"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

ivett1
7. črc 2011

Po dnešnom kúpeli...
"Števko, nedávaj si dolu tú osušku, ešte si mokrý!"
"Nie, Števko už nie je mokrý...Som čistý a nový."

ani3012
8. črc 2011

@lucisa 😀 😀 😀 som sa zasmiala od srdca !!!!

egyptanka
12. črc 2011

hmmm a dnes mala zacala ze je chlapcek tak som jej zacala vysvetlovat, ze je dievcatko lebo ma susku a chlapci maju ... no a v tom som sa zasekla a nevedela najst spravny vyraz na ony nastroj ... a nastastie ma mala doplnila, ze chlapcekovia maju velke rite 😀

atrami
12. črc 2011

@egyptanka , no moj prostredný bol tiež expert. Mal asi 3 roky, keď ostal vysvetlenie, že chlapci majú -pipíka-a dievčatá -šušulku-. Všetko by bolo v poriadku, kedby sa to nepýtal celého ženského osadenstva v manželovej práci. Prvú do parady si zobral hneď riaditeľku firmy. 😀

syslica
12. črc 2011

@egyptanka No, v tomto má malý syslík jasno už dávno - vo februári, to ešte nemal tri roky, na kontrole po operácii fimózy hovorí doktorovi: "Nechytaj, ubližuješ penisovi!".... a najnovšia hláška spred dvoch dní: "Sliepočka má vajíčka v hniezde a ja ich mám v miešku! kotkodák!" 😀

suezana
13. črc 2011

ocko je samec, mamička samica a ja som sama 😀

suezana
13. črc 2011

malá našla mm pod vankúšom nepoužitý prezervatív , ja som akurát s ním telefonovala a pýta sa, čo to je 😕 hovorím tu máš ocka, opýtaj sa 😠 : " ocko, ocko, máš vštetky zuby????? zubková víla ti niečo nechala pod vankúšom!!!!" ( 😀 😀 😀 😀 😀 ) PS:som rada, že ocko nehavaroval 🤐 😉

danielik79
13. črc 2011

@suezana 😀 😀 😀 😀 😢 😢 😢 😀 😀 😀 😀 a čo jéj odpovedal na to ocino

suezana
14. črc 2011

@danielik79 ja ani neviem, ona je rapotačka, vkuse rozpráva, u nej je ľahké odviezť pozornosť 😉 a zuby má všetky - teda myslím, že najprv ju vyhrešil, prečo sa hrá v spálni 😉 😀 😀 😀

lucisa
14. črc 2011

@suezana 😀 😀 😀 tak to je ještě dobré.
My jsem před narozením nejmladší dcery stěhovali pokoje, měnili jsem dětský za ložnici a ještě jsme neměli všechno urovnané.
Přišla k nám návštěva s 5letou dcerou a holky si spolu hrály, když našly mezi manželovo motoristickými časopisy 3 (!!) krabičky prezervativů. naprosto nechápu, kde se u nás vzali, t.č. jsem byla těsně před porodem a předtím jsem měla 5 let Mirenu.

V tom přiletěla prostřední dcera a že:
- Mamko, Nela mi nechce půjčit ani jedny balonky, všechny si nechala ona!!
- Jaké balonky, však nic takového nemáme? 😕

Nela se mi přišla ukázat, na každém prstě jeden vybalený a vymotaný prezervativ a s odfrknutím své ségře říká:
- Ony jsou stejně blbé, vůbec nejdou nafouknout, bo jsou něčím namazané a klouže mi to z pusy.

Kámoška byla mrtvá smíchy ještě týden.

suezana
14. črc 2011

@lucisa 😀 😀 😀 😀 😀 tak toto, že aj my so segrou sme mamke robili, ale neviem o tom, že by sa to klouzalo 😀 😀 😀 😀 a keď si predstavím nejakú banánovú alebo jahodovú príchuť do toho 😅 deti môžu byť happy 😀 😀 😀 😀 ja si pamätám z puberty - objavila som našim knihu 100 polôh lásky a tam bol prezervatív v tvare psa 😀 😀 😀 😀 ako ma to fascinovalo - som ho chodila pravidelne očumovať, keď neboli doma 😀 😀 😀 😀

lucisa
14. črc 2011

@suezana jahodová 😀 😀 a musely být fááákt hodně staré 😀 😀

suezana
14. črc 2011

@lucisa 🤐 🤐 🤐 🤐 😀 😀 😀 😀 😀

habibi78
14. črc 2011

no, ja som bola s malou v shoppingu a ako som si v kabinke skusala oblecenie, tak som zistila, ze som prave dostala kramy.... mala som fliacik na gatkach, mala to zbadala a zacala na celu kabinku, obchod kricat "maminka ty si sa pokakalaaaaaa, ty si sa pokakalaaaaaaa, mas spinave gatky, musime to umyyyyyyt "..... este pol hodiny som sedela v kabinke, co som sa hanbila odtial vyjst 😀 😀

danielik79
14. črc 2011

@lucisa
@suezana 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😢 😢 😢 😢 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja budem asi týždeň plakať od smiechu

jarunka111
14. črc 2011

teda baby, ja sa tu fakt dobre bavím 😀 Už to tu dlho sledujem a vždy som si hovorila, že čo asi vymyslí to naše dietko, že je ešte malý. No a teraz, keď už začína slušne rečniť ma utvrdzuje v tom, že má aj dooosť rozumu, len niekedy len na to, na čo chce on 😀 Vbehol mi do kúpeľne, že aj on chce ísť do bazéna 😀 a "obdivuje moje minimálne vlohy" s komentárom že "tatinko, aha pupak" 😀 Tak dík ty môj pupák, keď si cickal, bolo ti to dobré 😵

habibi78
14. črc 2011

@jarunka111 no moja tiez komentuje moje prednosti ked porovnava v sprche... "ja mam malu ritulku.... ty mas velku ritulku.... ja mam male didinky....maminka aj ty mas male didinky"..... 😀

jarunka111
14. črc 2011

@habibi78 to pekne porovnáva "ritulku" 😀 Ten môj čertík, keď ma vidí, behá za mnou a vykrikuje "iť, iť, maminka iť" 😀

danielik79
14. črc 2011

a ja dnes pridám hlašku náš starší vola na ocina a kedže ho po 10raze nepočul 😠 tak sa mu až tak zaplietol jazyk že namiesto oco povedal ocot a to už ocino počúval 😀

macocha
14. črc 2011

Tak hádanka na dobrú noc: Čo myslíte, čo robila moja tri a pol ročná slečna, keď tete do telefónu zahlásila: „Nemôžem odpovedať, lebo si robím nohy a pusu.“? 😕

lucisa
15. črc 2011

Přidávám odkaz na perličku z jiného soudku - zvířecího, ale stojí za to:
http://www.novinky.cz/koktejl/239085-kocka-stek...
😀 😀 😀 😀

lucisa
16. črc 2011

No, nevím, jestli je to perlička v pravém slova smyslu, ale včera jsem myslela, že mě z těch mých holek švihne.
Cítila jsem, že je malá pokaděná, měla jsem zrovna největší fičák s večeří a říkám si, že to malá 10 minut vydrží a pak půjde rovnou do vany.
Starší holky ale za mnou přišly, že malá smrdí. Tak jim ze srandy (protože vím, že se pokaděné plenky štítí) říkám, že když se jim to nelíbí, můžou ji přebalit...
Za chvilku přiletěla prostřední dcera pro papírové utěrky, hnána divnou předtuchou letím za ní do obýváku a tam .... 😝
Sophinka jen v bodýnku, rozbalená plenka na podložce, v ní malý bobík, větší placka, která se jí za chůze odlepila, ležela na podlaze, špinavá dupka si hověla v body a prostřední dcera se z toho smradu vedle pozvracela. 😠

ani3012
17. črc 2011

😀 😀 😀 joj..malinký je obrázok... ☹

lussy23
17. črc 2011

@ani3012 už som to čítala na FB milé o je 😀 😀 😀

slniecko103
19. črc 2011

vcera som volala so sestrinymi dievcatami ,zacali chodit do skolky tak sa nejako rozhovorilimaju 4 roky .a mladsia marketka na mna krici: teticka mary slysis mne ..ty hade.alebo sa naucili od niekoho v skolke basnicku....mame doma kohouta ,vysr....se nam do kouta.....ja mu rikam ty vole ,di se vysr... do pole. 😀 😀 😀 😀

lucisa
19. črc 2011

@slniecko103 😀 😀 ano, u nás taky veeeelmi oblíbená básnička, hlavně všude na návštěvách. 😅

berenika39
21. črc 2011

Petr má koně, zlomila se mu noha (sama 😀 ). Tak povídám, že jdem hledat lepenku a omotáme mu to a kůň bude zase ok. A Petr: jééé, poletíme s koněm letadleeeeem...daleko, na výlet. Koukala jsem jako puk, ptám se, proč jako letadlem. A on že prý když bude mít letenku, může letět....si splet lepenku a letenku 😀 😀 😀 😀

giselka
21. črc 2011

naše babička, když hlídala synovce (5 let). mu řekla, ať si vezme jenom hračky, s kterýma si bude opravdu hrát a nevytahuje jako vždycky úplně všechny, jinak že mu je vyhodí do popelnice. A synovec jí s naprostým klidem odpověděl: "tak to bych ti ale musel zkopat prdel" 😀

atrami
22. črc 2011

Prostredný syn-predškolák mi oznámil, že sa v škole najviac teší ako sa bude hrať v Žiline 😀 Žilina=družina.

Najmladšiemu hovorím, že musíme dať čisté slipky a on spustil- Libko má slipky, tato má slipky....mama má slipky, suseda má slipky, učitelka má slipky....ja som mu len prikyvovala. A on na druhý deň pozrel na učitelku v školke a opýtal sa:,,Máš slipky?"

lucisa
22. črc 2011

Odpoledne si jako kulisu pro práci v kuchyni pouštím Tisíc a jedna noc, dávají to na Nově cinema, moc to ani neslduji, občas něco uteče, tak to neřeším, ale teď o prázdninách to zaujalo prostřední dceru, která se mnou pár minut zkoukne.
Nedávno se zahleděla na delší dobu, načež zkonstatovala:
To je nějaký divný film, mají blbé jména a furt tam někdo brečí......... 😀 😀 😀