"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

suezana
14. bře 2011

no, ja som dnes v škôlke nemohla....dcéra začala chodiť až do predškolskej a dnes som vypisovala nejaký papier a prehodili sme s učiteľkou pár slov a ! moja malá povedala v škôlke, že ocko je doktor a oni sú polroka v tom - ona to o ňom stále tak hovorí - tak sa ma učiteľka pýtala, že odkiaľ sme sa presťahovali, že kde robí? 😕 😀 😀 😀 😀 😀 že asi nie u nás v meste. Podotýkam, mm je vyučený mechanik a teraz jazdí na kamióne 😀 Ale príjemná predstava, že manželka pána doktora 😎 , doma - nechodí do roboty, len sa stará o blaho rodiny.... 😵 😀 😀 😀

ivett1
14. bře 2011

@suezana 😀 😀 😀 počuj, tá tvoja malá je veľmi šikovná...naša ma zasa obvykle prekvapí tým, že povie aj to, čo by sme radi nechali "doma" 😅 😀

suezana
14. bře 2011

@ivett1 jáj, veď kto vie, čo o nás vedia v škôlke ešte.... 😕 🤐

ivett1
14. bře 2011

@suezana 😀 😉

luciarichard
14. bře 2011

Susedina malá v reštike na plné ústa: "Maminka ja si poprdkávam aj ty si poprdkávaš? " 😀

suezana
14. bře 2011

@luciarichard 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lussy23
14. bře 2011

@furniture 😀 😀 a to sú terajšie perly, alebo bola vtedy mladšia?
@lucisa 😀 😀 😀

lussy23
14. bře 2011

@luciarichard 😀 😀 😀 😀 😀

furniture
15. bře 2011

@lussy23 bola o niečo mladšia, na tom kúpalisku mala 6 rokov, s "vymaľovaním" mala 2 roky a s PIZZOU je terajšia perla, stará 2 mesiace... a mám ešte pár v zásobe 🙂

lussy23
15. bře 2011

@furniture 🙂 sa teším na Vaše, teda dcerkine perličky 🙂

suezana
15. bře 2011

Dnes: Našla moje zrkadielko a samozrejme ho veľmi súrne potrebuje aj ona a zdôvodnenie? Mami, ja to veľmi potrebujem, lebo keď doplačem a chcem "natiahnuť" úsmev, tak neviem, či som pekná.....bla, bla, bla 😀 😀 😀 😀 (joj, škoda, že to neviem podať od slova do slova tú úžasnú reč 😅 )

ivett1
15. bře 2011

@suezana 😀

syslica
16. bře 2011

Starší syslík hovorí susede cez plot (máme záhradky vedľa seba): Mali by ste už ísť dnu, za chvíľu príde manžel a bude chcieť jesť 😀 . Skoro som sa posadila na hriadku - a suseda tiež, keď pochopila, že to radil jej...

kawasaki17
16. bře 2011

@syslica 😀 😀 😀 sikovny

lussy23
16. bře 2011

@syslica 😀 😀 😀

syslica
16. bře 2011

A ešte jeden trefný komentár mi napadol: "Maminka, ty sa do techniky vôbec nerozumieš - ty si dobrá akurát v poslúchaní ! (no jasné, expert).

dulkagabulka
16. bře 2011

@suezana 😀

to mi pripomenulo ,ako syn chcel taky velmi drahy tenučky štetec-nejake špecialne štetiny to malp..povedala som,ze to je drahe, že mu to nekupim ..odpoved znela: " Anoo?? A ked budeme v škole mat namalovat mamu, tak S ČIM ti akože namalujem usta?? No dobre, ako chceš, ja ti ich namalujem s tym hrubym štetcom a všetkym poviem :
Ano ona ma naozaj taku hubu 😀 "

lucisa
16. bře 2011

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no tak to je opravdu upřímnost, ale hlavně pořádný DŮVOD, proč to koupit 😀 😀

@syslica nejhorší je, že si kolikrát myslíme, že nás prcek neposlouchá a pak to vypálí. 😀 😀

langkofel
16. bře 2011

@luciarichard to mi pripomenulo moju malu....Potichucky som v restike oznamila ze idem na WC, a ked som sa vzdalovala od stola mala na plne kolo: A ides kakat alebo cikat??? 🙄

langkofel
16. bře 2011

Alebo stojime v rade pred pokladnou....Pred nami mama a dve utesene deticky - cernosi....A moja mala: A tieto moju odkial peniaze??? Po mojom nechapavom pohlade a krutenim hlavy, vysvetlila : Ved to su chudobne deti z Afriky ! V tom momente som bola velmi vdacna ze to povedala po slovensky. 😅

bocinka
16. bře 2011

@langkofel 😀 😀 😀 😀 😀

langkofel
16. bře 2011

Po pekne stravenom vikende, mala robila rano ksichtiky...ze nechce do skolky, na to som ju chcela povzbudit a tak som jej povedala : Juj keby som mohla, ja by som veru hned isla do tej vasej skolky! Ona pohotovo: Co chces dostat aj ty vsi? 😀 😀 😀 Vtedy sa riesila v skolke otazka Vsi vlasovej 😀 😝

inna7
17. bře 2011

@luciarichard
@syslica
@langkofel 😀 😀 😀 😀 😀

pri prezeraní rozprávkovej knihy o zvieratkách......malá (skoro 3r) ukazuje na mačičku a hovorí - mamka, toto som ja, pozri....potom ukázala na malé teliatko a vraví - a toto si ty.....a po chvíli hovorí....nieeeee nieeee veď tuuuu je velkááá klava - mamka ty si tu ! 😔 😔 😔 😉 😀

a teraz v kostolíku keď sme dávali peniažky - chcela som jej pomôcť vybrať z jej peňaženky centíky a ona na plné hrdlo so strachom v očiach vykríkla, nieeee mamka, veď čo ja budem mať !!! 🙂

syslica
17. bře 2011

@lucisa Toto doma veru nepočul, ale má sesternicu, ktorá pendluje medzi rodičmi takže každé dva týždne je aj s nami a keď sa "naši" traja hrajú na rodinu, to ozaj padajú parádne hlášky, obzvlášť od Amélie: napríklad: "Nechaj ma spať, hej, nevidíš, že som po nočnej?! alebo S takýmito nenalakovanými nechtami sa predsa nemôžem nikde ukázať!" (Lila má 4,5 roka).
@langkofel 😀 😀 😀

lucisa
17. bře 2011

@syslica 😀 😀 😀 njn, ženské - taky to mám doma a to jsou někdy fakt hefty 😀 😀 😀

lucisa
17. bře 2011

@syslica teď mě napadlo, vy říkáte Amélii i Lila? My taky máme nejmladší Amelii - kromě klasiky jako Amelinko, Ameli a tak jí říkáme Mio, Miuš, Miuško.... ale Lila nás nenapadla.

ivett1
17. bře 2011

@dulkagabulka tak na takéto zdôvodnenie sa nedá povedať nie...dúfam, že si mu ho kúpila 😀 😀 😀

ivett1
17. bře 2011

@langkofel 😀 😀 😀

ivett1
17. bře 2011

@syslica tá rada susede bola "trefná"... čo sa má "zašívať" niekde v záhradke, keď príde o chvíľu domov jej "vyhladovaný a uťahaný manžel" 😀 😀 😀 ...(u nás to poznám v znení:"Mami, za chvíľu príde ocko z práce. A navarila si mu aspoň niečo na večeru?!")
...ale, musím uznať, tí tvoji syslíci sú ale šikovní... tie hlášky stoja za to😀 😀 😀

ivett1
17. bře 2011

Náš Števinko minule v obchode so suvenírmi ukazoval na bábku ježibaby, ktorá bola hneď na poličke za predavačkou a vykrikoval na plné hrdlo: "Je-ba-ba-báááá!!!!...Našťastie, predavačka bola mladá kočka, tak sa len začala nahlas smiať, a tak som sa pridala aj ja... 🙂 (Ale, ktovie ako by to dopadlo, keby za pultom stála nejaká staršia pani predavačka... 😅 ...)