"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

jankah77
15. srp 2012

@kaci91 to poznam..... aj moj syn (vtedy 3,5r) takto "kojil" svojho plysoveho psika (jeho maznacika)...akurat ze ho neprikladal na prsia ale na pupok 🙂

beruska24.9.
15. srp 2012

@kaci91
@jankah77
starší byly necelé 2 roky, když se ji narodila sestřička a po vzoru maminky kojila miminko-panenku 😵 dokonce i když jela na hřiště s kočárkem, tak se uvelebila na lavičku, vyhrnula tričko a musela ´´své miminko´´ nakojit a nechat odříhnout 😀

kaci91
15. srp 2012

Dnes jsme šli s Emičkou po ulici a Emička na celou ulici nadšeně křičela:"mami mami,hele kaďák"😀 Po chvíli mi došlo,že náklaďák.To bylo zas ostudy😀

27sunny
15. srp 2012

🙂 🙂 🙂 teraz ma napadla jedna situácia, keď sme boli v kostole a všetci sme spievali nejakú pieseň no a moja 3ročná sesternica keďže nepoznala slová na plné hrdlo spievala "ale ne od boha" :D :D :D to bol úryvok z jednej ľudovej piesne, ktorú sme ju predošlý deň učili

no a ďalšia sesternica počas svätenia veľkonočných košíkov sa pýtala svojej mamy na celý kostol :"Mami a prečo ten ujo chodí s komínom" 🙂 🙂 🙂

liave
15. srp 2012

petka dnes perlila :DDD na policii sme boli vyzdvihnut pasy a robili moje deti "velky" hluk...a tak s ajedna pani rozhodla ze ich zabavi aby sa upokojili 🙂 a zacala sa s filipkom bavit,na to sa petke nepacilo a tak jej hovori:to je moja filipka!!!a skaredo sa na pani pozrela...a teta na to nevadi ved ja ti ho nevezmem 🙂 a petka znova...to je moja filipka!a pani na to ...neboj ja ti ho nevezmem ja mam svoje vnucatka;;;lukaska ,zuzku,petku a jakubka ...a petka nelenila a hovori:A MY MAME TETU DANKU S BABATKOM V BRUSKU!!! :DDDDDD a veeelmi skaredo zaganila na tetu

som to sem prekopcila s mojho fotoblogu lebo sa mi to neche pisat znovaaaa 😀

liave
15. srp 2012

@beruska24.9.
@jankah77 nasa peta davala babiku este aj odgrgnut a ked ju akoze tapkala po chrbatiku po chvile urobila s ustockami prekvapivy vyraze ze 😕 Oooo...pogrcal sa 😀 😀 😀 😀 a utierala ju s vlhcenym obruskom az do zodratia pomaly 😀 😀

27sunny
15. srp 2012

no ináč ja som tiež bola logické dieťa 😀 😀 😀 ženy majú veľké cici preto majú sladké mlieko a chlapi majú malé cici, preto majú kyslé mlieko, nikdy nezabudnem na výraz tváre mojich starých rodičov, babke od smiechu až brucho skákalo 😀

27sunny
15. srp 2012

😀 😀 😀 to mi zas hovorila kamoška, keď prišla do škôlky pre syna, pani učiteľka jej tlmočila ich debatu:
- Pani učiteľka a my mame doma tatrovku
-Ano?
- Hej, a naša tatrovka je poj*bana.
- A nie náhodou polámana?
- Nie lebo oco povedal, že poj*bana 😎

27sunny
15. srp 2012

boli sme babku navštíviť v nemocnici, bola po operácii keď zrazu do našej debaty zaznela otázka z úst malej sesternice: - Babka a ty si už opravena? 😀 😀 😀

27sunny
15. srp 2012

toto mi hovorila kamoškina mama 🙂 bonzla ju, mali návštebu krstných rodičov, a tak sedeli debatovali, pili kávu, , keď tu zrazu kamoška začala odnášať veci zo stola, všetci čakali čo bude ďalej, keď tu sa pred nich postavila, založila ruky v bok a povedala: - No už ste sa najedli napili, môžete ísť domov 😎 😀

petraxy6
15. srp 2012

@27sunny 😀 😀 😀 😀 😀 😀

27sunny
15. srp 2012

pamätám si že nám mamka kupovala žuvačky Bajo tie boli najsuper s obrázkom, a ja som celá nadšená držala obrázok v ruke žula som žuvačku a hovorím bratovi: - aha aky tu je k*k*t (akože kohút)

no a nezabudnem do smrti na to ako som stála pri dverách v kuchyni apopod nos som si hovorila, moja mama je šalena 😀 skúšala som či to bude počuť a počula

a prababke, keď ma upozorňovala aby som neliezla na stoličku lebo spadnem oduševnene zahlásila: - Ty koza stará 😀 😀 😀

27sunny
15. srp 2012

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a ešte jeden a idem spať, babka spadla do potoka lebo naháňala sliepky čo poutekali a ja som do toho na ňu zakričala 😀 bodaj ťa porazilo, koledovala si, aj tak som to mala od nej 😎

lucisa
15. srp 2012

Tak nevím, jsem pako já nebo dcera? Koukala na zapsané perličky, které jsem si psala od doby, co začaly mluvit a u jedné nějaké zkomolené básničky se se mnou začala dohadovat, že tohle ona v životě neříkala.
Tak jí říkám, ale to je 4 roky staré, to si nemůžeš pamatovat a ona na to:
Jak to, že ne, já si pamatuju všechno, i co jsem měla jako první svačinu v 1. třídě!!!!
😕 😕
Akorát je zajímavé, že tyhle ptákoviny si pamatuje, ale že jí třeba tři dny říkám o uklizení bince v pokojíku, to si nějak nepamatuje.....

xlucia
16. srp 2012

v posledne dni sme si stale vysvetlovali ze je to v poriadku, ze sa starsiemu synovi hybu predne jednotky, ved ma na to vek, ze mliecne mu vypadnu a bude mat dospelacke zuby. tuto temu mame denne na pretrase aj 10x. no a dnes rano v posteli sa k mne obaja tutli ked mladsi hovori, ze ma v puse vlas, ze aby som mu to vybrala. neviem kde ho zobral, ale mal. a na to mu starsi hovori ze "vies filipko, to nam teraz budu padat vsetky detske vlasy, aby nam narastli dospelacke 😎
no blbost ako mraky

kikaneu
16. srp 2012

keď ste pri tých výmenách slabík....tak moja sesternica Anna.....hovorila, že dlabža (dlažba) tiež som si išla jazyk vykrútiť 🙂 a môj braško, keď bol malý mal také: kesera (sekera) šymknem sa (šmyknem sa) a najlepší jeho hlod bol, že futbalisko (futbalové ihrisko) 😀

lussy23
16. srp 2012

@jankah77 čo je kledník?

lussy23
16. srp 2012

keď hovorite o výmene slabík, môj synovec vravel karamarát, palcienka

garzonka
16. srp 2012

U nás bolo:
kobeležka .....(= kolobežka)
tefelón .... (= telefón)
polamčač ... ( = pomaranč)
kepuč ... ( = kečup)
obosný ... (= osobný )
škaderé ... (= škaredé)
ževraj .. (= žeriav ) - česky *jeřáb*
😀

27sunny
16. srp 2012

s tou zámenou slabík ma napadlo, že kamoškina mala to tiež ta pekne komolila, že Venorika 😀 a raz sme išli s ňou po bille, chcela jej kúpiť ponožky, lebo sa zablatila a ešte išli na nejaku návštevu tak revala na celý obchod, že ona nechce žiadne ponožky 😀
a môjmu otcovi povedala,tiež riadnu pecku 😀 boli sme na chate, a oco tam má taky sud kde zbiera dažďovú vodu na polievanie, on jej hovorí, to je ale špinavý sud že? a Sofi, že no jak hovno 😀 😀

a kamoška teda jej mama zjedla kornútok od zmrzky, tak potom revala že si mi zožrala 😀

27sunny
16. srp 2012

a deti sa minule u nás hrali za blokom al en počujem ako jeden malý chlapec hovorí, fuuuuj hovno posrate 😎

no a susedkina mala sa pýta mojej mamy
- a ty kde ideš?
- do kostola
- aj moja babka chodi do kostola, ale ona chodí lebo je už stará, ale ty si iba tak trošku stará že? 😀

ukana
16. srp 2012

@lucisa aj mne dnes malý povedal, že vedeniu Tesco šibe, všade nápis-
Hurá do školy!! 😖 😖
😀 😀

frick
16. srp 2012

@27sunny to mi pripomenulo moja švagriná v kostole spievala miesto "aleluja" - "ale ludia" a synovci zase miesto "Pod tvoju ochranu sa utiekame" hovorili "Pod tvoju ochranku " 😀

27sunny
16. srp 2012

moja mama najradšej spomína na jednu historku, bola som dosť prostoreké dieťa, čo mi ostalo až do dnes a preto ma na každom kroku upozorňovala, že mám byť ticho, no a raz, keď sme cestovali od starých rodičov a do autobusu nastúpil jeden starší pán s arómou no a moja mama správne predvídala, že by mohol byť problém 😀 tak mi hovorí:
- len buď teraz ticho
a ako na potvoru sa ten pán pristavil pri našom sedadle a už to bolo, mala som prejav na celý autobus
- fuj, tu dačo smrdí
- posvedala som ti buď ticho
-ale keď tu fakt dačo tak hnusne smrdí, vtom som sa otočila k nemu a pýtam sa ho, ty si sa posral? 😀 😀 😀

27sunny
16. srp 2012

@frick no a môj dedko, keď bol malý tak sa v kostole modlilo že ktorý sa krvou potil a on že ktorý sa krvou kotel 😀 😀 😀 (akože kotol)

frick
16. srp 2012

@27sunny 😀 😀

aduskatt
16. srp 2012

moja sesternica si mylila male tlacene d a b...........no a raz na citani mala precitat vetu Lucia jedla....tak si asi domyslite, co z nej na hodine vypadlo 😀 😀 😀

27sunny
16. srp 2012

😀 na literatúre som odpovedala a učiteľka mi hovorí že no máš to tak medzi 1 - 2 tak keď vymenuješ diela Maše Haľamovej dostaneš 1, samozrejme mi spolužiačka všetko super našepkala no ale posledné dielo, som poriadne nedočula, šepkala mi
-Pohli sa ľady no a zo mňa vyletelo:
- Boris a Jany 😀 😀 😀

to bolo tak trošku mimo témy

kikaneu
16. srp 2012

baby, dnes tu bola kamoška s malou Karolínkou (3 roky), malá zazvonila a keď som prišla, tak sa ma pýta: "Ty si bola zajta u nás?" 😀 😀 😀 no rehooot

blanches
16. srp 2012

@jankah77 no ten náš také takhle kojil svoji oblíbenou kočku na pupíku 😝 😝 , tak já chytrá maminka, jsem mu vysvětlovala, že on jenou bude tatínek a ten nekojí. No tak jsem potom musela kojit na jednom prsu Radímka a na druhém kočičku, naštěstí netrval abych sundavala podpsenku 😀

Jinak když se jednou šel koupat s tatínkem tak se na něj tak zasněně podíval a povídal: Jeee jee tatííí velkééééj. Honzík malej 😅.
No a jeden čas říkal krtku kokot, tak jsme šli nakupovat a tam byl talíř s krtkem. Je jee mamííí kokoot!! No pak vysvětlujte paním prodavačkám, že to byl krtek.
Jo a kaprovi říká pako 😀 😀 😀