"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

lucisa
18. únor 2012

Musím Vám napsat trošku intimní historku, prostřední dcera mě zas pobavila.

V gastro ambulanci jsem dostala zkumavku na vzorek stolice, takovou tu tlustší s lopatičkou. Mám ji nachystanou v koupelně a Aňa si jí tam nějak všimla, přinesla ji za mnou (ještě nepoužitá samozřejmě 😅 ) a že na co to je.
Tak jí říkám, že na stolici, čučela na mě jak vyoraná myš, co to je, tak polopaticky jí vysvětluju, že tak se říká hovínku. Zas na mě hledí a pak z ní vypadne:
No to by mě teda zajímalo, jak se do tak malé skleničky trefíš velkým hovnem.........

sabcav
18. únor 2012

@lussy23
@lucisa děkuji za Terču 🙂 , jestli bude mít takové hlody jako Andrejka, tak potěš koště 😀 (ale spíš jo, pže mluví hodně: už Vánocích, když jí bylo 9 měsíců, tak visela na balkoně a sháněla tátu, který s námi mezi svátky byl doma: de je táta? neny, táta pápá blm blm :D )

frick
18. únor 2012

@lucisa tak to som sa dobre pobavila trefná hláška 😀 😀 😀 už len tá predstava 😀 😀 😀

butterfly22
18. únor 2012

juj žienky, toto je perfektná téma 🙂) ja síce dieťatko ešte nemám, ale mám zážitky s mladšou sestrou...raz sme boli v kostole, kde pán farár robil pre detičky taký program, kde sa vypytoval otázky a oni mu odpovedali do mikrofónu, z čoho boli veľmi nadšené...pýtal sa detí, kde všade sa nachádza voda. Moja sestra chcela odpovedať, tak sa ma spýtala, kde všade je voda a ja na to: napríklad v bazéne....tak chúďa si dookola opakovalo: bazén, bazén...no a keď farár prišiel k nej , povedal do mikrofónu...noo, ty nám vieš povedať, kde nájdeme vodu? žijú tam aj rybičky .... v tom podal sestre mikrofón a tá nadšene: bazeeeeeeeeeeeeeeeen :D :D :D viete si predstaviť, aký smiech sa spustil v celom kostole :D

butterfly22
18. únor 2012

alebo... keď sa spýtate detí, čím by chceli byť, keď budú veľké, väčšinou počujete odpovede ako pilot, učiteľka atď.... naši sa raz spýtali sestry, čím by chcela byť, keď bude veľká a ona na to, že bude teta, ktorá tancuje holá pri tyči :D :D :D neviem odkiaľ to zobrala... dnes má 20 rokov a jej "detský sen" sa našťastie nesplnil :D :D :D

erika2312
18. únor 2012

Môj syn je autista,ale hovoriaci,prišli sme domov z MŠ kážem mu nech sa vyzlečie,o chvíľu prídem ho kuknúť a on
má vyzlečené trenírky a sedí zadkom na patách,na otázku čo robí , som dostala odpoveď pri ktorej som dostala záchvat smiechu-skúša či mu budú smrdieť nohy od ritky!

mona333
18. únor 2012

@butterfly22 moj brat ked bol maly, tak tiez tvrdil, ze bude vyzliekac zien...a opakoval to vsetkym ludom,mali ste vidiet tie pohlady :D

lucisa
19. únor 2012

Manželův kolega šel nedávno na svého syna s podobnou otázkou, čím chce být.
A odpověď?
"Chci být padouchem, ten se má nejlíp, nemusí pracovat a má plno peněz."

Kolega jen dodal, že by ho zajímal druh padoucha, jestli kriminálník, tak ho raději hned něčím přetáhne, ale jestli prý myslel politika, tak to by mu schválil...... 😀 😀 😀 😀

frick
19. únor 2012

@butterfly22 toto mi pripomenulo keď sa moja švagriná pýtala detí tak dcéra odpovedala že prostitútka a syn že taxikár 😀.a švagriná to zaklincovala tým že: no jasne a ty ju budeš voziť na záťahy čo?samozrejme že dcéra nevedela čo to znamená.

leka323
19. únor 2012

Vychádzali sme so synom po omši z kostola a on na plné hrdlo: mami, okolo nás je armáda plná vojska!!! - pohľad starších ľudí stál za to... 😉 😉 😉 !

ivett1
19. únor 2012

@lucisa 😀 😀 😀 😀 😀 ...no, už ses trefila?... 😀 😀 😀 😀

lucisa
19. únor 2012

@ivett1 nene, ještě ne, jdu až přes týden k lékaři, tak se přece nebudu trefovat tolik dní předem, to by tam našli i to, o čem jsem v životě neslyšela 😀 😀 😀 😀

ivett1
20. únor 2012

Môj manžel mi rozprával príhodu, ktorá sa stala u nich v práci pred pár rokmi...Čakali nejakú "významnú" návštevu aj s "doprovodom" a približne v čase príchodu hostí z recepcie chlapík volá jeho šéfovi: " Prišel za Vama nejaký pán "Oberlich"....Rozmýšľajú, že veď nikto s takým menom nie je uvedený v zozname hostí...kukajú do zoznamu, kontrolujú, či majú "ten" správny zoznam...a tiež im nejde do hláv, že prečo prišiel sám?!....Až nakoniec sa teda uvítací 5 členný výbor dotrepal na recepciu...a tam čakal manželovho šéfa jeho starý kamarát, ktorý v tom čase chodil..."O BERLÍCH"... 😀

lucisa
20. únor 2012

Holky, trochu zpestření, bydlím ve Slezsku, tak nějaké výrazy pro zasmání z našeho kraje, zkoušeli v nějakém výzkumu děti, co z toho znají, moje holky teda byly úplně mimo: 😀 😀 😀

Stručný přehled některých slezských dialektů ve školním výzkumu Jana Balhara:
Majičky (pampelišky), hura (půda), zhnily (líný), tačky (kolečka ma písek), kura (slepice), večerek (netopýr), ščipka (škvor), bližňata (dvojčata), bočit se (mračit se), štacheta (tyčka v plotě), pivnica (sklep), štěrkátko (chrastítko), chude maso (libové maso), koža (škraloup), morka (krůta), šmigrust (pomlázka), firhaňky (záclony), biglovat (žehlit), fortuch (zástěra), fusakle (ponožky), šnuptychl (kapesník), fač (obvaz), šponovat (napínat), bedajle u kola (pedál), bravek (prase)

😀 😀 😀

inkinka
20. únor 2012

@lucisa tu je cely minislovnik slezskeho narecia, mam ho od Slezcanky 😉
http://www.blaf.cz/index.php?body=home

lucisa
20. únor 2012

@inkinka jj, existuje spousta takových slovníků na netu, už jsem si říkala, že musím dětem občas něco dávkovat, některé výrazy jsou super a kolikrát ani nejdou přesně vysvětlit, jako třeba když se u nás řekne ......bolí mě to jak cyp, jak šlak..... nebo je něco jako cyp, šlak.... prostě různé výrazy a ostatní hledí..... 😀 😀

inkinka
20. únor 2012

@lucisa ked som prvy krat uvidela slovo cyp na Vetvickovom blogu, myslela som, ze to bude nieco horsie 😕 😀 takze taky slovnik je obcas prospesny 😀

ivett1
20. únor 2012

@lucisa 😀 ale, napr. pivnica-to je u nás na Slovensku spisovný výraz 🙂 ...a zopár výrazov používame doma aj my...šponovať, fusakle (hrubé ponožky), táčky (spisovne fúrik), firhaňky a šnuptychel- tak hovorila moja prababka - záclonám a vreckovke ...akí boli tí tvoji krajania "internalionálni" 😉 ...

lucisa
20. únor 2012

@ivett1 u nás se totiž stále bojovalo o území, takže se tady neustále přetahovali Němci, Poláci, Češi, samo že se u toho souložilo a plodilo, až u nás vznikl takový mezinárodní mišung 😀 😀 😀

morava739
20. únor 2012

a nejlepsi kdyz si privedete chlapa k babce ktery nareci nerozumi to jsou pak seky,tak jako muj si do kavy sypal jako ze smetanu a byla to krupice a babka mu rika to je gryska ni?(krupice ne?)a on blbec kyve jojo babi a ja mu rikam a vis co to je?on povida ne a ja na to tak proc si to sypes do te kavy?vzdyt je to detska krupice no je to asi 7 let ale babka si do nej porad rada rypne 😀 😀

kvojtanikova
20. únor 2012

aj mna sa pacilo prvykrat ked som prisla k svokre a ona sa ma pyta: "A nechceš nieco zakúsiť?" Som ostala normalne vyvalena ze co to je, a ona myslela "zahryznut, zajest si". U nas na zapade bolo "zakúsiť/ vo vyzname "skusit (vacsinou zle), ako napr. zakusila prikorie, utrpenie...

lucisa
20. únor 2012

@kvojtanikova , @morava739 můj manžel je zdruhé strany republiky, tak se u nás ze začátku také potýkal s různými slovy a hleděl, o co jde. ale já taky.
Přijela tchýně a hned na mě: Ty jsi se spravila, že jo? Já se nafoukla v domnění, že to má být lichotka, a manža mi potom řekl, že se tchýně zeptala, jestli jsem přibrala..... 😀 😀 😀

A když můj brácha jezdil do Čech do školy, tak taky nechápali, když je třeba poslal do dupy, nebo po nich chtěl rožnout, no srandy kopec..... 😀 😀 😀

medovka14
21. únor 2012

ja som starsiu dcerku sonku ucila vraviet cele vety.. vzdy prisla a povedala len "cajik", "vodu". Vravim jej: "poved prosim si"a ona zopakovala "prosim si" a ja na to "co?" ona zase iba to svoje "cajik"... Tak jej vravim: "povedz to celou vetou" a ona: "Celou vetou" " 🙂

sli sme ku gynekologicke, lebo mala nejaky zapal.. sonka mala vtedy cca 3-3.5 roka, sedime v cakarni a jasne ze sa musela vypytovat preco maju tety take velke bruska.. vysvetlila som jej, ze tam maju babatka. O chvilu siel okolo chlapik a vysokou nadvahou a obrovskym brusiskom. Samozrejme Sona musela zvresknut na celu nemocnicu: "mami pozri, ten ujo ma ake vele bruso, ma tam babatko?" 🙂 chlapik ju ignoroval a gulal sa dalej po chodbe 🙂

alebo u nas ked je brusko, tak velke nie je brucho, ale bruso.. to iste aj s muskou, velka nie je mucha, ale musa 🙂

medovka14
21. únor 2012

segra, ked bola mala, sa zobudila v noci na to ako si macky uzivaju 🙂 strasne pri tom skriekali a mravcali.. sla ku mamine s tym, ze sa boji, co su to za zvuky. Mamina jej vravi : "to su macky, oni sulozia", segra "co je to sulozia?" a mamina "je.bu" 🙂 a segra "aha. A mozem si k Vam lahnut?" 😀

sonka (6rokov) sa hrala vcera na mobile nejaku hru s tucniakom. nedarilo sa jej, tak to komentovala "zasrany tucniak" Nenapadne som sa snazila smiat a vyhresit ju, ze tak sa nerozprava 🙂

medovka14
21. únor 2012

juj a este mi napadlo 🙂 cez vikend bola u nas svagrina s dcerami (5 a 2.5roka).. jej starsia s mojimi dvoma (6 a 4.5 roka) sa vyzliekli na poschodi do hola, vliezli mi do skrine, vybrali moje eroticke nocne kosielky a obliekli sa do nich 🙂 ze su princezne 🙂

morava739
21. únor 2012

a uplne total kdyz byl synevec maly(uz ma 16)tak rukavickam rikal ukurvičky mely jste videt ty reakce kdyz nekde chtel na ruce ukurvičky no lidi nechapali a ten trapas 🙂

kvojtanikova
22. únor 2012

toto nie je z kategorie deti, ale vcera ma dorazilo v spravach ako taky starsi vedec vysvetloval povod chrobacikov v cestovinovej ryzi z EU - "... oni sa tam museli dostat uz pri pestovani...." Uz ste videli pestovat CESTOVINOVU ryzu? ja som normalne nechapala 😀

bodka70
22. únor 2012

@kvojtanikova ,ále tak zase, cestovina sa robí z múky, tá je z obilia a to sa pestuje 😀 😀 . Síce neviem, ako by tie chrobáky prežili celý ten proces spracovania, ale budiž 😝 🤐 😀 😀 😀

berenika39
22. únor 2012

Ve školce asi probírali rodinné vztahy.
Mami, a co jsem já tvoje? (mě napadlo asi pět duchaplných odpovědí ), ale řekla jsem: Syn.
A táta?
Táta je můj manžel. A tvůj táta.
A já jsem táty? (no musela jsem se držet, abch neřekla "snad jo 😀 ")
Jo, ty jsi táty syn.
A Míši? já vím, Míši sem taky syn, protože ho mám rád.

takže to asi moc nepochopil, ale v jádru má jasno 😉 😉

berenika39
22. únor 2012

@kvojtanikova stejně tak mě zaráží, proč nový typ písma, které se pokusně zavádí na českých školách, má označení Comenia Script. Jako proč to nemůže být ČESKY????? Copak Komenský byl Comenský? A co je script nikdo moc netuší....prostě světoví musíme být za každou cenu 😝