"Perly" našich dětiček, vaše trapasy a zážitky

mikca
2. srp 2007

Ahoj maminy, založila jsem toto téma, abychom se trochu spolkečně pobavily.Určitě vy co máte už trošku starší dětičky tak vám připavila nejdednu krušnou chvilku, nebo nějakej menší trapásek v krámu nebo před rodičema, babičkama atd.
například má tříletá dcera je na to expert, když mi v krámu, kde byla pokladní s problematockou pletí pokud možno co nejvíc nahlas sdělovala "jé mami koukej paní má pupínky!....a spousty spousty jiných zážitků. tak jestli něco podobného máte doma nebo někoho znáte, tak sem nějakou příhodu písněte at se zasmějem

akrim1311
4. únor 2014

čosi sme preberali s Daňom starkú(mužovu mamu)a vravím mu:"on to starkej nepovie bojí sa jej to povedať".A Daňo s nadšením v hlase:"určite jej to nepovie.To neznamená,že keď je veľký,že ešte nemôže dostať,že?" 😀 😀 😀

katkatt
4. únor 2014

Cestujeme autom po dialnici. Hovorim: "Aha, pozri! Tam je Trenciansky hrad!" A 3-rocny sa opyta: "A to je skakaci?" 🙂

akrim1311
4. únor 2014

a ešte:opakovali sme s Riškom domáce zvieratká.Prišli sme k morke a vravím:"a kto patrí k morke?"rozmýšľa,vraští čelo...pomôžem "m." Nič.Ešte raz."m" a vtedy ho osvietilo..."Ahááááá.Viem.Magor!"

yukki
4. únor 2014

@katkatt @akrim1311 nejdú mi dať páčitká ale super hlášky

Moja si pletie malé p b d ...čítala nadpis na písomnom hodnotení Písomné....hop....hob....pomáham HOD:::: "Hod do diaľky!"
a podpis (Tvoja triedna učiteľka" číta tvoja trieb...trep..na...trapná učiteľka!
Chudák pani učiteľka, toto si nezaslúži iste.

zara0201
4. únor 2014

V nedeľu vravím synovi (2r2m): Ideme na výlet. A on: autom? Chces ist autom? A mas natankovane? A on: Ano (a doniesol mi do ruky maly tank).

somjankad
4. únor 2014

preobjednaj ma zajtra z imunologie nechcem tam ist-pojdem do skoly-mame turnaj vo vybijanej... sofi to sa neda-ved termin mame uz tri mesiace.... tak zavolaj,ze mi v skole nechceli dat dovolenku ani ocr-ku... ked tebe to prejde,prejde aj mne...

pifina
4. únor 2014

Kupala som malu a s vlaskami je to boj, tak kricim na muza: Tatinko, potrebujem asistenciu! ked bola hlava uz umyta a mala sa ukludnila, tak kricala pre zmenu ona: Tatinko, tenciu potebujem 😀

123annynka
4. únor 2014

@zara0201 To je krásné, takové situace znám! Něco podobného- dcera si večer v koupelně svlíkla tričko, říkám ji: dej to do koše (a myslela jsem do koše na špinavé prádlo). Později jsem tričko našla v kuchyni v odpadkovém koši.

zara0201
4. únor 2014

@123annynka Ano ano, kamaratka vysvetlovala dvojrocnej dcere ze bude mat surodenca. Ze zatial je v brusku, spojeny s maminkou pupocnou snurou. A mala doniesla snuru z pocitaca: Takouto?

zara0201
4. únor 2014

A este ma napadol jeden zazitok z minuleho tyzdna. Ucime maleho zaspavat sameho v postielke. Nic nepomaha, ani uspavanky, ani zapalene svetlo aby sa nebal. Tak som zakupila rozpravky na dobru noc a sadla som si k postielke. Knihu som nahlas (6 rozpravok) precitala a teraz neklamem- 10 krat celu, do toho este asi 100 pesniciek a ked som po 40 minutach videla, ze ani naznak spanku, ze ma stale vytrestene oci ako golfove lopticky, tak som to vzdala a zahlasila: Vies co, moj zlaty? Tak na toto ja nervy nemam, dobru noc.A maly: Papa, ahoj. A otocil sa na bok, zakyval mi a zaspal.

h2
5. únor 2014

@zara0201 Pri tomto som si spomenula, ako raz nejaká staršia herečka (aspoň myslím, už si nepamätám, kto to bol) hovorila v telke, že mala na starosti vnúčika a keď ho dávala spať, spievala mu uspávanky. A malý jej zrazu na to: Babka, už nespievaj, ja chcem spať. 😀

kuwait
5. únor 2014

@h2 teraz si mi pripomenula Adu Strakovu ta s milym usmevom povedala MILI DIVIACI 😀 dobry vecer.Toto som mala moznost vidiet v TV.alebo ked zahlasila ze v hlavnej ulohe hra Goldy Hovnova 😀

ask
5. únor 2014

@zara0201 Dobreeee, az som si monitor oplula 😎 😀 Maly je zlaty, nechal Ta nech sa vysantis a ked tam konecne ostalo ticho, cely rad siel spat 😵

ivasad.
5. únor 2014

Dívala jsem se s dětmi na večerníček o Krakonošovi a najednou něco ucítím (synek měl nálož v plíně). Říkám 3leté dcerce: Něco tady cítím. A ona: To asi ten pán v televizi...
Asi si myslela, že je to nějakej bezdomovec, nebo cooo 😅

zara0201
5. únor 2014

@ask Celkove mam pocit ze ked raz zacne plnohodnotne rozpravat tak to bude sranda. Alebo hanba.

pifina
5. únor 2014

dnes zase krasa 😀 boli sme v jednom centre a mala sa pytala na WC ... dala som jej redukciu na zachod a zacala som ju presviedcat, nech trochu potlaci, na co mi povedala, ze chce vodicku (uz ma z domu zafixovane, ze to niekedy pomoze urychlit akciu 😀 ) ... A budes tu sama sedkat, kym donesiem? ... Sedkat ... Tak letim ako o preteky, clovek nevie, co ju napadne a ked sa vraciam k toaletam, tak pocujem, ako vykrikuje: Mamicka, nevidim svetlo! ... Ono bola totiz na wecku fotobunka 😀

martinkatinka
6. únor 2014

Včera sme boli na prechádzke a malý zbadal tri stromy... a opýtal sa: "to je les?"

zara0201
6. únor 2014

Moja neter (ziju na vychodnom Slovensku v oblasti kde su grekokatolici) ked mala asi tak 4 roky a videla zastup typickych popov-duchovnych v dlhymi bradami mieriacich ku kostolu zahlasila: Aha, pan kral!

masinka
6. únor 2014

isli sme dnes okolo Narnie.5 rocna dcera a ma pyta ze co je to za skola, tak jej vravim ze cirkevna sukromna.... A to co znamena ? No ze sa tam modlia a treba za tu skolu platit. Mami, ja viem, preco sa modlia - lebo su MODELKY !

buffinko
6. únor 2014

@h2 spievanky mi pripomenuli, ako mi moja kamarátka rozprávala, že v rámci rozvíjania hudobného cítenia svojej dcérenky, toho času 1r., jej o dušu pri hre vyspevovala a malá k nej prišla a strčila jej do úst cumeľ 😀 očividne toho mala plné zuby... 😝

somjankad
7. únor 2014

moja mala ma dlhe vlasy vecer sa sprchovala vysla z vane obliekla pyzamko a rozcesavala som jej vlasy uz sme boli hotove,ked dosla suseda na caj-sofia zduta ako vzdy po rozcesavani a suseda sa jej pyta tebe je co-a moja mala-ta ja nechcem ,aby mi mama rozcesavala vlasy ked ma nervy... stale si ich vybija len na mojich vlasoch ... no t som dopadla a ja jej kupujem kondicionere rozcesavace a este neviem co ,aby to slo lahko rozcesat a ona povie toto ,ze dik

somjankad
7. únor 2014

@zara0201 to moji exsvokrovci sa rozpravaju po rusnacky aj s mojimi detmi-a moja mala ked mala asi 5 rokov-cosi jej nerozumela - a babka jej to nevedela po slovensky povedat-tak jej mala zahlasila a v nedelu ides s nami domov-budes chodit so mnou do skolky a naucis sa rozpravat ,aby som ti aj rozumela...

zara0201
8. únor 2014

@somjankad No zlata je 😀

bea13
8. únor 2014

vcera sme s dcerou pozerali otvorenie zimnych OH a ked nastupovali nasi reprezentanti tak jej hovorim, ze vlajku nesie hokejista a na to ona sa otoci k mm a hovori: " tatik a ty preco nie si na olimpijade, ked hravas hokej??" kedze tatik bol bez slov ona dalej zahlasi: "a viete komu ja fandim? Petrovi Saganovi..." no zlata laska moja 🙂 🙂

adelajda2012
8. únor 2014

@kuwait a ja som zazila od hladatelky, ze uvidime pribeh OLDA Shatterhanda ;)

yukki
8. únor 2014

..jak si tak Kika mýli tie písmená p d b...tak dnes číta v šlabikári namiesto drsné---prsné...

eeffka
8. únor 2014

@somjankad ja mimo temu , kup si kefu tangled teezer, moja 9r vlasatica sa radsej 3dni necesala, odkedy ju mame je to pohoda

h2
8. únor 2014

@adelajda2012 Možno ho daboval Oldo Hlaváček... 😀

nissana
8. únor 2014

@zara0201 mna poraziiiii🙂muselo tá picnut🙂

zara0201
8. únor 2014

@nissana No to hej. Oni su taka vesela kopa. Raz sa pytal synovec mamy v autobuse (mal asi 5 r): Mami, co je to k...t? No, ja Ti to vysvetlim doma. ALe ja to chcem vediet terááááz!!!!