"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

kuwait
27. led 2014

Tento je z cias ked sme my s mojim muzom zacinali spolu chodit,(za cias kedy este internet a mobily neboli)Dohodli sme si rande v restauracii,on prave priletel a este si nezmenil cas na hodinkach,Ja som tam prisla o 5 minut skor a ked ho vidim hovorim tak som tu o 5 skor a on na mna vyvali oci o 5 minut skor????O 2 hodiny neskor!(on tam prisiel o 2 hodiny skor a cele 2 hodiny ma tam cakal) Ako vsak je 5 hodin???Akych 5 vsak je 7 aha a ukazuje mi hodinky a ja ze 7 kde??? 😕 a ukazujem na svoje hodinky.Vtedy mu doslo ze mame 2 hodinovy casovi rozdiel.Vraj keby som bola neprisla do tych 5 minut tak by bol odisiel a hotovo 😅 (bol by to vraj bral tak ze som nechcela prist)

adusik77
27. led 2014

Poslala som dceru kupit kapustu
a vravim jej - Chod kupit bielu kapustu.
a dcera: coooo? bielu??? 😕
- vsak normalnu hlavkovu kapustu!!!
-ale mamiiiii, ved je zelena! 🙂

buffinko
27. led 2014

@aceofbase - to mi pripomenulo ako mi môj 1,5ročný syn strčil do ruky malinkú hnedú guličku, že tu máááás 😀 a ja rozmýšľala, že kde zobral v obývačke ten kúsok čokolády??? mi nešlo do hlavy, veď povysávané... no a veru žiadna čokoláda, z plienky si ju vybral.... 😀

klincek
28. led 2014

Dcerky sa motali okolo preplnenej bedne (nasa obdoba kosa) so spinavym pradlom, doma boli s tatinom:
tatino: "Baby, co robite s tou bednou s pradlom?"
jedna z nich: "Pozi koko vea, mamina to tam najvala" 🙂

akrim1311
28. led 2014

pozerali sme dnes katalóg áut.Danko mi ukazuje jedno"páči sa ti?"Ja-"nieje škaredé,ale podľa mňa moc športové.Mne sa viac páčia trošku elegantnejšie."A on-"ako naše,že?"(máme Felíciu 😀 😀 😀 )

cairka
28. led 2014

Pozerali sme taký dokument o novorodených zvieratách a bol tam hrošík, ešte bol špinavý po pôrode a staršia to komentovla,a že Fuj, aký je celý slizký...Tak jej vravím, reku veď aj ty, keď si sa narodila, si bola taká ... A menšia v údive "Také zvieratko???" 😨 😀 😀 😀

pifina
28. led 2014

Dnes som pre zmenu zaperlila ja 😀 Krmila som malu na obed a ona sa chcela hrat s plastelinou a ja jej na to: Ked spapame polievocku, mozeme papat plastelinu 😀

alamo
29. led 2014

Tentokrat perla me maminky, ne me dcery:
Moje maminka koukajic na zpravy: "Tohodle politika jsme s tatinkem videli na letisti, stal ve fronte na let do Recka, na nejaky ten ostrov, jo Mackintosh"!
Ja: "...Zakynthos"?

dejnas
29. led 2014

@alamo juuuuj, rodičia a ešte lepšie starí rodičia dokážu tiež parádne perliť 😀

tak napr. "naša babka" (babka mm, 80r.) určitú nešpecifikovateľne dlhú dobu si pohnevala zopár ľudí v okolí, lebo v snahe lichotiť zvykla hovoriť: on/ona je taký dementný.... (myslela decentný) 😀 😀
málokto to rozdýchal 😀

zara0201
29. led 2014

Synovec (10rokov): Teta, dnes sme mali na vytvarnej tetu prostitutku.
(Praktikantku)

somjankad
30. led 2014

moja mala vcera- vravi bratovi-viem vestit buducnost-v ruke drzala ciste karticky-co si prave nastrihala- misko sa na to chytil a vravi tak daj,vyskusam ta-mala mu vravi -o chvilu ma budes chciet zbit-nechapavo sme na nu pozerali obidvaja,ze co vravi a ona prask bratovi facku vycapila-a misko- vratim ti to.... no vidis,ze viem vestit a uz utekala zamknut sa do wc.... nevedela som ci sa smiat ,ci to riesit

yukki
30. led 2014

Deti sa kúpu, naraz počujem z vane mladšiu:" Kika poďme sa hrať na panny!"

No ta....ja dúfam že sa na ne len nehrajú....

Našťastie staršia jej vraví, Psík, radšej sa hrajme na psíkov. Ta potom už bolo viac počuť povely a štekot stamaď.

yukki
30. led 2014

Ocko na obrázku....nechtiac zrejme, ale veľmi dobre identifikovateľný... 😝

katkatt
30. led 2014

pri surodeneckej hadke hovori starsi (4r.) v navale hnevu mladsiemu: "ja uz nie som tvoj bracek!!! ...iba prabratranec."

adelajda2012
30. led 2014

Kamoskin syn (5r): Mami, aha ake mam na ruke husomriavky (zimomriavky+husia koza=husomriavky) 🙂

cmulinko
31. led 2014

Kúpal sa najstarší syn a vraví mi,že už je hotový.ja mu vravím ,, a pipika si si umyl?.... Áno umyl....,,tak este raz nech to vidim či to robíš poriadne.na to my syn flegmaticky odpovedal ,, no ty už vieš veľa o pipikoch ,, 😀

doty1
31. led 2014

keď je reč o babkách, tak tá naša mala vždy neodvrátiteľnú chuť lichotiť spôsobom "Jáááj, Alenka (Katka, Hanka, Miško,...bolo jedno kto a v akom veku ) ale ako ty dobre vyzeráš, keď si predstavím ako si vyzerala pred rokom, veď ty sama vieš,.... 😕 dakedy to bolo o hubu s ňou chodiť 😀

a nedávny výrok môjho ocka, keď sme sa rozprávali o knižkách "vieš, teraz čítam dlhodobo jednu zaujímavú knižku, som na 8-ej strane.... 😀 😀

kuwait
31. led 2014

@doty1 podobnu prihodu mam s mojim muzom,hovori mi uz 3 tyzdne citam taku zaujimavu knihu a ja ze- a o com to je?A on- neviem som len na 10.strane 😀

kuwait
31. led 2014

raz sme z muzom pozerali film a tam sa objavil hercovy z chrbtom leopard a ja hovorim aha cheetah a muz na to aky cheater (podvodnik) a ja zdvoraznim CHEETAH zviera a on ze aha Tiger 😀 Cheetah ma skvrny a tiger pasy ale jemu neva 😀

ottka
31. led 2014

Boli sme v nedeľu na omši . A keď farár povedal " Počuli sme Božie slovo " , tak môj 2,5 ročný syn na to nahlas odpovedal " Počuli " .

onlika
31. led 2014

@akrim1311 , my sme minule tiez mali doma damsku a pansku zubnu pastu, mali sme oranzovu a zelenu elmex a syn poctivo dohliadal, aby som si ja umyvala oranzovou a muz zelenou 😀

akrim1311
31. led 2014

@ottka slušný 😀 veď na otázku sa má odpovedať.Lebo oni to tak zaspievajú niekedy ako otázku 😀 😀 😀

onlika
31. led 2014

@pifina tak ale mala sa asi potesila, nie? Moje deti tiez tuzia papat plastelinu 🙂

victory1
31. led 2014

@katkatt Ano, detske hadky byvaju velmi zaujimave.... 😀 Minule sa dcerka tiez obliekala v skolke a zrazu zo dveri vyletel chlapec a ze: "Vikinka, ty si taka tramtarara - truba!"....No a Vikina vykuzlila prvu vrasku medzi obocim a vresti: " A ty si ...Adamko..a ty si...tramtarara - dvojtruba! ...lebo dvoj je viac ako jednotruba!" 😀 😀 😀

...no v duchu som sa smiala...a este, ze si pri tom nadavani tak pekne hovorili..Vikinka, Adamko... 😀 ...no truby... 😝 😉

victory1
31. led 2014

😀 dedkovia a babky su tiez special kategoria...Ako pise @doty1.. ze ma problem s babkou chodit, u mna nastal problem s dedkom chodit..a to po obchodoch! On si dost zaklada na hesle "nas zakaznik, nas pan.".a teda predavacky maju by mile, usmievave a ochotne. /no, ved ja neprotestujem... 😉 /

No a teda boli sme na nakup v Tescu, bolo uz neskoro vecer a malo ludi a dedko uz plny kosik, tak sme sa vybrali k pokladni. Zamracena pokladnicka sa ponahlala, a kazdu vec, ktoru nablokovala, skoro hodila na druhu stranu..tak to este dedko prehltol. Ked doblokovala, tak sa dedko zacal hrabat v penazenke a vytahovat platobnu kartu..a predavacka ho okrikla, ze :"No ved sa poponahlajte s tou kartou, ja som uz mala koncit!"....A mily dedko sa prestal hrabat v penazenke a hlasnym a zretelnym hlasom na cele Tesco hovori:" Ale mila pani! A vy co ziapete na zakaznika?! Zamyslite sa nad sebou a ked neviete jednat s ludmi, chodte kravy past!" 😝 ..no a bolo vybavene..s kludom anglicana po 5 minutach vylovil kartu, zaplatil a s usmevom sa otocil na predavacku:" A dovidenia a pekny vecer...." A ona precedila cez zuby:" Dovidenia!..."..a dedko si este neodpustil poznamku ani na zaver..:" ...Vidite, tym kravam ani zabucat na dobru noc nebudete musiet!"... 😕 😀

somjankad
31. led 2014

domaca uloha mojej dcery vcera-nakresli obrazok -cast mesta-spolusediaci otazkami bude musiet prist nato,o ktoru cast mesta idem -10 sekund-uz mam-nakreslila som cestu ved je vsade a netreba mi ju ani malovat

jankah77
31. led 2014

Starsi Simonko dnes rozpraval rozpravku mensiemu Matusovi: " a líška nadžgala oči do okna ..." 😀

siska53
1. únor 2014

Moje deti si najnovsie beru do vane aj lego panacikov. Starsi,ich vzdy potom,da,na,radiator,nech sa ususia. No a kedze sa ohreju,su tepli.maly vzdy potom,krici: oni su tepli,teplosi,aki teplosi su to!
no,kde to pocul?
my s muzom sa len,uskrname,vieme,ze,on,tym,nic nemysli,len,ich teplotu.

sirene
1. únor 2014

Moja 2,5 ročná : Maminka, ked sa napapam, budem veelikaaa. Ked sa vykakam, budem malinka? 😀

somjankad
2. únor 2014

deti sa chcu ist sankovat tak mi naslubuju dnes aj hory doly-mamka dnes budem najlepsie dievcatko na svete -na odchode do detskej izby zapotila-dufam,ze dnesny den bude kratsi ako ten vcerajsi-inac som si asi zavarila...