"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

h2
11. únor 2014

Vyšli sme si so synom do záhrady, všade blato, trávnik v hroznom stave, prerastený machom. Syn pozerá na tú úbohú trávu a hovorí: "Maminka, pozri, ako je tu krááásne pokosené."

tatis
11. únor 2014

Syn dnes krici: maminkaa, ja chcem cukriky!!! Nic som nepocula...ja chcem cukriky!! Zas bez prosim, tak vravim: A ja chcem motorkuuu! No a nemame nic, lebo sme zabudli na carovne slovicka. A on na to: Cary-mary, fuk do sary..maminka tu mas motorku a frc! No skoro som si cvrkla 🙂 tak vravim aj ja: Cary-mary, fuk do sary, tu mas cukriky a chrumaj! Su dobre? A krpec maly sa chytil, ze dobre. A tvoja motorka? Tiez dobra. Kolka spokojnost aj bez ozajstnych cukrikov. aj zabudol, ze ich pytal 🙂

helsinka
12. únor 2014

Môj otec hovorí dcére: "Ty si taká múdra . . .po kom si ty taká múdra? Určite po starom otcovi!" a moja babuľa "Ee, po maminke . . ." . . . 😀 😀 😀

yukki
13. únor 2014

Malá jak nerozoznáva to "dbp" ...a dĺžne mäkčene zväčša odignoruje..tak dnes číta v šlabikári... "Babka.. varí... dobre jeblá...

dulkagabulka
13. únor 2014

@yukki 😀 😀

bosacka
13. únor 2014

muž dnes číta rozprávku: ...prechádzala sa pomedzi ostatné otrasné teliatka. (malo byť odrastené)

monikabr
14. únor 2014

Dcera sa ma včera pyta: Mama v kurníku byvaju kurničky? 🙂

nina233
14. únor 2014

Sedime pri ranajkach a maly (4r.) zacne rozpravat zazitok z viac ako spred roka. Nechapavo pozeram, ze si vsetko pamata aj do detailov a hovorim mu: " ty mas ale dobru pamat".
A maly odpoveda: "mami, ja mam plnu pamat, ako ty stale vo fotaku" 😀 😀 😀
A bolo vyriesene.

nina233
14. únor 2014

Skladame si s krpcom puzzle - atlas sveta, vysvetlujem mu, ze zijeme v Europe, na Slovensku, zaroven preberieme vsetky svetadiely a na koniec sa ho pytam, ze kde byvame. A krpec pohotovo povie namiesto Europy : " no predsa v Eurovei" (nakupne centrum) 😀

coffea
14. únor 2014

Moje trojrocne ditko (chlapec) dostal magnetku z kostikov na ktorej bola nakreslena jezibabka s kocurikom na metlicke. Podavam mu ju do rucky a drobec mi vravi mami nechaj si magnetku, to je tvoja kolegina.

engie35
14. únor 2014

Moja dcéra keď mala tri roky a chodilo "Modré z neba", tak povedala: "Mami už ide Modré z jeba" 😀

bronia13
14. únor 2014

vcera sme robili darceky do skolky na Valentyna a vravim Sasenke nech porata kolko ich tam je, a ona, 1,2,3,4,5 a potom uz nevedela co povedat tak vravi "vela"...

tak isto toto je podarene, drobec ma astma bronchytydu a ked kasle tak niekedy sa povracka tak predvcerom tak mu trosku uslo a ona behom po mokre servitky a zacala to utierat skor ako ja som prisla, no zlata bola 😵

boli sme vo fitku a tam maju "otecko a dcera tanec" tak som jej to vysvetlila co to je a ona na to ze ona pojde s tatikom a on bude fesak a da si koselu a ona pekne saty a pojdu tancovat 😎 😀

akrim1311
14. únor 2014

Riško(4r)."Mamí,kedy už budú fašiangy?" Popravde ani neviem,ale čochvíľu,prečo?"Už by som išiel šibať." 😕 😀

lubina
14. únor 2014

Tak zasa nieco od nasej mladsej. Dnes sme boli u logopedicky, a na pocudovanie aj krasne spolupracovala, tak ju logopedicka chvalila, a ked ju ku koncu pochvalila a hovori jej, ze n o este par slovicok, tak jej nasa mala zahlasila: "ale ja uz mam horuci jazyk" 😀 ..........logopedicka skoro odpadla od smiechu a samozrejme uz sme skoncili, na radost malej

yukki
14. únor 2014

Kukáme krasokorčuľovanie a Kika oči navrch hlavy, vykríkne: "mami on je slepý!"
"Kto????"
"Pozeraj ako má oči!" a už napodobňuje...
A tam nejaký Aziat akurát súťaží...

h2
15. únor 2014

@yukki 😀 Aj ja som "jeblá", že furt varím. 😀

zizala79
17. únor 2014

čtu pohádku o včelích medvídcích, maminka letí pryč a dává klukům rady do života: "Nelítejte nikam daleko, ať se neztrapníte." (neztratíte) 😀

jaron
17. únor 2014

Keď bola staršia dcéra ešte malá, manželka sa pre niečo na mňa hnevala a pred ňou vravela:
"Ocko je snáď tupý!"
A dcéra:
"Tupý? No tak ho nabrúsime."

katarina_g
17. únor 2014

U nás hlaša syna keď mu stale prízvukujeme aby si.obul papučky nech neprechladne....tak raz manželovi zahlásil daj si papuče tato lebo vychladneš 🙂 uf to by nebolo dobré

lucia814
17. únor 2014

pytam sa maleho: boli ta nieco? on: hej tuto, je toto lava strana?, a ja ze hej, tak on pohotovo tak to ma potom urcite boli srdiecko

jaron
18. únor 2014

Práve dnes sme mali trochu vážnejší rozhovor s mladšou dcérkou, vravel som jej, že:
"Najväčší zázrak je mať lásku v srdiečku."
A ona:
"Áno a keď sa hádame, tak je to malý zázrak." 😀

yukki
18. únor 2014

Dnes prepis písaných viet, Čo robí mačka? mačka rada spí.......v Kikinom podaní: Mačka rada ští. 🙄

ivett1
18. únor 2014

aktuálne ...dávali v telke "skoky na lyžiach" ... Števi sa hral vo svojej izbe, ale prišiel si vziať niečo do obývačky, mrkol očkom na tv ...zdvihol obočie, uznanlivo pokýval hlavičkou a zhodnotil prípravu nemeckého skokana ...že, ...
"hm, je to vysoko...škoda...asi sa zabije ..." ... a odišiel naspäť do svojej izbičky ...
😀😀

ivett1
18. únor 2014

@jaron 😀 ...

majuska81
19. únor 2014

Caute, musim pridat dnesny zazitok:

Planujeme dalsieho potomka, a kedze som zabudla kupit tehutest, do malej flasticky som odlozila rannu moc, vravim idem do lekarne a kupim ,predsa to ukaze presnejsie.
Za pol hodinku ide syncek z kupelky a hovori:
-Mami spravis mi chlebik s maslom a medom?
Vravim :
- Medik nemame, ale lekvarovy ti rada namazem.
Nato syn:
-A vies ze klamat sa nesmie? Akoze nemame med?! Celu flasku si skrila za zachodom! 😀 😀 😀 😀

cairka
20. únor 2014

Menšia dnes mala ťažký deň 😒 Poobede sme boli v knižnici, požičali knižky a doma malá hovorí " Som chcela tú o chalúpkovej perničke, tú kde je Martinko" 😀 Polepetko môj 😅

jaron
20. únor 2014

Natálka na zvieraciu nôtu:

Po návšteve zubrej obory:
"Ja som videla kozu, čo sa volá zubor."

Po rozprávke o červenej čiapočke:
"Vlk zjedol starú mať aj starého maťa."

🙂

lubina
20. únor 2014

Tak nasa mladsia opat zaperlila 😀 . Pyta sa ma "mami ja som co (vo zverokruhu myslela)?" odpovedam "ty si kozorozec". "A segra je co?", odpovedam "ona je panna". "Aha uz viem, a vy s ocom ste podvodnici" - samozrejme myslela vodnari 😀

yukki
20. únor 2014

..Máňa menuje: január...február...marek...apríl

jaron
20. únor 2014

A toto je už trochu niečo uvedomelejšie ... 🙂
Natálka a suseda:

N: A ja budem bývať v Anglicku
S: Tam budeš pracovať?
N: Nie, ja nebudem pracovať, ja budem mať muža ....