"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

masinka
17. dub 2012

nasa Diuska minule pokombinovala minuly cas s buducim a zahlasila ze " budela robit .... " rehotali sme sa este pol hodinu

irriss
18. dub 2012

@masinka
pekne. 😀 .ja bych se asi smala jeste vic, protoze tady v It.."budela" znamenaji streva 😉

ivett1
18. dub 2012

ale som sa pobavila.... 😀 ranná šálka kávy a perličiek a pracovný deň vyzerá hneď lepšie 😀

evaviki
18. dub 2012

maly dnes rano v skolke: "tatinku, davej si velky pozor na celnici, jsou tam debilove"
by ma zaujimalo ako ho to vobec napadlo emoticonDDDD manzel sa chystal do prace, nikam ani necestoval a ani si nejak neuvedomujem, zeby sme malemu hovorili o colnici..

masinka
18. dub 2012

@irriss tak a je to jasne, o mesiac sa chystame do Talianska na dovcu, tak sa Dia potajomky pripravuje, aby mohla malych Taliankov ocarit svojou slovnou zasobou 😉

maria200981
18. dub 2012

v Istanbule:
1. ked sme sa prechadzali po ulici a nakupovali blizko jednej z mesit...a volali na modlitby za den taky 3. krat..dcerka poznamenala...."Mami toti farari v Istanbule su nejaký šibnutí..." 🙂)
2. ked mala 5 rockov som s nou chodila k logopedicke nevedela povedar R...a ked moj priatel jej povedal nečisto prinčezna moja ( kedze je cudzinec) ..hned mu poznamenala....neboj sa nabuduce ked prideš k nám do SR tak Ta vezmeme s mamou k pani logopedičke...🙂

evaviki
18. dub 2012

tak oprava: mala tam byt silnice..
maly dnes rano v skolke: "tatinku, davej si velky pozor na silnici, jsou tam debilove"

garzonka
18. dub 2012

Minule najstarsi syn siel von, obuval sa v chodbe a hovori: mama, dam si tie NESLUSNE topanky. V prvom momente, ze ake neslusne???? A potom mi napadlo, ze len pouzil "NE" pred "slusne" a spojil to dohromady (lebo ja im hovorim ze maju veci "slusne", ktore nosia napr do skoly alebo do kostola, co maju vyzerat cisto a to ostatne je navonok a on to nazval "Neslusne" 🙂

Dnes rano na ceste do skolky/skoly sme videli jedneho bezdomovca, casto ho vidame v nasom meste a mladsi syn mi hovori:
mama, ja ked sa neozenim, tak budem bezďák.
Ja: A to preco?
On: No, lebo nebudem mat zenu, takze nebudem mat nic. 😀

A este doplnim, aj u nas sa tvorili špeci slova:
ja pram(od "prať") = ja periem
uz sa tmí =uz sa stmieva
ja zobram(od "zobrať") = ja zoberiem
kobeležka = kolobežka
ževraj = žeriav
tefelón = telefón
vytlačovačka = tlačiareň

wilagrande
19. dub 2012

@garzonka u nas bolo napr:hop tutut-cestovat vlakom alebo autom 🙂 alebo ňuňuň to znamenalo otvorit ,zatvorit (napr: dvere, okno , dobozku,mliecko a pod..) 🙂

buffinko
19. dub 2012

počujem hrmot v kúpeľni, dobehnem, nočník prevrátený a obsah všade po zemi ( ako na potvoru tak trochu hnačkovitý 😝 ) dcérenka vysvetľuje: - mami, to nie je hovienko na koberčeku, to je...to je...to je niečo iné!

sabcav
20. dub 2012

Andrejka přišla z venku špinavá jako prase a komentuje: Hm, já jsem nějaká moc špinavá asi jako prasátko, to bude mít pračka posvícení 😀

nadhera
20. dub 2012

Ja: Aku rozpravku ste dopozerali? Starsi: Pipi dlhu pancuchu. Pipi ako pipik.

jijitka
20. dub 2012

Vašík nechtěl spát pod dekou a říká mi, že chce "odpřikrýt" 😅

berenika39
20. dub 2012

Petr lezl po čtyřech a štěkal, na hlavě řetěz z céček 😉 😉 .
Mami, mami, já mám chodítko. Odveď mě.
(jaký chodítko? na co ho pes potřebuje? a kde je? )
No, chodítko, mě za něj vem a jdeme na procházku.
(ono to mělo být vodítko)

marjama
20. dub 2012

@jijitka To je moc pěkný výraz. Naše Martí zase používá výraz "zapínač" a samozřejmě teda i vypínač. Ale prostě nechápe, že když se něco něčím zapíná, tak to přece nemůže být vypínač, ale přece zapínač 😀
Další ustálenou hlášku používá, když jí manžel dává několik pusinek za sebou a ona to nemá ráda, tak mu říká nepusuj mě! 😀
A ještě jedna úsměvná. Martí má prakticky stále vlhké nožičky (bohužel to má po mně) a když chodí doma po koberci, tak se jí na ně nachytají různá smítka a ona se vždycky rozčiluje a říká, že má "smetivý" nohy 😀

yukki
21. dub 2012

K: Ja budem akože tvoje šteniatko, dobre?" M:"dobje, a ja budem vejká štenica!"

macocha
21. dub 2012

@yukki u nás pre zmenu malá je malé žriebätko alebo aj koníčatko, ja som každopádne mama konica.

akeber362007
21. dub 2012

Dcérka mi recitovala básničku čo sa naučila v škôlke """"(dcérka ) a to budeme rozprávať na vystúpení """( ja ) na deň matiek ?( dcérka ) áno ,,,, ( ja ),no tak to sa pôjdem pozrieť ako spievate a recitujete ,,,,( dcérka ) a oco ? (ja ) no však to je sviatok pre maminky ( dcérka ) A KEDY BUDE SPOLOČNý ?

maminuska
21. dub 2012

Dcéra Romanka si pospevovala : Já mám pipinu ( rozumej šušku ), maminka má pipinu, Natálka má pipinu a ocko má chlp 😀 .
Manžel zazrel na ňu a vraví : aký chlp má ocko ? A ona na to : " mají ( malý ) a tenký chp 😀.

eaka
21. dub 2012

@maminuska tak tá mu teda dala...

maminuska
21. dub 2012

😀 Mne sa dnes podaril dobrý brebt. 😀
Chcela som povedat synovi 12 ročnému " kolko to máš ? " ( kg ) ked sa vážil ale vyletelo so mna " koko.a máš ?
odpoveď bola s rehotaním . ˇAle mami , jasné že mám "

maminuska
21. dub 2012

@eaka dala , ale zopovedne prehlasujem že sa značne mýlila 😀

berenika39
22. dub 2012

Petr konstatoval na procházce, že z toho plotu čuměj větve a někdo se o ně píchne...(prorůstal tam nějaký keř). No, říkám si, čuměj, tak čuměj, jsou horší slova, tak jsem mu nabídla "vykukujou" a šli jsme dál.
Večer čteme Kdo chce koťátko a petr doplňuje každé druhé slovo🙂
Jabloňko, koukám pořád výš.
Kdepak máš hlavu, odpovíš?
Jabloňka šumí větvemi: až u nebe, a kvete mi.

No a Petr samozřejmě doplňoval: jabloňka ČUMÍ větvemi.....nakonec - proč by nemohl strom koukat větvemi... 😀

sabcav
23. dub 2012

Andy má období Půa a jeho kamarádů, má takového dlouhatánského tygra, vlastně je to jen taková ta zarážka pod dveře , akorát tenká...všude ho tahá, i na hřiště...v sobotu jsme šly na hřiště, tygra samozřejmě s sebou a všude s ním poskakovala (tygr pak šel do pračky) a Andrejka s ním vedla vážnou rozpravu: Tygříku, ty umíš ale krásně skákat. A umíš skákat i na jezdících schodech? A tygr jako odpověděl, no jasně, vždyť mám přece skákací ocásek, jako spirálu...a najednou na mě: maminko, věděla jsi, že má tygr ocásek? Odpovídám, ano věděla, tygr má vzadu přece ocásek. To tygři mívají. A maminko, víš jako co vypadá tygříkův ocásek? No to tedy opravdu nevím. No přece jako hov.no 😀 . A Andrejko, kdopak tě učí taková slova 😕 ? No přeci děda ze Žandova (tchán 😉 ) 😝 , asi si s ním budu muset trošku promluvit, aby nemluvila za chvíli jak dlaždič 😉 . Ale abych pravdu řekla, ten ocásek tak při trošku fantazie opravdu vypadá 😅

A po dnešku víme, že nám malou princeznu od září vezmou do školky 🙂 . Doufám, že tam bude taky perlit 😀

yukki
23. dub 2012

varím im kakao, pýtam sa: máte radi šupku na kakau? a obidve jak z marsu Čo? Čo???!! tak vravím ale nič, nič, nechjate tak..... Čo či máme radi?? máme, máme...čo to? máme radi....šunku na čaji! máme radi...

tak je pravda, že na tých krabicových mliekach sa asi nerobí šupa, ja som im robila z kozieho a kus sa začallo variť..... ta tak...šunka na čaji.

lubikan
23. dub 2012

@sabcav boze to vase dieta bude iny zabavac,ked vyrastie...hihi..zlate dieta 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kvojtanikova
23. dub 2012

my sme mali vcera vyrocie svadby so starym a tak sme trosku spominali na svadbu a tak, a spomenula som si na super hlasku, ktora sa mu podarila druhy den rano po svadbe. Samozrejme ze sme spali na hoteli, ale ja som si zabudla pripravit nejake pyzamo, papuce, iba nahradne saty sme mali, aj to len co nam prve prislo pod ruku. Ja som si v noci v posteli rozobrala uces, odlicit som sa ani nesla, co som bola taka unavena a tak rano som vstala z postele oblecena v manzelovej koseli, vlasy na vsetky strany, oci ako machule, obute jeho poltopanky a isla som k nemu, a on sa pozrel, normalne sa mykol a zahlasil "... fúúha to ty si tá istá čo som si včera zobral????" 😅 som sa s nim nebavila este 2 hodiny... 😀

lucisa
23. dub 2012

@kvojtanikova manžel si zariskoval, když už tě měl jistou, co? To bych ho taky nakopla asi 😀 😀 😀

garzonka
23. dub 2012

Starší dvaja sa handrkovali o akúsi hračku...tak im hovorím:
Nie je to ani jedného, ani druhého. To bude vaše spoločné.
A Dávid: Nie, to bude MOJE SPOLOČNÉ !
😀 😀

marusik
23. dub 2012

dcérka má 2,5 roka, ešte sa dojčíme... ráno pri dojčení toľko rozprávala, že som ju varovala:
"Keď sa budeš toľko odťahovať hore-dole, tak Ti už nedám piť mamkine mliečko. Schováme cicík a mliečko už nebudeš piť"
dcéra odpovedala: "a prečo nebudem piť? už vychladne a bude studené?" 🙂