto deti! Akoby sa rodili aj s reflexom ako zneškodniť soka/sokyňu v láske!

berenika39
25. kvě 2011

@spika to nemá chybu...petr je stejně starý a přesně teď začal s tímhle přístupem: ty si neber tyhle sandálky, bude tě bolet zase noha ( den před tím jsem si v nových botách odřela patu), nedělej si tu žasenku poteče ti oko ( štouchla jsem se řasenkou a slzelo mi oko), mami, ukážu ti jak se to musí udělat.....prostě na ně asi přišlo poučovací období🙂)))

dali4
25. kvě 2011

Dneska sme boli zo synom na vyšetrení ORL, čakáren bola plná ludí ale ticho ako v hrobe. Syn kukal na zem, zbadal ako tam lezie mravec a do toho ticha zahlásil : "Na! Také dezinfekčné prostredie a lezú im tu chrobáky !" 😅

suezana
25. kvě 2011

@spika 😀 😀 😀 😀 😀 to je milé...

danielik79
25. kvě 2011

@dali4 😀 😀 😀

cairka
25. kvě 2011

V: "mami pozri, my s Diou upratujeme."
Ja:"áno, vidím. šikovné ste"
V: "No JA áno!" 😀 😀

lilithka26
25. kvě 2011

tak sa pridavam k tymto zabavným prispevkom 🙂
Našamala ma len 1,5 roka a este sa len uci prve slovicka. Minule sme boli u dr a v cakarni mal uz dost vymyslala. Tato jej pohrozil, nonono ty potvorka. A ona zopakovala. Ale o chvilu sme isli dnu a dr chcela malu polozit do lahu a ta sa branila. Hovori je "Natalka pekne si lazkaj a bud dobrucka" a ona cela nahnevana do sanu a prstekom hrozila na doktorku "nonono potvoka" 😀 vsetci traja sme sa museli vysmiat aby sme mohli pokracovat v com bolo treba.

syslica
26. kvě 2011

@dali4 😀 😀
Dialóg Ondríka s babkou:
O: Babka, máme nový vyu!
B: Čože to máte?
O: No vyu!
B: Nerozumiem, zlatko..
O: No preca vyu !!! (nahnevane sa praští do stehna, akú to má nechápavú babku) Nevieš po sovensky?!
A čo vy? viete po slovensky? Správna odpoveď znie: MÁME NOVÝ RÝĽ 🙂

jitafol
26. kvě 2011

Večer před spaním ukládám Tomíka do postýlky, přijde se s ním ještě taťka rozloučit a dát pusinku na dobrou noc. Tomík: "ty máš ale pupek" 😎 ........... pravda taťku máme s trochu větším pupíkem 😀

jitafol
26. kvě 2011

A přidám ještě jednu situaci: Minulý týden ve vlaku do Plzně. Přijde průvodčí a já jí předám jízdenku. (poznamenám, že předtím jsme se bavili o tom, že Tomík jede zadarmo a my dospělí si museli koupit jízdenku). Průvodčí dá razítko a vrátí mi jízdenku zpět. Tomík se smutně/šibalsky podívá na ní a povídá: "já nemám, já mám PRD!" 😀 ......................... Mimochodem PRD je poslední dobou velmi oblíbené slovo 😅

lucisa
26. kvě 2011

@dali4 😀 😀 😀 😀
@syslica já teda asi fakt neumím slovensky, anebo nechápu - ani vyu ani rýl 😀 😀 😀 😕 Co to je? 😕

dali4
26. kvě 2011

@lucisa rýl je rýč , takový to na kopání hlíny 😅

lucisa
26. kvě 2011

@dali4 😀 😀 😀 rýč už vím, to mi nemusíš vysvětlovat 😀 😀 😀 😀 prý takový to nakopání hlíny, jsem z dědiny 😀 😀 😀 ale jsem fakt pako, nějak mi rýč k rýli nenaskočil. 😀 😀 😀 díky 😉

dali4
26. kvě 2011

@lucisa to já jen tak pro jistotu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Žiju už 14 let na Slovensku ale pocházím z Moravy tak jsem se vžila do tvé kúže trošku. Já už mám nekdy problémy vyjadrovat se česky tak ze samé radosti že jsem si vzpomela na rýč jsem ho s radostí i popsala 😅 ...

lucisa
26. kvě 2011

@dali4 óóó, díky, budiž ti velká sláva, za takovou pomoc Čechoslovákům. A to jsem si fakt myslela, že slovensky rozumím, dokonce celkem často dětem přepínám pohádky, které znají, do slovenštiny (pokud je na DVD tahle možnost), aby to dostaly trochu do ucha, ale rýl mě dostal. 😀 😀 😀

ivett1
26. kvě 2011

@dali4 😀 😀 😀

petusko
26. kvě 2011

vcera bol Petko s kamoskou na prechadzke a zbadali auto Jaguar . A nas Petko: "Aha jaguar! .... februar, marek, april,..... " 😀 😀

syslica
26. kvě 2011

@lucisa
@dali4
Teší ma, že som zverejnila taký podnetný príspevok 🙂 a vidím, že Ondríkova lekcia slovenčiny má internacionálne osvetové účinky 😀
Tak ste ma inšpirovali, že pridám ešte jednu scénku z reality, ktorá sa ale netýka našich detí:
Mladý muž z dediny odišiel do Bratislavy študovať za inžiniera. Na prázdniny sa vrátil domov a hneď dostal do ruky vidly, že má pomôcť kydať hnoj. Chcel si trošku zašpásovať, tak nasadil nechápavý výraz, čumel na vidly akoby ich prvýkrát videl a napokon sa spýtal: Kde sa to zapína? Jeho starý tatko však takýmto žartom nerozumel a nechýbalo veľa a bol by ho tými vidlami pretiahol po chrbte...

lucisa
26. kvě 2011

@syslica 😀 😀 😀 😀 srandy kopec na dědně 😀 😀

lucisa
26. kvě 2011

@syslica ale je fakt, že já jsem si v první chvíli myslela, jestli není rýl nějaká krajová záležitost. Jsem z Opavy, bydlím v místě, kde se mísí čeština s polštinou a němčinou, jak tady různě procházela vojska a zanechávala potomstvo a taky jak se tady z pohraničí různě vystěhovávaly národy, takže někdy je ten jazykový pelmel opravdu něco.
Můj brácha studoval střední školu v Pardubicích, byli tam studenti ze všech koutů republiky a ze začátku, než si na sebe všichni zvykli a naučili se vzájemně porozumět, bývaly taky dost husté perličky.

Výrazy jako rožni, šopa, dupa a pod. v lepším případě vyvolávala salvy smíchu, v ostatních nevěřícné pohledy, jak to mluví. 😀 😀

A nemusím chodit daleko, jeden spolužák z Prajzké jednou ve škole o něčem mluvil a že "se němohl učit, bo ho babka nahnala do cvikly a on mušel robič". Dostat z něj, co je to cvikla, byl nadlidský výkon.
Opisoval to doširoka, že hento, však sa z teho robi to do čaja...že co, jako čajové lístky nebo co jako...no ni, stě hlupí, šak to sladké... jo, ty myslíš cukr? noooo.... a jak souvisí cukr s cviklou, tebe nahnala babka do cukru?
Až jiná spolužačka, trochu důvtipnější, se obezřetně zeptala, myslíš řepu? no konečně.... myslel sice klasickou řepu, ne cukrovku, ale než jsme to pochopili, přestávka v tahu. 🙂

syslica
26. kvě 2011

@lucisa No vidíš, tak toto mi bolo jasné hneď - chudák musel okopávať cviklu 😀 . Na Slovensku máme cviklu, repu cukrovú (z ktorej sa robí "to do čaja 😝 ) a ešte kŕmnu repu, zvanú aj burgyňa... no ale toto už ozaj patrí skôr do koníkovského jazykového okienka 😉 .

lucisa
26. kvě 2011

@syslica 😉 😀