"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

felixko
15. pro 2008

keď som bola malá, hrala som sa s mojou o 6rokov mladšou sestrou na zemi s bábikami. vtedy mala sestra asi 2roky. prišla za nami mamina a pýtala sa, že kto si prdol,lebo tam bol akýsi smrad a moja sestra skríkla: "Ja neprdla, ja hrala!" (číže mala na mysli, ja som neprdla, ja som sa hrala)..

Alebo raz sme spolu cestovali autobusom domov a sestra /to už bola samozrejme väčšia/ si chcela sama vypýtať lístok na autobus. No namiesto polovičný povedala pouličný lístok domov a autobusár, riadny nervák na ňu chúďa nakričal, či si nevie lístok vypýtať..

felixko
15. pro 2008

ešte ma napadlo:
mám známu, ktorá býva vo Švajčiarsku. s dcérou sa rozpráva po slovensky, malá ale aj tak rozpráva ako malý Maďarko.
raz mi hovorila, ako bola v zoologickej závrade..odvtedy doma pozeráme Ordináciu v ružovej závrade.
Alebo cez leto sme išli sa kúpať k priehrade a kamarátka si vynášala deku z domu do auta a ona sa jej pýta: "Maja,kde ideš s tým dek?"

felixko
15. pro 2008

no a raz, keď som bola našu susedku 4ročnú zaniesť rodičom domov, cestou po chodníku som jej povedala, aby mi dala ručičku, lebo chodia autá, aby ju náhodou nezrazilo a ona na to: "Zlevebená Panenka Mária, to ty si už videla, aby autá chodili po chodníku?"

renka9
15. pro 2008

felixko... k tej zoo... 😀 ,dnes mala obedovala so svokrovcami,mali maso,ryzu,stavu.Mala sa pyta svokry:"babicka,to ma dedko polievku?", babicka ze "nie,to ma tak vela sťavy". Mala že" ťavy?,šak ťavy su v Bojniciach," 😀 😀 😀

sisinka5
21. pro 2008

Moja neter ostala doma zo starkym a chceli prekvapit starku,otec chodil pre nu do prace robi v nemocnici tak dali piect mrazenu pizzu samozrejme mu zhorela a mala Klaudia ked sli po moju mamu na cele odd.kricala- starka starka vies co sa stalo?? Starky piekol piču a spalila sa mu 🙂

maminkatn
27. pro 2008

cav ik,,,,aj ja mam hlasku od mojej vnucenky,,,celkom,,cerstvu,,,,,vianocnu,,,,,, 😀
malinka,,,bola..u svatky,,na stedrovecernej veceri,,,aj s mladymi,,,a mala vnucka,,ked sli s dcerkou,,spat,,na stene mala obraz s panenkou,,mariou,,,ako drzi maleho jeziska,,na rukax,,,,,, 😀
tak mala,,zahlasila...ze babetko,,nema ponozky,,,,ked mi to vraveli,,,skoro som sa popucila,,,a potom este dodala...ze nema,,,ani bodycko,,,,ximxi,,,,a ked sme boli,,u prababiny,,vinsovat,,,tak zahlasila,,,zas...ze babetko,,nema teplaciky,,,,kde na to to male xodi,,,,to mala este len dva rociky,,,,smejeme sa na nej co to povyprava,,,je jak maly papagaj,,,vsetko opakuje,,,, 😀

mikca
autor
9. led 2009

tuhle jsme se dicela zasmali😀 ..dala jsem deti spat a vedle v kuchyni jsem se bavila s manzou a rikal ze mu chutnalo nejake jidlo co jsem uvarila..slysel to nas malej a hned me zavolal co ze jsme to tam rikali..tak mu rikam ze tatka rikal jak mu chutnalo papani...a z druhe postele se ozvala Klarka a suse konstatovala.."doufam ze se zas neprezral" 😀 😀 😀

slunicko552
9. led 2009

mikca 😀 😀

alionuska
9. led 2009

Zas som raz musela riesit rebus mojej malej lasky.Pytala " špagatiky s čepukom". 😀 😀 Cize špagety s kečupom. chi chi 😀 😀

geegee
9. led 2009

Minule ked moja mama odchadzala domov do BB, Matusko jej povedal: Stastnu cestu bamba a s nikym sa nedavaj do reci! 😀

monuska_9
9. led 2009

...moja znama sa pokusala uspat svoju trojrocnu dcerku..nijak sa jej to nedarilo tak ju strcila do stareho hlbokeho kocika ze ju pohojda a mozno zaspi...a ked uz kocikala tak mala jej hovori..." rychlejsie ty ku..va p..čovata lebo zaspim" 😀 😀 😅

lennnyd
9. led 2009

Caute baby,
nedalo mi to nepridat sa, nakolko je tu tých hlášok hodne 😀
Môj 5 ročný syn minule šlapal do kopca a skonštatoval to slovami: to je iná ko..tina 😖
😉 😉 😉

amaretta
9. led 2009

moja sestra ked mala 4 roky a chodila do materskej skoly tak jej kamoska povedala ,,moj tatino je pekny, lebo ma fuzy,, 🙂 a sestra sa nedala ,,aj moja mamina je pekna lebo ma fuzy,, 😒 kamoska na to ,,neklam nema,, 😝 sestra to zaklincovala ,,ma fuzy na pipine, videla som ked sme sa spolu kupali,, 😝 rozhovor sa odohral pred 20 rokmi a svedkom bola tlupa kucharok a moja mama, ktora bola v tej skolke ucitelkou

monkula
9. led 2009

ja som pod stromček dostal depilátor a depilovala som sa v obývačke ,tak som si urobial jednu nohu, jarko dobehol a skonštatoval ,no, hneď si krajšia... 😀

bambusko
9. led 2009

nase dievcata sa vecne na niecom natahuju, zabrdaju a potom je z toho skriepka. vtedy pride na rad separacia /esteze mame dost izieb/. potom zase jedna bez druhej su cele nesvoje. alica tak prisla po chvili za mnou a hovori: "mami, mozem sa uz ist hrat s emou? uz sa nebudeme jasterit" 😀

estella
9. led 2009

tak aj ja sa pridam...moja mala si pred vianocami pisala co vsetko chce od Jeziska a ja som jej povedala ze nech vsetky darceky ktore tam pise necaka lebo Jezisko tolko peniazkou nema a ona na to ze nech ide na fusku a zarobi si tam tak ako chodi ocko a vraj mu ma ocko nieco dohodit ked si sam nevie najst.... 😀 😀

snezienocka
10. led 2009

vecer niekto klopal na dvere ked moja mama prave citala rozpravku. tak len tak povedala ze ; koho tu teraz certi nesu o tej hodine? maly isiel s nou otvorit dvere. bol to sused. maly vybehol na chodbu a pyta sa: ujo a kde su ti certi?

v banke; cakame v rade a maly zahlasi. fuj tu smrdi , mami ty si si prdla. 😀

znovu v banke; syn zahlasil po anglicky; this is my life, my life is misserable. samozrejme ze iba ja som vedela ze to bol citat z rozpravky the shark tale. 😉

marika80
11. led 2009

No ja som malej kupila take tricko na konci novembra v Tescu. Prisli sme domov a nepytala si ho, tak reku dam jej ho pod stromcek. Tak si to odbalila, a pytala sa ma ci som jej to ja kupila. Hovorim, ze nie, ze Jezisko. A ona a Jezisko to kupil v Tescu?

danulka2
11. led 2009

snezienocka tvoj maly je frajer, ze po anglicky. Moj maly este poriadne nerozprava ani po slovensky 😝 😠 😀

snezienocka
11. led 2009

danulka2 my zijeme v anglicku a otec je marocan takze maly musi troma jazykmi. 🙂

snezienocka
11. led 2009

dnes rano sa maly zobudil pokakany. tak som ho chcela vyhresit ze kaka sa do nocnika a nie do plienky a on na to; a na co si mi dala plienku? 😀 ?????

minkak
11. led 2009

sa tu smejem 😀
geegee 😀 no ale mudry je matusko 😉
monkula 😅 ten tvoj jarko ma hlasky 😀
snezienocka to v tej banke nema chybu 😀

moja Veronika min.tyzden zahlasila,ked sme sa chystali von -mamka korunky nemame,mame eura 😅 ja som zostala ako obarena,nic take sme zrovna nepreberali,ako to len vsetko tie deti vnimaju..... 😅

minkak
11. led 2009

snezienocka 😀 no naco? 😀

sasanka78
16. led 2009

Syncek rozbil slnecne okuliare naseho tatinka a ked som sa ho opytala, ze co bude teraz nosit, odpovedal s kludom anglicana: gumaky! 😕

livia76
16. led 2009

🙂 V noci okolo 2 som sa prebudila na to, že máme v spálni akosi teplo, tak som otvorila na chvíĺku okno, malá sa prebrala a hovorí: ,, mamina, čo ti šiši, však z vonka ide zima" 😀 😀 kde na to chodia 2-ročné deti ? 😀 😀 😀

sisinka5
17. led 2009

Nas syncek sa celkom pekne rozkecal,len slovko ocko mu akosi nejde takze namiesto ocko je koko...dufam ze tam nedosadi t...

tutifruti
17. led 2009

Alžbetka a Dorotka sa kúpu a Dory /1,5/ vypúšťa vaňu... Alžbetka /4/ na ňu kričí: "Nerob to Dory, nerob... vyschnemeeee....

certica
17. led 2009

nam podfukovalo pod oknami, tak sme si objednali z fy chlapikov, nech nam to mrknu a spravia. oknari prisli a pytaju sa: "tak aky mate problem?" a nas viki (bude mat 4r.) im hovori: "no ten vodny kamen na oknach treba odstranit, lebo mamina tu uz normalne skolabuje..." 😀 a ten "vodny kamen" bola akoze voda, co sa nam raz trosku zrazala v rohu okna.
no a malo to aj pokracovanie.... chlapici boli dvaja a jeden vybehol do auta pre nejaku suciastku a viki nahlas pred tym druhym zakrici: "a kam isiel ten druhy robos?" 😅 na zaver to este zaklincoval otazkou - "a dokedy tu vobec este budete? uz je 12.25 (na mikrovlnke v kuchyni mame dig. hodiny, tak im to rovno aj precital a ukazal) 😀

renka9
17. led 2009

Angie, bola u nasich a rozprava sa s dedkom: idem do Tunavy /Trnavy/. Dedko jej hovori: naco, sak nemas korunky. Angie prevrati oci: sak ja mam eula /eura/. To je zvlastne, ze male deti si zvykli na novu menu automaticky. 😉

tamuska2007
17. led 2009

Naša malá Tamarka videla malému bratrancovi pipika, tak sme jej museli vysvetliť, že chlapci majú cikulki a dievčatká šušky. A včera som si lakovala nechty a malá chcela samozrejme tiež, tak som jej akože nalakovala a malá hovorí. Tatino si nemôže lakovať, lebo on má cikalku. 😀 To znamená, že chlapci si nechty nelakujú. 😀