"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

anaxamon
13. zář 2013

aj u nas sa uz zacina perlit, dcerka dostala na dovolenke ako suvenir plysoveho somarika
ked sme cestovali domov, stale ho stiskala v rukach tak sa jej pytam, Mimi co to mas za zvieratko hm? Premyslala a neslo jej to, tak som jej napomenula soma....a ona doplnila..somarinka 😀

oktobermimi
13. zář 2013

známej syn(5r) na kúpalisku: no ak schudnem ešte 4kilá budem jebkavučky :D ... :D
alebo sestra (6r) volala som z maminu a vravím daj my malú:
áhoj elí co robíš ? pijem dzusík sm na kofolke , ano ? a jak mas ?
jahodvy ten je hnusný ale maminte to nerítaj... dobre eli a ve školke jak sa ti lúbi? moc sa my lubi Betto a maminte to fatt nerítaj že je hnusny ona sa tesi ze my chutna.. dobre eli neboj nepovím ji ze je hnusny..
a v pozadí: Elí prosís si este taky dzusík ? ano mamintoo, Eli a chutná ti ? anooo chutna no dobre tak idem ti este pro jeden.. a malá my do telefonu: bože este jeden taty hnus a asi umlem :D xD :D :D :D :D

eeffka
13. zář 2013

@oktobermimi sorry ale aby 6r decko takto nevedelo hovorit? a ty tiez, gramatika biedna ☹

ivett1
13. zář 2013

@xabri presne takto zareagoval aj ten náš😀

oktobermimi
13. zář 2013

@eeffka malá nevie K pretože keď bola asi ročná bola v kóme na prístrojoch a hadičkách pol roka preto má posun chodíme snov na logopédiu... a písať na mobile je dosť ťažké....

oktobermimi
13. zář 2013

@eeffka preto je aj celkovo posunutá vo vývoji oproti iným deťom....

girlie_konik
13. zář 2013

@oktobermimi - myslim, ze eeffka o absencii K vobec nepisala..skor o tej zahoractine uz u takej malej kocky a o tvojej strasnej gramatike..

ivett1
13. zář 2013

dnes ma náš Števi prekvapil...ráno, keď sme išli do škôlky, stretli sme tam nejakú maminku s dievčatkom, ktoré malo školskú tašku (asi doviedli mladšieho súrodenca🙂...) a on ich pekne nahlas pozdravil, že ..."Ahóóój" a ..."dobrý déééň" ... tak som aj ja kývla hlavou na pozdrav a videla som, že aj tá mamička sa prekvapene usmiala a samo, že mu slušne odzdravili...tak som sa spýtala, že odkiaľ ich pozná?...a jeho odpoveď:
"Mami, ja ich nepoznám, ale to DIEVČA sa mi veľmi PÁČILO..." ... 😀

oktobermimi
13. zář 2013

@girlie_konik bože zrúti sa zem keď som to napísala tak ako malá hovorila no strašné dačo fakt...
a neviem prečo riešite moju gramatiku, veď nie sme na hodine SJ alebo hej ?! utieklo my dačo? ... bože ľudia vy si vždy dačo nájdete, ešte za čo ma chcete kritizovať ?!
Toto tu nieje o tom že Gramatika ale o tom že Perly našich detí... bože nie Výučba SJ

oktobermimi
13. zář 2013

@girlie_konik mimochodom Záhoračtina preto lebo sme zo Záhoria

girlie_konik
13. zář 2013

@oktobermimi - nic sa nezruti, pokojne si dalej vypravaj, pis nespisovne a uc tak aj svoju malu, tvoja vec ;)

oktobermimi
13. zář 2013

@girlie_konik to je sestra, nie moja malá ak bi bola moja mala bi som ju krátko pred 15narodeninamy 😀 ,
tak prečo ak je to moja vec ste sa dali do mňa navážať ? ... nepochopím

ivett1
13. zář 2013

Včera večer ma zasa Števi presviedčal, že on nepôjde do škôlky, že sa nudí...lebo musí písať a kresliť (no, nie je to jeho obľúbená činnosť)...tak som sa mu snažila vysvetliť, že to je len príprava na školu, lebo tam sa predsa bude učiť písať, čítať a počítať, aby napríklad vedel koľko mu zostane cukríkov, keď ich má 10 a 2 z nich dá Viki, 2 mne a 2 ocinovi ....pozrel na mňa a s takým zamysleným výrazom na tváričke zahlásil:
"No, budem mať 4 cukríky, ale to mi určite nebude stačiť, nemyslíš?..." a dodal..."Mami, tebe dám len jeden, aj tak ´by si nemala jesť sladkosti´..." ...skoro som skolabovala... jednak pre to, že som netušila, že vie tak celkom dobre na 5 ročného počítať a vzápätí pre tú poslednú vetičku, ktorú si vždy potichu zašomrem, keď "mám chuť na niečo sladké"...😀😀 😀

bosacka
13. zář 2013

dcéra (2,5r) hovorí tatovi: budeme spolu piť 🙂

ivett1
13. zář 2013

@bosacka dúfam, že len mlieko😀

bosacka
13. zář 2013

@ivett1 on mal kavu a ona caj, ale vyznelo to skvele, ked som to pocula 😀

jenny.kay
13. zář 2013

Karolínka (21 měs.) mi vytáhla ze šuplíku brožuru o kojení, lehla si s ní na gauč, listovala a najednou hlásí: "Dudy. Malinký - maminčiny!" No uznávám, že mám nulky, ale není nad upřímnost (a ty dudy ji naučil tatínek)

bronia13
13. zář 2013

tak toto nie je prelicka ale aj tak som sa musela poriadne zasmiat 😉
mam kamosku ktora ma 17 a 12 rocnu dceru, mali psa vlciaka Maxa asi 5-6 rokov, kamoska musela s nim furt chodit na dlhe prechadzky lebo dievcata to mali na haku, necely rok tomu sa im narodil syn a kamoska toho mala vela aj psa aj maleho a mileho psa musela dat prec a viete kedy si to tie dve vsimli ze pes je prec??? po 3 tyzdnoch 😀 😎 - chapate tym dvom trvalo 3 tyzdne nez prisli ze velikansky pes sa uz nemota po dome 😵 😉

bronia13
13. zář 2013

minule som sa pytala Sebastiana ci je Slovak alebo American, takze American, a co je Saska - ze Americanka a ja tak isto a co je tatik ze ten je Slovak - tak sa pytam preco sme my vsetci Americania a tatik Slovak a drobec na to tatik je Slovak preto lebo chodi do prace 😉

nelly004
13. zář 2013

@bronia13 to je krásne :DDDDD

tatiana1985
13. zář 2013

Dnes sa v skolke ucili ako sa vyraba chlebik, z coho, z akych prisad... pytam sa jej vecer: "Karolinka, z coho sa vyraba chlebik, pamatas sa?Ako sa urobi?A ona: "So syyyrooom" 😀

tatiana1985
13. zář 2013

Ok, preslo 5minut , nedam jej pokoj, este raz 😀
Karolinka, ale naozaj sa pytam.V skolke ste rozpravali z coho sa vyraba chlebik,rozteky,kolace...co potrebujeme, ake prisady?
K: "Muuka."
Vyyborne Karolinka a este nieco okrem muky?
K: "Aaano, kecup!"
🙄 🙄 🙄

snnam
13. zář 2013

Keď mal môj asi 3 roky, videl tehotnú ženu a pytal sa ma prečo ma take velke bruško. Som mu povedala že tam ma babarko, a on na to: mama a prečo to babatko spapala?

akrim1311
14. zář 2013

starší mi vraví-keď budem veľký a zarábať veľa koruniek kúpim ti-auto,dom,umývačku riadu,počítač,bicykel,pojdete s tatinom každý rok na dovolenku k moru...proste kopec drahých vecí.A ja mu na to..keď vy dvaja vyrastiete ja už nebudem potrebovať nič.Iba ak tú truhlu. A minule zaspával pri mne v manželskej posteli a už zaspával a takým ospalým hláskom mi hovorí...Keď budem veľký,musím si kúpiť auto s veľkým kufrom.A načo ti bude veľký kufor?Na nákupy?Nie,veď ti musím kúpiť tú truhlu a ako by som ti ju doviezol? 😀

dolijalu
14. zář 2013

@ajvetka
ach tie Dominiky a noznice🙂
Nasa si v utorok odfaklila vlasy🙂

ajvetka
14. zář 2013

@dolijalu tak nieco na tom mene bude 🙂
Joj vlasyyy, tak to sme si zazili minuly november, jedna polka vlasov fuc... Ze ona to chcela vyskusat 😀 😀

mandarinka34
14. zář 2013

Dnes som strazila syna jednej mojej znamej ma 4roky.isli sme do obchodu kupit vajicka.to na jednych vajickach bola nakreslena sliepka a na druhych nebolo nic.to som zobrala tie kde nebola sliepka a na to hned maly hovori :.no vies ja by som kupil tie kde je sliepocka lebo tie co si si dala do kosika to len boh vie kto ich zniesol 😀 😀

evaviki
14. zář 2013

@bronia13 to s tym psom sa mi zda dost smutne.. ☹ nic proti kamaratke, ale asi sa tam niekde stala chyba vo vychove, ak obe dcery povazuju psa v podstate za vec, ktora im ani nechyba.. ☹ mne zomrel psik pred rokom a pol, a ked pirdem k nasim, tak aj po takej dlhej dobe vnimam, ze tam chyba..

dolijalu
15. zář 2013

@evaviki
tiez som nad tym rozmyslala...my mame psa doma a mala by si to vsimla hned, lebo su nerozlucne kamosky🙂
Inak aj moja svagrina si po tyzdni vsimla, ze nemaju doma macku(museli ju dat uspat kvoli chorobe)

bubelko
15. zář 2013

tak perla z dneska: ukladame deti spat a starsi vybehol a muz ho nachytal v obyvacke, ako pozera tv.
starsi rychlo; som isiel len na zachod
muz: a odkedy mame zachod v obyvacke?
😀