"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

pacna
27. kvě 2008

alionuska 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

magg
27. kvě 2008

alionuska, mas to aspon jednoduchsie so sexualnou vychovou, pokial mas nazorny priklad 😀 😀 😀

alionuska
27. kvě 2008

Ale ona malinka ani nevie,preco to robia.... 😀

magg
27. kvě 2008

sak ona na to pride 😀

kili
27. kvě 2008

v škôlke bude poučovať 😀

alionuska
27. kvě 2008

No este nechodi do skolky,ale hadam dovtedy zabudne...Alebo dovtedy bude vediet,preco sa psiky trasu... 😅

kili
27. kvě 2008

však jej to rovno vysvetli, že to robia, lebo chcú šteniatka a že to ona robiť nemá a je to

schwarzovka
27. kvě 2008

ségra, když byla malá, tak řvala: " Já chci čurakááá" to znamenalo, že chce na malou 😀 (akorát to vždycky zařvala třeba v přepněném autobusu apod.) a já chtěla pičiči - čepici 😀 😀

mikca
autor
27. kvě 2008

to s tima pejskama 😀 😀 ..mi řpipomělo mjí neteř, když jí ségra vysvětlovala jak se dělají děti..no a vysvětlovala jí to na psech...něco ve smyslu , že když se mají pejsci rádí a chtějí štěnátka, tak už viděla jak to dělají aby ty štěnátka měli..malá řekla že ví..no a pak ségra povídá no a přesně tak to mají i lidi(chtěla to zjednodušit) ...malá se zamyslela a pak vyhrkla...to jako do zadku jo 😀 😀 😀 ....no co na to pak říct no....
schwarcovka 😀 😀 😀

dzidzuska
27. kvě 2008

minule krmim maleho a v psolednej dobe mam sklony vsetko zmensovat...no tak ho teda krmim a akosi rychlo vypil tak mu ovorim: "jeeej moje a ty so to uz vypičkal 😅 ?" 😀 maly ako keby rozumel sa tak rehotal ze to bolo v momente vsetko vonku 😀

kili
27. kvě 2008

dzidzu 😀
ja niekedy poviem "ryško" skombinujem rýchlo a friško 😀

alionuska
28. kvě 2008

Nasa Alenka pozerala rozpravku o Casperovi.A vecer mi rozpravala v posteli pred spinkanim,o duchoch.Hovori,ze tam bol velky duch-tatino,malinky dušik a mala dušička. 😀

nevesta
28. kvě 2008

Mikca 😀 😀 😀

alionuska
28. kvě 2008

A vsetky deti poznaju oranzovu farbu,alebo pomarancovu,len nasa Alenka jej vravi "mrkvičkova"... 😀 😀

alionuska
28. kvě 2008

A este jeden vytvor: včela a včelak-čiže čmeliak. 😀

kapp
29. kvě 2008

Tak pridám niečo aj ja - mám síce už veľkú "dievčinu" doma - ale sem-tam sa zadarí ...

Na včerajšej hodine prírodovedy - učili sa o hubách - učiteľka sa pýta dcérkinej spolužiačky: "Tak, Monika, ktoré huby môžme jesť?" No a Monika na to: "Všetky, pani učiteľka, ale iba raz 😀 ..."
A ešte raz prírodoveda a zase huby - prihlásil sa Maťo: "Pani učiteľka, ja som kdesi čítal, že keď sa taká muchotrávka asi 4-krát dobre uvarí, už potom nie je jedovatá, a môže sa normálka jesť." Učiteľka - "Maťko, a skúsil by si to?" "Ja nie, pani učiteľka, ale vy by ste mohli ..." - a to už som nemohla, skoro som sa pocikala, keď mi to moja Nana hovorila... Kde na to tie decká chodia?

kotenko
29. kvě 2008

Ked ste pri tych zobneninach... Ja lili hovorim "cicka" a "lilinka", a nejako som to schomolila tak, ze som jej povedala:
,,ty moja cicinka" 😀

cairka
29. kvě 2008

Vošli sme k dr.a malá namiesto pozdravu hovorí: Mama takú plienku má. 😅

strašne sa jej páči tá hracia deka a furt keď to vidí vo výklade, tak hovorí, že keď bude malá, tak bude také mať.

a dnes prišla na to, že havo šteká štek štek 😀

magg
30. kvě 2008

cairka - moja lujka hovori ze havko robi "hav, hav" a psik "sap, sap", tiger "tig, tig" a zebra "zebi, zebi"
A teraz rano mi doniesla detsky hraci klavirik (taka hracka s klaviaturou a hlavami zvieratiek, ktore po stlaceni vydavaju zvuky), ktory je strasne hlucny a hovori "mamka, vypi(vypni) tu gupocinu(hlupost)" 😅

kili
30. kvě 2008

moja teta robí v škôlke, tak tá by mohla rozprávať 😀
ale čo si ja pamätám, tak nám hovorila, ako sa rozprávali dve detičky úplne vážne: keď som bola mladá... 😀

xena22
30. kvě 2008

Vcera som so svojim stvorrocnym synom mala vaznu debatu na temu,ako bol v brusku.Ze som si najprv myslela,ze bude dievcatko,ale za bol chlapec a co on na to???

No vies,ja som bol najprv babatko,ale potom som sa rozhodol,ze budem chlapec...

A ja,ze preco?

No lebo ja chcem nosit smoking ked budem velky.. 😉

pacna
30. kvě 2008

kili chudatka stare 😀 😀 😀

magg
30. kvě 2008

no a minule ked som isla malu sprskovat pred spanim, tak jej vravim"ty mas taku chutnucku dupku, mozem ti do nej zahryznut?" a lujka ze nie, tak som sa jej opytala, ze co s nou mam(ako s tou dupkou) robit a lujka, ze "kakat" 😅

ajula25
30. kvě 2008

juj dobre som sa zasmiala.
Môj syn má tiež také hlášky podarené. To minule si pozeral knižku Máme chlapčeka. A našiel tam v akom znamení sa narodil a boli tam aj obrázky k tomu. Teda celý zverokruh. Viem že som mu už vravela v akom znamení sa ktorý člen rodiny narodil. No a akotak pozeral do tej knihy tak z neho vypadlo: mami, ocko je býk a ty si krava.....

Alebo keď bol menší cestovali sme autobusom ku babke a pred nami sedel starší pán a nemal vlasy. On sa na mňa vážne pozrel a zahlásil: Mami, prečo tomu ujovi vidno mozog?

Bola som tehotná a rozprávali sme sa že keď sa braček narodí tak bude ho učiť ako robí napr kačička: kač kač, ako robí húska: hus hus.... 😀

Išli sme okolo ČSOB. Bežala v telke reklama a on zahlásil: peniaze, ktoré pracujú pre mňa....

solida
30. kvě 2008

baby, pridam aj ja jeden zazitok s mojou malou sesternicou: boli aj s maminou u nas na navsteve, ked mala - 4 rocna, dosla ku mne do kupelne, kde som sa prave chystala depilovat nad perou. neobisli ma jej otazky, ze naco a preco, tak jej ukazujem, ako nepekne vyzeram, ked mam nad perou zopar chlpkov. nato mi prikyvla a hovori: nooo, to fakt vyzeras hrozne. a ked som si strhla vosk dole, bolo to trosku zacervenane, ved to poznete, zasa sa pozrela, hlboko sa zamyslela a povedala: nooo, a teraz zasa vyzeras ako debil... 😅

kili
30. kvě 2008

solida 😀

annaola
30. kvě 2008

maly ked mal hnacku na mna z vecka krical toto: MAMINA, TO JE SUPER , JA VIEM CIKAT AJ SO ZADOKOM. 😀

annaola
30. kvě 2008

mamina , a ty preco nems pipika?
no peto, lebo ja som dievca a pipika maju chlapci.
NEBOJ, JA TI NEJAKEHO KUPIM, ABY SI NEBOLA SMUTNA 😀 😀 😀

dzidzuska
31. kvě 2008

s malym cvicime vojtovu po cviceni strasne plakal tak som si ho chlacholila na rukach a hovorim mu ako pekne cvicil ze je moj "cvičík"-samozrejme ani neviem ako sa mi to podarilo cchela som povedat uplne nieco ine moj muz v krcoch ked to pocul 😀

alionuska
31. kvě 2008

Mala dnes uvidela na dvore klinec a hovori:maminka pozri,"šrobec".Zas vymyslela nove slovo...chcela povedat klinec ale akurat si asi spomenula na šrob! 😀 😀 😀