"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

veva1
12. bře 2010

Alebo pozoroval sacok pukancov v mikrovlnke"ten je ale velky uz,ako tvoje brucho" tehotna nie som

veva1
12. bře 2010

Navarila som az po skrinu dobre a uplne naj ked par mesiacov dozadu starej tete na neviem kolku otazku povedal"nestar sa" no kde toto pocul

lussy23
13. bře 2010

Speváčka - sa smejem. Máš zábavného synčeka. 🙂

spevacka
13. bře 2010

lussy, no to teda mám... 😀 ked som bola tehotná, tak ma raz na ulici tak rozosmial, že som až plakala a nemohla som sa zastaviť...už to bolo trápne aj jemu, tak ma napomínal, že mami už prestaň, ľudia sa dívajú 😀

poki10
14. bře 2010

5-rocny bratranec, sedel babke na kolene, babka ho krmila, na obed bolo pecene kura a ryza, a maly jej hovori: "ja uz nechcem babi.." na otazku, ze preco, povedal: "musim schudnut, kukni jake mam brucho" 😀 😀 😀 chudy je, krpec krpaty 😀 😀

mamagaga
14. bře 2010

nasa papulka trojrocna - " ja som vellka slecna a tatinko je velky slec ",

- " jezisko to nevylieci, nema doktorsku sadu ",

- na vianoce som vysvetlovala narodenie jeziska, nasa drobula je v tom podkuta, kedze sa jej narodila sestricka a zahlasila " a teraz potecie marii z pisulky krv? "

- kupanie s rodicmi ma i svoje rizika: " tatinko ukaz mi pipik" manzel dost sokovane "preco?" a nasa sojka ho dorazila "to je taky moj kamarat chlpaty"

- kojila som ju dost dlho a ked som teraz davala papat mladsej, asi jej prislo luto a tak sa ozvala k tatinovi "daj mi dudku" chvilu porozmyslala a dodala "taku tvoju chlpatu nechcem"

- babke "nepocujes? si umy usi"

babula90
14. bře 2010

veva 😀

marelica
14. bře 2010

Keď mala naša dcérka tak 4 mesiace, kočíkovala som ju po sídlisku. Oproti tlačila iná mamička v šporťáku asi tak 2-ročného chlapčeka. Keď sme sa míňali, malý sa naklonik k nášmu kočíku a z plných pľúc zakričal: "bááááábo, budíííííííček!"

veva1
14. bře 2010

mamagaga moj vravi zasa ,ze ocko ma chlpate mliecko 😀 maminka ciste

dulkagabulka
14. bře 2010

So synom,ked mal asi 3-4 roky sme boli u lekarky.Ta sa ma pýtala: Pani Janovičová,čo mu predpišem, tabletky,alebo sirup? Ja na to ,že ved už je velky,že už može aj tabletku. On medzitym prešiel k lekarkinmu stolu oprel si tam ruku a pyta sa lekarky: A aký je ten sirup? Lekárka že :Dobrý, jahodkový. Matej na to ukázal 2 prsty a vraví: TAk dobre, tak dva 😀

dulkagabulka
14. bře 2010

Sedeli sme v autobuse MHD a syn si strkal ruku do ust. Vravím mu,aby to nerobil. Na otázku prečo som odpovedala,že bude mat velké ústa. On sa pozrel na oproti sediaceho pána a vraví : Takéto??? /podotýkam,že pán mal naozaj velké ústa/

dulkagabulka
14. bře 2010

Dcéra sedela fascinovane pred reklamou v TV, ústa otvorené a sústredene pozerala.
1,reklama: Orion splní všechna dětská přání
Dcéra na to úplne neveriacky: To fáááákt???
2, reklama: Ariel vypere dočista dočista.
Dcéra na to: No léén aby... 😀

dulkagabulka
14. bře 2010

Kúpila som si nové plavky a kedže som nemala takmer žiadne prsia,kupila som si také vystužené. Obliekla som si ich a dcéra pozerala na moje prsia a vraví: Mamii, to čooooo??? To AKOŽE???? 😀

cairka
14. bře 2010

akože 😀 😀 😀
my sme sa spolu kúpali a malá si ma obzerá a hovorí "maminka, aké máš pekné bradavice" 😅 😀

dzio2
14. bře 2010

moja 12r dcera vcera zahlasila ked sa odovzdavali ceny na STV za rok 2009, TO AKOZE DOBRE STARA RELACIA ,KED JE ROK 2012 A ONI AZ TERAZ ODOVZDAVAJU SOSKY ? A KDE BOLI DOTERAZ 😀 😀 a ja jej vravim ZUZKA pouvazuj nad tym rokom ,A ONA, SAK UVAZUJEM UZ OD ZACIATKU RELACIE, ZE SA DOBRE ONESKORILI 😀 😀 😀

alca85
14. bře 2010

😀 😀 😀 😀 😀

brumdinka
14. bře 2010

hezké téma, takových poznámek má náš malej spoustu, už to ani nepočítám ani nikam nepíšu - možná je to škoda 🙂

ted´zas uzemnil naše, má s dědou vážnou debatu a říká mu dědo a víš, že francouzi nemají H, tak to oni pak ríkají
ovno 😀 logicky, né 😀 tak sem mu pak vysvětlila, že opravdu neříkají ovno, ale merde 😀

berenika39
15. bře 2010

petr ještě moc souvisle nemluví, ale přemýšlí nad vším a někdy je to myšlenka opravdu hluboká:
večer jsem mu říkala: ty jsi moje štěstí, viď? a on: ne. A co jsi moje ? Zapřemýšlel, a píchnul se do bříška a řekl: JÁ!
Logicky, neví, co je štěstí, ale ví, co je on🙂))). On je moje já....přesně🙂)))

dulkagabulka
15. bře 2010

Ked u nas otvorili Tesco, rozpravala som svojim detom prihodu mojej kamošky,ako jej dcera /asi 6-7/ročna s partiou sli do Tesca a zobrali tam z peračnikov nejake gumy ,ceruzky, chytili ich a aka to bola hamba. Vysvetlovala som im,ze aj keby ich niekto nahováral, nikdy nesmu nič zobrat. Na to sme šli kupovat mužovi kabát. Obliekol si jeden, boli na nom take velke vrecká. Nato syn na celý obchod: Jeeej ten má velké vačky, s tým možeš aj kradnut v tescu .......

dulkagabulka
15. bře 2010

Na zabíjačke u babky visel brav . Dcera vtedy asi 4 ročná,že to je svina. Vysvetlovala som jej,že nie,že to je brav.Ona nato,že ale má cecky. Ja že ale ved aj naš tatino má cecky a je muž. Monika sa na chvílu zamyslela a vraví: Nieee, náš ocino má iba 2.

marelica
15. bře 2010

Boli sme na návšteve u kamarátky... jej malá (3r) narobila neporiadok a tak ju mamina napomína, aby si upratala... samozrejme: malá nepočúva... tak sa mamina uchýli k počítaniu: "jedeéééén, dvááááá,...." na to dcéra vystrčí bradu, ruky v boka: "mama, nerob na mňa čísla!"

dulkagabulka
16. bře 2010

Rozprávala som sa s detmi o znameniach a potom som sla vesat prádlo na balkon. Syn/asi 4-5 r./ tam stál, hlavu strčenu medzi dve tyčky, rukami sa držal a nemo hladel von. Zrazu sa otočil a pyta sa: Mami a čo som ja? Ja mu odpovedam,že kozorožec. A on na to: Ale tak som to nemyslel, myslel som,či som džentlmen,alebo iba taký úbohý debil....odvtedy aj ja takto delim mužov 🙂

vinka
16. bře 2010

To moja dvojročná dcéra povedala mužovi ked sedeli v aute.ocko nechod po tráve ebo si ozbijes auto a budes chodiť pesi. 😀 😀 😀 A mojej mami sa opýtala ked išli okolo bankomatu.babka más kajtu?Ona,že nie.Moja a co budes obit ked nemás kajtu? 😀 😀 😀

langkofel
16. bře 2010

Moja 4 rocna dcerka vcera vecer: Mam taky PRIJEM ze sa mi chce spat.

Alebo bola na SK u babicky na prazdniny telefonujeme spolu: A mami je tu vela snehu, Hej a chodis aj von? Ano s dedkom sa sankovat, A nie je ti zimka, ked tam tak vela snehu je?, Nie ved mam LYZACKY 😕 😕 😕 (chvilu mi trvalo kym som pochoplila co mysli - oteplovacky)

felixko
17. bře 2010

naša dcérenka sa skoro pustila rozprávať a teraz má už dosť bohatú slovnú zásobu. minule upratovala moje podprsenky do šuflíka a ramienka z podprseniek jej bránili zavrieť šuflík. bola celá nervózna a vykrikovala, aby som jej pomohla upratať KÁBLE 😀 😀 😀 😀 a ukazovala smerom na ramienka od podprseniek..

dulkagabulka
17. bře 2010

Dcéry prišli pohoršené zvonku a žalovali na syna,vraj vonku hrešil.
Ja: Ako si hrešil?
Matej: Nepoviem.
Ja: POvedz ako si hrešil?
Matej: Nepoviem budeš ma bit.
Ja: Nebudem ta bit, povedz mi len,že ako si hrešil...
Matej: Noooo, ja som hrešíl, že kúúú, potom ešte že pííííí, kóóóó, jááááá.
Ja: Jáááá???
Matej: No já na to jéééééé

😀

veva1
17. bře 2010

dulka 😀 par sekund mi to necvaklo,podareny 😉

dulkagabulka
17. bře 2010

Dedko vravel Matejovi ked mal 4 roky: Mato,Mato,kedy už ty len budeš tým vojakom?
Mato na to: Dedko, to ty už budeš dááávno mŕtvy...

veva1
17. bře 2010

chudak dedko 😀

veva1
17. bře 2010

teraz ma napadlo moj otec vravi Tomaskovi nebuchaj si hlavu budes hlupy. A tomo Ako ty?