"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

dulkagabulka
10. bře 2011

@ivett1 ano..takto veru, takto...bol to velmi uspešny sposob 😀 😀 😀

danielik79
10. bře 2011

@dulkagabulka fúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúj 😢 😀 😀 😀 😀 v tom momente kefa skovaná.

syslica
10. bře 2011

Konštatovanie malého syslíka, keď mi na brade objavil dva vyrastajúce chlpy: "Maminka, ty si muž, chlpy máš..." 😀 (No holt, starnem, testosterón získava prevahu 🙂 )

danielik79
10. bře 2011

Dnes si mala privrzla ruku do šuflíka a ja z druhéj izby počúvam: pustima lebo ma spapáš ,nepočul si pusti ma.Prídem do kuchyne a malá sa vadí zo šuflíkom.Viem si predstaviť ked videla starká jéj ocina to isté robiť pred 30 rokmi ako sa zatvárila.Nuž čas sa zopakoval.

any241
10. bře 2011

ked si moj maly pukol tak som vzdy povedala ze prd aleb trt.ked mal asi tri roky tak skakal po gauci a spieva si zlozil si to sam. prd prd prdkat,trt trt trtkat skoro som pukla od smiechu no a takto si pospevoval kdekolvek a kedykolvek 😀

suezana
11. bře 2011

@any241 😀 😀 😀 🤐 😀

ivett1
11. bře 2011

@syslica 😀 joj, na takéto hlášky je naša Viki expert....hneď mi zalichotí, "mami ty si krásna..." a ešte sa nestačím ani nadýchnuť dodá... "neboj, aj vrásky na čele máš len také malé..."...a je to 🙂

ivett1
11. bře 2011

@danielik79 náš šuhajko sa takto minule vadil s posuvnými dverami, lebo medzi ne akosi netrafil a buchol sa do ramienka...len som počula ako prísnym hlasom opakuje: "No-no dveje, no-no!!! No-no!!!"

ivett1
11. bře 2011

@any241 😀 😀 😀

furniture
11. bře 2011

Ahojte kočky, aj ja by som chcela prispieť jednou veselou (no v tej chvíli pre mňa nie) príhodou. Moja dcéra je v prvom ročníku na ZŠ. Stáli sme na zastávke mhd plnej ľudí a oproti nám bilboard na PIZZU a dcéra na plné obrátky čítala : PIZZA...mami,keby tam miesto tých 2 Z bolo Č, tak by to bola PI.., pardón za výraz... viete si predstaviť pohľady ľudí? Tak sa jej pýtam. Zlatko a vieš čo to je? Ona mi sebavedome odpovedá že meno, že jedna kamarátka v škole sa tak volá... Ja som z tej zástavky utekala aj s malou a počkala som asi 30 min, kým som mala odvahu sa tam vrátiť a nastúpiť na náš autobus.

cairka
11. bře 2011

@furniture , 😀 😀 😀 chúďa spolužiačka 😅

Baby sa hrali v izbe a staršia hovorí mladšej :"Klaudik, daj mi pusu" a v zápätí "ona mi dala pusu, fuuuuuuuuuuuuuuuuj" 😅 😀

dnes na prechádzke:
V: mami, keď my budeme školáčky, ty už budeš babka?"
Ja: nie, to budem ešte mladá 😝
V: a keď budeme puberťačky už ale budeš babka"
Ja: nie, ešte nie 😅
V: A kedy teda už budeš babka?!"
Ja: Keď vy už budete maminky svojich detičiek"
V : Nie, to už budeš mŕtva 🙄 😅 😀

ivett1
11. bře 2011

@cairka 😅 😀 😀 😀 😀 😀

ani3012
11. bře 2011

@furniture 😀 😀 😀

ivett1
11. bře 2011

@furniture 😨 😅 😀

lussy23
11. bře 2011

@cairka 😀 😀

ivett1
11. bře 2011

Viki dnes ráno "dáva pokyny" ockovi:" Pôjdeš do práce, potom k doktorovi, tam ti "vyberú" tú krv a potom prídeš pre mňa do škôlky!"

furniture
11. bře 2011

alebo ešte taká jedna príhoda s malou...ale to skôr zaperlil môj bývalý muž... Krpatá bola ešte malinká a na všetko čo sa malo otvoriť, zatvoriť a také hovorila..teda sa snažila hovoriť "dvere". Boli sme na chate aj s kamarátmi a krpatá sa schovávala v takej skrinke a stále kričala "dueue", bývalý sa už naštval a zakričal na ňu: "až ke´d povieš poriadne dvere, potom ti to zavriem. Všetci sme sa na tom krásne pobavili... On totiž príšerne račkoval...

Keď som maľovala byt, osobne a ručne 🙂 , dcéra ešte bola v plienkach, ale už chodila. Asi o 18,00 som konečne domaľovala malej izbu a na chvíľu som si sadla. Moja chyba...nedala som na malú pozor. Po chvíli, keď bolo stále ticho...a to mamičky živých detí vieme, že je zle, som sa bola pozrieť čo robí. Dala si dole plienku a svoje pardón.hovienko rozotierala ručičkami po stene. Ja v šoku a úplnom zúfalstve sa pýtam, čo robí a ona my s vážnou tvárou povedala, že mi pomáha a však toto je jej izbička a jej sa táto farba viacej páči a pokračovala v práci.

ivett1
11. bře 2011

@furniture 😀 no, aká šikovníčka...

nika028
11. bře 2011

Ahojte aj ja sa pochvalim s našou perličkou.Raz na obed som robila segedinsky a ked som sa mojho syna opytala či si da segedin tak som dostala odpoved "ano mami ,ale bez kapusty"🙂

suezana
12. bře 2011

@furniture tak toto aj moja svokra spomína, že jej dcéra spravila po obednom spánku 😅 mala prekvapenie, keď ju prišla vybrať z postieľky 😅 ale ona ešte pridáva, že ten smradík tam bol dosť dlho 😝 😀 😀 😀 kým to vyumývali a namaľovali 😉

suezana
12. bře 2011

@nika028 no jednoduché - precediť 😉

suezana
12. bře 2011

Pýtam sa malej na obrázok glóbusu, či vie, čo to je. Guľa. Nie......rozmýšľa tuho : Duch zeme!!! 🤐 😕 😀 (nebola ďaleko 😉 )

any241
13. bře 2011

ucime sa pomaly abecedu uz ju vie celu len sem tam sa mu zmylia pismenka no a dnes v kostole zrejme si to premietal v hlave a ked ostalo uplne ticho ludia klacia a moj maly zapoti mamiiii povie sa C ako cecky ze?? ja len nemo hladim a on este viac maaammmmmmiiii tak povie sa c ako cecky?no a teraz sa tvarte ked celi kostol na vas cumi 😀 nevedela som ci sa mam smiat alebo plakat a vlastne mal aj pravdu 😀 😝

lucisa
14. bře 2011

@any241 když to je důležité a nepočká to, kostel nekostel, tak se zeptá, noooo 😀 😀 😀

Naše Aňa přišla domů s tím, že mají ve školce chřipkovou akademii.......

ivett1
14. bře 2011

@any241 😀 😀 😀...

ivett1
14. bře 2011

@lucisa 😀 😀 😀 a čo sa v tej "akadémii" učili ...robiť neplechu ako chrípka....alebo liečiť?..

furniture
14. bře 2011

@suezana ja viem, tú izbu som v ten deň vlastne umývala a maľovala 2x... ešte šťastie, že si moja mama malú odviezla, pretože som bola dooosť nahnevaná...slušne povedané...

furniture
14. bře 2011

Ešte jedna perlička... Bola som s dcérou na kúpalisku, išli sme si kúpiť niečo do bufetu...veľa čakajúcich ľudí. Zrazu sa tam objavila taká hore kyprá dievčinka. Moja dcéra sa na ňu pozrela a začala kričať...Mami mami..pozri sa ...a ukázala prstom na tú slečnu... pozri aké má kozy..to by sa ocinkovi veľmi páčilo, však? Totižto dcéra väčšinou chodila na kúpalisko s bývalým mužom a jeho bláznivými kamarátmi...

lucisa
14. bře 2011

@furniture 😀 😀 😀

lucisa
14. bře 2011

@ivett1 doufám, že jen jak léčit 😀