"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

luga
1. pro 2010

@bodka70 😅 ... na to asi dost tazko opoveda 😉

ani3012
1. pro 2010

@luga ja by som povedala,že dávam,ale vždy sa nájde jeden od Ježiška(lebo on ma toho veľa a tak dáva deťom vždy len jeden darček,ostatné kupujeme my)
tak to má vysvetlené náš syn

@bodka70 tvoja malá je teda držka 😀 😎

nadhera
1. pro 2010

@bodka70 a odhalila tajomstvo 😉

suezana
1. pro 2010

ahojte 🙂
my sme nakoniec skončili v nemocnici so zápalom pľúc 🤐 Malá po jednom záchvate kašľa hovorí: Keď sa kýchne, povie sa nazdravie, keď sa zakašle, povie sa robitusin, tak prečo ty hovoríš v y p ľ u j ? 😝 😀

suezana
1. pro 2010

@ani3012 veľmi dobrý nápad, keď náhodou odhalí, že ockovu teplákovku už niekde videla 😉 😀

ani3012
1. pro 2010

@suezana chúďa ☹ ale že vypľuj....😀 😀 😀

suezana
1. pro 2010

@ani3012 máš perfektné motto 🙂

bocinka
1. pro 2010

nejlepší nadávku měl můj brácha asi v pěti letech, stoupnul si, ruce v bok a křičel "UŽ TOHO MÁM HOTOVO, TY MRKVO JEDNA ZELENÁ" 😀 😀

lussy23
1. pro 2010

@bocinka 😀 😀 😀 😀

veva1
2. pro 2010

dnes som rano obliekala mojho coskoro 3 rocneho syna do skolky ,tak sa ho pytam. Tomasko a v skolke aj pomozes tete ucitelke s obliekanim,ked idete von? On vravi,Nieee sak oni su uz velke a dospele,oni sa uz same obliekaju 😀

lucisa
2. pro 2010

@veva1 má recht, člobrda malý

lussy23
2. pro 2010

@veva1 😀 😀

suezana
2. pro 2010

Malá chcela, aby som jej v Lídli niečo kúpila, ale ja, že nie, nemám peniaze 😉 a máme toho doma plno a tak a ona: Mami, veď ty ešte budeš kukať, čo všetko mi donesie Ježiško! 😀
Načo ja rozmýšľam, kedy jej povedať, že Ježiško darčeky nenosí? 😎

eaka
2. pro 2010

@suezana... teraz ešte nie 🙂

ani3012
2. pro 2010

@veva1 😀 😀 😀 aké zlaté 😵

benne
2. pro 2010

"Mami, kde mám tu kočoládku od červíka?" - rozdávali dnes v kauflande čokoládky, teta oblečená ako čert, takže to malo byť: "čokoládku od čertíka". A chcela som vedieť, či si myslí, že to bol skutočný čert, tak som sa jej opýtala a ona že nie, lebo mal rohy... no mám čo dohánať v jej predstavách, nech je pripravená na pondelok v škôlke 🙂)

monic22
3. pro 2010

@suezana ahoj, no dúfam, že malá je už v poriadku, a že dobre "vypľúvala". To, kedy deťom povedať pravdu o Ježiškovi a darčekoch je individuálne, ale z vlastnej skúsenosti Vám môžem doporučiť, aby ste to neodkladali véééľmi dlho. Syna sme na to postupne každý rok pripravovali, ale vždy sme odhalili iba niečo a hrali divadlo na Štedrý večer. To keby ste ma videli ako dávam rýchlo do okna na tanier koláče a pohár mlieka ( to malý niekde vyčítal, tak sme to dodržiavali ) a hneď na to, keď sme sa išli pozerať na darčeky som rýchlo odjedala z koláčov a odpíjala mlieko ( po bohatej večeri ), no bola som spotená a plná až no. 😝 A keď už bol väčší, tak sme museli nechať pootvorené okno ( veď ako by sa sem Ježiško dostal ) a mrzli sme len aby syn bol spokojný. Za naše doterajšie Vianoce by som mala dostať Oskara. 😎 No, ale vrátim sa k téme, tak syn mal 10 a stále sme ho chudáka naťahovali. Vtedy sme už mali malú dcérku, tak som si ho posadila a všetko mu citlivo vysvetlila, ale aj tak plakal ako malý. ☹ Teraz je už v pohode a bude pred sestričkou hrať divadlo s nami. Rada by som ( ak sa to skôr nedozvie ) jej povedala pravdu, keď bude chodiť do školy. Však uvidíme......

bocinka
3. pro 2010

@monic22 to Vám teda dlouho věříl..... 😕 😕 v deseti letech se divím, že mu to nikdo neřekl ani ve škole... 😕 😅 synovec má sedm... a začínají ho připravovat, že letos mu poví jak to je... že už je velkej kluk a bude pomáhat s přípravami pro naši Sof...

monic22
3. pro 2010

@bocinka Myslím, že to je ten správny vek, tých 7 rokov. Inak on vedel, že aj mi si dávame darčeky, ale že niečo nosí Ježiško sme ho v tom utvrdzovali mi ( bohužiaľ, tak dlho ). Bol dlho dosť "detský".

lucisa
4. pro 2010

@monic22 ty brďoooo, tak to jste mu to dlouho vydrželi tajit. My to řekli té starší letos, je ve druhé třídě a už od loňska začala mít takové záhadné a rýpavé otázky, tak si myslíme, že někdo ve třídě něco řekl, mají tam děti se staršími spolužáky.
Manžel jí to nenápadně začal na podzim dávkovat při nějakém úklidu a když jí to celé řekl, podívala se na něj a zcela vážně mu řekla: No to si děláš prdel, ne? Já už to vím, ale proč mi to říkáš až teď?
Chlop byl z toho vedle, vůbec netušil, co na to říct, tak se s ní aspoň domluvil, ať to neříká mladší ségře, aby to pro ni bylo ještě aspoň letos překvápko a tajemství.

suezana
4. pro 2010

@lucisa tak malá zareagovala super 😀
@monic22 ďakujeme, malej je oveľa lepšie, aj keď vypľúvať je ešte stále čo, ale nechce 🤐
Neviem, kedy jej to povieme, dúfam, že ten správny čas nejak vycítime 😉 Ale ona tomu veľmi verí, aj na zúbkovú vílu 😀

marelica
6. pro 2010

včera večer sme s manželom chceli výchovne zapôsobiť na našu 2-ročnú dcérku (obdobie vzdoru 😝 ) a tak sme jej vysvetľovali, že Mikuláš nosí darčeky do čižmičky len dobrým deťom a zlým donesie uhlie, zhnité zemiaky atď... asi po 5 minútach sa manžel pýta malej: "Tak čo si Katka nájde ráno v čižmičke." a naša hviezda : "OBUVÁK !!!! "

suezana
6. pro 2010

😀 😀

suezana
6. pro 2010

niet nad detskú logiku...

danielik79
6. pro 2010

to je dobré 😀

bobisek
7. pro 2010

Říkám svému 3 letému klučíkovi, aby šel uklidit hračky a on se podívá na manžela a povídá:"Bože, Tati, mamka je zase hystera!"

Nebo minulý týden neustále vylézal z postele. Že chce čurat, napít, má hlad atd. Když to vypadalo, že už konečně zabral a bylo ticho, tak se otevřely dveře a tam malej se plazil po břiše do obýváku. Na zádech měl položený velký cedník a volá "Mami, tati...já jsem želva!"

cairka
7. pro 2010

Vaneska dostala v balíčku od mikuláša aj MILA keks, ktorý mám veľmi rada a pol dňa som ju ukecávala, či sa so mnou nerozdelí, až nakoniec zvolila a hovorí mi "maminka, tak si môžeš polku tej ĽUDMILY zobrať" 😀 a ked som dojedla prišla a pýta sa "no čo, chutila ti tá JARMILA" 😀 😀 😀 😀

danielik79
7. pro 2010

ahojte môj včera mikulášovi šepká modlidbičku do ucha aby ho nik nepočul.Mikuláš mu povie že chcú počuť aj ostatný a on nato:ved ty si ju už počul a ostatny nemusia.

neumisa
7. pro 2010

@bobisek ááá, viděl minulý týden kouzelnou školku ... taky jsme měli pár dní doma želvu 😀 😀 😀 😀

bobisek
7. pro 2010

To bylo ve školce? 😀