"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

ivett1
30. bře 2013

Dnes sa Števko hral s figúrkami star wars z kinderka a zavesil štyroch z nich na žeriav tak, že boli spolu "v kope"... pribehol ku mne a hovorí takým stíšeným hlasom:
"Mami, pozri ...oni si niečo šepkajú ..." a už sa chystal odísť, tak som ho chytila za ruku a pýtam sa:
"A čo si šepkajú?...Poď mi to povedať ..." a Števi sa na mňa kukne a bleskovo zahlási:
"NEPOČUJEM čo si šepkajú, lebo oni sú moc MALÍ..."😀😀😀

ivett1
30. bře 2013

A jedna perlička našej babky (mojej svokry) ... dedo si nevedel spomenúť na ovocie, ktoré mu chutí a môže ho jesť, aj keď je diabetik (samozrejme v obmedzenom množstve - ako "sladkosť" 😉...) a opísal ho ako "zemiak"... a nato babka vykríkla: "VIKI"! ... na sekundu zavládlo ticho a prekvapené pohľady a potom sme vybuchli do rehotu ...
PS: hlavne, keď naša dcérka Viki, ktorá to zobrala osobne, nahnevaná zahlásila, že ona nevyzerá ako nejaký zemiak🙂

evelynka25
30. bře 2013

Hláška mého 12-ti letého syna: "Fuj, tady něco smrdí...!" I když vlastně.., já nic necítím. Já mám rýmu.!" 😀

llluckaaa
31. bře 2013

Dnes ráno z koupelny (táta se holil a děti ho pozorovaly). Kačenka: "Já chci taky." Táta: "Ty se nemůžeš holit, ty nemáš vousy." Matýsek: "A proč nemají maminky vousy?" Táta: "Oni nemají vousy, ale mají tam takové chloupky. Jdi za mamkou a podívej se." 😝 😀 Přijde Matýsek, pozoruje mě a vrátí se do koupelny. "A proč más ty chlupy i na bříšku?" Táta: "Protože jsem chlap, mám je na břiše, na zádech i na nohách." Matýsek: "Já mám taky chlupy na nohách." Táta: "Máš, pak vezmeme lupu a podíváme se, jo?" Matýsek nadšeně kýve hlavou. 😀

zuzkanka117
31. bře 2013

@ivett1 pripomenulo mi to dcéru, prišla do škôlky po dlhšej dobe a veľmi sa potešila pani učiteľke Viki a v návale radosti kričala - moja Kiviiiiii 😅 😅 😅

yukki
1. dub 2013

Akurát kukajú Ssterixa a obelixa, tan veľký tučný tam všetko pojedol, kuchár celý nešťastný tak im to komentujem-No, on si myslel, že to je len predjedlo.....a malá:" No, a to už bolo zajedlo...."

mirka276
1. dub 2013

zas trosku prispejem. V sobotu sme mali oslavu Miskovych 4 rockou. Prisla aj kamaratka s detmi, zagratulovali, dali mu tasku s darcekom ( sladkosti, detske sampamske , a aoticko mather) Misko, vybera, vyberie mathera a lovi dalej. V tom pozera taska prazdna a kamoske zahlasi " A KDE JE McQUEEN?

danim
1. dub 2013

asi jedina tema bez hadok... ostatne mozu zmazat 😀 kludne... davam im suhlas 😉

adelajda2012
1. dub 2013

baby, skoda ze mi cez mobil zle funguju lajky...vsetkym by som dala!!! Tolko sa nasmejem na tych vasich deturencoch, ale dnes teda vyhrava mazel @loxa a bunda s hlavou 🙂 🙂 🙂.
Pridavam perlu z detstva mojho otca...poslali ho s vysluzkou zo svadby k susedom a pani mu hovori:"No teda, tolko kolacikov. Ved to je az moc." Otec: "Veru, aj mama to hovorila."

boniqa
1. dub 2013

kazala som sa malemu obiekať "kapustik obliekaj sa" a maly mi odpovedal "kapustik je tvoj stary ja som Šimon" som nevedela či sa mam spiať či ho karhať

buffinko
2. dub 2013

v rádiu hlásili predpoveď počasia a keďže som bola v inej izbe, Klára mi referuje: "Mamíííííí, bude pršať!"
"Áno a kedy?"
"Neviem kedy, ale veď uvidíš z okna, keď bude!" 😀

balli
2. dub 2013

ja som sa bola s kamoskou a jej synom sankovat a kamoska malemu pred rokom zlomila bobi lebo vletela na kamen a maly ma z toho traumu doteraz. Mna na sankovacke napadlo ze by nas maly mohol odfotit, nech si kamoska sadne na jeho bobi a ja ju akoze taham. A maly v panike zacal kricat ze nieee, nieee, prosim mami ty nie, ty si tam nesadaj, pusti Katku, ona chudne...
Najlepsie je ze kamoska je chudsia odo mna 🙂

zuziatkopiratko
2. dub 2013

Boze holky, ja sa smejem az mi slzy tecu, som tu prvykrat a hned si vas pridavam do oblubenych, este sice neprispievam, lebo Andrejko je maly a moc toho nenahovori (19 mesiacov). Super skupina!

alenockap
2. dub 2013

dnes mi malý hovorí,že čo to mám- ja že to je náušnica.. on- maminka máš tam dieru, máš pokazené uško 😀

ivinka77
2. dub 2013

prave moja starsia dcera Teri skace po gauci, kde lezi aj mladsia Viki, tak na nu krricim , ze opatrne !!! A ona s vaznym ksichtom:''Boze mamiiiiiii, neboj sa, nezabijem ju, slubujem !'' 🙂 🙂 🙂

yukki
2. dub 2013

Dnes som bola po dvoch materských prvýkrát v práci. po návrate domov mi Kika-staršia-vraví:
"maminka, blahoželám ti, že si bola raz v práci."

no, asi myslela prvý raz........ 😝 😝 😝 😅 😅 😅 😅 😅 😅

sherynkamalinka
2. dub 2013

Tak pridam nieco aj ja. Ked siel syn do prveho rocnika otvarali sa triedy A a B, mal byt v Acke a aby som ho motivovala povedala som mu, ze do Acky davaju tie sikovnejsie deticky, aby som ho podporila...Po par dnoch pozerame fotky a tam moja fotka zo skoly s tablom a tam ze 1.D { v tych casoch bolo vela deti}. Syn na mna pozrie a hovori "No mamka, ty si asi najmudrejsia nebola.... 😀 😀

ivett1
2. dub 2013

Dnes sa Števi "bavil" s babkou (mojou mamou) na tému špenát (dopracovali sa k nemu, keď mu babka chcela vysvetliť symboliku "zeleného štvrtku"🙂 a samozrejme, že Števi jej položil základnú, klasickú otázku:
"Babka a ty poznáš Pepka námorníka?" a na to babka blesovo zahlásila:
"No pravdaže, bol s tvojím dedkom na "vojne"...!" 😀 😀😀

ladywitch26
2. dub 2013

dnesny kompliment nasmu ockovi "ocko, ty si uz stary (ma 34rokov 😀 )......ale si stale pekny." a po par sekundach este dodala "ale uz na mna nehuc." 😀

zuziatkopiratko
3. dub 2013

jaky odpis som dostala od naseho syna!krmim ho a spievam si beyonce a maly sa zacne mracit a zapchavat si usi!!!! ma len 19 mesiacov a taketo fajky mi dava!!!! :D

llluckaaa
3. dub 2013

A mám další perličku 🙂 Včera cestou ze školky jsme viděli, jak pán venčí pejska. Pejsek se vydělal na sníh a pán sebral náklad do pytlíku. Byli jsme asi metr od něj a Matýsek hodně nahlas řekl: "Mamko, podívej, ten pán teď sebral po pejskovi hovínko. Ten je ale hodný, viď?" Pán pádil tryskem pryč a já měla co dělat, abych nevyprskla smíchy 😀

yukki
3. dub 2013

mami, ja chcem byť autogram keď vyrastiem.
čo to?
autogram...ten čo opravuje autá.....

mgabriskova
4. dub 2013

Moja Sofia sa teraz najradšej pýta na mená všetkého čo vidí. Stále sa pýta na mená...! 😀
"Ako sa volá tento nepomin (netopier)?"
"Volá sa Ferko... "
Za hodinu - "Ako sa volá tento slimák?"
"To je Ferko."
"Ale mama, Fejko je predsa nepomin!"

yukki
4. dub 2013

Do CPPPP má staršia vyfarbovať také akoby hlavolamy, má tam vždy vzor čiary a tlačeným nápis akou farbou...tak akože čítala ale je lenivá, tak len podľa prvého písmena...číta..ž..........ŽEĽENA!

kocko
5. dub 2013

Manžel sa rozprával s dcérou. Že jeho sestra má dve korely. Jedného samčeka Miška a samičku Mišku. Ale že vraj tá Miška zomrela. Takže ostal sám Miško. A moja dcéra povedala: "Chudák Mišo, tak on bude vdovec!" 🙂 🙂

evcounek
5. dub 2013

ahoj holky tak taky s trochou do mlýna.
včera uspávla manžel synka (v květnu mu budou 3) a LUky už jse dost aktivní s pindíkem když mu manža už po třetí vyndaval ruku z pyžámka tak mu řek: "na tohle máš ještě času dost ne" LUky na to : " no to mám" 😀

beruska24.9.
5. dub 2013

Holky už byly ve vaně, když do koupelny přišel manžel, že potřebuje na záchod. Zhodnotil situaci a rozhodl se usednout místo zůstat ve stoje. Starší dcerka na něj koukla a zahlásila: ´´Ukážeš asi něco?? 😲 😀 😀

cairka
5. dub 2013

Včera sme si s menšou "čítali" obrázky a sa jej poplietol jazyk a znelo to ako nový príbeh o Japonke "Mama Kašivaru" 😀 (Mama kašu varí) 😀

yukki
5. dub 2013

Ideme v aute, všade naokolo bielo, haldy snehu a mladšia hovorí:" ja si pamätám, že jedenkját bolo leto."

No, len či ešte bude dakedy djuhýkját.

A pristávame autom pri garáži a Kika hovor mladšej Markétke: Ty si A-čko....mami, však je ona A-čko?
hej, kika, je. (som myslela, že rieši krvnú skupinu, minule sme sa o tom so známymi bavili, o krvných skupinách...)
A Kika pokračuje: "A ja som los."

he??!!

ja som LOS!

Kika ty si býk...znamenie vo zverokruhu si býk...

yukki
5. dub 2013

Kukáme Včielku Máju, deti sa rehocú, kopú...ja im vravím " tam kukajte na hmyz..." a Máňa (4)
"To nie je hnis!!!!!!!!"

Skľudnili sa, kukajú, naraz staršia konštatuje:
" Tá Kasandra je asi tehotná....."