"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

zitaje
11. črc 2009

Tak moja 16-mesacna najnovsie ked vidi niekoho cupiet, tak si mysli, ze dotycny kaka (ona to obcas tak robi, do plienky...). Minule na zastavke MHD si cupol jeden chalan, a ona na celu zastavku: Ujo kaka!

alionuska
12. črc 2009

Monkula ahoj! 🙂

monkula
12. črc 2009

ahoj Ali.... že 25 tt 😲 😵 😵 krásne Ti to uteká, všetko OK?

alionuska
12. črc 2009

Veru moja,vsetko o.k. poslem ti poslednu fotecku malinkej. 🙂

asitka
12. črc 2009

môj syn...minule sa vyobliekal.... keď sme išli von...no proste ryfle...košela...už ho čakám pred dverami....a hovorím...šiltovku...a on...že tú si neberiem...a ja, že prečo...a on...nevidíš..že mám nagelované vlasy...a keby som si dal šiltovku..už by som nebol štýýýýlový.. 😀 😀 no skoro ma odvalilo 😀 má 6 rokov... 😀

alebo včera...bol na wcku...potom prišiel do obyvačky...a lahol si na gauč...tak si myslím...dám mu tam papať...doniesla som mu jesť...položila na stôl...a hovorím mu...Matej sadaj...a jedz...a on mi na to...mami..počkaj kým sa mi ukludní riťka... 😀 zrejme ho z toho tlačenia na záchode pobolievala.... 😀 😀 😀

alebo dávnejšie mi po príchode zo školky....naradostene kričí....dobrý deň pani matka 😀 😀

renka9
12. črc 2009

my sme boli dnes v kostole na omsi, a Angelika si obzerala v knizke Jeziskove ruky, ake ich ma krvave, tak som jej to vysvetlovala, ze ho zli ludia pribili s klincekami na kriz a ma bolave ruky a prepichli mu aj s kopiou bok.A ona ze kde mu prepichli bok, tak som jej to ukazala na soche , kde to bolo Jeziskovi vidiet, a ona vykrikla, ze ahaaa, hentam pri cecku to ma. 😀

jarka007
12. črc 2009

Nas maly sa minule strasne dokakal. Az tak, ze to mal vsetko aj vpredu aj vzadu. Ked som ho v sprche isla osprachovat pozrel sa dole a udivene hovori : Mama Pipik robil kaka. 😕

mikalove
12. črc 2009

renka 😀 😀

tutifruti
14. črc 2009

Naša Alžbetka /4,5/ dlho hľadela na fajčiaceho chlapíka /už som vedela, že je zle.../ potom mu s vážnou tvárou oznámila: "Zomrieš"....

S Dorotkou /2 roky/ som bola v nemocnici a boli sme na sono vyšetrení, nejedla do 10.00 hodiny... Už sa stráááášne tešila na chlebík, čo jej doniesli na raňajky a od ktrého som ju asi 3 hodiny odháňala... Na chodbe mi hovorí: "Maminka, však mi namasíruješ chlebík s masielkom"....

elucinka
15. črc 2009

Náš malej zase začal spojovat víc slov za sebou, ještě to nejsou tak úplně věty, ale někdy se tomu docela směju - včera mi z linky ukradl pytlík s čajem a pěkně ho rozsypal po koberci....vlítla jsem na něj že co to tu děláš!?? On na mě upřel ty svoje kukadla jak zrcadla a vysypal ze sebe: "boodel (to jako že bordel), veeejikej, maminka, na zadek Adíkovi, a ty ty ty!!!! " Shrnul to prostě úplně geniálně 🙂
A tuhle se ho moje máma ptala, kde že to včera s maminkou byli...tak já odpovídala za něj: "u strejdy Míly" - on dodal: " čajík"....na to já: "pak u tety Jitky" - a on: "víno" a já dodala "a nakonec u babičky" a Adam: "polívka"...přesně věděl, co jsem kde jedla a pila, bonzák malej 😀

certica
15. črc 2009

vcera vecer som pri zehleni zachytila takyto dialog medzi mm a nasim 4r.-synom:

viki: "tatino si nic nepamata!"
mm: "no, uz mam sve leta..."
viki: "ako cigareta" 😀
mm: "noo, cigaretky mam ja rad"
viki: "bude sa TI uz len zmensovat a zmensovat..."
😀 😅

jabjunka
15. črc 2009

Malej po mě chtěl v cukrárně zákusek.Tak jsem se optala jakej.No ten jak mi kupuje babička.A jakej kupuje babička?No,no,no......ééééé no to jak se dává na hřbitov.Koukala sem jako puk,ale naprosto vážně sem se zeptala:Rakvičku?Nééééé,to co se dává na hřbitov až na rakvičku.No byl to věneček. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tutifruti
16. črc 2009

Alžbetka dnes škaredo spadla na zem. Dorotka /2,3/: "Maminka Alžbetka sa rozbila"... 😀

Boli sme s Dory v nemocnici a prišla nás pozrieť taká pani učiteľka z MŠ, či nechceme nejaké hračky a tak... A naša Dory: "Chceš, niečo ti ukážem..." a ona, že "No ukáž...!" Dorotka si dala dole ponožky a hovorí: "Vidíš, aké mám špiny miedzi prstami?...." /ja som onemela/ a pani zlatá: "No tak toto mi ešte nikto neukázal..." 😀

asitka
17. črc 2009

tutifruti.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 som sa taaaaaaaak schuti zasmial 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

majka0106
17. črc 2009

tutifruti tak toto ma fakt pobavilo 😀 😀 😀 😀

alionuska
17. črc 2009

Nasa Alenka vcera pozerala rozpravku na pocitaci a bol vypnuty zvuk.A prisla za mnou a hovori:Mami,ja to nepocujem.Pod mi dat HLUK. 😀 😀 😀

cairka
18. črc 2009

mne dnes malá otrčila prst pod nos, že "ovoňaj, ako pekne vonia" ... pekne ..."no, som ho mala v pipinke" 😅 😨 😀 😀 😀

atrami
18. črc 2009

Moja mama sa pomýlila pri prostrednom vnukovi a oslovila ho namiesto Natko , Paťko. Vysvetloval jej, že sa pomýlila. Tak povedal .....babka Ty si sa pomilovala.

tictactoe
19. črc 2009

cairka, mam slzy v ociach od smiechu!!!!! sto bodov!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tutifruti
19. črc 2009

...No mne raz Alžbetka, keď som sa niečo pomýlila /Pri skrinkách v škôlke/ povedala: Bože maminka, ty si taká pomilovačka, však? Chlapi čo prišli po deti na mňa pozreli... 😀 Dobre, že ich "nerozpučilo".... 😉

vranka4
22. črc 2009

...dvojičkám som umývala zúbky,najskôr Ivke a Marek už do nej strkal,že už on,a ona mu hovorí-počkaj,ešte sa muším vypláchnuť! 😀 /myslela vypláchnuť zuby/....staršia dcéra,keď bola malá,volala dážďovku-plazenica 😀 ...

mirka099
23. črc 2009

stalo sa kamaratke :
maly sycek sa jej cely den maznal, bol proste taky tulko... vecer pri kupani mu uz mama nahnevane hovori, Matko nemazni sa uz tolko! a on na nu smutne pozrie a hovori.. Mami ja sa nemaznem, mne sa to tak samo ... 😀

iinuska
23. črc 2009

Moj synovec vravel namiesto obyvacka/ jebacka. Ked to prvy krat povedal jeho babke, skoro skolabovala 😀 😀 😀

majka0106
23. črc 2009

iinuska chcela by som videt reakciu babky 😀 😀

penny13
26. črc 2009

Keď mala Gabika asi 2 a pol , išli sme do mesta a bola neposlušná.
Akurát šiel okolo chalan, ktorý bol ,,frajersky" oblečený. Povedala som Gabike: ,,Pozri tento chalan kradne zlé dievčatká." A Gabika na to: ,,Nie, on kradne zlé mamy."

Alebo: Raz bola u nás staršia sestra, ktorá býva v Bratislave.
A už mala ísť, tak hovorila: ,, Nemám krídla, tak radšej utekám na vlak"
A Gabika ju vyprevadzala so slovami: ,,Tak, keď k nám nabudúce prídeš, kúp si redbul Lebo redbul nám dáva krídla"

penny13
29. črc 2009

Keď mala Lucka asii 5 rokov, prišla do obývačky, kde sme pozerali Uragán. Práve tam speival Peťo Marci pesničku umám rád.
Lenže to bolo v Mirkovskej reči. ,,Lucke sa to strašne páčilo a nakoniec, celá natešená povedala: ,,Vidíš Deniska, ani ten ujo nevie povedať r, a je dospelý." Lucka totiž nevedela r do šiestich rokov.

j.a.n.u.s.
29. črc 2009

Byli jsme na terasce a pani servirka prinesla pivo....podekuji...a Elishka:"Pani, mate muchu na ni...."pres celou terasu...
Priznam se, ze jsem ji to parkrat rekla, minuly rok(ona sama jeste nemluvila)...nevim, ze to vytahla ted, kdesi ze zadu z mozecku! 😀
(28mesicu)

jojka120
29. črc 2009

no baby, ale som sa nasmiala 😀 😅 😀 😅 😀 😅
ja mam uz sice baby velke, ale tiez sem-tam povedali nieco, co spominame doteraz. Napriklad ta starsia pristihla manzela pri vykonavani majej potreby a hned sa pytala: preco ocko cika palcom??? 😀 a ta mladsia rada tancovala, tak kazdemu rozpravala, ze tancuje na (mozem to napisat???) pickach - to akoze na spickach 😀

slunicko552
29. črc 2009

Ahojte tak my jsme byli v obchodě,už jsme šli k pokladně a procházeli jsme kolem piv.Malý na celý obchod-pivo maminka pije 😅