"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

andrejka1974
12. zář 2011

a este jedna pisomna hlaska mojho syna v skole sa ucili pohlavne organy a on v rychlosti namiesto semenik napisal senik ked som to citala tak som sa sulala smiechom

syslica
12. zář 2011

@andrejka1974 😀 Na túto tému niečo staršieho dáta, autor:ja - Otázka v písomke zo SJ: čo je to KOTNÍK? Odpoveď: miesto, kde sa kotia tehotné zvieratá a privádzajú tam na svet mladé 🙂 .
Na vysvetlenie, mala som asi 10 rokov a práve sme sa prisťahovali na Záhorie... to, že tu mávajú písomky aj z nárečia, som netušila 😀

kvojtanikova
14. zář 2011

uz som prisla na to, aku ma vyhodu (ci nevyhodu) volat manzela "stary". Obcas ho nazvem aj "starigáň" no a dnes maly jedol keksiky - boli tri, tak povedal: "vies co, mami? ja zjem jeden a pol, ty zješ jeden a pol a starému gáňovi nič nenecháme, on také aj tak neľúbi." Tak som sa dozvedela nove pravidlo ako sa sklonuje slovo "starigan" 🙂

atiatko
14. zář 2011

tak dnes nám náš 5-ročný Peťulko oznámil svoje plány do života - "vieš maminka ja sa ožením s Ivkou (spolužiačka zo škôlky bávajúca len 2 paneláky od nás) - ale netráp sa nebudem bývať ďaleko iba tu na Sekieri (naše sídlisko), aby sme neboli ďaleko ani od vás s ocinkom ani od Ivkiných rodičov." 🙂 Takže zasadla "rodinná rada" a padla dohoda - začať šetriť euráče na svadbu nášho synčeka 🙂 😉

lucisa
14. zář 2011

Dnešní hláška naší třeťačky Noemi Nely:
Mami, mě baví chodit do školy a ze školy, ale nebaví mě to mezitím....... 😝

dulkagabulka
14. zář 2011

@lucisa to ma napadla hlaška mojho vtedy hyper hyper hyperaktivneho syna-ktory mal kvoli tomu aj ročny odklad do školy...šli sme zo školky domov okolo školy...živo mi opisoval, ako sa teši do školy a pridal vetu : ""Mami, predstav si ......škola......trieda.....prestavka........a všetci behaju, iba ja ticho sedim na mieste """

pre mna vtedy nepredstavitelne,nuž a podla jeho neskoršieho spravania to bola teda fakt riadna fantasmagoria😀 😀

lucisa
14. zář 2011

@dulkagabulka ale vidíš, jak na tebe myslel, že ti takovou možnost nabídl aspoň v představách, mohla jsi živit malou naději 😀

cobhan
15. zář 2011

Ako hovorime, ked v zime fuka silny vietor a pada sneh?
No, ze chujavica = chumelica + fujavica

helsinka
16. zář 2011

Keď som bola malá, tak sa moja mama ponáhľala do práce (brávala ma so sebou) a keďže bolo leto, chcela mi obliecť hnedé kvetinkové šaty. Ja som pišťala, vrieskala, búrila sa, že ja tie šaty nechcem, skrátka spravila som cirkus a tak ma párkrát capla po zadku, obliekla šaty a rýchlo na zastávku. Na zastávke som s radosťou oznámila "hm, aké ja mám pekné šaty" 🙂 mama vravela, že ju skoro porazilo 😀

jarunka111
16. zář 2011

ako vždy, aj naposledy, keď som robila niečo od cesta, tak som urobila dávku aj pre Šimonka (2,2roka) a robili sme koláče spolu. Pri tom sa krásne zahrá, ja ho mám pri sebe pod dohľadom, no proste krásna rodinná pohoda. Ale keď ho to už prestalo baviť, už vymýšľal, kde by o cesto napchal. Tak som ho upozorňovala a nakoniec som povedala, že sa mi to už nepáči ako sa hrá. A on že: páčiš sa mi maminka 😀 😀 😀

suezana
17. zář 2011

J: vyžeň z tade toho zajaca! V: už som ho vyženila! 🙂 🙂 🙂

binki
18. zář 2011

Mááááámíííí: "pinďoura se mi zvětšil, mně se to nelíbí" (3,5letý před odchodem do školky).
No, tak se asi protahuje?!
"Mně se to ale vůbec nelíbí."
Co na to dodat? Jak komentujete podobné cvičení vy?

suezana
18. zář 2011

@binki 😀 😀 😀 😀 😀 no ja mám dievča 😀 😀 😀

evaviki
18. zář 2011

mm si robil srandu a hovori Sebinovi: povedz maminke "si sexy".. Sebik sa na mna kukol a vravi: "Mamii, chci keksiik"

jarunka111
18. zář 2011

dnes v ZOO: vo výbehu neboli žiadne zvieratá, tak hovorím Šimonkovi, že tam nemusí ísť, lebo tam neni nič. "Nič?" Maminka ukáž mi nič 😀 😀 😀 😀

lucisa
18. zář 2011

Nela mi večer přinesla dvě básničky, co složila, ona je taková spisovatelka, furt něco vymýšlí, ale tohle jsou fakt perly, s manžou nás to odrovnalo, tak na pobavení:

Kdo nic nejí,
na hlad se šklebí,
bude potom o hladu,
ztratí dobrou náladu.
Ať se běží najíst teď,
pěknou náladu má hned.

...a druhá blbina:

Sám kaktus v poušti sedí,
na slunce hledí.
Kéž by jsem prošel celý svět,
měl bych krásně opálenou pleť.
Proč tu musím sedět sám,
jako v hospodě kuřácký pán?

😀 😀 😀 😀

jitafol
19. zář 2011

Po prvním dnu ve školce si povídám s Tomáškem a hrdě mu říkám "ty už si ale velkej kluk, ty už chodíš do školky!" a mám z něj radost. On na to "já už jsem velkej dědek".

jitafol
19. zář 2011

@binky tak u nás zatím takové "zvětšování" pinďíka nebylo nebo spíš asi bylo ale kluk to nějak nevnímal. Tuhle ke mě přišel, nohavičkou si sáhl do trenek a vytáhl ho. A natáhl ho dolů a povídá "mámo já mám pinďu a ty ne" tak na to sem fakt nevěděla co říct 🙂

lucisa
19. zář 2011

@jitafol 😅 ale furt lepší, než kdyby ti řekl, že ty jsi stará bába. 😅 😅

jitafol
19. zář 2011

@lucisa to jó to by mě asi kleplo 😀 😀

ivett1
19. zář 2011

@lucisa 😀

cairka
19. zář 2011

Malá spadla a narazila si zadok a kričí mi "mamí, bolí ma šuntička" 😨 😅 🙂

binki
19. zář 2011

u nás doma se pokračuje tématy - hm, mami - pohled do výstřihu, velký prsa... ptám se: "a?" on:jo, zajímá to :D

koho to ještě nedodělalo, mám ještě jedno: jednou jsem vytírala v noční košili s holým zadkem rozlité mléko od snídaně. netušila jsem, že je za mnou :D mami, ty máš bebínko? to mu prosím ještě nebyly tři roky ...

co mne jen čeká dál? :D

syslica
19. zář 2011

Starší syslík odprevádzal domov kamaráta z ulice po tom, ako sa u nás spolu hrali. Bolo už neskoro, takmer 19.30. Keď sa vrátil oznamoval: Mami, na Toníka už čakal otec! - ja na to položartom: Aj s pripraveným remeňom?
Na čo Jergušík vyvalil oči, vážne a nefalšovanie sa začudoval: Fakt? To sa v Česku tak robí? Alebo vo Francúzsku?
(Toníkov otec je Francúz, mama Češka.) 😉

mona333
19. zář 2011

Kamoška si popri vysokej škole začala privyrábať obsluhovaním na svadbe, kare a pod. Tento víkend opäť obsluhovala a prišlo ku nej malé dievčatko a tak súcitne sa pýta: A to vy ste tak chceli byt, ..hm..sluzka?.. nebola lepsia robota?... :D

lenkaskulcova
19. zář 2011

ja sa tu vždy tak nasmejeeem 😀 😀
Dnes moj 6 ročny syn: Mamiii, kamaratka ma doma fenku, to je vlastne slučka , však?

jarunka111
19. zář 2011

@lenkaskulcova "slučka" 😀 😀 😀 dobré...
...mne to pripomenulo môj výrok z detstva: pamätám si, že som sa rozprávala s maminou o zvieratách, ktoré je silnejšie a tak. No a chcela som zamachrovať, že aké ja viem zložité slovo použiť 😉 a bol z toho "pohlavný nepriateľ". Úhlavný-to mi nič nehovorilo 😀 😀 😀 (ako imriško z paneláka)

lenkaskulcova
19. zář 2011

raz mi moja byvala šefka povedala: Lenka, ty maš takú peknu pleť od prirodzenia. (myslela tym ze mam prirodzene peknu plet). 😀 😀 😀 😀

monka9999
19. zář 2011

@lenkaskulcova nam sa včera podarila so synom spoločna hlupost.maly hovori.aha na ceste je kobra.aj mudra som mu odpovedala.ale čoby.u nas kobry nerastu. 😀 dnes mi zahlasil.ja ked budem stary ,umrem na mrtve pluca.neviem kde take hluposti berie. 🙂

egyptanka
19. zář 2011

Spievala som a v tom prisla Naty k plysovemu leporadovi Leovi a hladkajuc ho mu vravi, "neboj sa Leo, to len maminka spieva."
😀

Manzel uz mal plne zuby, ako Naty za nim dolieza, ze ani sa nemohol najest tak sa jej pytal, ze ked je stale za patami tak ci moze dychat, ci sa moze napit, ci moze ist zachod ... (ja som celu ich diskusiu vypocula sediac na zachode) a ona mu odpovedala "ale tati, nemozes ist na zachod, tam je predsa maminka"
😀