"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

luciauk
12. čer 2013

@dazdovka prosím ťa, len nech nejde za revízorku 😀 😀 😀

cvikla969
12. čer 2013

moji chlapci prisli po mna do prace a ako cakali mali(4r) zbadal nejaku koleginu od chrbta-,,aha tam je mama!" a tato ze-,,ako vies ze to je mama?",, lebo ma velky zadok" 😀 som dopadla

nikoletka_h
12. čer 2013

ked som bola mala a pytali sa ma ze co bolo na obed moja odpoved bola pečo mäsene 🙂 malo to byt pecene maso 😀

pe3cka
12. čer 2013

moje 3 letá holčička byla nemocná, a tatínek se ji ptá: "bolí tě něco? popiš mi,jak se cítíš a co tě bolí..." její pohotová odpověď zněla: "Ale tatínku,já tady nemám tužku a papír, nemůžu ti to napsat"

audri
13. čer 2013

Táta: "Když si, Karolínko, pěkně uklidíš pokoj, pojedeme zítra do školky autem! " (bývá to výjimečně, když jede později do práce)
Kája se zamyslela a přišla ke mně: "Mami, počítej s tím, že zítra jdeme do školky pěšky." 🙂

janinah
14. čer 2013

syn 7r. hľadá nabíjačku ku vrtulníku a nemôže nájsť,už sa zlostí,potom slzičky a naraz počujem.."chvála Bohu na výsostiach"...našiel ju 🙂

masinka
14. čer 2013

@luciauk moje baby sa tak minule bavili, ze sa cely den navzajom oslovovali ze "sestra"... no ako v tureckej telenovele 😀

vulka
14. čer 2013

Muž sa ráno prezliekal z pyžama. Na sebe mal už len pyžamový vrch a priplietla sa k nemu 20 mesačná urečnená dcéra a zbadala, že spod pyžama čosi trčí. Hneď spustila: " Ahá káčer, káčer, ...". Už tri dni sa z toho rehocem.

cairka
16. čer 2013

Deti boli samé na dvore a našli vlčí mak. Staršia menšej povedala, ako sa to volá a malá mi kričí do okna :"Mami, aha, aký makovníček sme ti našli!" 😀

prasiatko30
17. čer 2013

Dcera mladsia3r - dneska rano som jej kazala aby si obula sandalky nechcela ani za svet a ked som sa jej pytala preco tak detska logika je proste "aplastante" - " lebo mi svieti slnko na prsty na nohach"

siska53
17. čer 2013

Moj maly dnes zahlasil, ze pojde na ihrisko zly. Na otazku preco, mi odpovedal, lebo s citim zle ( a zacal napodobnovat mojho muza, ked bol chory a chodil ohnuty a vravel, ze sa zle citi 🙂) )

matveja
19. čer 2013

moja malá mi dnes ráno hľadela na prsia, keď som sa prezliekala z pyžama a povedala: mamina má cici guličky penké / pekné/ 😀

evicka71
20. čer 2013

Na obed sme mali bryndzové halušky a staršia dcéra robila parené buchty a malá zahlási A keď zjem toto "bryndzie" tak si môžem dať aj buchtu? 🙂

Detičky boli z MŠ na výlete na hrade a bola tam studňa,v neďalekej predajni suvenírov si pokúpili srdiečka a teta predavačka im povedala,aby zakričali do studne nejaké želanie ato srdiečko im ho splní.Taký malý chlapček sa naklonil ponad studňu a skríkol "Želám si kakao!" 🙂 🙂

siska53
20. čer 2013

Maly rad pozera macka uska a dnes zahlasil,ze kralicky sa bojili.( bali).🙂

stankapk
23. čer 2013

Starsia dcera vysvetluje mladsej : Miska vies co je to macocha? To ked tato mamina zomrie, tak to budeme mat druhu mamu 🙂 😀

jankamgr
23. čer 2013

Náš malý sa len učí rozprávať, ale šikovná maminka ho už stihla pár vecí naučiť 😀 😀
Ja: "Kto je najkrajší na svete?"
Janík: "Mama"
Ja: "A potom?"
Janík: "Tato"
Ja: "A potom?"
Janík: "Ňaňo"
😀 😀 😀

pavca87
23. čer 2013

Minuli tyden jsme sli s dcerkou (2r.) po meste,najednou se zastavila a prohlizi si podrazku na botach,tak se ji ptam :co tam mas? A mala pres pulku namesti: hovno! :D

siska53
23. čer 2013

Nalakovala som si nechty a druhym lakom som si spravila ciarky. Maly mi to rano obzera a vravi: mama to ma derave.
No som dopadla! ;)

siska53
24. čer 2013

dalsia hlaska maleho pro capovani tej vody, co mavaju v strediskach- je tam student, izbova a horuca. no a maly zahlasil, ze on chce palenu vodu! myslel horucu, lebosme mu vraveli, ze ta pali, tak pre neho to bola palena voda. no este to tai, palenu vodu pit. skoro by chcel zacat, potvorka!

cairka
25. čer 2013

Moje popletené dieťa mi dnes vyznalo lásku slovami "Maminka, ja ťa tááák NUDÍM" 😀 😀 😀 (chcela povedať ľúbim, ale sa jej občas pletú slová 😝 )

mimi
25. čer 2013

Akosi som si nestihla nohy oholit a moj maly,ked ich zbadal sa ma spytal: Maminka, ty si zena alebo chlap? 😀

bocinka
25. čer 2013

@mimi to mi připomíná synovce, který byl s náma na zahradě a když se podíval na moje ruce, říkal "Niky a jsi ty vůbec žena?" 😀 😀 😀 😀 a dodal "Asi jo, tak veliký prsa jsem v životě neviděl..." 😝 . a to mu bylo asi 6 let.... 😀 😀 😀

ivasad.
25. čer 2013

A tatínek taky perlí, v zoo pronesl: Koukejte děti, vidíte támhle toho geoparda? (a nebyl to ani leopard, ani gepard, ale tygr).

stankapk
27. čer 2013

Dnes sme boli u doktorky na CRP a ked sme vysli tak sa Miska pyta: A kedy mi vratia tu krvicku? 😀 😀 😀

terezka1947
27. čer 2013

ja mam len taky 20mesacny prispevok 😀
sedeli sme s mojim malym v kostole a vecne na neho jedna pani pozerala a usmievala sa....a moj maly sa na nu po case nechapavo obratil a hovori a ukazuje: teta ty tam(a ukazal do predu na farara)....som sa aj smiala aj hanbila 😀

siska53
28. čer 2013

Ranna debata:
Kojim malu, ta mi zacne davat prsteky do ust, vravim jej, ze spapam ta? Ty papas mna, mama spapa Misku. A starsi synator zahlasi: Miska nejde do buska(bruska), Miska nie je polievka!

xabri
29. čer 2013

Malý prišiel za mnou,aby som mu vymenila baterky na chladničke,lebo mu nechladí.Keď som dokončila výmenu a urobila skúšku správnosti-chladnička svieti,voda akože tečie -mi ju zobral so slovami:,,Ďakujem si skutočná!"/neskutočná. 🙂

siska53
1. črc 2013

Hrali sme sa na kontajner ( jedna z oblubenych hier), ja som sa vyzula, maly si to po chvili vsimol, obuva mi papuce vravi mi: mama, daj si kolieska! 🙂)

nikak23
1. črc 2013

Jeden trosku morbidny,ale podla mna vtipny vyrok nasho 3,5 rocneho Filipka.Pozerali sme fotky z dovoleniek z casu,ked sme boli bezdetni,maly sa pyta"maminka a ja som tam bol?"ja odpovedam"nie,ty si vtedy este nebol na svete"Filipko"a kde som bol?"ja"este si sa nenarodil"maly nahlas rozmysla"asi som bol vtedy mrtvy",no co na to povedat?🙂

bayuska
1. črc 2013

heheh no citam si to od zaciatku.... zatial som len na 21. strane :D ale ma teraz napadlo par slov, co vypotilo moje male kucerave certisko (sestra) teraz uz bude mat 8 ale ked mala asi 3-4 tak si casto pytala rozpravku "A Mat a Mat ! " :D alebo "Asterix a Hebegelisk" a potom tie skomoleniny typu Polysystem - polystyren alebo IĽABĎABĎUS - to bol dinosaurus :D to bolo tusim posledne slovo, ktore nevedela povedat :D alebo čaj, resp vodu, pitie.... volala Tue.... mne to velmi pripominalo z anglickceho Tea.... ale ono to malo povod v tom, ze mala bola vkuse na flaske a cajiku a priblizne rovnako frekventovane aj tu flasku stracala :D takze sa furt hladalo " a kde je flasticka ? ... Tu jeee!" a ked sa drobec naucil prve slova tak tam zaradil aj Tue.... :D tak sa zacalo hladat slovamy "Kdee je Tuee ? Tuuu je Tue! " :D alebo takee ze počítač - si to skratila na " Pťa" :D a Pťa bolo všetko elektronické - pocitac, telka, dvd, telefon... :D