"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

beruska24.9.
22. srp 2012

@strawberry17 - neubližuj tomu dítěti 😀 😀 😀

usiko
22. srp 2012

dcerka sa naucila slovo hojdat: ONĎať.... 🙂 🙂 🙂

taawewe
22. srp 2012

raz sa nam vonku rozbila flasa s vodou,tak sme ju zahodili do kosa na autobusovej zastavke a sli sa hrat.samozrejme maly vysmadol a cestou domov sa zastavil pri kosi,kde sme ju vyhodili a ukazoval na kos:,,ham,ham, ,/to vravi na vodu/ no ,,super,,pocit pred tolkymi cakajucimi na autobus,ktory nechapali nasu ujmu:D

zizala79
23. srp 2012

ops, chyba fóra... 😅 vymazat ten post už nejde 😅 takže "perla"

janina_sun
23. srp 2012

Syn kamaráda, 7letý Tomášek, povídá na Vánoce po rozbalení dárků rodičům: "Hm, tak jsem rozbalil dárky od Ježíška a co dostanu od Vás, tati" :D :D

cerez
23. srp 2012

Podelím sa aj ja. Keď dcérka bola s ocinkom na plavárni to mala asi tak 3 roky, v kabínke v mužskom oddelení sa pozrela pri prezliekaní mu medzi nohy a hovorí mu. "Ocinko, ty to tam dole máš ako špagetu. No krátko nato mu hovorí druhý krát. Nie ty dole to nemáš ako špagetu, ale ako hranolku. To už sa ocinko začal cítiť trápne, lebo v susedných kabínkach boli aj iní muži. Dcéra sa však neuspokojila a nakoniec mu chcela viac polichotiť a tak znova povedala. Nie, ty to dole nemáš ako hranolku, ale ako párok." V kabínkach sa muži rozrehotali.

jankah77
24. srp 2012

Vcera si pytal Simon cukriky. Dala som mu 5 a povedala: "Do kolko spravne spocitas cukriky, tolko mozes zjest." Ale nejak mu to neslo, miesal cislovky. Tak som mu chcela pomoct, vzala som cukriky a kladla po jednom na stol a pytam sa: kolko je tu cukrikov?
Simon: Jeden
Ja: a teraz? (dala som aj druhy)
Simon: dva
Ja: a teraz (pridala som treti)
Simon: tri
Ja: no a teraz (boli uz styry)
Simon: styri
Ja: No vidis, ide to. A teraz ich je kolko? (pridala som piaty)
Simon: Vela.

dolla
24. srp 2012

..prevzate..
pri nedelnajsom obede u babky pred celou rodinou.. mala /3r/ sa pýta otca na plnu pusu: Oci??? a ty sa preco vonavkujes vecer do postele?

cerez
24. srp 2012

Raz sme boli u starých rodičov a na obed nám starká spravila halušky. Starká sa spýtala vnučky či má rada aj škvarky. Malá odpovedala, hej, aj tie z nosa.

sofia24
24. srp 2012

Pridám niečo aj ja 🙂
Viezla som sa s dcérkou autobusom,keď si vedľa nás prisadla staršia pani v sivom kostýme,s krátkymi vlasmi a bola zavalitejšej postavy,no a na ušiach mala veľké farebné klipsne,keď tu dcérka s prstom ukazujúcim na ňu sa ma hlasno spýta: " Mami,čo to má ten ujo na ušiach" 🙂 😀 ou,prepadla by som sa vtedy od hanby 🙂

jankamgr
24. srp 2012

pridám aj ja od netere a synovcov, keď náš ešte nerozpráva 😀

neter mala asi 5 rokov, keď prišla k našim a hneď vo dverách hlásila starkej: "starká, daj mi dačo piť, lebo mi doma ani pivo nemáme" 😀 😀 😀 😀 😀

synovca vždy, keď nechcel niečo urobiť strašili takou halúzkou, že ňou dostane po zadku (ale nikdy nedostal). Raz sestra upratovala kredenc a tú halúzku zložila na stôl, malý si ju vzal a capol ocovi po zadku. A švagor: "to čo bolo? veď to bolí!" a malý na to: "no vidíš!" 😀 😀 😀

sofia24
24. srp 2012

nasmiala som sa tiež na rozhovore mojich detí.....
Ich rozhovor : dcérka (2,5r) : "Niko,urob mi bububu ! "
syn(11r.) pri prezliekaní obliečok: "Urobím,ale za 10€ ! " (nič prekvapujúce od pubertiaka 😀 ,že za peniaze 🙂 )
Sofia mu ťapne po ruke,že : "Páči ! " Niko hodí na seba obliečku postraší ju a Sofia s krikom uteká preč,no ochvílu sa vráti späť za ním a znova mu ťapne na ruku,že za ďaľších 10€ jej má spraviť bububu,scénka sa opakuje 5 krát a pokaždé dcérka s krikom uteká preč z izby,keď zas príde za bráškom a chce "bububu" Niko už nejaví záujem pokračovať v jej hre, tak jej odpovedal: "Sofia,to sú úplne zbytočne vyhodené peniaze!" 🙂))

rolak
24. srp 2012

včera na ihrisku dcéra chcela,aby som si sadla na hojdacieho koníka,hovorím,že nemôžem,že mám veľkú riťušu... a ona na to:"Hen tato može hopať,tato má malého táčika...."

leela123
24. srp 2012

priatel ked bol maly bol s mamou v autobuse a videl obdarenu zenu bezat na zastavku a tak na cely autobus ukazujuc do okna zvolal: mami kukaj, ta ma riadne cecky :D

jankamgr
25. srp 2012

naši radi spomínajú na najstaršiu sestru... keď mala tri roky, šli na svadbu, a keďže na žiadnej ešte nebola, mamina jej vysvetľovala, ako to na svadbe chodí - napapáme sa, zatancujeme si, dáme si koláčik, zase si zatancujeme... no akosi zabudla spomenúť, že predtým je aj obrad v kostole... no a v najlepšom, keď si počas obradu manželia vymieňali prstienky moja milovaná sestra vyletela z lavice a skríkla na celý kostol : poďme preč do Boha, tu sa nič nedeje 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yukki
25. srp 2012

Mladšia, Markétka-3,5...sa dnes na dvore vytrepala na kláta, v ruke dlhočizná trieska z metrovice, mávala ňou nad hlavou a ryčala "duša matejina....matejinu dušku....!!!"

...asi sa hrala na Jurošíka...len jeho repliky skĺbila so svojimi znalosťami z oblasti botaniky..... 😕 😅

beruska24.9.
26. srp 2012

´´Také budu muset někdy zkusit udělat tu svíčkovou.´´
´´Jo, mami, fúú-ňamy.´´ 😀

fúú = svíčka
to abych vykoupila drogérku 😕 😀

lucisa
26. srp 2012

Já včera zase nemohla z nejstarší, to děcko má uši všude a ještě ty komentáře. Moje nervyyyy.

Přišla kámoška s dcerou ke stánku, kde si mohly děti malovat trička, tak jí říkám:
Pojď si taky namalovat...
Ona že ne, že sem pošle Verču (dceru), ať si namaluje, tak jí říkám:
Ty jsi taková štipka, největší trika máme 12-13 let, ale jsou nějaká větší, obleču ho i já, tak ty určitě.
Ona:
Na co bych ho měla?
Já:
Namaluj si tam srdíčko a nápis Vždy připravena a můžeš se v tom večer producírovat doma před chlopem.

A do toho Nela zpoza rohu:
Aby, teto, věděl, že chceš sex!!!!

garzonka
26. srp 2012

Náš najstarší syn je veľký lichotník (musím zdôrazniť že po tatovi):

3 ročný : Mama, ty si špičková žena !
4 ročný: Ty si vynikajúca kuchárka!
5 ročný: Si veľmi krásna žena! (som zrovna piekla bábovku)

A v poslednom čase jedna pochvala za druhou ....(niekedy už aj s mladším bratom) :
- Maminka, ty si tá najlepšia maminka na svete, akú si dieťa môže želať. (to je každý večer , občas s obmenou " v celom vesmíre")
- Ja ťa veľmi ľúbim, ... stále, navždy a veľmi príjemne!

😵 😵 🙂

No poviem vám, že vtedy sú všetky starosti preč! 😉

jankamgr
27. srp 2012

Dnes mi môj synovec (8r.) oznámil, že jeho celoživotným snom je stať sa futbalistom, a bude hrávať za Real Madrid, preto sa musí začať učiť po madridsky 😀 😀 😀

kocko
27. srp 2012

Ked bola moja slečna menšia tak mi vravela, že mám hovoriacu hlavu.
Nehovorí, že je niekto tučný alebo chudý, ale hovorí, ťažká alebo ľahká váha.
Na celý autobus zakričala /nastupovalo hrozne veľa ľudí/: Čo tu čakáme ako také kozy.
A že bude mať dvoch frajerov, lebo má dve ruky.

julinka2787
27. srp 2012

tak aj ja vám pridám niečo od mojej bambuľky :
maminka pusti mi čučňáka (tučniaka), ýchlo, lebo capnem ja tebe
a potom budem jednúť (jesť)
išli sme po ulici, niesla som ju na rukách a malá mi začala hladkať výstrih, že maminka máš penké (pekné) prsíčky (prsíčka) 😀
mala oblečené pyžamko s vílou cililing a babka jej vraví, ty malá nezbeda. ja nie som nezbeda, tá je tu na tričku. (v českej verzii peter pan 2 sa cililing volá nezbeda)
nie baka (babka), ja nie som víla, ja som teraz taťka.

kocko
27. srp 2012

Teraz ma niečo napadlo. Keď som chodievala na rodičovské združenie do škôlky.
Deti mali týžden o tom ako sa volajú ich rodičia a súrodenci. No a pani riaditeľka sa
nám pochválila, že deti vedeli ako sa volajú ich rodičia. Ale jedno dieťatko povedalo,
že ocko volá maminku "stará". 🙂 🙂

lucisa
27. srp 2012

Dnes jsme se šli s holkama jen tak cournout městem a po cestě bylo dětské hřiště, dřevěná zvířátka. Dvě nejstarší se samozřejmě hned porvaly kvůli šnekovi. Manžel si je zavolal a domlouval jim, že se nemají hádat.
Já chytla nerva, nejsem na diplomatické jednání, když vidím, že by si nejraději vyškrábaly oči, tak jsem rázně řekla:
Buď se okamžitě budete chovat slušně a na zvířátkách se střídat nebo rovnou řekněte, že chcete jít domů, protože se chcete pořád rvát. tak se rozmyslete, co mi odpovíte.
A nejstarší se na mě podívala jak na idiota a řekla: Já ti vůbec nerozumím, to je moc inteligentní na TEBE!!!!!

lucisa
27. srp 2012

A ještě jedna dnešní, tentokrát s nejmladší. Koukali jsme na telku, kde jela reklama na nějaký pánský prostředek, Prostenal nebo co, je tam taková jakoby grafika mužského močového ústrojí.
Malá koukala a říká:
Pán má bimbasa....
Já ji pochválila:
Ano, šikulka, poznala jsi to, správně, pán má bimbáska. A kdo má ještě bimbáska? (a hodila jsem významný pohled na tatínka, jestli jí to dojde)
Malá pohotově:
Tatíííínek má bimbáska.
Já (blbá otázka 😅 ):
A kde ho má?
Malá:
No tááám pšece, na kačce (naše pojmenování pro ženské přirození)
😅 😅

ined77
28. srp 2012

kamarádka mi poslala mailem, ale musím se podělit 😀 .
ptali se šestiletých dětí co to znamená slovo ku*va a jedna taková holčinka odpověděla...
"ku*va to je ta co neumí parkovat...říká tatínek"... 😀 😀

ani3012
28. srp 2012

@lucisa moc inteligentní na TEBE!!!!! 😅 😀

janulka1980
28. srp 2012

Paci sa mi tato temicka, uz som myslela, ze si zavediem nejaky zosit na tie decke "perlicky". pracovala som ako au pair a aj v materskej skolke. moj otec sa vzdy tesil, ake nove prihody mam 🙂
tak s jednou sa podelim aj ja:

Bola som s trojrocnym Adamom v parku. Vsade preliezky, hojdacky, smykalky,ale nieee, Adam v ruke palicka a zabija mravce. kedze som vystudovana ucitelka (aj ked tuto pracu nerobim), snazila som sa mu vysvetlit, ze aj mravceky su zive tvory, ze ich nemusime zabijat, atd atd a chcela som, aby aj on vyuzil moznosti prekrasneho ihriska. tak som mu navrhla, ze sa s nim zahrajem, nech navrhne on, co by chcel robit. Adam teda rozhodol: "zahrame sa na krala a rytiera", skrikol. Potesila som sa, ako pedagogika zabrala a suhlasila. vysplhal sa po rebriku na smykalku, aby bol vyssie a rozhodol, ze on bude teda ten kral a ja rytier. Hra sa mala zacat.
Adam: "Ja, tvoj kral Ti rozkazujem moj rytier, chod a zabi tie mravce", rozohnal sa tou palickou.

jak ma dostal zasraaaaaaaaaaaaan 😀 😀 😀

rolak
28. srp 2012

@lucisa aj naša má dni,že ma presviedča,že ona má táčika, a keď sa jej opýtam,kde ho má,tak mi povie:"šovaný v pindulke" 🙂

dazdovka
28. srp 2012

@kocko perfektne, vasa slecna je velmi vynimocna, paci sa mi jej humor strasne 🙂 zelam vsetko dobre