"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

cairka
9. únor 2011

Staršia dnes vstala hore zadkom a od rána je spurná a musí mať posledné slovo. Vonku som im kúpila lekvárnik a hovorí mladšej "pekne to jedz, nech nie si špinavá, ako prasiatko" do toho som sa vložila ja, že "to tá pravá hovorí" a moja pohotová drzaňa odvetila "Ja nie som pravá, ja som ľavá" 😠 😝 😀

amdeis
9. únor 2011

Moji chlapci nedavno so mnou pozerali album, v ktorom su ich fotky, ked boli babatka. Prve 3 fotky su ale moje 3 dni pred porodom s holym velikanskym bruchom. Nepozerali sme ich prvykrat, takze som ich chcela vyskusat ci si pamataju, ze kto v tom brusku bol. A tak sa pytam: "No chlapci! Koho mala mamka v brusku?" Chlapci sa vazne zamysleli a o chvilu svorne odpovedali: "Pipika?" 😎 . Ako na toto dosli netusim, i ked u nas slovo pipik je slonovane vo vsetkych padoch.

ivett1
9. únor 2011

😀 😀 😀

lussy23
9. únor 2011

@cairka @amdeis 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anelehka
9. únor 2011

a zase ten nas maly:mami a ked bude to more slane,nepojde mi do zadku sol?

stankapk
9. únor 2011

Manžel dnes dával babám sušené slivky /prvý krát/, a Natálka mu po chvíli hovorí: Tatino, ešte nám daj to hovienko 😀 😝

siloe
9. únor 2011

ahoj...super hlášky,přidám též jednu.
Dneska mě něco popadlo,byli jsme v dětském pokoji,objímala jsem našeho pětilétého a říkala mu "ty jseš takový super chlapeček,já tě mám tak ráda...." a on na to "mami,můžeš jít prosím do kuchyně?" "a proč" ptám se. "Abych tu měl více místa"

janulkama
9. únor 2011

@siloe 🙂

janulkama
9. únor 2011

@stankapk dobré 😀

janulkama
9. únor 2011

my sme raz cestovali autom do BB,šli sme aj okolo polí a tak a išiel z nich strááášny smrad...malý si vtedy zobral hračku,pricapil si ju k nosu a mne vraví:Maminka vyhoď to hovienko,smrdí tu!...a toto sa opakoval po každý krát,keď niečo smrdelo iba zahlásil"zas je tu to hovienko,maminka vyhoď ho" 😀

bebebrumik
9. únor 2011

...tak prispejem aj ja...maly 33-mesačný syn dnes vravi: "Ked si umyjem teoreticky pipik, zostane špinavý, no ak si ho umyjem prakticky, bude čistý ako zlato." 😀 😀 😀

suezana
9. únor 2011

@siloe ☹ ☹ ☹ nevieš si predstaviť ako by som toto chcela ja počuť od toho môjho cecka 😀 😀 😀

lussy23
10. únor 2011

@bebebrumik - teda, to kde nabral také slová? 😀 😀 😀
@janulkama @siloe @stankapk @anelehka 😀 😀 😀 😀

ivett1
11. únor 2011

@siloe 😀 ...to poznám...len v trosku zjednodusenej verzii..."Maminka, chod peeec..." a aby som pochopila, tak ukaze rucickou, ktorym smerom sa mam poberat "pec" 😀

petasllov
18. únor 2011

tak moja malá včera teda zaperlila, že sme sa pučili asi 5 minút. Pri reklame v Paneláku sme prepli na iný kanál, kde vysielajú seriál Tisíc a jedna noc a malá sa pýta starkej, ako sa ten seriál volá. Tá jej povedala, že Tisíc a jedna noc, lenže ona to dobre nepočula a pýta sa: "Ako? Tisíc eur za noc?" 😵

danka.k
18. únor 2011

@petasllov 😀 😀 😀

missymici
19. únor 2011

Muj malej je zavislak na jogurtech a pudingoch, a vyzaduje jich tak 20x za den,ale dostane jen 2x. Jeden dostane ke snidani a druhej chce hned po nem,,..a takhle me furt bere za ruku k lednici a rve: GOGUT.NEchtela jsem mu ho dat driv nez odpolko,a tam jsem mu chudakovi nakecala ,ze odpolko prijede Tata dom a koupi mu.Chtela jsem aby objedval ale nepodarilo se me to.Neuvedomila jsem si jeste pred obedem,ze otviram lednici a kousek odemne stoji muj synacek....JAk jsem ji otevrela,tak na me zarval: MAMO,PUMIG,GOGUT,..VIDIS,SLYSIS?...a znelo to tak jako by me nachytal
Takhle rekl poprve slovo VIDIS....

missymici
19. únor 2011

Tahle tema je fakt uzasna,...tolik jsem se nasmala....DETI JSOU PROSTE DETI A JSOU NELEGRACNEJSI

lussy23
19. únor 2011

@petasllov 😀 😀

jafnka
20. únor 2011

moja mama povedala sestriným deťom keď k nej prišli na návštevu: ahojte, bobky moje. a malá 2,5 ročná Janka sa ohradila: ja nie som bobka. ja už som veľký bob!

ivett1
21. únor 2011

@petasllov 😀 😀 😀

ivett1
21. únor 2011

@missymici zlatyyyy 🙂

missymici
21. únor 2011

@ivett1 : to tahle rval nedavno i v ambulanci na chirurgii,kdyz ho prohledla mudra,pak jsem s ni muvila a malej tak rval na plne obratky: GOGUT,MAMO,GOGUT...a ja nevedela jestli mam poslouchat mudru nebo jemu rict at vyrzi,...ale synacek mel trpelivost a vyrvaval neustale GOGUT a rval nam do toho,az jsme ho museli prekrikovat 🙂 ¨
A uz jsme se nevedeli soustredit ani ja,ani mudra a ani sestra a smali jsme se 😀

ivett1
21. únor 2011

@missymici to poznam 😀 ....ja chodim obvykle s oboma mojimi anjelikmi k doktorke, lebo vzdy to jeden od druheho chytia...a ked odchadzame, tak mam, co robit, aby som zachytila aspon nieco z toho, co mi hovori, lebo nam do toho v kuse kecaju a kecaju a kecaju 😀 ...obaja naraz a snazime sa ich, celkom zbytocne, prekricaaaaaat

missymici
21. únor 2011

@ivett1 : chteji se taky zapojit do rozhovoru,...

spika
26. únor 2011

Dnes sa mi stala krásna príhoda s malou. Emily je vo vani, ja sa obzerám v kúpelni v zrkadle a povzdychnem si: "Bože, vyzerám ako stará sova!", na čo Emily zareaguje: "Ňé stalá sova, maminka si!"
To mi pripadá milé a povzbudivé, tak príhodu vykladám staršej dcére za Emilinej prítomnosti a Emily hneď príhodne reaguje: "Ňé sova, stalá maminka si...!" 🙂)))

ivett1
27. únor 2011

@spika 😀 😀 😀

bobisek
27. únor 2011

Minulý týden mi můj Dáda říká, že si pamatuje, když byl úplně malinký a ještě v bříšku. Manžel vyzvídal, co tam dělal a ptal se ho:"Ty jsi tam ležel? Seděl? Hrál si?..." na všechno byla odpověď NE a když se ho ptáme, co tam tedy v tom bříšku dělal, tak říká :"No, já jsem tam mamince trošku uklízel" 😀 A už jsem padla do kolen 😀

magimary
27. únor 2011

@bobisek krááááásne 😅 😵 😀

lussy23
28. únor 2011

@bobisek 😀 😀 😀