"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

kocko
25. říj 2012

Minule v rádiu hlásili v dopravnom exprese, že pri ceste chodí človek a v tme ho nevidieť. Moja to vyriešila: "Nech si
oblečie relaxačnú vestu!" 🙂

kocko
25. říj 2012

A ešte jedna keď Lucka vinšovala ocinovi k 39. narodeninám.......Ocko, všetko najlepšie, hlavne veľa lásky a aby si
počúval maminku....." 😉 Tak toto sa jej teda podarilo.

yukki
25. říj 2012

@kocko aj moja tak blahoželá každému a keďže u nás je veľa detí po ktoré chodia starí rodičia, alebo sa o ne počas týždňa aj starajú, tak to rozvíja-zrejme ako to v škôlke počula...aby si počúvala babku, dedka, ocka, mamku.....a toto želá aj svojej babičke kľudne. okrem teda zaspievania HEPY BRRRRSDEEEJ TUUUUUU JUUUUUUUU...čo donedávna spievala Hepy brrrrrsdej chuuuuuujuuuuu

steepaankaa
25. říj 2012

S malým sme šli na procházku, kousek od domu zakrákala vrána-malý na to:,,mami, zvoní klokan, musíme už domů'' 😀

kitinka76
25. říj 2012

Dnes jsme šli na odběr krve kvůli podezření na boreliozu a Terka se šprajcla v čekárně a když jsem ji chtěla odtáhnout do ordinace začala křičet "živou mě tam nedostanete!!!" 😀 😀 😀

garzonka
25. říj 2012

Pred obedom:
Filip: Mama, mozem si dat nieco na pitie?
Ja: Dobre, ale musis vsetko zjest!
Filip: Tak dobre, skusim sa pokusit.
😀 😀

romcovaklarka
25. říj 2012

Manžel kouří. Včera jsem Samovi četla knížku o veselé mašince a jak tam byly okolo mašinky nakreslené obláčky kouře, tak začal nosíkem "čuchat" - říkat mi, že to je kytička. Já na něj - Same, to není kytička, to je kouř, jak se z mašinky kouří - a Sam se nad tím chvíli zamyslel a pak povídá TÁTA 🙂 To si muž večer za rámeček nedal 😀

Kromě toho jakmile venku na procházce vidíme vyhozenou krabičku od cigaret, tak to je taky "táta" 😝 😀

nadhera
25. říj 2012

Maly 4r ma taha z chodby do kuchyne. Stupne si na stolicku, pozera von oknom a vravi zdesene - mama , nevidim. A vonku hmla,ze nevidno na 10cm. 😀 Chuda , nevedel, co sa deje.

yukki
25. říj 2012

Kika-6,5r.-učila babku lúskať prstami, babka sa všelijako snažila ale nešlo jej to...a kika jej"babka, ty máš také sypké prsty!"

ined77
26. říj 2012

perlička ze včerejška...synovec 10let...bavili jsme se o ježíškovi, co by si tak kdo od něj přál a filda, že počítač...a pak vzal do ruky katalog dráčika a prý ještě tohle by se zhodilo a tohle by potřeboval...a já mu říkám, ty fili ale počkej, to už by jsi chtěl od ježíška dost nemyslíš?..a on prý..proč?...nemá mít takovou funci 😀 .

matýnek dnes..mami, mě něco bolí v nosíku..
já.. ukaž, podívám se a maty na to..ale mami, stejně tam nic neuvidíš, mám tam tmu 😀

ined77
26. říj 2012

oprava: funkci 😉

erni
27. říj 2012

vcera za mnou zo zachodu pribehol nateseny maly,ze : Mamiíí, vies co sa mi podarilo? som si naraz kychol aj prdol 😀 😅

dedulka
27. říj 2012

před chvílí zase syn zaperlil.. 😀
si hezky kreslil, v tom se zvednul, šel ke mně a říká mi: maminkooo, že se neříká pánovi policajtovi "ty pi*o" 😀 🤐
naprosto netuším, kde na to došel 😀 a on se u toho tvářil ještě tak vážně a kroutil hlavou, že se to jako faaakt neříká....no já v tu chvíli vybuchla smíchy...ač to teda není moc výchovné, ale to prostě nešlo vydržet 😀

zizala79
27. říj 2012

můj syn ještě nemluví, ale "vydává slovům podobné zvuky", tak si občas nějaká slova interpretuju. mimo jiné slova nevím a ano. náš dnešní rozhovor
- nosíku! jsi můj nosík (ok, je to ode mě trochu infantilní 😅 )
- "nevím"
- nevíš?
- "ano"
- říkáš ano, jen aby ses mě zbavil?
asi to nevyzní, ale vypadalo to opravdu jako rozhovor 😵

bocinka
27. říj 2012

Tchýně: Ty moje malé sluníčko
Sofie: Já nejsem sluníčko, já jsem Sofinka Machová
Tchýně: No to jsi, ale jsi i moje sluníčko
Sofie: Tak jo a maminka je tatínkové zlatíčko a Ty jsi dědova stajá pejza (stará perza) 😝 😀 😀 😀 😀 😀

beruska24.9.
27. říj 2012

@ined77 - logické vysvětlení, co bys chtěla vidět ve tmě?! 😀 😀 😀

ined77
27. říj 2012

@beruska24.9. ..vždyť jo, na to nebylo co říct 😀

jankah77
27. říj 2012

@yukki ale najvacsi gol bol, ked sme v julovej horucave sli po meste, lizali zmrzlinu, a on si na plne hrdlo vyspevoval pesnicku od Petra Nagya: "Vianoce, Vianoce, ticho sneží v nás, Vianoce, Vianoce, konečne sú zas...." 😀

isabellaa
27. říj 2012

synovec(2,5r.) sa pyta mamzela, ktory bol na zachode: kakas? mm odpoveda ahmmm, synovec: tak uz by si mohol skoncit 😀

svatava74
27. říj 2012

26 mesacny syn sa domietal vyzut po navrate z vychadzky so slovami:
Maminka, som velmi najedeny a som stary a nefunguje mi to.....a otrcil mi nozicky, mamina vyzuj ma .... 🙂

romcovaklarka
27. říj 2012

@zizala79 Hezký 🙂 Malej taky kdež ještě jenom tak žvatlal slabiky, tak jsem si ho jednou mazlila a rozplývám se nad ním něžně a povídám mu - Jsi moje malinkatý milovaný miminečko? - A on se na mě podíval a rozumným hlasem jasně prohlásil: "NE!" 😀

alamo
27. říj 2012

@romcovaklarka Taky vedu podobne rozhovory s dcerou (2roky).
Jsi moje miminko?
Ne, holka!
Tak jo, tak jsi moje holka. A co jsem ja?
Taky holka!
Jeee, no mas pravdu! A co je teda tata?
Mickey Mouse!

romcovaklarka
27. říj 2012

@alamo 😀

suezana
27. říj 2012

tepla ciapka objem je 51cm

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 že objeeeem 😀 😀 😀

nadhera
28. říj 2012

Dnes si chalani poupratovali izbu, vsade cisto, poriadok - uprostred stol a dve stolicky. Starsi /5r/sedi za stolikom a prebera karty. Vravim mu - tak a teraz tu mozete veselo mastit s Riskom /4r/ karty. A on na to - mamka a ako sa mastia karty? 😀 😀 😀 potom som si uvedomila,ze ked ranajkujeme, nachystam chlebik alebo rozrezem rohlik a poviem A NAMASTITE SI SAMI s cim len chcete. 😉

cairka
28. říj 2012

Pozerali sme s babami film a dej sa práve odohrával v reštaurácii. Vaneska nevedela nijak pochopiť slovo "nóbl" , tak som sa snažila kadejak vysvetliť a vravím jej, že to je taká reštaurácia pre pánov. A Vaneska sa na mňa udivene kukne a pýta sa :" A prečo tam teda sedí aj DÁMA?" 😅 😀 😀 😀

alexa21
30. říj 2012

Vcera z vrecka vypadla mojmu muzovi skatulka s cigaretami,maly ju rano nasiel a prisnym hlaso
m a zdvihnutym prstom vravi.tatik,ale ty si uz davaj pozor na svoje hracky.
A este ma napadlo,ale to uz bolo davnejsie,samkovi sa pacila reklama na kozel a stale mi kazal:kupis mne take mamka?ssamulko,to je pivo to mozu len velki..nejak ho to preslo a raz sa chcel napit mojej coly.zakazala som mu,ze to je len pre velkych.od vtedy bola samozrejma cola pre neho pivo.no a boli sme v potravinach,plno ludi,isli sme len pre colu,ked sme uz boli pri kase a samko odbiehal,som ho asi. 3. Krat upozornila,urazil sa a na cely obchod.tak vies co mamka?ty na mna kricis,tak ja uz ti nikdy nepojdem kupit pivo!!mala som dost.

ivett1
30. říj 2012

Števko mal cez víkend začervenalé očká a ráno sa mu "ťáááážko" otvárali...tak sme to s mm spolu preberali, že možno to má z prievanu alebo chytil nejaký infekt zo škôlky (jeho spolužiak mal pred nedávnom zápal spojiviek a pár ďalších to "chytilo" tiež...), ale našťastie do pondelka bol fit🙂.... Večer, keď išiel spať, tak som sa ho pýtala, že či ho už dnes cez deň neboleli očká,tak zahlásil: "Už nie, lebo ja som dostal určite ten "infarkt" na očko, keď som sa v škôlke hral s tým "pokazeným" Maxom!!"

ivett1
1. lis 2012

Dnes...
Števko: "Oci, Vikinka mi robí zle, keď sa kúpeme!"...
Ocino :"A čo ti robí?"
Števi: "No, keď ja ju polejem na hlavu, tak potom aj ona mňa!"
😀

cokoladova
1. lis 2012

Dcera otci říkávala jménem. Kdykoliv odkudkoliv přišel, ptala se ho: "Martine, de byl?" ovšem jak mluvila rychle, znělo to poněkud nepatřičně 😀 😀 😀