"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

verisek91
15. zář 2013

ahojky,snad nevadí,že to neřeklo moje dítě,ale dítě od přítelové sestry.. 6 letý Tomášek jel se strýcem v autě,strýc měl před sebou nějakého neschopného řidiče,tak řekl : Dělej,pohni,jeď!! A Tomášek na strýce vybalil:Ale strýcu,u nás se to říká jinak..a strýc: a jak? Tomášek: ,,Uhni ti ko*ote!" 🙂)

bronia13
15. zář 2013

@mandarinka34 tak to dobre zapotil ze len sam pan boh vie kdo ich zniesol 😉
@evaviki
@evaviki no ja som tam bola len chvilku a sa mi zdalo ze je nejak podozrivo ticho nieco mi tam chybalo tak preto som sa pytala na psa.... tie dve ho chceli a potom uplne pubertacky sa o neho absolutne nezauimali, mama chodila s nim aj na hodinove prechadzky a tie dve ho ani len vyvencit nemohli... smutne, naco chceli potom psa no nie?

evaviki
15. zář 2013

@bronia13 nechapem, je to smutne.. ja som domov dovliekla psa, ked som mala necelych 15, poctivo ho vencila o polnoci, o tretej a o siestej, kym sa nenaucila vydrzat celu noc a pytat sa.. 😀 nedokazem si predstavit, ze by som si ju nevsimala a bola by mi lahostajna.. njn..

dolijalu
15. zář 2013

Nas ocino dnes vybuchol v aute a pouzil slovo "curak". ehm...Niki vzadu nic...ideme si o tri hodiny neskor po dialnici a zo zadu: pozri, to je ale curak! Ten curak ma otvoreny kufor! Aha, dalsi curak! A manzel: kde je ten curak? Niki: no tu v knizke to pisuemoticon)
Dalsi priklad toho, ze aj ked nereaguju hned, tak pocujuemoticon))
aach jaaaj

sissmiss
15. zář 2013

nas sedemrocny....

"mamicka vsetko najlepsie k narodeninkam, urobil som ti darcek z odpadkov" (spravil nejake dielko z krabic ktore zlepil a pomaloval)

Muz sa udrel... lamentoval ...a syn ani nedvihol oci od knihy a hovori: "zivot je tazky, nevedel si?"

bosacka
15. zář 2013

išli sme požičaným trojdverovým autom a dcéra (2,5r) v zadu poznamenala "ja nemám otváracie auto, ja mám také zašité"

kolhermanecka
16. zář 2013

Mám čerstvou perličku..včera jsem Anne Marií -5.5 roku po koupání mazala a jelikož mývá hodně často opruzený zadeček,tak mažem rybilkou..Tak jí máznu i trošku prcku,aby se neřeklo a ona mi říká."No Mami ,to mám hebkou kůži ,i zadeček mám ve vnitř hebký a vláčný,to jsem Panna ,víš?"No nebyla jsem schopna slova..úplně mě to odzbrojilo...

alexanotbad
16. zář 2013

nas 3rocny synator si minule pri kakani prdkol a hovori mi: "jeej mama ako to hovno pekne zavrzgalo, ze?" 😀 😵 no co dodat...

ottka
16. zář 2013

Moja 4 - ročná dcéra dnes zahlásila, že nemôžeme chodiť cez slepú ulicu, aby sme neoslepli.

mandarinka34
17. zář 2013

mame 16 mesacneho syna Maxima.vcera sme ho s priatelom hresili lebo stale hadzal zo stola ovladace na telku a dvd.to sa mladenec rozplakal a taky herecky vykon podal s placom ze sme mu kazali aby odisiel s obyvacky a ked sa ukludnii nech sa vrati.maly odisiel do izby a o 2 minuty prisiel a v rukach drzal umelu kravicku a prasiatko.prasiatko dal tatinkovi a kravicku mne bez slova sme pochopili co si o nas nase dieta myslii.este moc nerozprava ale uz teraz viem ze bude perlit 🙂

dendy1
18. zář 2013

Dnes som išla s malou 2,5r. domov a cestou z garáže sme prechádzali okolo práčovne kde som mala v sušičke nohanice a trakmi a tie hrkotali. Malá sa ma záhadným hlasom pýta: čo to je ?? Ja že: sušička. A malá strááášne začudovane: Aká dušička ??? 😀 no v momente som si prišla ako vo filme: konec vodníku v Čechách 🙂

cairka
19. zář 2013

V obchode sme kúpili presnidávku a po príchode domov sa menšia pýta : "Mami, a dáme si tú DODÁVKU ?" 😀 😀 😀

siska53
20. zář 2013

Moje dnesne vyplody.vravim mame: teta pocula lev reva ( rev leva). Par minut na to: rano mi budil zvonik. ( zvonil budik).

erni
20. zář 2013

My sa teraz trenujeme sykavky so 4 ročnou dcerou..tak som jej hovorila, aby opakovala po mne: šiška, šarkan, šašo...a potom mi došli slová, tak sa pýtam co je este na š? a ona ze: šušurka 😀 😅

bayuska
20. zář 2013

:D pridem do kuchyne a pytam sa, co robis mojko ? a on ze polievku... chvilu som neriesila a potom som si spomenula, ze som kutikom oka zazrela panvicu na sporaku... "a to v panvici???" a on ze " vsak aspon nebude treba umyvat, len vytriem servitkou 🙂 " ... :D no zemrem asi z neho :D

sissmiss
21. zář 2013

Dnes nas sedemrocny vysvetloval rocnemu bratovi: toto je tvoja baba. Toto je NASA baba. Je stara a ma vselico papat.

Vcera cestou zo skoly:
* Mami, ty si mlada, aj ocinko je mlady a aj ja som mlady.
-Ty nie si mlady, ty si este maly.
*tak som mladucky

Pred tyzdnom v rade u ortopeda videl taku asi 80rocnu tetu pred nami a ocenila som ze potichu hovoril: ludia ktori su stari zomru a pojdu do neba

Minule pocuval moj rozhovor o nejakom filme s mojim otcom a otec hovori ze a to bol svaty Peter. A maly hned ze kto je to svaty Peter, tak reku to jeeeeee...... a on ze PETER PAN???

sissmiss
22. zář 2013

Cestou zo skoly bol uneseny obalom z cukrika co mu dala spoluziacka, ukazoval mi ho ze aby sme take kupili a daval mi to vonat a povedal: skus, vonia ako anjel, nikdy som take nevonal 😵
Tak vravim ako vies ze ako anjel ked hovoris ze si nikdy take nevonal a on ze : ale mamiiiiii, som robil srandu

andreaka11
22. zář 2013

pytala som sa lisy. lisa co ches robit, ked budes velka? L: zehlit! 😀 ooo, ano! 😎

andreaka11
22. zář 2013

pred mnohymi mnohymi rokmi, sestra pozerala televizor, kde bol program o kravach. krici na mna: andreaaa, pod sem rychlo, sestricku mas v telke... 😀

andreaka11
22. zář 2013

a este jeden zo starych casov: bratranec hovoril otcovi: oci ja chcem nakladacku 😀 (nakladne auto)

lenkas01
22. zář 2013

dosiel v piatok zo skolky pokakany (cerstvo, chalabohu nemal to tam od rana) a pytam sa simon a to si nemohol povedat pani ucitelke ze chces ist kakat...mamiii nie v skolke nekakam...ako to ze nekakas ked sa ti chce musis aj v skolke...mamii nieee spravny gazda si to nosi domov 🙂 😒

fraufrt
22. zář 2013

Dcerka dnes telefonovala s babkou a bavili sa o vselicom,napr. aj o to, ze mala by chcela, aby sme mali doma kravu, ktora by davala maminke (mne) mlieko a "ja " by som mala viac mliecka a mohla by som potom castejsie davat cuci-muci (kojit) braceka. Ale kravu mat nemozeme, lebo mame maly dvor.

veron333
22. zář 2013

Malý zobral babke obrázok Pápeža Jána Pavla 2 a hovorím mu ,nechaj to babke tam,to je Ján Pavol 2 a on na to,mami to je druhý Janko?

sissmiss
23. zář 2013

@fraufrt nasho presiel napad mat kravu az po tom ked sme vysvetlili ze krava kaka velke hovienka. Lebo istu dobu to bolo zvieratko numero uno. Akurat ze mlieko chcel predavat 😀 Priestorove obmedzenia nebral do uvahy, podla neho je nasa zahradka 5x5 idealna ponat kravu, prasiatko, kacicky...

kuwait
23. zář 2013

moj maly ked zacinal hovorit tak si mylil slova a otcovi namiesto I see you,stale hovoril I smell you 😀 ten to bral tak,ze malemu zrejme smrdi a maly to myslel tak ze aha I see you kuk 😀 see a smell si mylil.Alebo sandwich ked pocul tak sa pytal ze kam ma poslat witch(bosorku)

ichbinich
23. zář 2013

Ja pridam moj trapas, ktory patricne okomentoval moj syn (3,75 roka):
Sedime spolu (nastastie sami doma), ja som si prdla, ale teda s dostatocnym zvukovym efektom 😅 Syn sa ma pyta, co to bolo? A ja ze som si prdla. A on na to: To nebolo prdenie, to bolo kakanie... 😀 😀 😀 (nie, nie, fakt to bolo iba plynove skupenstvo 😉 😀)

ichbinich
23. zář 2013

Syn uz tiez robi plany: ked budem velky, budem velky ako papa (manzel ma 1,86m). A Stella bude taka velka ako Ty (ja mam 1,60m)...

Ked budem velky a budem moct jazdit na aute, tak ja a Stella budeme sediet vpredu a ty a papa budete sediet vzadu, ze ako on nas odvezie 🙂

A minule tiez zahlasil, ze bude nosit manzelove veci, ked bude velky. Ale kedze sa chysta narast taky velky, ako manzel, tak aj bude moct 😉 😀

hancazivocich
23. zář 2013

Říkám Kristýnce - vylez ze dveří a přivolej výtah... Vyjde ven, já se obouvám a slyším na celý dům - hééj, výtahůůůů.....
A směje se tomu jak blázen..

fraufrt
23. zář 2013

@sissmiss tak to s tymi hovienkami jej musim vysvetlit, ked pride zo skolky. Myslim, ze pochopi, pretoze momentalne mame problem s upchatym zachodom. 🙂

paloma20
23. zář 2013

Moja mama spomínala, na to keĎ ja som začala chodiť do školy a sestra bola ešte v škôlke. STále som plakala že sa chcem hrať ako Romanka že sa mi nechce učiť.. TAk mama zobrala všetky moje knihy do školy dala to do školskej tašky a šla s tym ku košu že to teda vyhodí keĎ sa nechcem učiť a že skončím zo smetiarmi smeti vyvážať... Zase že som spustila revy že nechcem byť hlúpa že sa teda budem učiť...Potom začala sestra chodiť a mama použila túto istú metódu aj na ňu keĎ sa nechcela učiť, že bude chodiť zo smetiarmi...a sestra na to?? ˇVeď aj to niekto musí robiť mne to nevadí:D