"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

cairka
29. čer 2011

mladšia berie dlhodobo taký trpký sirup. Dnes staršia kašle, tak som jej dala sirup (iný) a ona hovorí " no aj tento sirup je taký trpký. úplne cítim, ako mi TRPÍ na jazyku" 😀 😀 😀

suezana
29. čer 2011

@cairka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 chudáááák 😀 😀 😀

danielik79
29. čer 2011

@cairka 😀 😀 😀 prajem im skoré uzdravenie

babulinkab
29. čer 2011

tak dnes ze syna vypadlo: až s tebou skončím, budeš mít z nosu protézu, bídáku.......... no přemýšlím, kde to slyšel, asi v nějaké pohádce

ankan
30. čer 2011

ja pridám pár výrokov čo mi prišli v maily:

1. Radšej mám mamičkinu sestru, ako svoju. Mamičkina sestra je mojou tetou, ale moja je pre mňa ničím.
2. V maminom brušku je bábätko, iba neviem ako to zhltla.
3. Na mamičky sa nezvykne kričať, ony sú osožné.
4. Keď dvaja ľudia sa zaľúbia do seba, a prvýkrát sa pobozkajú, ihneď sa zrútia a ani nevstanú aspoň hodinu, ale možno ani dlhšie.
5. Polostrov je taký ostrov, ktorý úplne nedokončili.
6. Babička je tlstá preto, lebo je plná lásky.
7. Tak by som rada chcela ešte bračeka, ale mami stále používa tampón...
8. Človek čím je starší, tým sú jeho zuby drahšie.
9. Dievčatká preto nevedia cikať postojačky, lebo nevedia o čo sa chytať.
10. Keď babku bolia zuby, jednoducho ich dá do pohára.
11. Raz som bola tak chorá, že som mala 40-kilovú horúčku.
12. Ja už nemám babičku: zasadili sme ju v cintoríne.
13. Mamičky sa tiež musia pásť, aby z ich cicíkov tieklo mlieko?
14. Švajčiarske kravy využívajú v prvom rade na výrobu čokolády.
15. Obyvatelia Sardínie sa volajú sardinky.
16. Aby to bolo dobré, sestričky v nemocnici musia byť sterilné.
17. Lekári vravia, že najhoršie sú smrteľné choroby.
18. Keď sa mi narodil braček, dali ho do akumulátora.
19. Motýľ je taký hmyz, ktorý patrí do čeľade helikoptérovitých.
20. Najosožnejšie zviera je prasa. Každú jeho časť možno zúžitkovať: prednú a zadnú časť ako mäso, kožu na topánky, zo srste kartáče a jeho menom dokonca možno aj nadávať.
21. Zoo je super miesto. Možno tam vidieť aj také zvieratá, ktoré ani neexistujú.
22. Nie som pokrstený, ale zaočkovaný som 🙂)
23. Životná poistka sú také peniaze, ktoré dostane ten, kto prežije smrť.
24. Neviem koľko mám rokov, lebo sa to stále mení.
25. Veľmi som sa zľakol, keď nám mamička ochorela, lebo som myslel, že otec nám bude variť.
26. Akvárium je prakticky mini-more, v čom plávajú domáce rybičky.
27. Výživné je plat detí, keď sa ocko odsťahuje z domu.
28. Adopcia dieťaťa je oveľa lepšia možnosť, ako pôrod. Rodičia si sami môžu vybrať dieťa a nemusia za každú cenu prijať to, čo práve dostanú.
29. Pápež býva vo Vákuume.
30. Každá ryba vyrába ikry, ruské ryby aj kaviár.
31. Kravy nesmú rýchlo behať, aby im mlieko nevyčvachtalo z vemena.
32. Muži u nás sa môžu zosobášiť iba s jednou ženou. Tomu sa hovorí monotónia.
33. Nechápem, prečo sa mamka hnevá, že som rozbil vázu. Aj tak bola stará, dokonca čínska, ani nie naša...
34. Sestra zase ukončila ročník so samými jednotkami. Stavme sa, že to robí voči mne naschvál.
35. Babička sa odsťahovala na druhý svet. Teraz už aj ja budem mať niekoho v zahraničí..

ankan
30. čer 2011

A jeden dnešný od mojej dcérky:
Po ceste do škôlky sme stretli staršiu pani.
Mami ja viem prečo má tá teta len dva zuby?
Prečo?
Lebo si zabudla kronkasky (umelé zuby-takto ju to naučil dedko) doma v poháriku.
A z výrazu na tvári sa dalo vyčítať: Ja to viem a ty nie???

berenika39
30. čer 2011

@ankan ankan, super...já jen nevím, co je česky "osožné", neumíš to nějak opsat? díkes.

ianitka
30. čer 2011

@berenika39 "osožné" = užitočné

atrami
30. čer 2011

rozhovor synov /6 a 9 rokov/ pred spaním v posteli.
N:,,Paťko si on-line?"
P: ,,Nie, som off-line?"
N: ,,A kedy budeš on-line?"
P: ,,Nechaj ma spať, veď Ti hovorím, že som off-line."
N: ,,Keď budeš on-line, tak ma zobudˇ"

ani3012
30. čer 2011

tak pridám aj ja -rozhovor 7 a 8 ročného....
Paťko: idem do tábora..
Riško: a koľko stojí ?
Paťko: sto eur
Riško: papierových ?

ankan
30. čer 2011

@berenika39 ianitka ma už predbehla a vystihla to dobre.

berenika39
30. čer 2011

@ankan díky, pochopeno🙂

atrami
1. črc 2011

Svokra chcela mojho syna naučiť slušnému správaniu 😀
N:,,Babka, uhni"
B:,,Natko, slušne je - Dovolíš?"
N:,,Dovolíš? --- UHNI, NEZAVADZAJ!!!

Keď bolo horko, deti behali len v slipkoch po dvore. Najmladší zbadal, že Natko má rovnaké slipy ako on /kupujem im podobné/. Na celý dvor a plné hrdlo kričal: ,, Natko, vyzleč slipy, moje slipy"

pancake
1. črc 2011

môj syn bol pred panelakom a vyšla z vchodu susedka..samko na nu: aha jezibaba 😀
(videl den predtym v rozpravke jezibabu prvy krat)

pancake
1. črc 2011

som pol roka po pôrode a syn vcera zahlasil.:
,,mami ty tam máš isto este jedno bábo,, 😀

pifina
1. črc 2011

@pancake 😀 niet nad detsku uprimnost 😀

atinka22
1. črc 2011

Synovi, druhákovi som na koniec školského roka kúpila pre učiteľku a vychovávateľku takú Milka bonbonieru, kde bolo napísané - Thank you. Keď som sa so synom lúčila pred školou hovorím mu - a nezabudni dať pani učiteľke dezert a poďakuj sa jej, že sa ti celý rok venovala - a on ta to - a načo, veď to tam má napísané. 😵

ivett1
2. črc 2011

Števko trošku zakašľal, tak som to len tak polohlasne pre seba okomentovala klasickou vetičkou "...dúfam, že nebudeš chorý..."...pravdaže to počul, pribehol ku mne a s vážnou tváričkou hovorí: "Števko nebude chojý, Števko je živý!" (...zdravý🙂)

ivett1
2. črc 2011

Ocko zapol mini dvd prehrávač a ...ani zvuk ani obraz...(bola vybitá batéria)... Števko zoskočil zo sedačky, utekal do izbičky, priniesol si svoje detské kladivko a zahlásil: "Števko opaví pehjávač sám!"

kvojtanikova
2. črc 2011

moj syn tiez dnes zaperlil -prisiel sa ma z nicoho nic spytat: "A kedy už nebudem mať ten cent?" ja na neho samozrejme nechapavo kukam, v prvom rade mi napadlo ze hovori o peniazoch (obcas mu dame drobne nech si dava do pokladnicky), ked on zrazu: "vies, to co si mi vravela ze mam povedat pani ucitelke, ze uz nie som chory ale ...." a mne vtedy napadlo ze spom pouzila slovo "rekonvalescent" .... (inak v ten den ako to mal fakt povedat ucitelke tak jej povedal ze je "rekonvalec" )

zuzanocka11
2. črc 2011

@ankan Tá 32. je bomba)))))))))))))))

zuzanocka11
2. črc 2011

Malý pozeral dnes rozprávky a zrazu sa ozvalo z izby " píjči"..... ked som zistila,co to vlastne hovorí,táááááááááááááák mi odlahlo,on totiz iba hovoril mená tých vlácikov -ťomas,gooodoň,píjči .... 😀 v preklade tomas ,gordon,PERCY.... 😵

berenika39
2. črc 2011

momentálně je na všechno odpověď "neboj mamiiii, dělám si slanduuuuuu (srandu).
Večer v postýlce: mám tě lád, moc....a nedělám si slandu 😉 😉 😉

lussy23
3. črc 2011

@berenika39 - jej to je krásne =)

ivett1
4. črc 2011

Rátame spolu so Števkom rybičky na obrázku: " Jedna, dva, tri."
"Števko, tak koľko je tam rybičiek?"
"Veja..."

slniecko103
4. črc 2011

moja sestra ma dvojicky a pred dvomi rokmi sme cestovali z ciech na slovensko vlakom.prestupovali sme v ziline a vystupil z vlaku cernoch.nikolka ta je starsia o 2 minuty zahlasila na celu stanicu ......maminka BUBU to je OBAMA !a uzekali sme prec ale sme sa nasmialy. 🙂 🙂 este teraz ked niekedy spominame tak sa na tom s chuti zasmejeme 🙂

lucisa
6. črc 2011

Byli u nás na návštěvě švagrovci s 5letou dcerou a 7letým synem.
Naše nejmladší kousla do ruky synovce, on chudák syknul a malé jen řekl: Máš štěstí, že jsem skaut a ti by neměli brečet, bo to bolí jak sviňa, až bych brečel........ 😕 😅

danielik79
6. črc 2011

@lucisa 😕 😕 😕 😕 😀 😎
@slniecko103 😀 😀 😀

mayap
6. črc 2011

dnešná hádanka môjho 5 ročného syna:
-žije to vo vode a má to veľa klpadiel...
-keďže som netušila, čo sú to tie klpadlá, tak som to vzdala...
-odpoveď... chobotnička... klpadlá sú predsa chápadlá... 😝 😀 😀 😀

berenika39
7. črc 2011

Ráno jsme se vypravovali do městečka, petr potřeboval ostříhat. Proběhla diskuse, jak bude mít pak vlasy jako táta, jak mu nebude horko, jak je teta co stříhá hodná a tak.
Oblíkám si podprsenku, na dohled od Petra. Mami, proč si schováváš prsa? Oblékám se, taky si bereš tričko a kratasy. No jo, tak si je radši schovej, aby ti je ta teta taky neostříhala 😅 😅 😅 .