"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

kocko
14. zář 2012

Ja si spomínam na jednu príhodu, a to už moja slečna chodila do školy. Boli sme v divadle na predstavení Snehulienka
a sedem trpaslíkov. Všetci trpaslíci mali pekné kufríky a ten najmenší mal obedár. Moja dcéra si to hned všimla a naplné pecky zakričala: "Aha, on má obedár".! A trpaslík jej na to zakričal: "Ja mám preto obedár, lebo kufríky už nemali. Ale si zlatá, že si si všimla." No hanba na sto rokov...... 🙂 🙂 Ešte že tam bola tma a mna nebolo vidieť aká som červená a môjho muža ako sa schuti smeje.... 😉 😉

eaka
14. zář 2012

@lenka.s ale inak zaujímavý spôsob, ako zbaliť chlapa...len čo Ti je platný, keď už doma máš.. 😉

eaka
14. zář 2012

@kocko Ale zlaté, ako pohotovo a že vôbec reagoval na dotaz z publika 🙂

terk
14. zář 2012

Náš Lacko mi po príchode zo školky oznamil, ze sa zamiloval do Kajky, a ze sa budu mužiť. 😀

tatianka7
14. zář 2012

Ja mám perličku,čo som zabila ako päťročná...Išla mama s nami do kina na Toma a Jerryho.Trpezlivo svojim dvom detičkám vysvetľovala,že sa spustí film a potom zhasnú svetlá,aby sme sa nezľakli.Lenže oni sa kúsok kopli,najprv zhasli svetlá a dlho nič.Do toho tiha som sa ja svojim zvučným hláskom ozvala: "Maminka a načo sme sem prišli,ked hovno vidím?" 😀

ivana21m
14. zář 2012

Nedávno mě rozesmálo vyjádření mého 4 letého brášky. Když jsem byla u našich, na návštěvě tak mamčin přítel hrál cosi na plejstejšnu a něco mu tam nešlo, maličký to zbystřil a něco mu na tom zmáčkl, v tu chvíli mu řekli že je šikovný a on jen tak ležérně zvedl prstík a otočil se se slovy, né já jsem odborník ! .... 😀 A odběh si znovu hrát s autíčky. My jsme na sebe, jen nevěříčně koukali odkud to ten kluk vzal.

stavba
14. zář 2012

ahoj, nevím, jestli se to dá považovat za trapas, ale náš roční syn neustále ukazuje na cizí pány a volá "táta" 😀

sweetsuzi
14. zář 2012

@stavba presne to mame my, akurat ze moj maly ma 2 a pol 😅 zopar chlapov sa uz aj seriozne zlaklo 😀 😀

stavba
14. zář 2012

@sweetsuzi 😀, to věřím, malej to nedávno volal na souseda, který má skoro stejně starého chlapečka a byla u toho i jeho žena a známá, tak jsem říkala: "Ne, to není náš tatínek." Potom jsem se otočila k holkám a říkám: "Vážně, přísahám." A ta známá na to: "No, z toho už se nevykroutíš." No,docela jsme se zasmály. 😀

eaka
14. zář 2012

@stavba a jeho žena čo? vrhala blesky z očí? 😀

stavba
14. zář 2012

@eaka ne, naštěstí ne, má smysl pro humor. I když kdo ví, co se dělo potom u nich doma? 😀

ivana21m
14. zář 2012

Ještě jsem si vzpoměla, když jsem byla někde v 16 týdnu tak se mě maličký ptal, jak se mi miminko dostalo do bříška. No a ted co máte 4letému klukovi říct, že 😅 tak jsem mu řekla, že jsem si s Michalem (přítelem) dávali hodně pusinek a proto mám v bříšku miminko. To jsem ho tehdá hlídala, když se vrátila mamka s práce tak si dali napřivítanou pusinku, za nedlouho se pak maličkej vrátil s tím, že má v bříšku tolik miminek, (a ukazoval nám všechny prstíky na rukou), protože si s maminkou dal hodně pusinek. 😀 a na pískovišti kde ho otravoval nějaký další kluk, na něj vyjel slovy. Nech mě já mám v bříšku miminko! 😀

eaka
14. zář 2012

@ivana21m to je aké rozkošné!!! 🙂

ivana21m
14. zář 2012

@eaka jo to on je.. je to moje láska malinká! 😵

malabiba
14. zář 2012

syn sa bál lekára, tak som mu dovolila zobrať so sebou dve hračky Gormita a Ninjago ( sú z lega ). Pri vyšetrení ich držal v pästiach a hovorí lekárovi: "Poznáš Gormita?" lekár hovorí, že nie. Znova sa pýta: "Poznáš Ninjago", lekár znova, že nie. A môj syn: "No vidíš to vás na medicíne nenaučili" 🙂

tatianka7
15. zář 2012

@malabiba Zabité 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...to je riadne číslo-koľkože má rokov?

malabiba
16. zář 2012

@tatianka7 mal cca 7, teraz už má 13, ale tára i dnes...robil si nedávno sám na panvici volské oko a rúčku z panvice nechal vytŕčať smerom k drezu, kde som umývala ovocie otočená chrbtom. Hovorím mu: "Otoč tú panvicu, lebo ju prevrátim, nemám na zadku oči". On mi na to zamyslene: "To by nebolo bohviečo mať na zadku oko" 🙂

tatianka7
16. zář 2012

@malabiba šikuľka ..to je veselá puberta potom.. 😀 🙂 🙂

jankah77
17. zář 2012

ja neviem cim to je, ale moj druhorodeny Matus (16m) ma uz asi mesiac presviedca, ze zajac robi bee bee .... 😀

jankah77
17. zář 2012

@kvetka_ haha to poznam, starsi prisiel za mnou, ze ci neviem, kde je ULOZNIK ....teda som si hlavu lamala... a nakoniec ho nasiel - puzdierko na farbicky

kikaneu
17. zář 2012

jáááj baby 🙂 zas som sa porehotala 🙂
my sme tu mali včera bratrancovu Karolínku (3 roky) od dnes chodí do novej škôlky, lebo v tej starej robili krátko a rodičia ju nestíhali vyzdvihnúť.....a ona tvrdí, že ide do novej škôlky, lebo tamtá pani učiteľka odchádza 😀 a robila nám manikúru...lakovala nechty, to ste mali vidieť.....mohla som odfotiť 🙂

yokralovnayo
18. zář 2012

baby dnes sme boli v Lidli na nákupe a mm bral rožky, podal malej sáčok a ona ho chcela hodiť do koša. len sa pritom jašila a nerafila. A keď sa potom zohýnala pre sáčok, tak začala nadávať: Jaaaj Kúúúúrňa !! bože všetci tam po nás pozerali xixi 😀 😀

yokralovnayo
18. zář 2012

a ešte je naša princezná strašne zaťažená na všetkých dedkov čo vidí v telke, alebo naživo. To musí hneď pred nejakým prešedivelým a fúzatým pánom zahlásiť na plné ústa: TOTO je DEDKO, NOOO!! 😅 a samozrejme na nich aj ukazuje prstíkom . takže občas mamička zažíva s malou trapasy 😀

evaviki
18. zář 2012

lezali sme vsetci v posteli, maleho steklili, lozil po nas a pod.. ked si zrazu lahol, otocil sa na manzela a povedal: "tatinku, táhni".. ja som sa zhrozene nadychla, naco sa mm zacal smiat, ze maly po nom chce, aby ho chytil za nohy a tahal po posteli 😀 no uz som sa zlakla, co to mame doma 😀

tosomja
18. zář 2012

Bola tu zase moja inteligentná neter 😀 a moja kamarátka, čerstvá mamička. Neter sa hrala s mojou Vikinkou v izbe, ja s kamoškou sme rozoberali rodičovstvo - ako stále...
Prišla reč na choroby, začal školský rok, ako sú deti choré a tak...Jej dcérka mala zvýšenú teplotu a hovorí mi, že jej dala čípok, ale že nemala až takú teplotu, len sa splašila...lebo že jej lekárka povedala, že po čípku teplota rýchlo klesá...atď.
Neter vybehla z izby a celá vystrašená zahlási - Booože, veď mohla zamrznúť, keď si jej dala čípok - to je len nad 38,5. To sme sa učili v škole!!! 😀

Alebo Vikinka dnes celý deň kričala na každého uja...Ajoj .ujo 🙂 ....niektoré deti slová skracujú, ona pridáva písmenka 🙂 (dala som tam radšej bodku, snáď si to domyslíte)

ribizek
19. zář 2012

Tak pridám jeden zážitok aj ja. S mladším máme trošku problémy s kakaním, tak som mu raz vysvetľovala, že to musí dať von, aby nemal veľké bruško. Chalani si maľovali niečo farbičkami, akože postavičky, zaujatí, pozerali do papierov. A medzi nimi dialóg:

P: Kjesjím mamičku, má vejté bjucho a je tučá.
M: Tučná? Asi tam má bábätko.
P: Nieee, ho....., bude kakať. 😵

garzonka
20. zář 2012

Dnes ma moj syn naozaj dojal.... 😉
Povedal mi ze uz chysta pre nas (rodicov) darceky na vianoce, ale bol pri tom taky nesvoj, ci to bude ok......tak z neho vypadlo, ze mne da do obalky *rodicovsky prispevok* a tatovi *vyplatu* , kazdemu vo vyske 50 korun, ....co ma nasetrene.
Zlatinko moje 😀 😵 🙂

irriss
20. zář 2012

Pred par dny moje dcerka - jedno z dvojcat (9let) 😉

"Maminko ale Ty se s tatinkem nelibaaaaaassssssss" - nahodila certovsky oblicej a stydlivou tvaricku zaroven.. 🙂
Ja ji pprikyvla a povidam.."No nelibam"...
dcerka:"A jak je mozne, ze jsme se teda narodily?"

mirka
20. zář 2012

dcérka tak v troch rokoch používala sama od seba slová držka (všetko za čo sa niečo držalo), trčka (všetko čo trčalo) a viažka (čo sa malo zaviazať)

piacere
20. zář 2012

Donedávna som sa sem chodila schuti zasmiať, keďže sme mali doma partizána... No vstupujeme do obdobia, keď už aj môj herec perlí jedna radosť... niekedy mám pocit, že čo veta, to perla 😅

napr. dnes ráno...

som alergická, takže niekedy ma chytí kýchací maratón, tak ako dnes ráno. A môj mládenec spustil: "Nazdavičto, nazdavičto, nazdavičtooo. Mamta, stači to! Nečiham!" 😅