"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

stankapk
9. pro 2013

Natálka Miške: Ty jedno mlieko deravé! 😀

Dala som nový vianočný obrus, a hovorím babám. Tento obrus sa najviac páči mne. Natálka: aj mne. Miška: aj mne. A Natálka: tatovi ale nie, pretože tato je tu nula! 😀 😀 chcela povedať, že tato tu nie je.....

stankapk
9. pro 2013

Pýtam sa detí čím by chceli byť keď budú veľké:
Miška: ja by som chcela byť mamou. A budem sa volať Stanka 😅
Natálka: ja by som chcela byť tvojou spomienkou 😀 😅

dulkagabulka
9. pro 2013

Kamoškin syn, prvák, čítal slovo Ovos...vyslabikoval ov-os..prečítal Ovocie..kamoška že čooo?? a on že : Zelenina

lili91
9. pro 2013

Synček (3r.) dnes zamyslene sedel na zemi a potom sa ma veľmi vážne opýtal: "Mami, v mojom pipíku žijú ciky?" 😀

ivett1
9. pro 2013

@stankapk aj-jaj-jaj taká malá a už takto ...😀 ...

lulu24
9. pro 2013

Moja 2 ročná dcéra ma nechtiac udrela a ja som sa "akože"rozplakala.ked som prestala,hovorí mi plač,plač ako vrana🙂 (neviem preco práve vrana,ale asi to ma zo spievankova vrana-Hana,ta tam zvykla plakať ) 🙂

akrim1311
9. pro 2013

a dnes som sa pričinila ja o hlášku 😉 Zapla som práčku a aj vianočné Cd a hlasno,takže som nepočula či perie.Danko bol v chodbe tak na neho kričím:"Danko,pere mi to ešte?"A on pekne celou vetou slušne odkričal.ˇAno mamina,ešte ti to pere". 😕 Ak šiel niekto okolo našich dverí,tak si musel pomyslieť 😀

limoncino
9. pro 2013

@rebekanr 😀 moja dcéra ho volá ujo čečereče 😀 😀 a nikdy nezabudne dodať, že ujo čečereče a narodi ako ona, len skôr 😀

alecka
9. pro 2013

kedze je predvianocny cas, musim sa este pochvalit s 1 vianocnym trapasom. starsia dcera mala asi 4 roky, boli sme cez vianoce v kostole a spievala sa koleda dnesny den sa radujme... a ona aktivne sa pridala a na plne hrdlo spustila: morska panna precista, porodila nam krista....... no teraz mi to je smiesne a niekolkokrat sme sa na tom pri spominani uz pobavili, nuz ale vtedy .....no trapas 😀

kuwait
10. pro 2013

Moj muz sa pozera na norkovy kozuch a zamysli sa a co robia z masom?Ja som v obchode este norkove maso nevidel 😅

ivett1
10. pro 2013

Náš malý chlap sa chcel maznať a ako som tak sedela na sedačke, tak sa ku mne natlačil a hovorí mi :
"Mami, ja som akože maličké zvieratko- bábätko...ja som maličký "ježíško"..."
Na môj prekvapený pohľad zareagoval..."...som také klbko a ešte nemám pichliače..." takže ... odľahlo mi, máme doma len malého ježka😀

sissmiss
10. pro 2013

v sobotu som avizovala že bude vecera a po chvíli som dovarila a naháňala všetkých k stolu a starší hovorí že už je hotová? tak rýchlo? Ty si rýchla akoooo zaja..čica

sissmiss
10. pro 2013

muz bol nedavno chory a v noci sa spotil, rano synator dobehol do nasej postele a bola mokra tak sa mu to nepacilo. V nedelu dobehol zase tak a cely spokojny hovori ze mamicka, uz nie je postena (spotena) tak som zacala hlaskovat aby to dokazal spravne vyslovit a on po chvili snahy hovori ze nemusime hovorit postena, mozeme povedat aj inak, uz nie je mokra 🙂

littlejane
10. pro 2013

Pokračování story s názvem "Jak se jmenuješ?"

Po několikadenní masáži, že to dítě se jmenuje Adélka, došlo k pokusu č. 2.
Opět po koupání:

"Jak se jmenuješ?"
A. nadšeně: "Týýý"
"Ne ty, Adélka. Jak se jmenuješ?"
"Káá"

Ano, dalo by se říct, že je to úspěch, nebýt toho otráveného tónu hlasu a pohrdavého výrazu v tváři dávajíc mi jasně na vědomí, jak trapné jméno jsme jí to vybrali.
😀 😀

kitty88
11. pro 2013

@littlejane ani mojej sa asi nepaci jej meno, kedze sa premenovala z patky na tapku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ucim ju uz niekolko dni povedat svoje meno, ja stale ze povedz PAŤ-KA a ona vzdy ŤAP-TA 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

fidorka_m
11. pro 2013

nedávno jsem malého (3roky) zprdla at furt nesplachuje-je to jeho oblíbená zábava,že tu vodu musíme platit a pak nemůžeme kupovat autíčka, asi za 20min jsem se sprchovala a ten malý drzák mi poví: mami nepouštěj tolik té vody

kuwait
12. pro 2013

moj muz (akoze inac)prisiel s vtipom.Did you see some german spies?Nein ! Nine??? 😕
alebo pocul ako hovoria Was ist los?A on na to po anglicky Nothing is lost. 😀 niekedy je to sranda zamienat anglictinu/nemcinu

lubina
12. pro 2013

Dnes mi nasa 4-rocna dcerka hovori "mami ja uz viem ako to chodi, jar, leto, jesen, zima a potom Jezisko..." no som sa zasmiala, ze mame zrazu 5 rocnych obdobi 🙂

janinah
12. pro 2013

Synove spolužiačky druháčky na vystúpení tancovali,v programe to bolo označené ako Scénický tanec,on sa ma teraz pýta-mami,to ako sa ten tanec volal?nejaký striptíz či ako?

victory1
13. pro 2013

V telke teraz bezi vianocna reklama na tusim nejakeho mobilneho operatora. Je tam dievcatko - ako anjelik oblecene a rozprava chlapcekovi, ci k nim chodi Santa Klaus, chlapcek povie, ze ano a dievcatko dalej hovori, ze ale k nam chodi stale Jezisko...Moja slecna stala pred telkou /ona nikdy nema cas si sadnut, vsetko pozera len chvilu a zo zasady po stojacky/, bezala prave tato reklama a ona si pod nos hundre: " No a ked ty budes takto stale suslat, tak tebe ani Santa Klaus a ani Jezisko aj tak nic nedonesu!".... 😀 😀 😀

...cely moj dedko! Aj ten sa cely zivot len s televizorom vadil... 😝 😀

doty1
13. pro 2013

Včera vravím dcérke, že ideme robiť medvedie labky a ona na to "Ocino zabil medveďa??" 😀

doty1
13. pro 2013

@alecka mám dosť 😀 😀 😀

veva1
14. pro 2013

Pýtam sa mojej dvojročnej dcérky,ktoré zvieratko nám dáva mliecko? Ona: mamina :D

zuzanaly
14. pro 2013

Dnes sa moji drobci 5r a 3r hádali,syn povie malej ty jedna krava,a malá ty jeden krav... 🙂 🙂

janeta21
14. pro 2013

Naťahovala som si chrbticu na gauči. Manžel hovorí: "hm, ale má mamina pekné vnady." Dcérka sa na sekundu otočila od televízora a hovorí: "to sú gule". Potom sa vzápätí opäť otočí a hovorí: "to sú buchty." 🙂

janeta21
14. pro 2013

Dnes večer som dávala cesto do papierových košíčkov na mufiny. Prišla malá, pozerá sa a pýta sa: "prečo tam dávaš betón ?"

kuwait
15. pro 2013

@janeta21 deti svojim hlaskami vedia prekvapit 😀 moj syn ked sa ucil hovorit tak sendvic volal svincik neskor sa zamyslal preco to volaju send witch (namiesto sandwich)

lucirella
15. pro 2013

Drobcek (23m.)sedi na nocniku, idu prdiky a on vyvalil ocka, naspulil pusinku a vravi: "to bylo neco". Som isla do kolien 😀

romcovaklarka
15. pro 2013

Sam (2,5) mě tahal za poutko na džínách a povídá: "Já jsem ti utrhnul... díru!" Tak mu říkám, že to je poutko. A za chvíli zase a prohlásil: "Já jsem ti utrhnul... STRAKAPOUDKO!!!"

h2
15. pro 2013

Dnes som zapla telku a práve dávali Shreka, tak volám na syna: "Aha, Vilko, to je Shrek!" Len čo sa malý pozrel, ako naschvál začala reklama. A syn mi hovorí: "Maminka, vráť mi tam toho ŠKREČKA." 🙂