"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

doty1
20. únor 2013

Moja malá keď ide spať večer s mužom, tak po mojej pusinke a pozdrave dobrú noc ešte na mňa niečo zakričí podľa toho, čo kde vidí, počuje. Takže som nejaký čas počula "ahoj maminka a na matku nezabudni (Mrázik), " a drž sa" (klasika odchádzajúcem), ....a teraz v sobotu mi zakričala " ahoj maminka a pozdravuj všetkých chlapov" 😀 😲 😲 to premýšľam doteraz kde to mohla uchytiť 😀

mjanca
20. únor 2013

Lucka rikala prababicce, ze u babicek spat muze, a ze by nekdy chtela spinkat jeste i u ni, jenze maminka ji to nechce dovolit. Ve mne by sekrve nedorezal, trapas jak blazen. Nikdo nevedel, co rict. (prabicce je 80).

majulino
20. únor 2013

Moj maly ked sme boli u svokra (este nerozprava) tak povedal svokrovej priatelke ze baba hes ty ty ty a zacal krochtat ako prasiatko 😀 som nevedela ci sa smiet alebo ho tisit 😀 😝

katarinka133
21. únor 2013

slzy mi tečú, smejem sa až som si zobudila Števka, náš 7- mesačný poklad,,,mimochodom, v jednu horúcu júlovú nedeľu napoludnie, keď uzrel prvýkrát tento svet ,,, večer nás prišla pozrieť jeho , vtedy 13 - mesačná sesternica Klárika,,, vyšli sme s vozíkom na chodbu a jej maminka hovorí : " Klári, pozri, kto to tu je, Klári..." A Klára po čase zapísala: "Papuča moja" no a smejte sa s práve zašitou...

hugoleon
21. únor 2013

Ked nam cez noc nasnezilo 40cm a my sme sa zacali rano s Hugim (4) a mladsim v kociku brodit do skolky, Hugo roztiahol rucky a okomentoval situaciu takto:" To kde sme..? V dobe ladovej?! 😀 "

frick
22. únor 2013

Môj mladší (18 mes.)ešte síce toho moc nenaperlí zatiaľ má len tú svoju hatlaninu ale podarilo sa aj jemu. Pýtam sa ho kto je toto ? ukazujúc na Dominika a on : dodo, ukazujem na mňa a on: mama, ukážem na tata on že: KOKO 🙂 no pekne začína 🙂

jarunka111
22. únor 2013

...ja šťastná, že som konečne z roboty doma a chcela som sa potúliť s 3,5 ročným synom... musela som si to "vynútiť", ale on je zlatunký, tak mi vyhovel - aj ma postískal, aj pusku mi dal, tak som ešte chvíľu zotrvala v jeho objatí a on sa na to odtiahol a hovorí mi: ,,maminka, no už je to hotovo, už som to urobil, idem sa hrať!" 😀 tak som bola poľúbená, aj som sa zasmiala ... a už aj cupkal do izby, lebo "tam mal veľa roboty".... 😉

xabri
22. únor 2013

@jarunka111 poznám dôverne🙂))A vraj chlapci sú prítulní......Môj to ukončí slovami : Stačilo!Idem sa hrať! 😒

jarunka111
23. únor 2013

@xabri tiez je sikovny 🙂 bodaj by sa pri vsetkom takto rychlo vyjadrovali ...

daren1
23. únor 2013

ja mám teda staršiu slečnu ( 7 rokov) ale tiež sa zadarí. Páči sa jej Jakub Prachař, tak na to šla takto: Mohla by som sa volať Veronika..A to prečo? Aby mi mohol Jakub ( Prachař) hovorť, : " Ty moje Verunko... 😀

ivett1
25. únor 2013

Deti dostali kinderká a keď ich rozbalili, tak vnútri boli hračky, ktoré neboli podľa ich predstáv...Pribehli za mnou, aby sa mi posťažovali a vtedy zistili, že by si ich mohli vymeniť ....a tak "malý hovorca" spustil:
"Mami ja mám taký návrh, aby sme si naše hračky s Vikinkou vymenili. Súhlasíte?" a keďže sme okamžite neodpovedali, tak dodal: "SÚHLASTE!!!"

kocko
26. únor 2013

Pred spaním počúvame rôzne rozprávky od Ali. Napríklad o zlostníkovi a šľachetnom Milkovi. No a tam vystupujú taký dvaja chlapci čo robia druhým zle. Volajú sa Búčik a Drúčik. Minule sme čakali u doktorky a moja zapílika : "No Drúk, kedy sa už pohneme!". Počuli to všetci. No hanba. Určite si pomysleli, že ako si to môže moja dcéra dovoliť. 🙂 🙂

doty1
26. únor 2013

U nás bol včera na večeru kuskus so zeleninou, ale keďže môj muž "zrno" neje, tak žul rezeň od nedele. A malá samozrejme, že aj ona chce. Tak som je vysvetľovala do nemoty, že nás by z neho bolelo bruško, ....ale asi to moc nezabralo, lebo v noci som sa zobudila ako mnou trasie a šepká mi :"maminka, odložila si mi jeden rezeň?" 🙂

kyska
26. únor 2013

Dcerka: ako sa presne da rozdelit cislo 15?
Ja: presne to nejde, len 7 + 8
Manzel: ale da predsa 7,5 a 7,5
Ja - manzelovi: Hej ale ona nechape co je to polovica realneho cisla
Dcerka: Viem mama!!!! predsa ja mam sest a POL roka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

xabri
26. únor 2013

Marko vyspevuje .Pri vysokých tónoch pridáva na hlasitosti. Tak sme ho upozornili ,aby sa trošku stíšil na čo nás ,,dostal" svojou pohotovou reakciou: A ako, keď nemám to koliesko?/myslel to čo je na rádiách na ovládanie hlasitosti/ 🙂 🙂 🙂

hugoleon
26. únor 2013

Dnes, keď sme sa šaleli s Hugim (4), tak zakričal: "Jaaaaj, mami...skoro si mi vykrčila nohu."
Hovorim mu,nech za sebou sprace v kuchyni...upratal asi polovicu, tak mu vravim, ze to ma dokoncit, ze je sikovny chlapcek a zvladne to bez najmensich problemov. A on mi na to: "Tak tak to urcite nezvladnem!" tak sa ho pytam, ze a ako to chce zvladnut? Odpoved: No,.....urcite len s vacsimi problemami!" (proste musi vsetko znegovat) 🙂

cairka
26. únor 2013

@kyska , to ako my sme riešili "Prečo je pol pri hodinách menšie a pri rokoch väčšie?"
Pre podobne nechápavých ako ja vysvetlenie: "Keď je pol šiestej, tak je to menej ako 6, ale keď mám 6apol roka, tak to je viac ako 6" 😀 😀 😀

petusko
26. únor 2013

@kyska
@cairka moj starší zase mudroval, prečo keď má niekto vyššie číslo roku narodenia, má menej rokov 😀 😀

jennyska
1. bře 2013

MODRÝ KONÍK, ASMIRA TEAM, OZNAMUJE:

Ahoj, jsem ráda, že diskuze "Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky ... se těší velké oblibě a je opravdu aktivní. Proto bych pro vás měla návrh na využití nové funkce MK, kterou jsou Zájmové skupiny. Lepší popis mám o nich ve svém fotoblogu v článku: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jennyska/cla... .

Vzhledem k tomu, že je diskuze na téma "Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky stále aktivní a opravdu rozvinutá, možná by se i skupina těšila velkému zájmu. Komunikace ve skupinách je přehlednější, rychlejší a do budoucna budou skupiny stále vylepšovány
Pro založení skupiny je třeba 3 zakladatelů, kteří popíší, o co ve skupině jde a jaká má pravidla. Jak být dobrým zakladatelem/moderátorem, si můžete přečíst zde: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jennyska/cla... .

Kdyby Vás zajímaly třeba i jiné skupiny, kt. můžete na MK vytvořit, podívejte se klidně i na takový můj nástřel témat, které byste mohly založit a fungovat ve skupinách s ostatními, kdo mají stejný koníček, názor, zájem https://www.modrykonik.cz/diskuse/modrykonik-cz...
Fantazii se ale meze nekladou. Skupina může být jakákoli. Její založení provedete v záložce Fotoblogy, nalevo ve sloupci klik na Seznam skupin a tam: Vytvoř novou skupinu Díky pozvánkám můžete do skupiny pozvat i své přátelé, které by toto téma mohlo také zajímat...

Popis a pravidla skupiny můžete kdykoli měnit v Nastavení skupiny. Název skupiny však nikoli. Ten, jakmile ho jednou zadáte, je na MK již natrvalo

Mějte fajn den!
J.

pulsatilka
1. bře 2013

Dnes stojime pri pecive, okolo nas kopa ludi a Dadka hovori..."mozem kusok chlebika, uz tri dni som nejedla chlebik"...presunuli sme sa k masu a pytam sa co budeme varit cez vikend a Dadka hovori: "pivo..." 😀 😀
(pivo sa u nas uz dlho nepilo a vcera na veceru bol chleba s pastetou 😉 )

aduskatt
1. bře 2013

@jennyska ja sem rada zabludim citat si a pobavit sa, ak sa to urobi ako uzavreta skupina, asi o to pridem, lebo clenit sa do nejakych uzavretych skupin sa mi nechce☹

eaka
1. bře 2013

Kočky, mne tiež vyhovuje forma otvorenej diskusie, nie že by som prispievala nejak pravidelne, ale mám to tu medzi obľúbenými a čítam denne 🙂

yukki
1. bře 2013

Ja som za otvorenú diskusiu......

Dnes sme boli na výlete, dlhom, celodennom, večer už šibalo všetkým zúčastneným, viezla som večer deti domov a spievala som im štátnu hymnu v aute.....a na konci sa ma malá pýta :
" A ako mi ožijú slová?" (slová-ci ožijú!)

kri
1. bře 2013

Sestry syn (necelé 3 roky) říká místo tyčinky (slané tyčinky) "pičinky", tak se mu to snažím vysvětlit a říkám: "Tomášku tam je T tyčinky" a Tomášek na to "teto T pičinky!!!!" 😀
A náš malý pro změnu říka kečupu "pičut" !

reanda
1. bře 2013

@yukki 😀

bubelko
1. bře 2013

vcera som stala pri schranke a sledovala, ako syn ide zo skolky. ako tam tak stojim, tak jeho kamarat sa pustil skratkou - dole velmi strmym briezkom, ktory konci pri stene domu, takze kebyze mu ujde noha, tak si dobre otrieska hlavu o stenu. a len si tak vravim, ze ci to moje ditko sa odvazi alebo nie. pozeral, pozeral a potom sa pusitl po chodniku dalej domov. potom ma zbadal, kyval mi a pridal do kroku. ako prisiel, tak sa ho pytam, ze kade to ten tim isiel, a on mi vravi, ze dole tym kopcom. a k tomu potom este dodal:
vies mami, ja som dnes po ceste domov pouzil mozog. to som dobre spravil, ze? 😀 😀 😀

lussy23
1. bře 2013

aj ja som za otvorenú skupinu. na perličkách nie je nič tajného, ved to je milé, nech si maminky čítajú.

suezana
1. bře 2013

aj ja som za otvorenú skupinu

bronia13
1. bře 2013

minule drobec nechcel pocuvat ked som mu povedala nieco urobit tak mu vravim "ved pockaj na buduce dostanes lobogo" a on "jej mami ty mi kupis lego? 😀 no to urcite za neposluchanie no nie?

bronia13
1. bře 2013

@kri to nas drobec vravi picitac (pocitac)....