"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

ivett1
28. kvě 2014

@kuwait no, tak dobre...si v tom lepšia😀😀

adelajda2012
28. kvě 2014

@ivett1 sloveso vypočúvať , či nie?

bosacka
28. kvě 2014

sme doma (v Nitre) a cez otvorené okno počujeme, ako vonku hrmí. zrazu dcérka (3r.) zauvažuje: "Asi niekde v Bratislave prší, keď tak hrmoce."

ivett1
29. kvě 2014

@adelajda2012 bingo😀

victory1
30. kvě 2014

Viki ani na druhy krat neposluchla, ked som jej pred spanim kazala upratat hracky. Postavila som sa do dveri a zacala som jej dohovarat, ze nech ich pouklada, ked sa rano zobudi, uvidi upratanu peknu izbicku a nebude sa bat zliezt z postele, aby nestupila na nejaku hracku. Do toho sa medzi dvere postavil aj drahy a na moju podporu jej povedal, aby sa poponahlala, ze uz je moc hodin, musi ist spat a ked pojde neskoro spat, ze sa jej zas nebude chciet vstavat...No a mala na to: " Ticho ocko, mama ma vychovava s upratovanim...a ked si upracem, tak ty ma mozes vychovavat so spanim!" 😀 😀 😀

..jasne, Viki, chce to postupnost... 😝 😀

sissmiss
31. kvě 2014

Mladsi jedol sam, ked som ho zbadala tak bol cely az za usami spinavy. Hovorim ze uuuuuu, ty si spinavy ako take prasiatko, a on ze iiiiihihihihiiiiii 😅
Starsi v dm-ke: mami, kupis mi nejaku zubnu pomocku? Okoloiducej tete skoro zabehlo 😀

alecka
1. čer 2014

odchadzali sme od svokry a moje 3rocne dieta sa ma pyta, mam privolat vytah? a ja moze byt a ona prisla k vytahovym dveram a zacala vyvolavat vytah! vytah! no bola rozcarovana, ze ten vytah neprichadza 😀 😀 😀

hexena
2. čer 2014

dnes si maly pozera knizku kde sme asi pred rokom lepili nalepky a hovori:
Ked som bol VELKY tak som nalepil tieto nalepky
😀

carmella
2. čer 2014

boli sme na vylete vo Florencii kde deti zbadali naheho Michela Angela a syn nasich znamych krici na mojho maleho Nico ( pozri jezisove gule)

pifina
2. čer 2014

Tatinko nespievaj, mohla by som sa zlaknut 😀

martinjasen
3. čer 2014

Pekný deň,

mám pre vás dôležitú správu. Keďže dochádza k technickému oddeleniu stránok českého a slovenského koníka môžeme túto diskusiu nechať iba jednej z nich. Dôjde tak v priebehu najbližších 2 dni. Štandardne nechávame diskusiu na stranke, kde vznikla, v tomto prípade na Modrykonik.cz.

Ďakujem za pochopenia.

Martin Ďurina
Modrykonik Team

dulkagabulka
3. čer 2014

@martinjasen to je smolaaa

cairka
3. čer 2014

@martinjasen , to je škoda, nedá sa aspoň nejaká kopia niekde uložiť a sprístupniť? Diskusia sa založí aj nová 😀 ale škoda prísť o tie niekoľkoročné šplechy, aspoň ja rada čítam námatkovo dozadu, keď mám splín...

martinjasen
3. čer 2014

@dulkagabulka
@cairka

Chapem. Diskusia bude stale pristupna, len na jednej stranky. Uzivatelky z druhej stranky budu moct dalej prispievat, len sa prihlasia so svojim loginom aj na druhu stranku.

h2
3. čer 2014

@martinjasen ☹ ☹ ☹

h2
3. čer 2014

Ukladala som syna po obede spinkať a všimla som si, že má ešte trošku špinavé ústočká po obede, tak mu hovorím: "Pôjdem Ti ešte umyť do kúpeľne pusinku." A on na to: "Dobre, maminka, ja Ťa tu počkám."
Moja chyba, mala som sa vyjadrovať exaktne!

yukki
3. čer 2014

@martinjasen nééééééééééééééé....musí to byť? 😠

martinjasen
3. čer 2014

@yukki Ak by nemuselo, urcite by sme sa tomu vyhli.

luliu
3. čer 2014

@martinjasen to je skoda, hlavne kvoli tomu, ze jediny jazyk, ktory tu vidim je slovencina

h2
4. čer 2014

Vilko: "Maminka, povedz jáááj!"
Ja: "JÁÁÁJ!!!"
Vilko: "Prečo si povedala jáááj???"

(Rozhovorov v podobnom štýle sme už absolvovlali niekoľko) 🙂

yukki
4. čer 2014

Cesta zo škôlky, pokojné námestie a Máňa(5) spustí spev na plnú hubu.....:"Já chci poezii, jen trochu pochopení...ale tu kde žiji, nic z toho neníííí
Co mám ze života, samé přízemnosti...mé srdce Donkichota....tím trpí dosti....trpí dosti...!!!!!!!!!!!!!" (J.Nohavica).

Ta nám dala, všetkým,. no. 😝 🙄 😅

pifina
4. čer 2014

@martinjasen nemoze existovat identicka kopia na oboch strankach s tym, ze od oddelenia by uz pokracovala kazda vetva zvlast?

martinjasen
5. čer 2014

@pifina Chceme sa tomu vyhnut, lebo je to zavadzanie, niekto by predpokladal, ze to funguje ako doteraz a to nie je pravda.

ichbinich
5. čer 2014

Syn je vo vani, kontroluje, ci mame este dost vody v boileri a ja mu hovorim, neboj sa, mozes sa kupat kolko chces, ja som sa uz osprchovala cez den. On na mna vyvali oci a pyta sa: A to sa ti ako podarilo?! 😀
Na vysvetlenie: doma som s dcerou, ktora je poriadne motovidlo a casto som fakt rada, ked aspon nieco spravim popri nej. A ked spi, tak pracujem...

Ideme na svadbu, tam mak saty a obuvam si topanky na opatku. Syn sa ma prekvapene pyta: A preco mas krive topanky?! 😉 😀 Topanky na opatku nosim asi 3x za rok...

martinjasen
5. čer 2014

Od tohto momentu je diskusia iba na modrykonik.cz.

audri
5. čer 2014

Včera mně malá vzala rtěnku (zásadně jí říká rytěnka) a namalovala mně rty.
Potom se tak na mě zálibně podívala, ale já pohnula lehce rty a malá nesouhlasně pomlaskla: Ty sis teda tu rytěnku na pusině pořádně rozparádila!! 🙂 🙂 (No, a taky že jo, klaun by ze mě byl perfektní)

reandask
7. čer 2014

fiha, ale to tu frci

reandask
13. čer 2014

tak ked nikto nic, tak dam ja... moja dnesna extra perla: dojcim dceru a ta pije a pije a pije a pije... tak jej vravim: "no, uz mi daj to prsko, ty mala pička" 😕 😀

marecekavendulka
20. čer 2014

náš Mareček (5 let) sleduje bedlivě,jak se starám o Vendulku (necelý měsíc)...když začala plakat,vyhrnul si tričko,běžel k ní ,začal ji cpát svou bradavkua povídá:"nojo,ty malá hloupá kočičko,na vem si prsíčko! " 😀

adelajda2012
27. čer 2014

@martinjasen nedala by sa tato tema prehodit spat na slovenskeho konika? Prispievali sem hlavne slovenske mamicky a teraz to tu uplne vymrelo...je to skoda :(