"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

ewca
7. čer 2013

vcera mi ninka chcela z nevysvetlitelnych dovodov strcit ceruzku do ucha a hovori mi, pockaj maminka, trosku ti dam toto do uska a ja jej na to, ze preco, ved to bude boliet...a ona neboj maminka, uz to bude :D

beruska24.9.
7. čer 2013

@lussy23 brebentí = povídá si (tou svou dětskou řečí, jako to děti dělávají)

dali4
7. čer 2013

Malý stále fláka čistenie zubov, musím ho kontrolovat a stále mu hovorit ako sa to správne robí. Minule som mu robila názornú ukážku na predmetoch s kefou na šaty 😅 a tak na to kukal, potom na mna potom zase na tu kefu a hovorí "... medzizubník slovenský ... "

silvia123
7. čer 2013

Dnes čo mi moja malá zapotila, som skoro odpadla, aká je už premúúúdrelááá! Hovorím jej, že obleč si tepláky a môžeš ísť lietať na dvor! A ona: Lietať? Šak nemám kvídla! Ši ša zbáznila? ...no nemám slov!!! A to má 2,5 roka, keď bude mať 13, tak sa asi ja zbáááznim!

luciauk
7. čer 2013

@lussy23 niečo ako mumlať, rapotať sa mi zdá

jaruska8
7. čer 2013

Moja dcéra, keď sa jej pýtame, že prečo, tak odpovie, lebo Zem je guľatá. 😉

zitaje
7. čer 2013

U nas bezalo asi pred rokom:
Pripravit sa - pozor - teraz alebo nikdy! 😅

luciauk
7. čer 2013

@beruska24.9. teraz som si všimla, že je tu ešte jedna strana a že si to už vysvetlila 😀
@najmama človek sa občas až diví aké sú deti všímavé, malé špongie, všetko nasávajú. moje deti si teraz išli pustiť nejaký film, tak som im poradila niečo čo je nahraté v televízore, ale tie filmy sú zakódované, tak sa chystám im to odkódovať, ani nestihnem napnúť prvý sval aby som vstala a 9-ročná ťuk ťuk ťuk ťuk a film ideee 🙂 🙂 🙂

dana3262
8. čer 2013

Obnovila se mi laktace a mladsi 1,5r se nekdy večer v posteli zajímá. Libi se mu jak to stříká a chce stříkat do pusy, ale prisat uz se bohužel neumí. V tom se přiblíží starší 3r a kouká, tak říkám:"chces taky striknou mlíko do pusy?" A on na to:" Chtel, mela kakao. Pjoč nemáš kakao?" 😀

luciauk
8. čer 2013

@dana3262 😀 😀 😀 no ploč ?

leka323
8. čer 2013

Syn mal do školy doniesť krepový papier. Prišiel domov a nemohol si spomenúť, ako sa ten papier vlastne volá, a tak mi vraví: do školy máme doniesť - počkaj, počkaj - grahamový?? granulkový?? grepový?? papier, no fakt neviem aký. 🙂

inffinity
8. čer 2013

Dneska zahlásila bake naša malá 🙂 Babka Miške: Miška opakuj - A tie vrabce z toho tŕnia, štrnk, brnk do druhého tŕnia. A Miška: ale babina veď sa tam popichajú 😀 😀

siska53
8. čer 2013

Slkonovanie slova tatino podla maleho - komu? No titovi ( tatinovi ). Takze Tito sa u nas dost casto spomina..

beruska24.9.
9. čer 2013

Starší dcerka: ´´Tati, máš otrávený ponožky.´´ 😕 😀 Tatínek: ´´Ty nejsou otrávený, ale od trávy.´´ 😀

katche
10. čer 2013

@beruska24.9. ale šla na to logicky 😀..ze otravene 😀 už sa teším na malú, keď začne 🙂 ak bude po ocinovi, tak sa mám načo tešiť 😝

beruska24.9.
10. čer 2013

@katche Však že ano, poradila si 😀 Neboj, dočkáš se 😉 U starší jsem si musela počkat hodně dlouho, ta začala mluvit až po 3tím roce. Takže teď si ty perličky fakt užívám 😵

abcklara
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
siska53
10. čer 2013

Dnes som kojila mladsiu, starsi prisiel, stlacil druhy prsnik, vystremlo mliecko a on na to : whaw! Ake mliecko!

luciauk
11. čer 2013

no moja malá filozofka mala včera veľkú dilemu. prečo mňa volá Mama a nie Lucia, a prečo potom Julianku a Bruna musí volať po mene a nie Sestra a Brat 😀 fakt, prečo?

janja2502
11. čer 2013

dnes mala krici: Mamiiii, mam na suknicke muchu alebo pavuka alebo vcelu.
Ja: no tak si ju daj dolu
Ona: nemoooozeeem, lebo ma vyštípe 🙂

prasiatko30
11. čer 2013

@luciauk vsak sa mozu titulovat draha sestra drahy brat ako v davnych dobach krali, princovia a podobne 🙂

doty1
12. čer 2013

u nás včera:
S kým si sa dnes hrala v škôlke?
S Matúškom.
A ako ste sa hrali?
Na koníky.
???
No Matúško bol koník a ja kobylka.

No spánombohom 😀

nikak23
12. čer 2013

aj ja pridavam jeden zo skoly, nas synator 3,5 roka:
" Filipko ako bolo dneska v skole? co ste robili? "
maly na to " Hrali sme sa Esterkou na manzelku a manzela"
" To ste sa ako hrali? co ste robili?"
" Esterka bola manzelka a varila a prala"
a ty? " No ja som ju musel posluchat"🙂)

mimi
12. čer 2013

super tema, taka na ozivenie dna 🙂
Pridam tiez nasu jednu perlicku. Synator sa vratil zo skoly prirody, prvy krat bol tyzden prec od nas, tak som sa ho vypytovala, ako sa mu pacilo, co robili, ci jazdili na konikoch a on mi odpovedal: Nebud zvedava, budes skoro stara 😀

sherynkamalinka
12. čer 2013

so starsim synom druhakom sa ucime uz len tak, ze ak ma citat tak on mi cita a ja robim nieco ine a sem tam napnem usi... 😀 vcera mi cital nejaku rozpravku, ani neviem o com bola len zrazu zacujem....A zabiak zrazu VYHONIL velke slzy 😀

xabri
12. čer 2013

@silvia123 pozor pri malých deťoch na výrazy, ktoré nám dospelým sú normálne. aj môj muž dohováral nášmu synovi a ukončil to slovami:Zapíš si to za uši, jasné?
O pár minút vidíme syna s ceruzkou v ruke ako si kreslí perom za ušami🙂 😉

silvia123
12. čer 2013

@xabri má staršieho brata, ktorý chodí do škôlky! Výrazom ako zblázniť sa, sprostá a podobne sa neubrániš! Horšie je, ak počuješ dieťa zahrešiť a minule som akurát počula, že pani učiteľka dohovárala jednej mamičke a to už bolo iné kafé...!

nicky77
12. čer 2013

Náš malý 5ročný Riško minule zahlásil:
"Maminka, ja vždy keď uvidím Ninku tak odpadnem..."
"Áno, a prečo?"
"No lebo mám vysoký plyn....lýchlo mi bije sldiečko..."

dazdovka
12. čer 2013

Dnes v autobuse, sedi mala skolkarka mame na kolenach a zmochli cestovny listok, mam jej vysvetluje, ze pride revizor a musime ho ukazat, aby vedel, ze sme za cestu zaplatili. Mala mi ukaze listok na dialku, vidi ze ja ziadny v rukach nemam a hovori mojim smerom - ja listok mam a kto nema, toho ujo revizor zabije!

xabri
12. čer 2013

ja som to dnes od môjho ,,gentlmena" zase raz schytala. Hovorím mu,aby sme išli pomalšie,lebo ma bolia nohy.
On sa zarazil ,zvážnel a potom mi povedal:,,No tak to musíš predsa nosiť barle!"