"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

tilly
7. lis 2007

musa, to poznám aj u nás bolo stále hovienko (hrozienko)

danullinnka
7. lis 2007

ahoj holky,tak jsem se rozhodla,že taky trochu přispěju..náš Kuba je samá perlička,něco zapisuju a něco bohužel zapomenu ☹
tchýně si půjčila moje kolo s dětským sedátkem,že pojede s malým na zmrzku,jak jeli zpátky,tak je to trochu do kopce a tchýně-Kubi,já už nemůžu.Kuba-babi,musíš víc dýchat a to zvládneš.
V létě jsme byli u babičky a jak jsme odjížděli,tak Kuba-babi ahoj a nezlob dědu 😅
Jak byl menší měl strašně rád červenou Karkulku,kolikrát mě doplnoval a chtěl to říct babičce,ale že mám povídat s ním,tak jsme začali a říkám-Kubíčku a kam šla Karkulka?a Kuba pohotově-do prdele 😀

dadka212
8. lis 2007

Kamoška má deti staršieho synčeka a mladšiu dcérku a tí vtrhli do ich spálne a nachytali ich v intímnej chvíli...dcérka sa pýta, že čo robia a synček pohotovo že ZAPÁJAJÚ SA 😀

ankulienka
8. lis 2007

Dobreeeee 😀 Mojho bratranca 3 rocna dcera zapotila vecer v posteli: "maminka, ocinko, mozte sa milovat, ale potichu!"

katusha
8. lis 2007

ked mal môj brat asi 3 roky, bol s mamou na zahradke. a aby ho nejako zabavila, dala mu taku malu motycku, ze moze tiez akoze "kopat".
ked prisli domov, spytala som sa ho, co robil na zahradke. a on ze: "Mama mi dala taku malu kopičku ... " 😀 😀 😀

monkula
8. lis 2007

čerstvý:
Dnes sme sa chystali do mesta a hovorím Jarko, obleč sa, ale nejako sssssa mu nechcelo, stále vymýšľal, obliekol si krátke nohavice, atď, ja som už bola trochu vytočená, veď som obliekala seba, malú, malého a tak som naňho zvýšila hlas:Jarko, povedala som Ti, obleč sa.
A on rozhodil rukami, sadol si na sedačku a povedal, Maminka, veď som len decko!!!

alex
8. lis 2007

Som si opäť spomenula na jednu perličku.
Neterka mala asi 4 roky, bola u nás a moja svokra (vtedy ešte nebola, ale to nie je podstatné) to proste neudržala a prdla si, ale tak hlasno a zasebou.
A malá pozrela na mňa a hovorí: ,,Vútajú?,, (vŕtajú?) Vtedy som sa išla pocikať od smiechu.

emjee
8. lis 2007

monkula aky pravdovravny 😀

dagsty
8. lis 2007

Sevas dievčatá.Mám doma REBEKU a NIKOLASA. Rebeka - to je prosím rebeka. Meno vystihuje jej charakter. PERLIČKA: Dnes išli s Nikolasom spať spolu a ona mu vraví , aby sa ku nej otočil. Nikolas sa otočil a moja malá - dva a pol ročná dcérka povedala a pritom Nikolasa pohladkala po líčku: "BUĎ na mne nežnej." - po česky - to má z toho, že s Nikolasom pozerajú obľúbený JETIX /určite ten český kanál poznáte/.
Alebo odchádzam do práce a ona: "Zbohem maminko, zbohem".
Niekedy mám z jej pripomienok dosť....ale nie všetky si teraz vytiahnem z hlavy. 🙂
Keby niečo nové ráno, tak napíšem...Pa.pa.pa.
PS: Super som sa pobavila na vašich perličkách ----zlaté a roztomilé... 😉

veronika13
8. lis 2007

dagsty, tak to nemá chybu 😀 😀 😀

kiara2
9. lis 2007

ahojda holky tak jsem se sem šla pobavit.... 😀 fakt dobrý co ty děcka vymyslejí já mám 3letého mrnouse a je maličko hyperaktivní vše si rychle zapamtuje ....tehdy jsem se na něj zlobila a povídá mi....ale mamko prosíííímtě se nezlob to bude dobrý....no tak jak pak se člověk může takhle zlobit....nebo babička moc mluvila tak Páta....babiško prosíímtě bud už zticha...já neslyším pohádku.....

mimusiacik
11. lis 2007

🙂 cestou na toaletu:..."ponahlajme sa,moja cikulka uz nevydrziiii...!!!"

..." preco HAPČÍM?" (kýcham)...

mimusiacik
11. lis 2007

🙂 ..."ja som Vasa milovana CERUZKA!..." (dcéruška) 😀 😉

roasha
11. lis 2007

detulence,zlate ste vsetky. 😀

lalitagopi
11. lis 2007

kamoškyn malý, mal asi dva roky.Boli v obchode pri pokladni, niečo chcel, mamina muto nekupila, a ked prišli k pokladníčke, tak pokl. hovorí malému: mama je zlá však? malý sa zamračil a vážne sa pozrel na tetu pokladníčku..: NE, MAMA MňaM!!! 😀 😀 😀

mimusiacik
12. lis 2007

🙂 pyta sa 3,6r.tatinka :..."Vies ako vyzera gadžo?"...stiahne si vyrolovane rukavy dole,
tie prave previsaju asi 5 cm cez prsty ruky,zamava nimi ako strasiak v makovom poli a povie:..."takto!"... 😀 😉

mimusiacik
12. lis 2007

🙂 postavi sa pred tata a spyta sa:..."co podnikneme?"...

andreya
13. lis 2007

poviem vam perlicku mojho skoro uz 4 rocneho synovca, ktory predo mno toho nenahovori, lebo je hamblivy, do skolky nechodi....
Adam: do pici!
Adam po chvilke: ja viem, ze som skaledo povedal ale aj dedo tak hovoli!

tilly
13. lis 2007

ja som dnes rano pocuvala maleho, hral sa s mackom a recitoval mu (neviem, ci poznate knizku moj macik, tam su take basnicky pre macika, moja mamina ho to naucila), len si tie basnicky trosku upravoval, tak som sa nasmiala, inak ich vie pekne poporadi odrecitovat, ale teraz si to vsetko prisposoboval, taky bol zlaty, potom vybehol, ze rychlo rychlo, macko musi kakat, do plienky nie, do gati nie, tak dal sedatko na zachod, bol chvilocku s mackom na zachode a potom splachol 😀 sme sa cudovali ako to urobil, lebo mame geberity a dost vysoko, tak neviem, ci na ten zachod vyliezol alebo ako...

mikca
autor
13. lis 2007

tak koukám že dětičky bodujou super 😀 😀 😀

naše malá mí tuhle říká že si chce vycucat Martánka (vitamíny) jestli jí je podám...no a mě se nějak nechtělo, tak jí říkám z legrace at si vycucá našeho Martina(Martánek mu občas říkáme)..no a ona se namě tak zlostně podívala a říká "velkýho teda ne, nechci být tlustá jak táta" 😀 😀 ..tak jsem jí raději ty správné podala 😀

schnek
13. lis 2007

tak si sem k vám chodím moc ráda číst, co všechno děičky nevymyslí 😀

naše perla sice není od Ondry, ale od taťky. Ondra se pos..., ale do slova a do písmene, přes plenky až na oblečení. Tak jsem ho svlékla a volala na taťku, ať ho obleče, než to přeperu. Za chvíli slyším z pokoje - To snad není možný. Tak oni ví, že ty děti koušou a stejně tomu udělají knoflíky u krku 😀

veronicka25
13. lis 2007

moj synovec mal malu hracku tucniaka z kinderka, raz ked ho vozil v malom auticku, som sa ho pytala, ze kde je penguin a on ze, to neni pindin, to je tucacik
a nedavno pichol 4 spendliky do fit lopty, nic nepriznal, az na druhy den, ked si vsimol, ze lopta je o dost mensia, asi mu doslo, ze to suvisi so spendlikmi a povedal, ze "nieco" sa stalo s loptou, postupne sa prepracovali k tomu, ze co a ked sa ho pytali,ze ako to vysvetli, preco to urobil, vyhlasil ze, preto lebo on je este maly a nema dost skusenosti

keporkak
14. lis 2007

Přidám taky jednu příhodu: Když měl syn rok a půl, letěli jsme na svatbu do Austrálie. V letadle jsem ho chvíli nechala na zemi, ať si hraje s hračkama. Když jsem se po deseti minutách podívala s čím si to tak hezky hraje, zjistila jsem, že cestující za námi si vyzul boty a natáhl si je pod moje sedadlo a malý se celou dobu bavil okusováním jeho palce u nohy. Byl už krásně oslintaný a pán stěží zadržoval smích. Já jsem se zmohla jen na sorry a musela jsem se začít chechtat.

keporkak
14. lis 2007

Když měl syn tři roky, dala jsem ho večer spát a chtěli jsme se s manželem věnovat jeden druhému. Když jsme byli v nejlepším, slyšíme bouchání na dveře (naštěstí zamčené) a syna jak volá: "Nechte toho, rozbijete postel."

mikca
autor
14. lis 2007

tak naše malá opět zaperlila..položila mi otázku.."mami, že mají všichni lidi velký smradlavý nohy???" 🙄 ....... 😀 😀 😀

tilly
15. lis 2007

môj malý dnes ráno sedel na záchode, dlho mu nešlo potlačiť, zrazu nadšene zavolal "už ide" 😀 a člup

mimusiacik
15. lis 2007

🙂 mala sa dozaduje pustenia DVD..." ja CHCEM knihu dzungliii!"...tato na to..."a ja CHCEM lietadlo"....(takto sa predsa u nas nepyta)...mala vbehne do detskej izbicky a vzapeti nesie nieco dolezito a krici..."ale ja Ti mozem pozicat len helikopteeeluuu!" 😀 😉

tilly
15. lis 2007

tak my sme dnes urobili pokrok s nočníkovaním, malému sa strašne páči, keď si môže sám stiahnuť gate, tak takto cikal asi 4 krát za sebou... potom prišiel ku mne, stiahol si gate a "maminka papaj cikulku" 😀 už mi to raz dávnejšie povedal, že papaj cikulku, ale ja fakt neviem odkiaľ to decko má, lebo teraz ku mne prišiel, natrčil sa a ... 😲

lottie
16. lis 2007

to je normálka, fekální období, povídají o cikulkách o hovínkách 😀
kámošky 3 letá zpívá: pokakal se mraveneček ví to celá obora.....atd. celou noc jim prokakal, čtyři stáli u postýlky pátý těšil "nekakej" a strašně se u toho řehní 🙂
a nebo ordinace v růžové zahradě: Tvůj svět je FUUUJ...

tilly
16. lis 2007

on myslel cikulkou cicinku, pindíka...