"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

beruska24.9.
31. črc 2012

dcerka šla na nočník a já potřebovala zjistit, zda ji mám jít vytřít zadeček nebo ne, tak se ptám:
- dělala jsi čííí nebo boba??
- číííboba 😕 😀
takže jsem stejně musela jít zjistit sama....

tinki
31. črc 2012

mojej dcére dávam niekedy obliecť veci, ktoré sme "zdedili" po neterke..Keďže je vnímavá, tak som jej povedala pravdu, že keďže sesternička vyrástla a vecičky sú ešte dobré, tak ich môže ponosiť...Súhlasila..Potom však pozerá na mňa, keď sa raz obliekam a hovorí..-mami, keď budem taká stará ako ty, budem nosiť šaty po tebe? Lebo ak hej, tak toto čo máš na sebe, potom vyhoď, lebo sa mi to nepáči..
😀
no a najnovšie sa pýta svokry, babka ty máš prečo prsia tak nízko? Svokra s nadhľadom na to, lebo som už stará, tak mi padajú.. Aha, tak ty máš padacie prsia a moja mamka stojacie prsia... 😀

sevi
31. črc 2012

hovorim vikine-Pod jest. -preco pod jest?pyta sa viki. Ja jej nato-aby si nebola hladna! A viki nejsom hladnaaa jedla som predvcerom...

ivett1
31. črc 2012

@maminuska 😀 moje nervy...😀😀

didus85
31. črc 2012

@mirka ako málo stačí k deckej radosti 😀

didus85
31. črc 2012

Kamarátkym syn bol celú základnú školu na samých jednotkách ked končil deviatky tak mu posledný pólrok nevidal a mal aj dvojky trojky a zda sa mi že aj solovu štvorku (zaflákal posledný polrok ked už vedel že je prijatý) kedže sa mu to stalo po prvý krát tak nevedel ako na mamu s vysvedčením tak prišiel domov hodil vysvečko na stôl a vraví ,,mama pozri ako si ma vychovala" 😀 😀

kveronika
31. črc 2012

So synovcom (2,5r) sme isli do ZOO a ked vysiel zo stajne obrovsky byk, povedal: aha, tejaz vysiej z gajaze... teraz vysiel z garaze 😀 😀

lucisa
31. črc 2012

Jedu autem s prostřední dcerou od její kamarádky, která má pejska. A vykládá mi:
Mami, až budu velká, taky si pořídím pejska jezevčíka kříženého s kníračem, to je nejlepší VEMENO!!!

Málem jsem sjela do pangejtu....

nanulik
31. črc 2012

@didus85 😀 😀 😀 mne toto povedať syn tak neviem či plakať alebo sa smiať 😀 😀 😀

danielllka
1. srp 2012

Mám jeden- taký trošku morbídny- príspevok 🙂
Môj syn, keď mal asi 4, či 5 rokov, bol dosť fascinovaný cintorínmi- dokolečka sa vypytoval, čo je to za miesto, kto tam leží, prečo tam leží, ako sa tam dostali- skrátka všetko okolo toho.. vysvetlila som tak, ako som vedela, medzi iným aj to, že aj my keď zomrieme, pôjdeme ležať na cintorín 😝 Raz sme boli na výlete, väčšia banda, hrali sme na ihrisku futbal, vedľa bol cintorín.. malý zmizol, hľadala som ho, kde je- našla som ho sedieť na náhrobku. Vravím- čo tam robíš? On- mami pozri, sadol som si na cintorín a nič, nezomrel som 😀
On si to vo svojej hlavičke poplietol- myslel, že kto pôjde na cintorín, zomrie- nie opačne, kto zomrie, pôjde na cintorín - a chcel si to vyskúšať 😝

danielllka
1. srp 2012

Keď som bola tehotná s dcérkou, pýtala som sa syna, čo by chcel radšej- bračeka, alebo sestričku.. vravel bračeka, on sestru nechce. Vravím- a čo keď to bude dievčatko?? On- tak ju predáme a spravíme si chlapca 😀

kokorunecka
1. srp 2012

Ja keď som bola tehotná, tak mi môj vtedy 5 ročný brat zahlásil : Ale teraz nemôžeš ísť na wc, vieš? Pýtam sa teda, prečo, Riško? A on : Lebo by sa mohlo stať, že bábätko vycikáš, alebo vykakáš. 😅

danielllka
1. srp 2012

Ked bol syn malý, učila som ho, ako sa kto volá- tata je Alexander, mama je Daniela, atď.. pýtam sa - a baba sa ako volá? On- Ježibaba 😀

janie80
1. srp 2012

Moj synovec ( 3,5 roka) by chcel surodenca. Velmi casto pozerava Bola raz jeden zivot, na vsetko sa pyta, vsetkemu sa snazi porozumiet. Raz prisiel za babkou (mojou svokrou), ze on by teda chcel surodenca a ona ho poslala za otcom, nech rodicia zvazia, ako mu to v tomto veku vysvetlit. Netusim, co mu svagor povedal, ale naspat sa za babkou vratil s vysvetlenim "nemame spermie" 😀 😀 😀 😀 😀

janka369
1. srp 2012

Minule som sa pýtala malej,že prečo si neodložila bábiku a nechala ju v pelechu vonku pri psovi a ona na to: To aby si všetci mysleli,že sa Nelka vykotila (nie okotila). A tak vážne to zahlásila,že som myslela,že ma odvezú.

maminuska
1. srp 2012

Dnes hovorím synovi 13 ročnému - Andrej pôjdeš na poštu s mojou pracovnou poštou a daj si tie sandále a nie tie hrubé tenisky , ved sa ti v tom potia nohy.
Andrej :" no určite ! budem vyzerat ako ty !
Pýtam sa ho" a to je ako ? "
Andrej : "Ako tridsiatnik !"
Ja: Tak to je super , že vyzerám ako 30 tnik keď už mám skoro 38, to si ma v podstate pochválil.
Andrej : To jedno , obidvoje je už tak jednou nohou v hrobe.

😀 😀, jáj rozhovory s mojim pubišom sú niekedy fakt pozitívne naladené, ale aj pre mňa boli v mojich 15 , 30 tnčky stareny.

lenka_b
1. srp 2012

Sesternicina 6 rocna dcera:
Dcera: ''Mami, ty mas 34 a si vyssia ako tatik a Tatik ma 35 a je nizsi''
Mama: ''Ano, a v com je problem?''
Dcera: ''Mami, tebe asi zle vychadzaju roky''
😀

sevi
1. srp 2012

sebko bol na wc na velkej potrebe...pribehne mu na wc sestricka a hovori...fuj sebo tebe jak smrdi r*t

zuzulienka1973
1. srp 2012

@lenka_b Tak toto nema chybu.Som sa smiala a teraz som cela od kavy.

kveronika
1. srp 2012

Ked som mala 2 roky, nevedela som povedat 'l' a 'r'. Sestra vtedy zacala chodit do skoly a raz ked si pisala ulohy, mamka jej hovori: 'Lucka, pis rovno!' No a ja som zo zachoda zakricala tiez: 'Hucka, pis hovno!' 😎

kikaneu
2. srp 2012

ešte som si spmenula ako moja 6ročná sesternica hovorí....hrala sa s postavičkami zvieratiek, mala farmu....a že: koníky narodili malé koníky, kravičky narodili teliatka....a potom som prišla za ňou a ona mi vraví, že musím ísť variť....ja že sa mi nechce a ona, že: musíš, veď keď narodíte s Lukášom deti, tak čo? budú hladné?

yukki
2. srp 2012

Išli sme s deťmi po lese....Naraz sa Kika-pomedzi iné neustále otázky pýta: A kde je už tá pička?
Polkli sme naprázdno...dospelí...a že Čo Kika? Čo kde je?
Pička! Kde je už tá pička?!
Kika čo...čo to chceš?
Ja už som smädná, kde už je tá pička....

prameň...kika...prameň...pije sa z neho, ale volá sa to prameň.... 🙄 😀

sakura77
2. srp 2012

🙂 🙂 som sa pobavila..🙂my tiez mame vselijake zazitky,minule mi mala v tescu pri regaloch s hrackami vykrikovala na plne usta ze chce "tu pi*u,pi*u" chce,vsetci sa po nas obzerali,ze teda to je ale papula,ja som tiez nechapala co chce az ked ma tam dotiahla a ukazala na postavicku plysovu "pikaču" 😀 😀
no a samozrejme momentalne komentare"tucny ujo,teta ma velke brucho... a podobne 😀 by som jej usta niekedy najradsej zalepila,tak ale ked je tucny alebo ma velke brucho,tak sa nemoze urazit,nie? 😀 😀

ined77
3. srp 2012

novinka 😅
zrovna jsme si teď s matyáškem povídali o tom kde se berou miminka a tak 😅 .
a já mu kdysi řekla, že varlátka má proto, že tam jednou bude mít takové semínka ze kterých budou moct být miminka 😎 .
a on si na to teď vzpomněl a říká mi..mami, ty když jsi měla kačenku v bříšku, tak jsi měla bříško veliké že?
já říkám, že ano.
matyášek se zamyslel a vypadlo z něj...tak to je super! já, až budu veliký a budu mít v pytlíčku ty miminka, tak zase budu mít velikého pipíka 😀 😀 ...(no nechám ho prozatím při tom 😉 )

tvojezlatko
3. srp 2012

Sesternica 9r. Isla jest polievku a do nej jej mama davala sifliky (cestovina v tvare stvorca) ;)) a lyzicou to naberala tie sa o tu lyzicu prilepili tak jej ich davala dolu a sesternica na to : "nedavaj to dolu ja si to dam kdyz to budu žrát" ....ja som si skoro cvrkla 🙂

ivett1
3. srp 2012

Nedávno ma Števko prekvapil, keď som sa pýtala, že kam sa dnes pôjdeme hrať...zahlásil, že "poďme do baby Ikey"...(detský kútik v Ikea...)

ivett1
3. srp 2012

A včera...Vikinka utekala na wc a keď Števko počul, že zabuchla dvere, hneď si zmyslel, že musí ísť aj on...a tak jej tam vpálil, už som len začula ako Viki kričí, aby ešte chvíľu počkal a keď som dobehla "zachraňovať" situáciu, tak Viki len-len stihla uhnúť nabok ... Števko už začínal cikať a na jej protesty, že ešte neskončila, s kľudom angličana vyhlásil:
"No a čo, zmiešame to!..."

beruska24.9.
3. srp 2012

dnes ráno: půjdeme na procházku hned, než zase začne pršet.
v tom z naší srozumitelně-málomluvné dcerky s velikým nadšením nad objevením nového slova vypadlo ´´pičí´´ 😀
takže dnes nám tu střídavě pičelo a svítilo sluníčko celý den......

lenoc
3. srp 2012

Včerajšie malého sny o budúcnosti:
"Ked budem velky, budem mat pokazene zubky, a potom mi ich pani zubraka vyvrta s tou vrtackou." - samozrejme, az mu oci svietili pri slove vrtacka. 😉 Keby tak vedel...
Dalej sa rozhodl, ze z neho bude teta sestricka a napokon:"Ja budem pani ucitelka, budem ucit deticky anglictinu. Zoberiem si kabelku, nastartujem a ideeem!" - zrejme jeho pohlad na vec, ked odchadzam do jazykovky ucit. Ale zabity bol.

yukki
4. srp 2012

kúpili sme nové vedierka do piesku, bo to vkuse polámu....dve, rôzne, Kika kričí ja chcem to s mrkvínom!
čo? ktoré? s čím?
s mrkvínom! toto...kde je mrkvín....

bolo tam to červené auto... Mc Qeen či jak sa volá.....

išli sme do Tarzánie-to prekrstili na Tanzániu...a obidve si kričia IKS IKS HURÁ! IKS IKS HURÁ! namiesto hip hip...