"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

marecek4
4. srp 2012

u nás je období zdravení 🙂 malý si stoupne k oknu a dle nálady každého kdo projde kolem velice nahlas pozdraví buď ahoj nebo dobý den,r ještě nezvládáme,ale nejlepší je když někoho sotva vidí v zatáčce a už mu křičí v ústrety,velice tímto vyrovnává naučený ☹ slovník našich velkých při kterém rostu

jankah77
5. srp 2012

Moj synator, ked mal asi 2,5r bol s nami na chate u deda. Dedo si poobede zdriemol na gauci. Rano, ked sme vstali,
maly ukazuje na gauc a hovori: "tu dedo spil!" (spal)

On je taky polepetko, vsetko popletie, takze niekedy z toho vydu dobre hlody:
- isli sme sa hrat a hovori mi: "Mamka, postav draka pre jaskynu!"
- sedi na gauci a pytam sa ho, ze co robi. A on: "som chcel porozmyslat, ale sa mi nepodarilo"
-este nedavno, ked mal styri roky, hral sa na pistolnika a vyliezlo z neho: "ja mam pistol a ta pistolujem"
- alebo minule trieskal varechami po vedre a zahlasil: Mami, ja som gitarista co gitaruje na bubon.

jankah77
5. srp 2012

A este ma napada jeden dialog pri ranajkach:
Simon: Mami? Kedy pojdeme na svadbu?
Ja: Ked sa budes zenit. A koho pozves?
Simon: Deda Pala, stareho deda a babku (prarodicov). A este Danielku.
Ja: a este koho?
Simon: uz nikoho, lebo sa nezmestime.
Ja: aha. A kto bude tvoja zena?
Simon: Ocko!

strociatka
6. srp 2012

dnes rano (maminka zasa chcela vychovno-vzdelavat) sa pytam vrtule - Lala, kolko mas ruk? ona: Dve (zacina sa pochechctavat, bo uz tusi, ze bude sranda). Pytam sa dalej a co robime rucickami? ona: hrame sa.
Pytam sa: "a kolko mas prstekov na ruke?"
Moja zlata zacala pocitat a nejak sme sa dopracovali, ze 10.
Pytam sa a kolko mas noziciek?
ona: "dve"
ja: "a co robime s nozickami?"
ona: "behame"
chvalim ju aka je sikovna a pytam sa: "a na com sedis?"
ona: "na zachode"

co k tomu dodat, rehocem sa a koniec vyucovania, lebo to uz pokracovalo len, ze rituskou prdkame a straaasne rehoty...

yukki
7. srp 2012

Včera sa opekám pri vode, deti sa čvachcú mi pri nohách na plytčine, naraz počujem mladšiu
"idem do hjbokej vody a budem tam jobiť bjbosti."

bocinka
7. srp 2012

Hárá nám Terrinka (jorkšír) a proto jsem jí dala takový ty kalhotky, abych to neměla všude.... No a protože je Sofi dítě zvídavé, tak se ptala pro má Terri kalhotky, myslím, že docela slušně jsem vše vysvětlila a spokojila se s tím a dál už se neptala....
Ovšem až dodneška, kdy zamnou přiletěla, očička rozzářený, pusu od ucha k uchu a řvala.... "mamííí, teta Monča taky hájá, budeme mít štěnátka" 😀 😀 😀
vletěla švagrovce na záchod, zrovna když si měnila vložku.... 😅 😅

jankah77
7. srp 2012

Krpec nema velmi rad polievky, a ak ho nedokrmim, tak odchlipe len par lyzic. Aj dnes na mna krical: mamka, pod uz, ty ma naješ, dobre?

simonceli
7. srp 2012

Tak jsem si početla a docela dobře se pobavila 😀
no a tak přidám i něco od nás.....

Děda naučil malou, že když lítá na chatě po zahradě nahatá, tak že může jen roztáhnout nohy doširoka a vyčůrat se. Jsme na přírodní koupališti, plno lidí všude, oblázková pláž, všichni jak je malá šikovná, že tak hezky sama plave v kruhu a tak a najednou slyším cvrkot a Kajče zařve s radostí mami já čůrám, se otočím a uprostřed té pláže stojí malá doširoka a čůrá, já myslela, že mě omejou... lidi koukali....

no a pak jdu s malou centrem a tam stojí policajti v autě otevřený okýnka ( já zježený vlasy na hlavě, protože měla den zlobivec zrovna), vztekala se a tak jsem využila situace a ukázala na policejní auto a říkám : Dívej se Kájo, tam jsou policajti a oni zavírají do vězení zlobivý děti a lidi, aby jsme měli hezký svět a ty nesnesitelně dneska zlobíš, tak musíš být hodná a oni tě nechají projít a nevezmou tě. " dojdeme nim a z okna policajt vystrčí pouta a na malou "dej sem ručičky, já tě zavřu, ty zlobíš maminku." a Kája se postaví, založí ruce v bok a policajtovi řekne " Ani mě nehne" vrhne po něm vítězný oči, nosánek nahoru a pokračuje v cestě.

marrgret
7. srp 2012

@simonceli Něco podobného říkala moje babička mojemu bratránkovi. Jenže místo policejního vozu, vždy ukázala na taxík... A největší problém byl, že můj otec byl taxikář, a když byl bratránek u nás, tak dostal hysterický záchvat, když jsme měli nastoupit k otcovi do auta... No dobře to babička vymyslela... 😀

yukki
7. srp 2012

Dneska na výlete sa ma Kika-5r. opýta:" Mami? A ako sa vyrábajú muchy?"

Požičali sme naše auto-medziiným na prevoz nejakých nákladov, a keď sme si poň došli zistila som, že autosedačky nemáme...ostali doma...no...tak som to kus rozoberala, hmmm, to je prúser, nemáme autosedačky, čo teraz...tak ja vás len pripútam, tvárte sa že tam nie ste, že sú tam len sedadlá.... Naštartovala som, staršia to začala rozoberať, jooooj, nemáme autosedačky, čo teraz keď nás zastavia....a mladšia jej skočila do reči:
" Kika! Ticho! Tváj sa ako sedadjo!"

lucisa
7. srp 2012

Máme na zahradě květinky pukavky, takové žluté, navečer se rozvíjí přímo před očima a holky je rády pozorují, během pár minut je rozkvetlá celá skalka. A včera do jedné rozkvetlé strčila nejstarší dcera stéblo a nabrala pyl. A potom mi hlásila:
Koukni, mami, můžeme to strčit pod mikroskop a pozorovat pyl.
A nejmladší dcerka, naše opakovačka popleta, která nemůže zůstat pozadu, hned volá:
Mami, já taky.... BLIL 😀 😀

frick
7. srp 2012

Dnes sme šli na autobus.Ja s kočíkom nastupujem strednými dverami a Dominik (7) mal ísť kúpiť lístky k vodičovi. Na miesto " celý a polovičný" si pýtal "celý a krátky" 😀 ešte že to šofér pochopil

zuzulienka1973
8. srp 2012

Teraz si spominam, ked bol syn mensi prisiel za nami s vyplestenymi ocami a hovori ocino,mamina nasmu psovi trci z brucha take crevo.

nanulik
8. srp 2012

@frick ja som si raz už ako dospelá pýtala lístok "v celku" vodič čudne pozeral....

garzonka
8. srp 2012

Dedko bol u nas na navsteve a robil si zarty a srandoval s vnukmi. Syn mu na to povedal:
"Dedko, ja som si myslel, ze starsi ludia su rozumni, ale o tebe to povedat nemozem...." 😅

cairka
8. srp 2012

Dnes sme šli vlakom a v kupé bol s nami mladík s naozaj veľkým a plným rupsakom. Keď prišla sprievodkyňa podal jej dva lístky a bavili sa o batožine a bicykli. A keď sme my vystúpili z vlaku Vaneska sa udivene pýta :"Mami, a to ten ujo mal bicykel poskladaný v tom rupsaku ako batožinu???" 😅 😀 😀 😀

danielllka
8. srp 2012

@zuzulienka1973 na margo toho, ja som ako decko asi 3. ročné mame prekvapene oznámila, že náš Peťko (brat, mal vtedy 1 rok) má "tam" slimáka 😀

laloona
8. srp 2012

Náš Daneček když mu byly asi čtyři roky sedí se mnou v autobusu a dívá se z okna. koukám a on žvýká... zeptám se "Danečku co to máš v té puse, žvýkačku? " a náš brouček na to " Já nevím, ta není moje "
😀 😀 😀 dnes se smějeme,ale tenkrát mi do smíchu nebylo 😖

No a naše Gábi, to je to samé: příklad- sedí na houpačce a volá na tatínka " tati, pojď mě rozkopat "
je jí zima a volá "mami, zařvi to okno "
ale nejlepší je,když prochází někde uličkou a jsou tam lidi,to potom volá " zdolovením, zdolovením " 😀

jojo děti, studnice moudrostí 🙂))

ined77
9. srp 2012

jsem si vzpomněla na svůj někdejší hlod 😅 ...
na základce jsem při zkoušení řekla, že do kosmu odletěl gorbačov 😅 ...myslela jsem samozřejmě gagarina...rus jak rus...ale soudružka tenkrát málem odpadla 😀 😀

mima1311
9. srp 2012

Predstavte si situaciu , je nedela podvecer , cestujeme autobusom domov od babky , autobus plny ludi , vsetci tichucko pozeraju z oka , moja mala , vtedy ani nie 2 rocna sa diva tiez a zbada kozu ako sa pasie na luke ...no a v tom na plnu hubu na cely autobus hlaskom zvucnym a riadne silnym sa pyta otecka ,, tatiiiii a vies ze sa babke koza okokotila ? 😲 😲 😲 vam poviem ze sofer ledva zrezal zakrutu a pol autobusu bolo v krcoch 😝 😀

beruska24.9.
9. srp 2012

dnes si dcerka vyhrnula tričko, potáhla se za kůžičku na bříšku a zahlásila: ´´mami, pipi-ňami´´ 😀
chtěla k jídlu kůži z kuřete 😉

a ráno zase tatínkovi hlásila: ´´tati, hopy-á´´ 😀
á = brma = pití
hopy = zajíc
tatínek se rychle dovtípil, že chce k pití nesquika 😉

no, kam to dítě na ty znakovo-mluvené výrazy chodí?? 😕 😀

mimi21mimi
9. srp 2012

Išli sme pred pár dňami okolo robotníka, ktorý nám zatepluje činžiak. Zvonil mi mobil, tak som na chvíľu aj s kočíkom zastavala pri ňom a mala vytiahla z nosa šušen, podáva prst robotníkovi a hovorí : "Ujo páči, šušen, dobú chuť." ... 😀

mima1311
9. srp 2012

Susedin maly bol s nou na povale , maju tam male okienko , kym ona vesala pradlo , on cumakoval vonku , ked zbadal postarku , tak zacal na nu kricat ....HALOOOOO PANNA POSTARKA ..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lussy23
9. srp 2012

@beruska24.9. šikuľka, vie vyjadriť, čo chce🙂

cervena_vila
9. srp 2012

@beruska24.9. Než se moje breberka rozkecala, taky používala podobný styl mluvy. "Budli budli" (jako dělá čert) znamenalo ČERtík, ČERná, ČERvík, taky náš černý kocour a tety černý pes.
Jo a pro zelenou má speciální výraz "žábublé", případně žábová, už přeučila i další děti 😀

beruska24.9.
9. srp 2012

@cervena_vila - ta naše cácorka je s mluvením trochu ´´pozadu´´, už je jí 2r.+10m.
na druhou stranu je pěkně vynalézavá. vymýšlí si ´´svou znakovou řeč´´, doplněnou základními slovy, která umí. kolikrát se fakt nestačím divit, co všechno dokáže tím svým způsobem napodobit. hlavně, že se domluví 😉

slniecko103
9. srp 2012

kamoska varila detom na veceru krupicovu kasu.a syn sa jej pyta: a maso?kde je?

bocinka
9. srp 2012

Sofinka má nejlepší kámošku Elišku.... Často se vídáme a Elinka je hooodně závislá na mamince... Přesto se obě těší až spolu v září nastoupí do školky.... No ale já blbka se prořekla, že holky budou chodit spolu a my s maminkou zase spolu do práce.... Na to se malá El rozčílila, že bez maminky tam nebude, ona půjde taky do práce a pak s maminkou do školky.... Rozhovor mezi matkou a malou pak vypadal asi takto....
mamka: "Elinko, ale už toho mám dost, Ty víš, že Ti neuteču, jen si tam půjdeš hrát a pak zamnou honem domů"
Elinka: "S maminkou, nebo nendu!"
mamka: "Tak nebudeš chodit do školky vůbec"
Elinka: "Budu se Sofinkou chodit"
mamka: "Eli, ale dohromady to nejde, prostě si musíš vybrat"
Elinka: "Budu chodit do skolky a hotovo"
mamka:"Ale já nebudu"
Elinka pláče: "Buduuuu a budeeeš chodiiiit"
JÁ: " A jak tam budeš chodit????"
Elinka s úsměvem od ucha k uchu: "V GUMÁKÁCH mám dneska nové" 😀 😀 😀
a bylo vymalováno....

kaci91
9. srp 2012

@laloona Naše Emička(2.5roku) taky takhle přehazuje souhlásky🙂 Třeba fukesle(fusekle),kepuč(kečup),obykáv(obyvák) a tůhle mi ségra dělala melír a stříhala alobal a Emička po chvíli říká:"taky budu miškat abolal"(taky budu šmikat alobal)😀

bocinka
9. srp 2012

Dneska byla Sofi protivná, pořád kňučela, brečela, nechtěla říct proč a prostě byla na nervy.... Přišla k nám Eliška, ale ani to nepomohlo.... Tak Elinka malou konejšila, hladila a říká:
Eli - Ofinko, nepakej, buď honá holčika, poď si hját
Sofi - Nejdu, nechej mě....
Eli - No tak, nebeč
Sofi najednou přestala brečet, zle se na Eli podívala a zařvala "Dej mi pokoj Ty taky pořád žveš jako debil" 🤐 🤐 😀 😀 😀 😀 😀
(naši sousedi mají hrozně uštěkanýho čoklíka a já vždycky nadávám, že řve jako debil 😝 😝 😝 asi si budu muset dávat pozor na pusu