"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

ivett1
29. čer 2012

Môj malý synovec Samko (má 5 a pol roka) bol u babky (mojej mamy) na návšteve a kopal si futbalovú loptu na záhrade...a keď ju už neviem koľký krát kopol do "cibule", tak babka na neho zakričala, že či nevidí, prečo tú loptu musí kopať práve tým smerom?!...Samko len pokrčil plecami, otočil sa k babke a hovorí: "Ale babi, veď je aj tak "skapatá"! 😀 😀 😀 (...to bol jeho opis zvädnutej cibule...)

strociatka
29. čer 2012

nasa vrtula teraz "ulietava" na kreslenom naucnom programe - Bol raz jeden zivot. Ten stary, co sme aj my na nom vyrastali a naramne vsetko riesi, krvny obeh, krvinky, bunky, jej najoblubenejsie slovne spojenie - bielkoviny to vedia... A stale nieco riesi a vysvetlujeme, donekonecna vysvetlujeme a vysvetlujeme. Uz som zaspavala, bolo dobre okolo 22 hodiny a mala stale nieco riesila, uz som ju ani nepocuvala, len som registrovala otazky: "Mami? A ked papagaja nieco svrbi co urobi? Mami? A co urobi, ked ho nieco svrbi vnutri? Ako sa poskriabe? Mami? A ako sa poskriabe ako ho svrbi vnutri v brusku? Mami? Strci si nohu do zadku aby sa poskriabal?"

😀 😀 😀 dospala som, rehotala som sa tak, ze som najblizsiu hodinu sedela v obyvke a uchechtavala sa

lucisa
29. čer 2012

@evaviki 😀 😀 já myslela, že na to, aby sis měla s čím taky hrát, když se koupeš 😀 😀 😀

lucisa
29. čer 2012

@strociatka 😀 už vidím papagaja, jak s jednou nohou v zadku udržuje balanc 😀 😀

lucisa
30. čer 2012

Jely jsme dnes na kole, holky na svých, já Miu v sedačce. Docela jsme spěchaly na začátek závodu Neckyády a Nela furt brblala, že jí je horko a už nemůže. Já to nekomentovala, jen jsem šlapala dál a najednou se malá trochu vyklonila zpoza mých zad na Nelku a zařvala: Neuoooo, makej makej!!!!!

lucisa
30. čer 2012

A ještě jedna hláška naší nejmladší. Vytáhly jsme dne sjejí odrážecí kolo, má ho akorát, spíš ještě potřebuje nějaký cenťák vyrůst, ale na zem už dosáhne. zatím ji necháváme jezdit jen n atrávě, sedí na sedátku a spíš pochoduje.
Objela takhle celou zahradu a pak přijela k mé mamce se slovy a patřičně zmordovaným výrazem: Jevífmajijá, uuf, to je pááce, uf nemůvu, du paukovat kouo (ježíšmarjá, uff, to je práce, už nemůžu, jdu parkovat kolo).
Moje mamka nevěděla, jestli ji má litovat, jak se napracovala, nebo se řehtat.

nadhera
30. čer 2012

Na stole ostal po deckach nedojedeny hlavkovy salatik a banda uz neskor bastila kolacik. Starsi zacal dlubkat s vidlickou do salatika a vravim mu, nechaj salatik, tatik ho neskor zje, na to zahlasil - a to ked budem stary, aj ja budem jest stare veci?

jijitka
2. črc 2012

Vašek má teď v oblibě pohádku Krysáci, takže celý den poslouchám: "A máme tady ploblém maminko" 😀

xlucia
3. črc 2012

@strociatka oprskala som monitor jogurtom 😀

strociatka
4. črc 2012

@xlucia no jo, jogurt pri monitore... poznam 😀

renca3
4. črc 2012

Ked mal starsi syn asi 2 roky, vykakal sa do nocnika. Babka studovala obsah nocnika a pyta sa ho "Ty co si papal?" a maly na to " Ja som nepapal, ja som kakal". 😅

lucisa
4. črc 2012

Já se zasmála dneska. Moje mamka předchozí dva dny hlídala mé téměř 6leté synovce - její vnoučata.
Oba koukali na telku a jeden z nich si bezmyšlenkovitě začal hrát se svou mužskou chloubou.
Mamka to po chvilce zbystřila, tak mu říká: Vojtíku, nech toho lulánka na pokoji, bude tě bolet.
Vojta se zamyslel, kouknul dolů a najednou se zeptal: Babi, je v lulánkovi kost?

Asi si hrál mnohem dýl, než si babi myslela 😀 😀 😀

bubelko
8. črc 2012

tak som sa prave pobavila na mojom mladsom synovi. mame na navsteve dedka, pozerame tv a dedko sa ho medzi recou pyta:
jonas, a ty mas kolko zubov?
jonas strcil prst do ust a rata: jeden, tli, styli... jej a uz leti.
v tv sa totiz prepla reklama, kde chlapik akoby leti vzduchom 😀

sevi
9. črc 2012

pytam sa svojho 5rocneho syna- vies co je iglu? Sebko-viem.to je domcek. Ja-a kto tam byva?? Sebko-vsak predsa igluaci.

sevi
9. črc 2012

manzel pride k nasej krpatej 3,5roka a hovori jej-citis ako to vonia? (polievka bola pripravena na stole)a slecna mu zahlasi-citis??citis ako som si pldla?

yukki
9. črc 2012

Cestou z obchodu sme zobrali autom takého starčeka, chodí furt pešo a keď ho vidíme tak ho brávame bo obchod v strede dlhej obce...zastali sme, vystupoval
No ta ďakujem"
ja vravím "niet za čo" a te dve po mne jak papagáje
"niet za čo" a staršia dodala "dobre sa stalo" ... akože rado sa stalo

cairka
9. črc 2012

@yukki , ale ved aj dobre sa stalo, pravdu má dievča 😉

ivett1
9. črc 2012

@yukki je šikovná, správne zhodnotila danú situáciu🙂

suezana
9. črc 2012

@yukki si zlatáááá, ja som bola neskutočne vďačná každému, kto nás vzal autom, keď som bola dieťa - teda hlavne kvôli mojej starinkej - bývali sme ďaleko a ona nevládala, ledva sme sa vliekli, ale veľmi chcela ísť do kostola.... pre starého človeka je to veľká pomoc.

yukki
9. črc 2012

Mňa tiež brávali, kým som nemala auto...či som už stopovala či len šla po kraji cesty...takže to pokladám za normálne.

cairka
9. črc 2012

Dnes sme boli na takom dosť náročnom cyklo-výlete (po náročnom teréne) a doma sa pýtam staršej, že ako sa jej páčilo, tak že "Tie prestávky na pitie boli super" 😀 😀 😀 (ale páčilo sa jej, ešte pred spaním machrovala, že toľko ako dnes ešte neprešla 😉 )

ivett1
10. črc 2012

Včera večer sme si s deťmi pozerali staré dvd-čka, na ktorých sú ešte ako malé bábätká...a obaja sa veľmi zabávali a smiali na tom, ako sa tvária, aké "zvuky" vydávajú a hneď to aj predvádzali...keď to celé skončilo, tak začali vykrikovať, že si to chcú pozrieť ešte raz a na moje... "nie, veď ste to videli už sto-krát..." mi Vikinka takým presviedčacím tónom hovorí: "Ale mami, pozrime si to...tak mi chýba tento "bábätkovský život"...!"

gwendolyn
10. črc 2012

Pridám jednu hlášku mladšieho brata, keď mohol mať tak 5 rokov cca. Boli sme u starkej na prázdninách a on dobehol a v ruke niesol použitý kondóm a kričal na starkú že "aha starká, niekto tak strašne kakal, že si črevo vytlačil!" 😀 😀 potom si dobrých 15 minút musel ruky drhnúť 😀

jijitka
10. črc 2012

Dnes ráno jsem chtěla Vašíka napomenout, aby nemazal jogurt po stole, jen jsem začala, vykulil na mě oči a říká: "Maminko, nežlob se na mě a buď hodná" Jak ho mám po tomhle vychovávat?? 😀

gwendolyn
12. črc 2012

bracho bol expert, keď mohol mať tak 4-5 rokov 😀 dostal keks od susedy, čo prišla na navštevu a nepoďakoval tak ho mama zastavila, a hovorí mu: "Búúú" akože aj krava aspoň zabučí, bracho nechápavý pohľad z mamy na susedu, nič, tak mama znovu "Búúú" bracho nechápavo kuká, tak mama do tretice "Búúú" a bracho sa s takým plachým pohľadom otočil na susedu, že "Búúú" 😀
alebo našiel kusok horalky hodený na zemi pri výťahoch, zdvihol zo zeme, ošuchal o tričko a chcel si ho strčiť do úst, našťastie mu ho mama vypáčila z ruky 😀 a jeho reakcia "Šak som si ho utreeel!! 😀
A naši tiež so smiechom spomínajú, ako sme boli na návšteve, naši, ja a mamini rodičia u tatovych rodičov na dedine a boli sme pozrieť prasiatka, všetci sme tam tak stáli pred tým chlievom a ja na plnú hubu:"To mašurko papá ako náš dedko!" 😀

ivett1
12. črc 2012

@gwendolyn 😀😀😀 náš synátor síce nezbiera "cudzie" keksíky zo zeme, ale keď mu padne ten jeho, tak si ho ofúka, utrie a šup s ním do úst...a keď na neho kričím, že "to už nepapaj!"...tak hneď argumentuje..."veď som aj fúkal aj utjel, tak môžem papať!..."

sevi
12. črc 2012

viki 3.5roka vzala zo suflika kefu na topanky....rozbehne sa za dedom-dedoo pod,ocistim ti chlbaaat.

sevi
12. črc 2012

svokor si upustil v obyvacke a potom isiel na wc.a sebko za nim zahlasil-kam ides?? Zabudol si si tu smrad! (esteze svokor nepocul.)

frick
14. črc 2012

náš Domino(6) včera večer keď začínala slnko seno... ( nie že by to snami pozeral po titulkách šiel spať. 🙂 )Hovorí: Mamina teraz začína slnko seno erorilka.My s mužom do popuku a on že no vážne veď uvidíš.Tak sme sa z mužom rehnili že ktorá z nich je tá erorilka.Aspoň vieme že ešte niektorým veciam nechápe. 🙂 🙂

gubcikova
14. črc 2012

júj no nám teraz také zádery padajú(2,8roka):
hráme sa s legom a rozobrala som jej domček,taký krik na mňa spustila a dodala:zabijem ťa s legom
pozerá sa medzi nohy a vraví:aha mami mne tam rastie čučoriedka.
prídu tety na návštevu a vierka im vraví:dajte si cukrík.ony:nie sme tlsté,a vierka:nevadí aj mama je
V:mami čo to tam máš?JA:podprsenku.V:aha aby ti nepadali však
Vierka hovorí tatovi:tatinko ideme na kolotoče sú tam autíčka preboha však
túlila sa k dedkovi a jedna teta jej hovorí:vierka,ale takto sa túlkajú len malé deti.Vierka argumentovala:ja viem že som hebedo no to nevadí