"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

nanulik
6. bře 2012

@lucisa počula som aj také prípady ale to je asi iba vtip, neviem... no že pár išiel k dr že sa im nedarí a ked urobil vyšetrenie tak dr zistil že mladá ešte panna 😕 ale toto neviem či je pravda. to je podla mna blbosť ale počula som to

lucisa
6. bře 2012

@nanulik to jsem taky někde četla, snad to byl pár z USA, tam mi někdy přijdou jak mimoni s tou jejich zaostalou sexuální výchovou a pak tam mají samé náctileté matky, které netuší, jak k dítěti přišly, když měly něco s klukem a naopak.......

ivett1
6. bře 2012

@lucisa máš šikovné dcérky 🙂 ...najprv teória a potom prax ... 😀 😀 😀 ...

lucisa
6. bře 2012

@ivett1 ježkovy voči, počkej, ta praxe bude doufám ještě za dlouho, úplně jsi mě vyděsila, osvěta to jo, to musí být, ale praxe, to ať si hezky počká. Tak ve 12-13 s ní zajdu na gyndu na kontrolu, příp. očkování proti rakovině děložního čípku, plus dostane další poučení, že má na vše ještě hooodně času, v 15 jí to znovu zopakuju, aby nespěchala, pak jsem ochotná s ní zajít řekněme kolem 16-17, nejlépe tak v 18 (naivka hihi 😅 😅 😅 ) pro antikoncepci a budu doufat, že nebude hlupá jak huš a nezačne s dětmi moc brzy. A stejný postup mě bude čekat ještě 2x vždy s odstupem let..... 😀 😀 😀
uffff 😝 kurňa, to letí, však jsem ji nedávno ještě kojila a teď tady řeším antikoncepci, wauuuuuuu 😀 😀 😀

ivett1
6. bře 2012

@lucisa tak, takú super ideálnu predstavu mám aj ja...len dúfam, že sa bude zhodovať aj s predstavou mojej malej slečny 😀 😀 😀 😀 ...minule mi zahlásila, že chce mať najmenej štyri deti 😅 ...skoro som skolabovala... (má 5 a pol r.)... 😀

ivett1
6. bře 2012

Včera, keď prišla Viki zo škôlky, rozložila si na sedačku svoje bábiky -"bábätká" pekne úhľadne zabalené do zavinovačiek a hovorí: "Mami, práve som porodila štyri deti." Na môj prekvapený výraz (slabé slová-skoro som spadla zo stoličky...)...hovorí..."Ale, mami, aj ja chcem "rodiť" a byť mamičkou, lebo v škôlke som stále len TÁ malá sestrička...a maminy sú tie druhé " 😀 ...tak, aspoň viem, čo teraz "letí" u predškoláčok... 😉

berenika39
7. bře 2012

Pamatuješ si, jak se jmenuje ta kytička, co roste, třeba když je ještě sníh?
Tulipán!!!!
Nééé, říkám, že roste i pod sněhem, tak je to sně....sně...
Sněhurka!

bodka70
7. bře 2012

@ivett1 , no tak to moja mladšia žiadne deti nechce, lebo to by musela žiť s nejakým chlapcom (blééé 😝 😀 😀 😀 ) , kedže je už náležite poučená ako to vlastne s tými deťmi je. 😀

evuska32
7. bře 2012

otázka môjho bratranca na svoju neter 🙂
Ivan: Anička, čo to varíš?
Anička: Težko říci, Ivane, pořad se ptáš, pořád nevíš.

ivett1
7. bře 2012

@bodka70 🙂 ...ja tajne dúfam, že "vekom sa to upraví"... 😀... mňa teda príliš bábiky nezaujímali a chlapci, len keď sme sa hrali na Indiánov a kovbojov, alebo Nemcov a partizánov...radšej som sa s nimi bila, akoby som mala s nimi "chodiť" 😀 😀 😀 ...

bodka70
7. bře 2012

@ivett1 , jóój, kým budú deti veľké, ešte x krát zmenia na všetko názor. 😉

ivett1
7. bře 2012

@evuska32 😀 😀 😀 super odpoveď.. šikovná baba, vynašla sa... 😀 😀 😀

berenika39
8. bře 2012

Petr má nějaké plodné období, včeram maloval sněhulák y (nevím, jak tušil, že do rána napadne ten bílý hnus). A protože řeší počítání na prstech, tak mlaoval sněhuláky hooodně vysoký..vypadalo to jako řetěz na Vánoce.
Přinesl to a povídá: koukej, to je sněhulák, co má hodně koulí!!!! 😝

inkinka
8. bře 2012

@nanulik nie je to vtip, bola panna a chceli IVF

evaviki
8. bře 2012

boli sme sa pozriet v statnej skolke, kde budeme davat prihlasku.. tak Sebika presviedcame, ze uz bude velky, tak moze ist do velkej skolky.. a maly mi zahlasil:"mami, ale ja este nemozem ist do velkej skolky.. ja este nie som velky, lebo este neumim vrtat.." 😀

sabcav
8. bře 2012

Šla jsem Andrejce do pokojíku včera večer říct, že už je čas na koupání, ať toho hraní nechá a jde se svlíkat a zapluje do vany, v pokojíku po zemi všude lego - seskládané i navolno, tak jí říkám: Andrejko, hezky si to lego tady ukliď a pak se půjdeš koupat. Na to Andrejka odvětila, že si to ještě rychle dohraje a vzala pár nejbližších zvířátek a ukládala je do krabice se slovy (mluvila změněným hlasem jakoby za ně) : my už žádný potřeby nemáme , my už radši skočíme do krabice 😀

ivett1
9. bře 2012

@berenika39 😀 😀 😀 s tým snehom to hádam nebude také zlé... 😉 asi toto už videla...

https://www.youtube.com/watch?v=e7sapA36szE
berenika39
9. bře 2012

@ivett1 ano! Pana Krause mám ráda, jak je ironický, sarkastický...to je můj šálek kávy🙂.
p.s. jaro vyhrálo 😉

ivett1
9. bře 2012

@berenika39 ano, aj ja mám rada ten jeho štýl 🙂

sabcav
9. bře 2012

Dopoledne na procházce jsme dnes potkaly školku, já vyzpovídávala učitelku, jak to vypadá s volnými místy (Andrej by mohla jít teoreticky za 4 týdny, to jí budou 3, ale prakticky jí vezmou kvůli nedostatku míst možná letos v září, a když to nevyjde, tak příští rok v září 😖 😠 ), Andrejka pozdravila, ale pak tam stála zaražená jak sloup, když jsme pak poodešly, tak jsem se jí ptala: Andrejko, pročpak jsi si nepovídala s dětičkama ze školky? Andy odpověděla:
Já jsem byla moc unavená, a proto jsem s dětma nekomunikovala 😀 .

nadhera
9. bře 2012

@lucisa mozno oral 😀 😀 a otehotnela

lussy23
9. bře 2012

@sabcav no teda, kde nabralo 3ročné dievčatko také slovíčko? 😀 Normálne žasnem🙂

sabcav
9. bře 2012

@lussy23 já nevím, Andrejka je jak "houba" , co slyší, třeba i jednou, to si pamatuje, tuhle si prozpěvovala "mrtvoly umřelý 😲, tak jsem dělala, že to neslyším a přestala , to vůbec nevím, kde tohle slyšela (možná něco v tv? ), jinak na svůj věk moc neodpovídá, je napřed 😕 😉 , už v roce a půl viděla svoji fotku z porodnice, kde byla pokrytá mázkem a komentovala "Ája namazaná kémem (krémem) ? Teď umí celou abecedu (to vždycky přišla, maminko, co je tohle za písmeno?), k ježíšku dostala dětský počítač, je tam i slabikování, tak jsem zvědavá, kdy to pochopí a začne číst 😀 😝

lussy23
10. bře 2012

@sabcav šikovná je🙂

atiatko
10. bře 2012

No my máme takú "perlu" za sebou 😉 .... varila som španielske vtáčiky, a náš 5 a pol ročný synček Peťko sa opýfal, že čo varím a ako sa to robí .... tak som mu tak aby tomu rozumel vysvetlila, že robím španielske vtáčiky, že ich naplním slaninkou, uhorkou a vajíčkom a podusím na cibuľke, a nakoniec ešte pridám soľ a korenie ..... no a kým som ja varila v kuchyni, zazvonil telefón, a náš Peťulko sa rozprával s ocinkom, ktorý bol v práci .... a na ocinkovu otázku "čo robí maminka" Peťulko odpovedal "je v kuchyni a dusí vtáka" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

garzonka
10. bře 2012

Spomenula som si na jednu prihodu, ktoru mi vravela moja starka:
moj oco spolu so svojim bratom ked boli mali dali rano starkej, ked isla do roboty, natiahnuty budik do kabelky . Potom v autobuse to zacalo zvonit 😀 , kazdy sa kukal, ze co to? Az starkej dobilo, ze to zvoni v jej kabelke... 😀 😀 😀
...dnes by vyzvanal mobil, vtedy starka hviezdila s budikom 😀

garzonka
10. bře 2012

toto ma narovasi moj manzel, ale tyka sa to deti 😝 :
isla som vecer cvicit, a tak som manzelovi dala "nutne" info, co ma dat malemu na veceru....po 2 hodinach som sa vratila, a tak som sa (pre istotu a pokoj duse) opytala, ci mu dal jest, co sme sa dohodli a on ze "jasne". A este som sa dodatocne opytala, " a dal si mu pit? ".....a on ze: "nieee 😕 , .....vsak to si nehovorila" 🙄 😀 😀

mirka099
10. bře 2012

-Maminka ty si mi to kupila?
-Ano.
-Dakujem maminka.
-Nemas zac.
-Maminka a kto ma zac??

..ako tuho som rozmyslala nevedela somodpovedat. da sa to vobec?

lucisa
10. bře 2012

Náš včerejší zážitek, spíš trapas pro mě.....

Byli jsme s holkama na veletrhu, já že si odskočím na wecko, vzala jsem s sebou i holky i malou v kočárku, ať pak nikde v halách nemusím hned hledat toalety.
Až jsem byla v kabince, uvědomila jsem si, že jsem si z tašky na kočárku nevzala tampony, tak říkám holkám přes dveře kabinky, aby z tašky vytáhly tu malou igelitku s plínkama a podaly mi jí, nejstarší mi za vteřinku hlásila, že už ji má, tak jsem na škvíru poootevřela dveře a vystrčila ruku ven v domnění, že jim dojde, že mi ji mají podat a prostřední dcera mě za ni chytla a prý Gratuluji, všechno nejlepší!!!
Koza jedna střelená, plno lidí čekajících ve frontě, málem mě švihlo.....

mirka099
10. bře 2012

V obchode: Maminka nekupuj to vino, budes grciat !!!! Samozrejme Volume stisit zabudol a tak na mna ludia pozerali dost podivne 😅 😅 😅