"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

megi93
3. srp 2010

Už môžem prispieť aj ja našou troškou, čipsiky vola pičiky pripadne pipiky a najlepšie to je, keď nacelý ibchod kričí pičiiikýýýý. 😀 akže sa radujeme.

megi93
3. srp 2010

@masinka s tou reklamou máme tiež skúsenosť, neviem prečo naša chodí ku skrinke kde je v stene elektroinštalácia a vykrikuje, že je tam bombam (bomba) a to vždy len po reklame na listerin :D

Okrem toho keď ide reklama na veselú kravu, tak tam spievajú, že v kotli si syr roztavíme... a naša už pri úvodných tónoch kričí sisyr sisyr

dioliana1
3. srp 2010

@megi93 😀 😀 😀

dejli
3. srp 2010

Nasa 4r sa prave naucila "r", tak ho pcha vsade a hlavne namiesto "l"... takze z toho vznika naozaj vselico 🙂. No a este nevie poriadne "k". Takze napriklad dnes vecer mi chcela povedat, ze je hladna ako vlk a vyslo z toho, ze je hladna ako "vrť" 🙂

lussy23
4. srp 2010

@maminuska 🙂 🙂 🙂 🙂 Len by ma zaujímalo, kde tá malá neterka vzala tie škaredé slová 🙂 😒
Inak zase som sa nasmiala, toto je super téma.

maminuska
4. srp 2010

@lussy23 no neviem ale malá začala chodiť do škôlky a tam je to niekedy fakt veselé.
Alebo ja mám pod oknami pekne ihrisko, umelý trávnik a teraz večer spíme pri otvorených oknách , takže tam hrajú aj muži , ale aj dospievajúci chlapci a ten slovník ti poviem to je katastrofa.
Ja som mohla pri synovi hovoriť , vysvetľovať a bývalý miuž mu nie raz pohrozil že mu naloží na zadok ale on sa doma zväčša držal a potom to vybalil na najnevhodnejšom mieste.
Ale ked mal tých zhruba 8 to prestalo uplne, teraz s ním nemám žiadny problém a ani v škole nie su na neho stažnosti podobného rázu . Netvrdím však že medzi chlapci to občas nezavalí 😠.
Ja plne chápem mamičky ktoré sa sťažuju že ich dieťa rozpráva ako kočiš, a sama viem že to nemusí byť z domu . nevravím že aj ja nepoviem do riti, do prdele, kurnik a keď som max. vytočená tak " kristaboha" ale toto čo on používal teda nie.
Aj som s ním včera hodila reč, že prečo či si spomína a on mi povedal že si pripadal ako veľký chlap 😉

neumisa
4. srp 2010

zdravím, holky, taky se přidám ... když byly mému staršímu 2 roky, znal perfektně všechny značky aut ( taky chodil na procházky jen kolem parkoviště, jinam jsme ho bez řevu nedostali 😀 ) - a jednou volá: "Maminko, maminko, auto na čokoládu!" Já jsem absolutní neznalec v této oblasti, vždy se musím kouknout na logo a tak obhlížím všechna možná auta ... až najednou ho vidím! Bylo to Subaru, v logu mají stříbrné hvězdičky na modrém poli jako čokoládovny Orion ... 😀

dioliana1
4. srp 2010

@neumisa 😀 😀 😀

dioliana1
4. srp 2010

Moj manžel sa holil a drobci to ešte nikdy nevideli, dal si holiacu penu na tvár, ked ho zbadali, tak zdrhli s kupelne s krikom "čeéééééért" a po chvili, ked sa takmer oholil, tak malá k nemu "oco už si oholil čert?" 😀 😀 😀

dulkagabulka
4. srp 2010

@maminuska ..to ze si pripadal ako velky chlap..nuz moze byt...co sa tyka vulgarizmov, aj ja som pisala o par stranok dozadu...tiez mal obdobie,kedy hrešil, potom to prešlo...nuz a potom mal nejakych asi tak 11-12 rokov a pyta sa ma : Mami, čo povieš, ako je to so mnou v tej puberte???
ja na to: A ty si v puberte? A ako si na to prisiel?
Matej: No......lebo hreším a plujem 🙂

dioliana1
4. srp 2010

@dulkagabulka 😀 😀 😀 tak to drobci sú už v puberte na nich sa to už prilepilo...

bubelko
4. srp 2010

ja som minule nedavala pozor a zahresila som si "do prdele". no a par dni na to som nasla nasho lukasa v pracovni ako sedi pri auticku a nieco si hudre popod nos a ked som sa zapocuvala, tak on si pekne po svojom opakoval: do pldele, do pldele, do pldele.... pekne viac krat za sebou a bez "r", kedze to mu este nejde. 😉

amdeis
4. srp 2010

Nas Danielko chodi na dedinu so starkymi a u prastarkej sa kuri v peci. Tak sa pytal, ze co to je a mu povedali, ze sa kuri pripadne nekuri. Kedze je este stuplik nevie dobre povedat r, ale je ho tam trosku pocut. Raz sa tak vratili od prastarkej a ja sa ho pytam: "No co Danielko ako bolo?" a Danko: "Ku(r)va neeee." Nekurilo sa. 😀

mimikuku
4. srp 2010

viete ako dokaze skomolit moj starsi syn kombinaciu toaletny papier?...u nas je to papierny letaaaaaaaaaaak......stale sa z toho smejem 🙂

dioliana1
4. srp 2010

@amdeis 😀 😀 😀 tiež dnes perlil...učíme sa vyslovovať Z a dnes miesto zvoní tak zahlasil "doní"... 😒

stankapk
4. srp 2010

trampolína = prontalinta
a nedokáže povedať kocúr, povie cukor. kocúrik cukorik, kocúrkovo cukorkovo 🙂

amdeis
4. srp 2010

u nas je este bublifuk - bibabo. Ked Simonko vola na Danielka krici Dadoooo, co je ok. Ale ked Danielko vola na Simonka krici tiez Dadoooo. A na tom sa uz rehli cela rodina ze na seba pokrikuju Dadoooo sem.

dioliana1
4. srp 2010

Mal nehovorila do nadávna na otázku Ako sa voláš? svoje meno, ale vždy meno brata... 😀 😀 😀

dioliana1
4. srp 2010

@dioliana1 nedávna

dioliana1
5. srp 2010

malá dnes "On mi nechce dať sosák..." sosák=foťák 😀 😀 😀

neumisa
5. srp 2010

a ještě jedna perla mého staršího: cca ve věku 2,5 roku jsme byli na oslavě bůhvíčeho - přítomno bylo skoro 30 hostů, meti nimi i moje hooodně těhotná sestřenice. A Kuba se ptal: " Maminko, proč má teta tak velké bříško?" odpověď: " Má v něm schované miminko." A všichni ztichli očekávajíc další nutnou otázku ... a synátor se na celý sál zeptal: " Ona ho snědla?" 😀

dioliana1
5. srp 2010

😀 😀 😀 😀

murinka
5. srp 2010

dnes som isla z obchodu a za mnou isla jedna mamina s asi 2-2,5rocnym chlapcom a ten sa jej pytal ze aky casopis kupila.ona ze bajecnu zenu.a on nedokazal povedat bajecnu tak stale opakoval vajecnu zenu 😀

bubelko
5. srp 2010

u nas je momentalne hitom vyrok, ktory naucil lukasa dedko, ked isli okolo nas policajti: jezisi, polisi. lukas to vykrikuje vzdy, ked vidi policajtov 🙂

shaula
5. srp 2010

Když vždycky přišel manžel domů, tak jsem se kluků ptala "kdo přišel?" a oni to (než se naučili lépe vyslovovat), zkomolili na "do pi.e" (to chybějící písmenko je "č" 😀 ), a v autě "kdo řídí" = "do řiti".
No a jednou mi takový porychlený řidič vjel do cesty tak, že jsem musela dupnout na brzdu, abychom nebyli v sobě, v afektu jsem zařvala "idiot" a zatroubila na něj - no a vzadu v autě seděli kluci. Od té doby když někde někdo zatroubí, začnou vykřikovat "idiot, idiot" 😀 🤐

tiffanka
7. srp 2010

neskutočná téma 😀 skveláááááááááá 😎 😎 😉

tiffanka
7. srp 2010

@amdeis to s tymi menami nemá chybu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tiffanka
7. srp 2010

Keď bola dcéra malá : Vieš čo mami, moje bábiky majú ešte sviežejší duch (dych) ako ty, lebo používajú winterfresh 😀 😀 (veľmi som sa čudovala, ako dokázala povedať vinterfreš 😀 )

mata25
7. srp 2010

tusim prispejem aj ja. pred par dnami som starsiemu synovi ( 2 roky a 3 mesiace) vysvetlovala, ze si musi obliect slipy, lebo aj tatinko take nosi, aj dedko. pozrel na mna a vypadlo z neho: " aj babka" no musim sa ja veru pozriet na tu nasu babku, ci nema nejake to tajomstvo pod suknou. hahhaha

dioliana1
7. srp 2010

@mata25 😀 😀